کار در جمهوری چک و بررسی شرایط آن

 • کار در جمهوری چک و شرایط عمومی آن
 • کار در جمهوری چک و نرخ بیکاری در جمهوری چک
 • کار در جمهوری چک و ویزای کاری جمهوری چک
 • کار در جمهوری چک و بررسی ویزای همراه
 • کار در جمهوری چک و مدارک مورد نیاز ویزای کار جمهوری چک
 • کار در جمهوری چک و میزان حقوق در جمهوری چک
 • کار در جمهوری چک و مشاغل مورد نیاز 2019 جمهوری چک
 • کار در جمهوری چک و نحوه کاریابی در جمهوری چک
 • کار در جمهوری چک و مؤسسات کاریابی در جمهوری چک
 • کار در جمهوری چک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در جمهوری چک
thumbnail کار در جمهوری چک کار در جمهوری چک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در جمهوری چک و مقدمه ای بر آن

کار در جمهوری چک و روش های اخذ اقامت و تابعیت از طریق آن و ویزای کاری جمهوری چک طبق قوانین بین المللی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. کار در جمهوری چک دارای چه شرایطی است؟ آیا کار در جمهوری چک منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می شود؟ آیا موسسات کاریابی و مشاغل مورد نیاز 2019 این کشور را می شناسید؟ در این مقاله به صورت ساده و خلاصه، مهم ترین و اصلی ترین نکات را در این خصوص برای شما عزیزان گرد آورده ایم.

امید است مقاله ذیل که برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث کار در جمهوری چک به نگارش در آمده است، مقبول پسند شما واقع شود. همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت می توانید با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ایMIE  در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با کشور چک

audio کار در جمهوری چک

مقاله مرتبط

اخذ اقامت جمهوری چک

کار در جمهوری چک و شرایط عمومی آن

کار در جمهوری چک بعنوان یکی از کشورهای پیشرفته و صنعتی در اروپای مرکزی، مهاجران بسیاری را به این کشور روانه کرده است. این کشور نه تنها یک مقصد توریستی جذاب، بلکه از نظر جذب مهاجر نیز رو به رشد است. اکثریت جمعیت جمهوری چک، چکی هستند، با این حال گروه های قومی دیگر نظیر اسلواکی ها، آلمانی ها، رومی ها، ویتنامی ها و لهستانی ها نیز در این کشور یافت می شوند. زبان اصلی این کشور، چکی است. با این حال بسیاری از جمعیت جوان این کشور در مدارس آموزش دیده و می توانند به انگلیسی صحبت کنند. آلمانی نیز زبان دوم مشترک در جمهوری چک است.

جمهوری چک دارای یک سیستم حمل و نقل پیشرفته است که دارای شبکه ای از قطار، اتوبوس، تراموا و مترو است. بنابراین افرادی که در پراگ زندگی می کنند، بدون نیاز به ماشین می توانند زندگی کنند. با توجه به موقعیت مرکزی آن در اروپا، امکان سفر به خارج از جمهوری چک، در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات طولانی محیا می باشد. وضعیت بهداشت و درمان در این کشور بسیار مناسب است. خدمات درمانی و بهداشت در این کشور برای همه شهروندان رایگان است. اکثر افرادی که در این کشور کار می کنند، طبق وضعیت اقامت کاری خود واجد شرایط مراقبت های بهداشتی رایگان جمهوری چک خواهند بود.

          نگاهی اجمالی به کشور جمهوری چک

پایتخت پراگ
زبان رسمی چکی
نوع حکومت جمهوری
واحد پول کرونا چک CZK
جمعیت ۱۰٬۲۳۰٬۰۶۰ 
مساحت ۷۸٬۸۶۶کیلومتر مربع
شعار ملی چیرگی حقیقت

کار در جمهوری چک و نرخ بیکاری در جمهوری چک

کار در جمهوری چک دارای شرایط بسیار مطلوبی می باشد. برای کار در جمهوری چک ، اولین پارامتری که باید به آن توجه شود، نرخ بیکاری در این کشور است. نرخ بیکاری در کشور چک 2.5% است که در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا، حتی کشورهای پیشرفته رقم بسیار مناسبی می باشد. از هر صد نفر، دو یا سه نفر در این کشور بی کار هستند. بنابراین می توان گفت که بیکاری در این کشور تقریبا وجود ندارد.

نرخ بیکاری چک کار در جمهوری چک

در نمودار زیر، نرخ بیکاری کشور جمهوری چک طی سال های 1993 تا به امروز نشان داده شده است. این نمودار بیانگر این است که نرخ بیکاری در این کشور تا سال 2000 روند صعودی داشته و به بالای 9% رسیده بوده است، اما پس از آن روند نزولی خود را به شدت طی نموده و امروزه در شرایط ایده آل 2.5% می باشد.

نرخ بیکازی چک 1 کار در جمهوری چک

کار در جمهوری چک و ویزای کاری جمهوری چک

کار در جمهوری چک مستلزم دریافت پیشنهاد کاری job offer می باشد. این پیشنهاد کاری باید از طرف یک کارفرمای معتبر صادر شده باشد و در صورتی قابل اعطا به اشخاص خارجی می باشد که در خود آن کشور شخص واجد شرایطی برای آن کار پیدا نشود. کار در جمهوری چک و ویزای کاری آن، به دلیل اینکه اقامت بیشتر از 90 روز می باشد، مستلزم دریافت مجوز اقامت طولانی مدت برای اتباع غیر اتحادیه اروپا می باشد. افرادی که هدف آنها از اقامتشان، کار باشد، باید کارت کارمندی (Employee Card) و یا کارت آبی (Blue Card) دریافت نمایند. هرچند که این کارت ها در ابتدا مجوز کار در جمهوری چک محسوب می شوند، اما هدف دوگانه داشته و مجوز اقامت نیز می باشند. Blue Card در مواقعی که نیاز به مدرک تحصیلی عالی باشد، صادر می گردد و Employee Card برای مواقعی می باشد که نیازی به مدرک تحصیلی بالا نباشد.  

مجوز اقامت طولانی مدت برای تحصیل، تحقیق و الحاق خانواده نیز وجود دارد. این مجوز ها برای حداکثر دو سال صادر می شوند و قابل تمدید می باشند. با این حال مهاجرانی که قصد دارند برای مدت بیش از 90 روز اما کمتر از یک سال در جمهوری چک باقی بمانند، به جای مجوز اقامت طولانی مدت به ویزای بلند مدت نیاز دارند. شهروندان اتحادیه اروپا برای اقامت بیشتر از 90 روز در جمهوری چک، کافی است تا در این مورد به اداره پلیس گزارش بدهند.

کار در جمهوری چک و بررسی ویزای همراه

ویزای همراه برای کسانی که متقاضی کار در جمهوری چک هستند و دارای خانواده در کشور مبدا خود می‌باشند، یکی از دغدغه‌های بزرگ ذهنی محسوب می گردد. همسر این اشخاص، کودکان کوچکتر از ۱۸ سال آنها و والدین آنها که بیش از ۶۵ سال داشته باشند و یا قادر به حمایت از خودشان نباشند جزو همراه متقاضی کار در جمهوری چک محسوب می گردند. ویزای همراه شخص متقاضی کار در جمهوری چک متناسب با ویزای شخص اصلی قابل تمدید می‌باشد و در صورت عدم تمدید ویزای شخص اصلی، ویزای همراه به صورت خودکار لغو می‌گردد. درخواست برای الحاق خانواده معمولا به مدت ۲۷۰ روز به طول می انجامد و هزینه کنسولی شامل ۲۵۰۰ کرون است. نکته قابل توجه این است که تمامی اسنادی که به سفارت چک ارسال می‌شود باید به زبان چک باشد و در صورت ترجمه اسناد به زبان چک باید از یک مترجم رسمی و قابل اطمینان استفاده شود.

کار ضمن تحصیل در جمهوری چک
مهاجرت کاری به جمهوری چک

کار در جمهوری چک و مدارک مورد نیاز ویزای کار جمهوری چک

به منظور کار در جمهوری چک و اخذ ویزای کاری این کشور مدارکی مورد نیاز است که کلیه این اسناد و مدارک باید به صورت اصل یا نسخه رسمی تایید شده ارسال شوند و همراه با یک ترجمه رسمی و معتبر باشند.

این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • فرم پر شده درخواست ویزا
 • گواهی هویت به عنوان مثال فتوکپی صفحات مربوط به گذرنامه شما از جمله شماره گذرنامه
 • اعلامیه کارفرما مبنی بر اینکه می‌خواهد شخص خارجی را استخدام نماید
 • تمامی اطلاعات مورد نیاز برای شناسایی کارفرما شامل نام و دفتر کار و شماره شناسایی
 • نسخه های اسناد رسمی شامل مدارک تحصیلی و حرفه ای مرتبط با نوع کار
 • یک آدرس معتبر در کشور اقامت خارجی
 • مدرک زبان
 • هزینه اداری شامل 500 کرون

کار در جمهوری چک و میزان حقوق در جمهوری چک

سوال متداول افراد جویای کار در جمهوری چک ، میزان متوسط حقوق در این کشور است. شرکت ها در جمهوری چک معمولا دنبال نیروی کار خارجی به منظور رفع نقص های بازار محلی بویژه در بخش های فناوری اطلاعات می باشند. تفاوت دستمزد ها در شهر پراگ و سایر شهرهای کوچکتر، می تواند تا بیشتر از 30% میانگین ملی باشد. در جدول زیر نمونه هایی از دستمزدهای مشاغل مختلف در پایتخت جمهوری چک، شهر پراگ، توسط موسسه ملک پور برای شما عزیزان نمایش داده شده است:

شغل حداقل حقوق حداکثر حقوق
حسابدار 30.000 کرون 35.000 کرون
مدیر داخلی 85.000 کرون 150.000 کرون
خرده فروشی 35.000 کرون 55.000 کرون
مدیر فروش 35.000 کرون 80.000 کرون
دستیار فروشگاه 18.000 کرون 35.000 کرون
معلم زبان 25.000 کرون 40.000 کرون

کار در جمهوری چک و مشاغل مورد نیاز 2019 جمهوری چک

کار در جمهوری چک و مشاغل مورد نیاز این کشور هر ساله توسط دولت جمهوری چک اعلام می گردد که به منظور کاریابی بهتر و هرچه سریعتر می توان به لیست این مشاغل مراجعه نمود. امروزه ساختار اقتصادی کشور چک در حال تغییر است و به سمت صنعت کمتر و خدمات گرایی رو به حرکت است. بخش های صنعتی قوی در این کشور شامل موارد زیر می باشند:

 • الکترونیک
 • داروسازی
 • آهن و فولاد
 • تولید ماشین آلات
 • تولید مواد شیمیایی

بخش های خدماتی پررونق شامل موارد زیر می باشند. همه این مشاغل برای افرادی که به دنبال فرصتی برای کار در جمهوری چک هستند، ایده آل می باشند:

 • خدمات مالی
 • خدمات تجاری
 • گردشگری و توریسم
 • تدریس

 

کار در جمهوری چک و نحوه کاریابی در جمهوری چک

کار در جمهوری چک مستلزم یافتن یک شغل مناسب در این کشور می باشد. ساده ترین راه برای یافتن شغل مناسب استفاده از بنگاه ها و موسسات کاریابی در این کشور می باشد. برای این منظور اشخاص متقاضی کار در جمهوری چک باید رزومه خود را برای شرکت ها و کارفرمایان متعدد ارسال نمایند. این رزومه شامل سوابق تحصیلی، سوابق کاری و مدرک زبان اشخاص می باشد که در صورت موافقت کارفرمایان برای آنها دعوتنامه کاری صادر می گردد. دانستن زبان چک در این میان می‌تواند از اهمیت ویژه ای برای یافتن شغل مناسب برخوردار باشد. کارفرمایان برای استخدام نیروهای خارجی باید ثابت کنند که برای شغل مورد نظر آگهی نموده اند و این آگهی استخدام سه ماه در کشور جمهوری چک و سه ماه هم در کل اتحادیه اروپا داده شده است و شخص واجد شرایط یافت نشده است. تنها در این صورت است که کارفرما می تواند اشخاص و نیروهای خارجی را استخدام نماید. برای ورود به یک کارت آبی یا کارت کارمند نیاز است. مجوز کار برای حداکثر دو سال معتبر است و می توان آن را تمدید نمود.

شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در جمهوری چک نیازی به مجوز کار ندارند، زیرا آنها حق دارند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آزادانه کار کنند. اما مهاجران از خارج از اتحادیه اروپا باید برای اقامت کاری خود مجوز کار در جمهوری چک را دریافت نمایند. فرم کارت آبی برای نیروی کار ماهر می باشد و کارت کارمند برای نیروی کار غیر ماهر یا غیر متخصص می باشد. هر دوی این کارت ها یک هدف دارند و آن این است که دارنده آنها حق اقامت و کار در جمهوری چک را برای مدت مشخص داشته باشد.

کار در جمهوری چک و مؤسسات کاریابی در جمهوری چک

به منظور پیدا کردن کار در جمهوری چک ، ساده ترین و سریع ترین راه مراجعه به سایت های کاریابی این کشور است. از این طریق می توانید رزومه خود را برای این موسسات بفرستید و آنها با توجه به رزومه شما و با استفاده از علم و تجربه خود در زمینه کاریابی شما را کمک خواهند نمود. در وبسایت این موسسات لیستی از مشاغل آگهی شده درج شده است که می توانید از آنها اطلاع حاصل نمایید. در قسمت زیر چند مورد از بزرگترین موسسات کاریابی در جمهوری چک برای شما عزیزان آورده شده است:

·         Eurojobs CZ

·         Casting Miroslava Hyžíková

·         ACE Consulting

·         Manpower Spálená

·         Pedersen & Partners

·         Bohemia Jobstart

·         Reed Personnel Services Czech Republic

·         R4U

·         Kaufmann & Kaufmann

مدارک لازم جهت کار در جمهوری چک

کار در جمهوری چک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در جمهوری چک

اقامت برای کار در جمهوری چک چه برای شهروندان اروپایی و چه برای اتباع غیر اتحادیه اروپا، پس از گذشت پنج سال اقامت تحت یک ویزای طولانی مدت یا مجوز اقامت طولانی مدت، منجر به اخذ اقامت دائم می گردد. لازم به توضیح است که تحصیل در کشور جمهوری چک و یا هر کشور اروپایی دیگر برای هر چند سال هم که باشد، در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و یا تابعیت این کشورها نمی‌شود. تنها با کار در جمهوری چک و یا سایر کشور های اروپایی است که به تبع آن افراد مالیات پرداخت نموده و در جامعه ادغام می گردند و به این ترتیب می توانند پس از گذشت ۵ سال برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند. برای به دست آوردن تابعیت جمهوری چک، باید پس از ۵ سال اقامت در این کشور ثابت نمود که بیشتر این مدت را در جمهوری چک گذرانده اید و همچنین از تابعیت قبلی دست کشیده و زبان چک را بطور کامل آموزش دیده اید و در طول این ۵ سال سابقه کیفری موثر در این کشور نداشته اید. تنها با وجود این شرایط است که می توانید درخواست تابعیت نمایید.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در جمهوری چک و سخن پایانی

بعنوان حسن ختام می توان اظهار داشت که کار در جمهوری چک همانطور که در بالا نیز به آن پرداختیم از شرایط نسبتاً مناسبی برخوردار می باشد. نرخ بیکاری در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر و حتی کشورهای پیشرفته دنیا بسیار پایین است و به همین دلیل کاریابی در این کشور امری نسبتاً آسان به شمار می رود. بعلاوه با کار کردن در این کشور اروپایی و به دست آوردن اقامت دائم و تابعیت آن، می‌توان در سایر کشورهای اروپایی نیز به آسانی تردد نمود. همین شرایط مطلوب برای تحصیل و کار در این کشور سالانه مهاجران بسیاری را به کشور جمهوری چک روانه کرده است.
کار در جمهوری چک و مطالب مربوط به آن در مقاله فوق برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث کار در جمهوری چک تهیه و تنظیم گردیده است. امید است که از آن نهایت استفاده را نموده باشید. شما می توانید برای کسب اطلاعات جامع و دقیق تر در مورد کلیه روش های مهاجرت به این کشور، ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اثری از استاد حقوق بین الملل جناب آقای دکتر ملک پور را تهیه و ملاحظه بفرمایید. همچنین توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای (ام،آی،ای) در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین متقاضیان کار در جمهوری چک می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.

law کار در جمهوری چک
2 پاسخ
 1. rezataghavi1387 گفته:

  سلام. شرایط کار در جمهوری چک؟؟؟
  با مدرک لیسانس مهندسی مواد دانشگاه ملی. کارت پایان خدمت .25 سال سن. بدون سواد زبان انگلیسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز همان طور که ذکر شد کار در جمهوری چک مستلزم داشتن دعوتنامه شغلی می باشد و نیز افراد پس از تحصیل در این کشور می توانند از فرصت های کاریابی بهره مند لذا برای بررسی هرچه بیشتر و دقیقتر شرایط خود با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5