اقامت از طریق کار در امارات

 • بررسی شرایط کشور امارات جهت اخذ اقامت از طریق کار در امارات
 • شرایط کار در کشور امارات
 • شرایط اقامت از طریق کار در امارات
 • بهترین شرکت های بزرگ برای کار در امارات
 • موسسات و سایت های کاریابی در امارات جهت اقامت از طریق کار در امارات
 • قرارداد استخدام در امارات
کارامارات اقامت از طریق کار در امارات

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بررسی شرایط کشور امارات جهت اخذ اقامت از طریق کار در امارات

امارات متحده عربی یا امارات یک پادشاهی مطلقه فدرال واقع در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان، در خاورمیانه است که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است.

مساحت این کشور ۸۳٬۶۰۰ کیلومترمربع است. زبان رسمی امارات عربی و انگلیسی است ، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد. مذهب رسمی این کشور اسلام است.واحد پول آن درهم است. جمعیت آن در سال ۲۰۱۲ حدود ۵٫۳۱۴٫۳۱۷ نفر بوده و رشد جمعیت آن ۳٫۰۵ درصد بوده است و با بیش از ۱۶ مهاجر در سال به ازای هر هزار نفر پنجمین کشور مهاجرپذیر دنیاست.

درامد اصلی این کشور کوچک از صادرات نفتی و توریسم است و بسیار کشور ثروتمندی میباشد.

دبی بخشی از امارات متحده عربی است، که این کشور متشکل از مجموعه ای از امیرنشین ها شامل ابوظبی، عجمان، فجیره، راس الخیمه، شارجه و امالقوین است. ابوظبی و دوبی دو منطقه اصلی هستند و دیر مناطق را تحت حمایت دارند. زیر بنای اقتصاد امارات مانند دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس، نفت و گاز است. امارات سومین تولید کننده بزرگ نفت در خاورمیانه، با تولید روزانه حدود ۲٫۵ میلیون بشکه است، و ادعا می شود که این کشور از سومین ذخایر عمده نفت جهان برخوردار است. منابع گاز طبیعی در امارات متحده نیز فراوان است، و سرمایه گذاری های هوشمندانه در خارج از کشور از طرف شرکت های نفتی بین المللی (IPIC)، به ویژه در حوزه پالایش نفت و پتروشیمی صورت می یرد که به ارزش منابع انرژی امارات متحده عربی افزوده است.

همانند دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس، تنوع اقتصادی در امارات حمایت می شود، به حدی که صنایع غیر نفتی در حال حاضر بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی را تامین می کنند. پروژه های عمده عبارت از پتروشیمی، پالایشگاه نفت، مخابرات، حمل و نقل هوایی و گردشگری است. امارات متحده عربی دارای بالاترین درآمد سرانه در جهان عرب است.
تنوع صنایع در دبی بیش از سایر شیخ نشین ها بوده است و مجموعه ای از پروژه های صنعتی، تولیدی، ساخت و ساز و خدماتی در حال انجام است. شرکت دوبال (DUBAL) از صنایع بزرگ ذوب آلومینیوم، با افزایش ظرفیت و صادرات به کشورهای اتحادیه اروپا و سایر کشورها است. بندر منطقه آزاد جبل علی (JAFZA) تا حد زیادی به اقتصاد این کشور کمک کرده است، و شرایط تجاری مساعد آن بسیاری از شرکت های بین المللی در زمینه تولید و توزیع را با ۱۰۰ درصد مالکیت مجاز به خود جذب نموده است. منطقه آزاد دیگر، ام القین واقع در ۵۰ کیلومتری (۳۰ مایلی) شمال دبی در پورت احمد بن راشد است، که در آن دبی درای داکز یکی از بزرگترین مراکز تعمیر کشتی در جهان است و با مرکز ASRY در بحرین در رقابت است.

شرایط کار در کشور امارات

دبی به تعداد زیادی از کاکنان خارجی اجازه ورود انحصاری و موقت به این کشور را می دهد. مهاجران به طور کلی نمی توانند بخشی از جمعیت دائمی کشور باشند. به طور کلی با کارگران خارجی به خوبی و عادلانه رفتار می شود، دستمزد کافی به آنان تعلق می گیرد و در پایان حضور در امارات به سبب تلاش های خود مورد تقدیر و تشکر قرار می گیرند. از سوی دیگر، دولت از نیاز به ایجاد مشاغل مناسب با چشم انداز شغلی معقول برای شهروندان جوان و تحصیل کرده خود آگاه است. با توجه به سرمایه گذاری های عمده در آموزش و رفاه اجتماعی، در نهایت دبی به لحاظ کاریابی تقریباً خود کفا می باشد.
با این حال، اکثر ناظران خارجی، بر این باورند که مهاجران نقش قابل توجهی ایفا می کنند، و به نظر می رسد که نقش مهاجران برای دو یا سه دهه بعدی همچنان حائز اهمیت است، اگر چه بدون شک تغییراتی در تعداد افراد شاغل و نوع مهارت های مورد نیاز صورت خواهد گرفت. به عنوان مثال، با اتمام بسیاری از پروژه های ساخت و ساز در سراسر منطقه (از جمله، سیستم های جاده ای، فرودگاه ها، بنادر و مناطق تجاری) تعداد کارگران یدی مورد نیاز کاهش می یابد. با این حال، توسعه تجاری به برنامه های ساخت و ساز بیشتری منجر شود چرا که اقتصاد دبی همچنان در حال رشد است. تجربه مدیریتی، حرفه ای و به ویژه فناوری همچنان پس از سال ها با افزایش تقاضا روبرو است. اما روند مهاجرت انبوه و درخواست شهروندی و همچنین روند فعلی پناهندگان اقتصادی در پی زندگی بهتر با کاهش مواجه خواهد شد. دبی به سادگی چنین اجازه ای نمی دهد و خارجی ها نمی توانند شهروند دبی باشند، اگرچه به نظر می رسد برخی از محدودیت ها در رابطه با صاحبان تجارت مستقل رفع شده است.
مسائل کلی دیگری که باید در نظر گرفت: فرهنگ دبی ممکن است با کشور شما کاملاً متفاوت باشد؛ آیا با شیوه زندگی و به ویژه محدودیت های اعمال شده بر شما، توجه دارید یا خیر؟ آیا این جابجایی در چشم انداز حرفه ای بلند مدت شما تاثیر مثبت دارد؟ آیا خانواده و به خصوص فرزندان شما با مهاجرت شما موافق می باشند؟ مهاجرت چه تاثیری در چشم انداز تحصیلی و اشتغال آنان دارد؟ اگر آرزو دارید که مانند بسیاری افراد رئیس خود باشید، باید بدانید که شروع یک کسب و کار جدید در منطقه می تواند برای شما دشوار باشد و تقریباً همیشه به یک شریک محلی با اکثریت سهام نیازمندید. آیا این شرایط از نظر شما قابل قبول است؟
خاورمیانه در دهه های اخیر شاهد درگیری و ناآرامی بوده است، اگر چه کشورهای حوزه خلیج فارس مکان عموماً بی خطری برای زندگی و کار می باشد. با این حال، قبل از سفر به هر نقطه از خاورمیانه، بهتر است با وزارت خارجه کشور خود مشورت کنید. همچنین توجه داشته باشید که همجنس گرایی به عنوان یک جرم جنایی در سراسر منطقه محسوب می شود.
شما در حالت ایده آل باید قبل از سفر به دبی پیشنهاد کار داشته باشید. شما به ویژه باید خوش شانس بوده و شرایط و تجربه کافی برای استفاده از هر فرصتی را داشته باشید. علاوه بر این، شما همچنین به رابط های آگاه محلی و انجام بررسی های کافی برای آشنایی با شرکت هایی که بیشترین اهمیت را برای تجربه کاری شما قائل هستند، نیاز دارید.

کار در امارات

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب کار در کشورهای عربی

video اقامت از طریق کار در امارات

نرخ بیکاری در امارات:

سال نرخ بیکاری
2018 1.72%
2016 1.64%
2014 2.44%

شرایط اقامت از طریق کار در امارات

پروسه یافتن کار در امارات

برای شانس کار در امارات به تحقیق در بازار کاربپردازید، بسیاری از مهاجران شغلی کار خود را از طریق شرکت های بین المللی در کشور خود پیدا می کنند . معمولا از طریق درخواست کار در امارات توسط شخص در شرکت اماراتی به صورت مستقیم از شانس بالاتری برخوردار می باشد.

کار در امارات و جستجوی کار از طریق آژانس های استخدام و سایت های کاریابی قابل انجام است که از طریق فرم درخواست (cv) و یا به صورت آنلاین انجام می شود که ممکن است به عکس هم نیاز باشد.

قبل از ارائه شغل مصاحبه انجام میگیرد و همچنین معاینه پزشکی نیز از الزامات ان می باشد.

ویزا و گذرنامه

تمام مهاجران به گذرنامه و ویزای کار با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخ ورود به امارات متحده عربی نیاز دارند. در صورت شاغل بودن شما در امارات قبل از ورود به این کشور، تمام امور مربوط به ویزای کار و مجوز توسط کارفرمای شما انجام می شود. علاوه بر این، اگر از مهاجرین دارای شغل تمام وقت باشید، همسر شما می تواند به راحتی برای یک شغل پاره وقت در امارات اجازه کار بگیرد.

ساعات کاری

ساعات کار در امارات متحده عربی نه ساعت در روز (۸:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ بعدازظهر یا ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر) است. مردم معمولاً در امارات متحده عربی به مدت ۴۷ ساعت در هفته کار می کنند.

حقوق در امارات

متوسط دستمزد در امارات متحده عربی به شرح زیر است:

– بخش مهندسی: ۲۵۰۰۰ درهم در سال
– بخش مالی: ۵۵،۰۰۰ درهم در سال
– بخش املاک و مستغلات: ۳۵،۰۰۰ درهم در سال
– مدیریت خدمات: ۴۰،۰۰۰ درهم در سال
– بخش بهداشت و درمان: ۵۵-۸۰،۰۰۰ درهم در سال
– فناوری اطلاعات: ۲۰،۰۰۰ درهم در سال

مرخصی حین کار

هر کارمند مشغول به کار در این منطقه معمولاً برای ۳۰ روز مرخصی در سال مجاز است. به طور کلی ۲۲ روز از آن مرخصی با حقوق است. با این حال، کارکنان در طول دوره مرخصی استعلاجی مشمول دریافت مزایا نمی باشند. پس از تکمیل این دوره می توان به مدت ۱۵ روز در هر سال در ازای مرخصی استعلاجی حقوق گرفت.

شرایط پرداخت حقوق

شرایط مختلفی مانند پایان خدمات رسانی در مورد کارکنان مهاجر در امارات متحده عربی اعمال می شود. کارمندان مشغول به کار به مدت بیش از یک سال حق دارند برای پرداخت حق ESG درخواست دهند، که شامل ۲۱ روز حقوق برای هر سال از پنج سال اول و ۳۰ روز حقوق برای هر سال بیشتر است.

مالیات و انعام

یکی از دلایل عمده برای تمایل خارجیان به کار در امارات برخورداری از دستمزد کامل خود با توجه به فقدان وجود هر گونه مالیات در این کشور است. امارات متحده عربی معاف از مالیات است. با این حال، ممکن است بسیاری از هتل ها و باشگاه ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه خدمات رسانی دریافت می کنند و بنابراین لزومی به پرداخت انعام نیست. بدون احتساب هزینه خدمات، شما می توانید ۱۰ درصد به صورت حساب خود اضافه و پرداخت کنید.

بهترین شرکت های بزرگ برای کار در امارات

 • AstraZeneca خلیج( داروسازی)
  شرکت های پوشاک( خرده فروشی)
  DHL( تدارکات)
  IT) EMC)
  فدرال اکسپرس
  هیلتون( هتل های زنجیره ای در جهان)
  ماریوت( هتل های زنجیره ای)
  مایکروسافت خلیج
  چلب چلوب
  وبر شاندویک( ارتباطات)
  Omnicom ( رسانه گروه )

موسسات و سایت های کاریابی در امارات جهت اقامت از طریق کار در امارات

Akhtaboot

BAC خاورمیانه

Dubizzle

قرارداد استخدام در امارات

قرارداد استخدام باید به زبان عربی نگارش شود و یا به زبان عربی ترجمه شود. قرارداد کاری باید شامل موارد ذیل باشد:

_نام کارفرما و آدرس محل کار

_نام کارمند، تاریخ تولد، مدرک تحصیلی، ملیت، شغل و محل اقامت

_نوع کار

_مدت قرارداد

_حقوق پایه و مزایا

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

سخن آخر در باب اقامت از طریق کار در امارات

در پایان لازم به یادآوری است که پروسه اقامت از طریق کار در امارات و همچنین پروسه حقوقی مهاجرت و اقامت بسیار حساس بوده و گاهی یک اشتباه کوچک میتواند منجر به ردی ویزا گردد. از این رو توصیه می کنیم با گرفتن مشاوره صحیح از موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) شانس پرونده خود را بررسی کرده و با انتخاب درست، آینده خود را بیمه نمائید.

Rating: 4