پاسپورت اسپانیا و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت اسپانیا و شرایط عمومی
 • پاسپورت اسپانیا و اعتبار آن
 • پاسپورت اسپانیا و روش های اخذ پاسپورت اسپانیا
 • پاسپورت اسپانیا از طریق کار
 • پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل
 • پاسپورت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت اسپانیا از طریق تولد
 • پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج
 • پاسپورت اسپانیا از طریق پناهندگی
 • پاسپورت اسپانیا و نکات مهم در باب پاسپورت اسپانیا
 • پاسپورت اسپانیا و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت اسپانیا پاسپورت اسپانیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت اسپانیا و مقدمه ای بر آن

پاسپورت اسپانیا، شرایط دریافت آن و روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور اسپانیا مطابق با قوانین بین المللی، در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط دریافت پاسپورت اسپانیا چیست؟ راه های اخذ پاسپورت اسپانیا کدام اند؟ در این مقاله به صورت ساده و خلاصه، مهم ترین و اصلی ترین نکات را در این خصوص برای شما عزیزان گرد آورده ایم.

امید است این مقاله که برای اطلاعات رسانی و آگاه سازی بیشتر در رابطه با پاسپورت اسپانیا به نگارش در آمده است، رسالت خود را انجام داده باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تخصصی و جامع، برای مهاجرت به اسپانیا می توانید با وکلای معتبر مؤسسه حقوقی ملک پور در این زمینه مشورت نمایید. جهت طرح هر گونه سوال و اخذ مشاوره تلفنی رایگان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید. همچنین شما می توانید برای افزایش آگاهی خود از امور مهاجرت در سطح یک مشاور مهاجرتی، ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه و مشاهده کنید. پس از مشاهده این ویدئو که توسط استاد ملک پور تهیه شده است، شما می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت اسپانیا و شرایط عمومی

تمایل به اخذ پاسپورت اسپانیا از اوایل قرن بیستم میلادی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و امروزه ۸.۱۲% جمعیت اسپانیا را مهاجران تشکیل می دهند. این کشور، چهارمین کشور اروپایی از نظر جذب جمعیت مهاجران محسوب می‌شود و به همین دلیل دارای فرهنگ های متنوع است. اسپانیا از جمله اعضای اتحادیه اروپا و همچنین عضو پیمان شنگن است و پنجمین کشور بزرگ در اروپا می باشد. کشور اسپانیا که در جنوب غربی اروپا واقع شده است، با کشورهای فرانسه و پرتغال همسایه می‌باشد و مرز آن با پرتغال طولانی ترین مرز در اتحادیه اروپا محسوب می گردد. حکومت این کشور نیز از نوع پادشاهی است. اخذ پاسپورت اسپانیا از طریق روش های مختلف امکان پذیر می باشد که هر یک از آن ها در ادامه شرح داده می شود. 

در جدول زیر نگاهی اجمالی داریم به خصوصیات کلی کشور اسپانیا:

پایتخت مادرید
زبان رسمی اسپانیایی
واحد پول یورو EUR
جمعیت 50،000،000
مساحت 504،782 کیلومتر مربع

پاسپورت اسپانیا و اعتبار آن

اعتبار پاسپورت اسپانیا نسبت به پاسپورت دیگر کشورهای دنیا از جایگاه مناسبی برخوردار است. امروزه کشور امارات متحده عربی دارای معتبر ترین پاسپورت در جهان می باشد و رنک جهانی پاسپورت آن، یک است. پس از آن کشور آلمان در جایگاه دوم قرار می گیرد. در جایگاه سوم نیز کشورهایی وجود دارند که اسپانیا یکی از آن ها است. با پاسپورت این کشور می توان به ۱۲۵ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کرد. همچنین می توان به ۴۰ کشور دنیا با استفاده از ویزا به محض ورود سفر نمود و تنها برای ورود به ۳۳ کشور نیاز به ویزا خواهد بود. در جدول زیر پاسپورت چند کشور برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان مورد مقایسه قرار گرفته است:

نام کشور رنک جهانی پاسپورت ورود بدون نیاز به ویزا نیازمند ویزا برای ورود
امارات متحده عربی 1 113 31
آلمان 2 127 32
دانمارک 3 127 33
سوئد 3 127 33
اسپانیا 3 125 33
کانادا 4 115 34
برزیل 12 111 42

 

پاسپورت اسپانیا و روش های اخذ پاسپورت اسپانیا

به منظور دریافت اقامت دائم و یا پاسپورت اسپانیا شرایطی لازم است که به آن می پردازیم. به طور کلی پس از پنج سال زندگی در اسپانیا می توان برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست نمود و بعد از ۱۰ سال اقامت در اسپانیا و یا از طریق تولد و ازدواج می توان برای پاسپورت اسپانیا اقدام نمود. همچنین برای دریافت پاسپورت اسپانیا باید بتوانید ثابت کنید که یک شهروند خوب هستید و از لحاظ مالی دارای شرایطی پایدار می باشید. همچنین نداشتن سابقه کیفری برای این منظور مهم می باشد. تسلط به زبان اسپانیایی و همچنین ادغام شدن در جامعه اسپانیا و شرکت در فعالیت های اجتماعی آن، از دیگر ملزومات دریافت پاسپورت اسپانیا محسوب می‌گردد. جهت دریافت پاسپورت این کشور شما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید و یا در صورتی که زیر ۱۸ سال هستید، یک قیم یا سرپرست قانونی نیاز می باشد.

 • پاسپورت اسپانیا از طریق کار

  شهروندان اتحادیه اروپا به منظور کار در اسپانیا و دریافت پاسپورت اسپانیا، نیازی به مجوز کار ندارند. این در حالی است که شهروندان غیر اتحادیه اروپا به جز در موارد استثنایی مانند زمان الحاق اعضای خانواده شخصی که از قبل به منظور کار وارد اسپانیا شده است، نیازمند مجوز کار برای کار کردن در این کشور می باشند. همچنین این افراد باید برای کار کردن در این کشور، در کنسولگری اسپانیا در کشور خود، تقاضای ویزای کار نمایند. چنانچه این افراد در خاک کشور اسپانیا حضور داشته باشند، باید درخواست خود را به اداره کار این کشور ارسال نمایند و چنانچه در خارج از خاک کشور اسپانیا باشند، باید به کنسولگری اسپانیا در کشور خود درخواست خود را تقدیم نمایند.

  برای کار کردن در کشور اسپانیا و اخذ ویزای کار این کشور توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا قوانینی وجود دارد که به آن می پردازیم. برای این منظور به یک جاب آفر نیاز است. جاب آفر یک پیشنهاد کاری معتبر از طرف یک کارفرمای معتبر است. برای اینکه کارفرمایان بتوانند افراد خارجی را استخدام نمایند، باید ثابت کنند که برای کار مورد نظر نه تنها در کشور اسپانیا، بلکه در کل اتحادیه اروپا شخص واجد شرایط برای آن کار یافت نشده است. برای این منظور نیاز است که در ابتدا برای کار مورد نظر به مدت سه ماه در کشور اسپانیا و سپس سه ماه هم در کل اتحادیه اروپا آگهی شده و شخص مناسبی برای آن یافت نگردد. با توجه به توضیحات ارایه شده می توان اظهار داشت که داشتن جاب آفر از کشور اسپانیا امر نسبتا دشواری می باشد.

  به طور کلی با کار کردن در کشور اسپانیا و به تبع آن، پرداخت مالیات است که ظرف مدت 5 سال می توان برای اقامت دایم این کشور درخواست نمود. در واقع به این طریق می توان نشان داد که شخص در جامعه اسپانیا ادغام گردیده و عضوی از آن محسوب می گردد. البته برای کار کردن در این کشور، اولین پارامتری که باید به آن توجه نمود، نرخ بیکاری این کشور است. نرخ بیکاری در کشور اسپانیا 15.2% است. این رقم نشان دهنده آن است که بیکاری در این کشور نسبتا زیاد است. در جدول زیر نرخ بیکاری در کشور های اسپانیا، ایتالیا و یونان مقایسه شده است.

  پاسپورت اسپانیا پاسپورت اسپانیا

 • پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل

  دریافت پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل در این کشور میسر نمی باشد. چرا که تحصیل در اسپانیا نهایتا منجر به اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا نمی شود. به طور کلی تحصیلات در اسپانیا هر قدر هم که طولانی باشد، تنها پل ورود دانش آموزان و دانشجویان به این کشور محسوب شده و آنان را برای آموزش تخصصی در زمینه خاص و ورود به بازار کار آماده می نماید. بنابراین باید در انتخاب دانشگاه برای تحصیل دقت کافی شود، به دلیل اینکه کارفرمایان تمایل بیشتری در استخدام دانشجویانی دارند که از دانشگاه های بهتر و با رنکینگ جهانی بالاتر فارغ التحصیل شده باشند. همچنین در انتخاب رشته، باید رشته هایی را مدنظر قرار داد که بازار کاری خوبی در اسپانیا داشته باشند تا پس از تحصیل بتوان به راحتی مشغول به کار شد.

  تحصیل در مقطع کارشناسی: تحصیلات در این مقطع چهار سال زمان می برد. رشته های مدیریت، بیزینس، مارکتینگ ازجمله رشته های  محبوب در این مقطع می باشند که بازار کاری آنها پس از تحصیل نیز مناسب می باشد. هزینه تحصیل در این دوره از 680 تا 1280 یورو در سال متغیر است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور بین 5،500 تا 18،000 یورو متغیر است.

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: تحصیلات در این مقطع معمولا یک تا دو سال به طول می انجامد. نکته حایز اهمیت اینکه برای تحصیل در این دوره می توان به زبان انگلیسی اقدام نمود. هزینه تحصیل در این دوره نیز بین 22 تا 36 هزار یورو در سال بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر می باشد.

  تحصیل در مقطع دکترا: تحصیلات در این مقطع معمولا به زبان انگلیسی بوده و به طور معمول چهار سال به طول می انجامد. برای تحصیل در این مقطع نیاز است تا یک استاد راهنما ( سوپروایزر ) دانشجو را بپذیرد. برای این منظور و برای پیدا کردن استاد راهنما باید با آنها از طریق ایمیل مکاتبه نمود. در صورت پذیرش دانشجو توسط استاد راهنما، مهم ترین گام در مسیر پذیرش دانشگاه برداشته شده و شخص می تواند به تحصیل بپردازد. هزینه تحصیل در این دوره نیز بین 22 تا 36 هزار یورو در سال بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر می باشد.

  در قسمت زیر لیست چند مورد از دانشگاه های برتر کشور اسپانیا که دارای رنکینگ جهانی بالایی می باشند، گردآوری شده است:

  نام دانشگاه رنکینگ جهانی
  Universidad de Granada  3
  Universitat Politecnica de Catalunya 4
  Universidad Complutense de Madrid  1
  Universitat de Barcelona  2
 • پاسپورت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

  پاسپورت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری از روش های مختلفی قابل اتخاذ می باشد. با سرمایه گذاری در بخش های مختلف و به طرق گوناگون ازجمله خرید ملک، ثبت شرکت، تمکن مالی و گلدن ویزا می توان ابتدایا اقامت کشور اسپانیا و در نهایت پاسپورت این کشور را به دست آورد.

  خرید ملک: یکی از روش های مرسوم برای دریافت پاسپورت اسپانیا ، خرید ملک به ارزش 100 تا 499 هزار یورو می باشد. در این روش ابتدایا به شخص، یک اقامت یک ساله اعطا می گردد که پس از آن منجر به اقامت دو ساله می شود که این اقامت دو ساله برای یم دوره دیگر قابل تمدید است و پس از پنج سال منجر به اقامت دایم می گردد. برای خرید ملک در اسپانیا می توان املاک سود ده را که در مزایده می باشند، خریداری نمود که البته این امر مستلزم آگاهی و اشراف کامل به قوانین کشور اسپانیا و اطلاعات کامل در خصوص این املاک می باشد. در این خصوص موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در انجام این امر یاری نماید.

  ثبت شرکت: با سرمایه گذاری از طریق تاسیس و ثبت شرکت و یا خرید سهام شرکتی که از قبل تاسیس شده است به ارزش بیش از یک میلیون یورو نیز می توان اقامت دایم و پاسپورت اسپانیا را به دست آورد. برای این منظور باید بیزینس پلان ارایه شود و ثابت شود که یک طرح کارآفرینی با ایده های نو و خلاق ایجاد شده است. در این روش نیز پس از پنج سال می توان اقامت دایم اسپانیا را به دست آورده و پس از آن برای پاسپورت اسپانیا اقدام نمود.

  همچنین روشی از سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت وجود دارد که هدف از آن اشتغال زایی می باشد. در این روش نیازی به بیزینس پلان نبوده و افراد متقاضی که صرفا تجربه کافی در انجام حرفه ای خاص داشته باشند، می توانند اقدام به ثبت شرکت از این طریق و حداقل به ارزش 40T000 یورو نمایند. در این روش نیز ابتدایا به شخص متقاضی یک اقامت یک ساله و سپس یک اقامت دوساله اعطا می گردد که برای یک دوره قابل تمدید می باشد و پس از پنج سال منجر به اقامت دایم می شود

  خود حمایتی: یکی از روش های پر طرفدار سرمایه گذاری در اسپانیا که منجر به اخذ اقامت این کشور و در نهایت پاسپورت اسپانیا می شود، تمکن مالی است که علاوه بر اسپانیا، در کشورهای اتریش، فرانسه و یونان نیز اعمال می گردد که البته به دلیل بالا بودن سطح کیفیت زندگی در اتریش و اسپانیا، این دو کشور بیشتر مورد نظر مهاجران واقع شده است. در این روش فرد متقاضی باید با قرار دادن سرمایه در حساب بانکی خود در بانک های ایران، نشان دهد که از درآمد مناسبی برخوردار بوده و توانایی حمایت مالی از خود و خانواده اش را دارا می باشد. ابتدایا به شخص متقاضی یک اقامت یک ساله و سپس یک اقامت دوساله اعطا می گردد که برای یک دوره قابل تمدید می باشد و پس از پنج سال منجر به اقامت دایم می شود. ارایه مدارک و اسناد املاک نیز لازم است که توسط فرم ارزیابی استعلام گرفته می شوند. از مزیت های این روش برای به دست آوردن پاسپورت اسپانیا این است که نیازی به مدرک زبان ندارد. همچنین مدرک تحصیلی خاصی نیز مورد نیاز نمی باشد. همسر و فرزندان زیر 16 سال شخص متقاضی، همراه وی محسوب می گردند.

  گلدن ویزا: در این روش که به ویزای سرمایه گذاری طلایی معروف می باشد، از همان ابتدا به شخص اقامت دایم پنج ساله اعطا می گردد که در نهایت نیز می توان برای پاسپورت اسپانیا درخواست نمود.  این ویزا را با خرید املاک اعم از خانه، آپارتمان و ویلا به ارزش 500 هزار یورو به بالا می توان به دست آورد. از مزایای این روش آن است که شرط حضور ندارد و محدودیت سنی نیز برای افراد ندارد.

 • پاسپورت اسپانیا از طریق تولد

  اخذ پاسپورت اسپانیا از طریق تولد، تابع اصل خون می باشد. مطابق این اصل که در مقابل اصل خاک قرار می گیرد، فرزند متولد شده از پدر و یا مادر اسپانیایی، اسپانیایی محسوب می شود، فارغ از اینکه در کجا متولد شده باشد. درواقع این تابعیت پدر و مادر است که تابعیت فرزند را مشخص می نماید بدون آنکه به محل تولد فرزند در این مورد توجه شود. اشخاص زیر می توانند بدون نیاز به حضور در کشور اسپانیا، برای تابعیت و پاسپورت اسپانیا را درخواست نمایند:

  • اشخاصی که یک مادر یا پدر اسپانیایی داشته باشند.
  • اشخاصی که در اسپانیا از والدین خارجی متولد شده باشند و حداقل یکی از والدین آن ها در اسپانیا متولد شده باشد به استثنای دیپلمات‌ها و کنسول های معتبر در اسپانیا.
  • اشخاصی که توسط یک اسپانیایی به فرزند خواندگی پذیرفته شده باشند و زیر ۱۸ سال داشته باشند.
  • اشخاصی که در اسپانیا از والدین خارجی که هویت نامشخص داشته و یا کشور مبدا آن ها مشخص نیست، متولد شده باشد.
 • پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج

  به منظور دریافت تابعیت و پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج باید تابعیت قبلی خود را برای تبدیل شدن به یک تبعه اسپانیایی رها نمایید. در صورت ازدواج با یک تبعه اسپانیا، به سرعت می توان تابعیت اسپانیا را به دست آورد و پس از یک دوره کوتاه اقامت در اسپانیا به یک شهروند اسپانیایی تبدیل شد. تمامی شرایط این روش از حالت استاندارد پیروی می کند به استثنای اینکه نیازی به ده سال اقامت برای به دست آوردن تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج وجود ندارد. همچنین زنان بیوه در صورتی که در زمان مرگ همسر اسپانیایی خود از وی جدا نشده باشند، تابعیت اسپانیایی خود را حفظ می نمایند.

 • پاسپورت اسپانیا از طریق پناهندگی

  بیش از نیمی از افرادی که برای دریافت پاسپورت اسپانیا از روش پناهندگی استفاده می‌نمایند، اطلاعات دقیق و درستی از سایر روش های قانونی برای مهاجرت به این کشور را ندارند. چرا که با داشتن میزانی از سطح تحصیلات، دانستن زبانهای خارجی، داشتن سابقه کاری و سرمایه مورد نیاز می‌توان از سایر روش ها و طرق قانونی و ایمن مهاجرت نمود. ناامنی و وجود خطرات بسیار در مرزها، سر و کار افتادن با قاچاقچیان و افراد خطرناک، عدم رعایت بهداشت و نظافت در کمپ های نگهداری پناهندگان، دوری از خانواده و وطن و عدم اجازه و امکان بازگشت به وطن باعث بسیاری از مشکلات روحی و حتی بعضاً منجر به خودکشی افراد می‌شود. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. این بخش از مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی از خطرات پیش روی پناه جویان در فرآیند اخذ پاسپورت اسپانیا تدوین شده است.

تحصیل در اسپانیا
اخذ ویزای کار در اسپانیا
سرمایه گذاری در اسپانیا

پاسپورت اسپانیا و نکات مهم در باب پاسپورت اسپانیا

پاسپورت اسپانیا و اخذ تابعیت این کشور که معمولا پس از پنج سال اقامت در این کشور به افراد اعطا می گردد، در وهله اول مستلزم آن است که شخص متقاضی دریافت آن در جامعه ادغام شده باشد. این مهم ترین نکته است که این شخص تا حدی با جامعه اسپانیا هم سو شده باشد که خودش را عضوی از آن بداند. یکی از مسایل مهم در این زمینه اگاهی نسبت به قانون اساسی اسپانیا و احترام به آن است. عدم سوء پیشینه کیفری و عدم ارتکاب جرم در طول اقامت در این کشور از ملزمات اعطای پاسپورت اسپانیا به متقاضیان می باشد. همچنین تسلط به زبان اسپانیایی نیز نیاز می باشد و عموما در مورد آن آزمون نیز برگزار می گردد.

پاسپورت اسپانیا 3 پاسپورت اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج
اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند

پاسپورت اسپانیا و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت اسپانیا و مهاجرت به این کشور از طرق مختلف که در بالا به آن پرداخته شد، نیازمند آگاهی کامل و تسلط به قوانین بین المللی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت مفتخر است که در طی این سال ها همواره آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ ویزای کشور های مختلف و در مجموع کمک  مشاوره شما عزیزان در زمینه مهاجرت به کلیه کشورها می باشد. جهت استفاده از این خدمات می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

پاسپورت اسپانیا و سخن پایانی

همان طور که پیش تر اشاره شد، روش های مختلفی برای اخذ پاسپورت اسپانیا وجود دارد. اما اینکه با توجه به شرایط و موقعیت شما کدام یک از روش های فوق در مورد شما مناسب تر بوده و اینکه آیا اصلا اسپانیا مقصد مناسبی برای مهاجرت شما می باشد یا خیر، بستگی به شرایط هر شخص دارد. امروزه در میان روش های فوق، سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک، تمکن مالی و گلدن ویزا به دلیل مزایای فراوان آنها، بیشتر از سایر روش ها مورد توجه مهاجرین واقع شده است. همچنین توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید. همچنین متقاضیان مهاجرت به اسپانیا می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را در رابطه با پاسپورت اسپانیا بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.