ویزای دانشجویی اتریش

ویزای دانشجویی اتریش

ویزای دانشجویی اتریش و شرایط ۲۰۱۸ اخذ فوری ویزای دانشجویی اتریش ، آیا یکی از اهداف شما اخذ ویزای دانشجویی اتریش است؟ایا از هزینه ویزای دانشجویی اتریش اطلاع دارید؟ ما در این مقاله اطلاعات کاملی در این زمینه و بررسی شرایط ویزای دانشجویی اتریش و مسائل پیرامون آن مطرح می شود. که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

چگونه می توانم اخذ ویزای دانشجویی اتریش اقدام کنم؟ ثبت نام برای اخذ ویزای دانشجویی اتریش شامل چه مراحلی می شود؟ مدارک مورد نیاز  ویزای دانشجوی اتریش چیست؟ هزینه ویزای دانشجویی اتریش چقدر است؟ چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد اخذ ویزای دانشجویی اتریش کسب کنم؟چگونه می توانم برای اخذ ویزای همراه دانشجو در اتریش درخواست دهم؟  مدارک  لازم براى اخذ ویزای دانشجوی اتریش چیست؟ آیا می توانم اخذ ویزای دانشجویی اتریش را خودم انجام دهم یا از موسسات حقوقی در این مورد  میتوانم کمک بگیرم؟

بسیاری از دانشجویان در دانشگاه های رایگان اتریش تحصیل می کنند. برخی از این دانشگاه ها خصوصى و تعداد دیگرى به صورت رایگان است پذیرش دانشجو بستگی به دستیابی دانشجویان به استانداردهای مورد نیاز از جمله داشتن مدرک زبان آلمانى دارد.توجه داشته باشید که تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه هاى  اتریش وجود دارد و ظرفیت دانشگاه ها  بر اساس تاریخ درخواست و ثبت نام دانشگاه است. از این رو پذیرش تا حد زیادی بر اساس زمان ثبت درخواست ها صورت می گیرد. بنابراین شما می توانید به طیف گسترده ای از دانشگاه هاى اتریش که در این سایت آمده است دسترسی داشته باشید. شما میتوانید موسسه حقوقی ملک پور که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید.

ویزای دانشجویی اتریش

شما به عنوان دانشجوی بین المللی بسته به کشور اصلی خود و مدت زمان اقامت در اتریش  برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارید.در زمان ارائه درخواست ویزا به موارد زیر توجه داشته باشید:

درخواست خود را در اسرع وقت ثبت کنید. بررسی درخواست ویزا ممکن است ماه ها طول بکشد و شما نمی توانید  بدون ویزای معتبر وارد کشور شوید.

برای ویزای مناسب خود درخواست دهید. ویزای توریستی و ویزای شرکت در دوره های آموزش زبان را نمی توان جایگزین ویزای دانشجویی نمود. در صورت درخواست برای ویزای نامناسب مجبور به ترک کشور و درخواست برای ویزای مناسب در کشور خود خواهید شد.

برنامه سفر خود را به اتریش طوری تنظیم کنید که زمان کافی برای ثبت نام در دانشگاه و انجام تعهدات اداری خود داشته باشید. ثبت نام پیش نیاز کسب اجازه اقامت با هدف تحصیل دراتریش است.

اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما در کل دوره اقامت شما در اتریش اعتبار دارد. اگر گذرنامه شما حین حضور شما در اتریش منقضی شود، مجبور به بازگشت به کشور خود و تمدید اعتبار گذرنامه خود خواهید بود.

نحوه درخواست ویزای دانشجویی اتریش

برای ثبت درخواست ویزای خود باید به سفارت اتریش مراجعه کنید.

ابتدا، باید برای مصاحبه ویزا وقت ملاقات بگیرید. سپس در روز مصاحبه، مدارک درخواست ویزای خود را ارائه میکنید.

علاوه بر این، باید به سوالات مصاحبه پاسخ دهید که افیسربه منظور بررسی درخواست شما برای ویزا آماده نموده است.

به منظور اخذ ویزای دانشجویی اتریش باید ابتدا برای مصاحبه ویزا در سفارت اتریش وقت بگیرید.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی اتریش

شما برای ورود به اتریش به احتمال زیاد نیاز به ویزا دارید که می توانید قبل از سفر خود در سفارت اتریش درخواست دهید. در مورد برخی کشورهای خاص بسته به طول مدت اقامت و هدف از سفر استثنا وجود دارد.

از وب سایت وزارت امور خارجه اتریش برای مشاهده آخرین شرایط اخذ ویزا برای همه کشورها بازدید کنید.

در سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور خود می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تمام مسائل مربوط به درخواست ویزا کسب کنید. شما می توانید آدرس تمام کنسولگری های آلمان در وب سایت وزارت امور خارجه اتریش موجود است.

مصاحبه ویزای دانشجویی اتریش

مصاحبه ویزا موقعی است که شما با افسر کنسولگری به طور مستقیم به عنوان متقاضی ویزا دیدار می کنید. شما باید تمام مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را به افسر کنسولگری تحویل دهید. در طول مصاحبه ویزا در مورد درخواست و جزئیات آن از شما سوال می شود که باید به طور کامل و صادقانه به آنها پاسخ دهید.

ثبت نام در اداره ثبت اقامت

اتباع خارجی که قصد ماندن در اتریش برای بیش از ۲ ماه دارند، باید تأییدیه ثبت نام دریافت کنند. برای دریافت تاییدیه باید در دفتر ثبت نام از ساکنان محلی ثبت نام کنید.

اتباع خارجی که قصد ماندن در اتریش برای بیش از ۹۰ روز یا ۳ ماه دارند باید مجوز اقامت مناسب بگیرند. اجازه اقامت تنها پس از درخواست دارنده ویزا در دفتر ثبت نام خارجیان در اداره مهاجرت صادر می شود.

987 1 ویزای دانشجویی اتریش

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی اتریش

به طور معمول، مدارک زیر لازم است:

گواهی سلامت همراه با تأییدیه پوشش بیمه

اثبات پشتوانه مالی

گواهی پژوهش ها و دستاوردهای علمی در گذشته

برای اخذ ویزای دانشجوی متقاضی: تاییدیه ورود به دانشگاه که در اتریش معتبر باشد.

برای اخذ ویزای دانشجویی: نامه پذیرش در دانشگاه اتریشی مورد نظر خود (و یا تاییدیه از دانشگاه مبنی بر پذیرفته شده شما در دانشگاه مورد نظر).

اثبات منابع مالی

گذرنامه معتبر و ویزای فعلی

اجاره نامه

عکس گذرنامه

پرداخت هزینه دریافت اجازه اقامت

اجازه اقامت دانشجویی اتریش

اگر دانشجو اهل  یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و یا سوئیس نباشد، وقصد اقامت تحصیلی برای بیش از ۹۰ روز داشته باشد، باید برای اخذ اجازه اقامت درخواست دهد. اتریش به لحاظ کیفیت آموزش عالی، زیرساخت های پژوهشی، روش تدریس، دوره های تحصیلی کم هزینه و چشم انداز شغلی جایگاه خوبی دارد. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی اتریش را بهترین مکان برای ادامه تحصیل می دانند.از سوی دیگر، هر شخص خارجی نمی تواند از این مزایا بهره مند شود، چرا که اتباع چندین کشور بدون اخذ ویزای مناسب اجازه ورود و اقامت در خاک اتریش را ندارند.

بنابراین، اشخاص خارجی که:

به تازگی نامه پذیرش از یک دانشگاه اتریشی دریافت کرده اند،

انتظار می رود به زودی پاسخ درخواست خود به یک دانشگاه اتریشی را دریافت کنند،

باید در یک دوره مقدماتی قبل از ورود به یک دانشگاه اتریشی ثبت نام کنند،

باید در یک دوره مقدماتی به منظور آمادگی برای آزمون ارزیابی صلاحیت و مهارت شرکت کنند،

نکات دیگری که باید به عنوان متقاضی ویزای اتریش در نظر بگیرید:

افسر کنسولگری در روز مصاحبه ویزا ممکن است مدارک بیشتری از شما بخواهد.

در روز مصاحبه ویزا شخصاً مراجعه کنید.

در مورد مدت اعتبار گذرنامه خود محتاط باشید چرا که باید در طول مدت اقامت خود معتبر باشد.

توجه داشته داشته باشید که درخواست ویزای ناقص بررسی نمی شود.

عکس خود را در فرم درخواست ویزا نچسبانید.

در روز مصاحبه ویزا کسی را همراه خود به سفارت و یا کنسولگری نبرید.

هر متقاضی مجاز به پیگیری و انجام اقدامات قانونی لازم علیه تصمیم سفارت و یا کنسولگری در مورد درخواست ویزای خود است.

دریافت ویزای دانشجویی اتریش  اهمیت بیشتری از ویزای توریستی دارد، از آنجا که این نوع ویزا به شما فرصت دریافت اجازه اقامت دائم در اتریش را می دهد، اما ویزای توریستی را نمی توان در صورت نیاز به اقامت طولانی تر در اتریش تمدید نمود.

در صورتی که متقاضی برای امنیت و نظم عمومی منطقه شنگن خطرناک باشد، درخواست ویزای او پذیرفته نمی شود.

در صورت رد درخواست ویزای متقاضی، در مورد دلیل اصلی آن به او اطلاع رسانی می شود.

ممکن است لازم باشد که اصل مدارک را پس از ورود به اتریش و در فرودگاه ارائه دهید.

ویزای  دانشجویی اتریش به طور خودکار صادر نمی شود و بنابراین شما باید تا ۴ ماه برای دریافت پاسخ از سفارت یا کنسولگری صبر کنید و هیچ تضمینی برای صدور ویزای شما وجود ندارد.

گذرنامه شما در سفارت یا کنسولگری در طول فرآیند بررسی درخواست ویزای شما نگه داشته می شود.

تعیین وقت مصاحبه ویزا تنها از طریق سیستم آنلاین میسر است (نه از طریق تلفن، ایمیل، فکس و یا مراجعه شخصی).

هزینه ویزا در صورت امتناع از دریافت ویزا بازپرداخت نمی شود.

 هزینه دریافت ویزای دانشجویی اتریش

متقاضیان باید هزینه ویزا را از طریق انتقال بانکی پرداخت کنند. هزینه دریافت ویزای دانشجویی  به مبلغ ۸۰ یورو است. چک و یا کارت اعتباری قابل قبول نیست. حواله انتقال پول باید به نام کنسولگری اتریش در کشور شما و مربوط به دو ماه اخیر باشد.

لطفا توجه داشته باشید که هزینه ویزا در صورت عدم پذیرش درخواست شما برای ویزای دانشجویی بازپرداخت نمی شود.

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره ویزای دانشجویی اتریش وجود دارد میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب ویزای دانشجویی اتریش صفحات مختلف این سایت را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . موسسه حقوقی ملک پور با توجه به وجود کارشناسان و حقوقدانان متخصص می تواند مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان عزیز ارائه دهد. در صورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش میتوانید با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

Rating: 5
54 پاسخ
 1. سایه گفته:

  سلام،من میخواستم برای ویزای تخصیلی اقدام کنم برای مقطع فوق لیسانس معماری،میخواستم بپرسم برای اخذ اقامت تحصیلی چه میزان تمکن مالی نیاز داریم؟ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هزینه ها بسته به شهر، رشته و دانشگاه متغیر می باشند. به طور کلی تحصیل در اتریش به صورت رایگان مستلزم داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های سراسری و همچنین قبولی در کنکور رشته های پر طرفدار این کشور می باشد. در غیر این صورت می توان با صرف هزینه در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمود. امکان تحصیل در اتریش علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به سن، گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت.

   پاسخ
 2. م گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما ..پرینت حسابی که باید به افسر سفارت بدیم با نرخ ریالی بانک مرکزی هست یا بازار ازاده؟ممنون میشم جواب بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. نرخ ارز دولتی را در نظر می گیرند اما توجه داشته باشید که شما برای تامین هزینه های خود در اتریش باید با نرخ ارز آزاد خرید کنید.

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  باسلام …ایا ویزای یکساله شنگن که ۶۸۰۰یورو هزینه داره برای اقامت توی اتریش لازمه؟ و امکانش هست این ویزا رو نگیریم و داخل اتریش بمونیم .?.ممنون میشم پاسخ بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. انواع دیگر ویزا نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها در اتریش اقامت کنید. از جمله ویزای تحصیلی، ویزای کار و ویزای سرمایه گذاری

   پاسخ
 4. محمدرضا.ک گفته:

  با عرض سلام و احترام
  من از دانشگاه وین پذیرش گرفته ام و سوالی که دارم این هست که آیا میتوانم ساپورتر مالی خودم را برای اخذ ویزای تحصیلی از انگلستان(فامیل) یا آلمان(دوست) به سفارت اتریش معرفی کنم؟ و با توجه به اینکه مقدار ساپورت باید 1000یورو در ماه باشد، مقدار درآمد ماهیانه ساپورتر چقدر باید باشد؟ و اینکه اگر درآمد یک نفر از آنها کافی نباشد هردوی آنها با هم می توانند ساپورتر باشند؟
  آخرین سوال هم اینکه آیا درست است که اخذ اجاره نامه مسکن و یا خوابگاه از مدارک لازم برای سفارت اخیرا حذف شده است؟
  با سپاس فراوان

  پاسخ
 5. نرگس گفته:

  سلام وقت بخیر من ۲۸ ساله هستم. پذیرش از دانشگاه ملی وین در رشته ی معماری گرفتم.
  میخواستم بدونم مرحله ی بعدی کارم چیه؟ باید در سفارت ثبت نام کنم؟
  سپاس ازاینکه راهنماییم میفرمایید

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام بله باید برای ویزا اقدام نمایید مبتوانید از خدمات ما نیز استفاده نمایید تا سریع و بدون دردسر ویزا شوید.

   پاسخ
 6. سلمان رضایی گفته:

  سلام من کارشناسی فوریتهای پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی دارم ۲۹ساله مجرد قصد مهاجرت به اتریش دارم آیا میتوانم به صورت تحصیلی رشته کارشناسی پرستاری اقدام کنم؟ آلمانی بلد نیستم می‌خوام دوره زبان رو تو اتریش بگذرونیم . واین پروسه چقدر طول میکشه؟
  باتشکر

  پاسخ
 7. صادقی گفته:

  با سلام، بنده دانشجوی سال اول دکترای روانشناسی هستم.می خواستم برای پذیرش گرفتن در کشور اتریش در مقطع دکترا اقدام کنم.سوالم این هست که تحصیل در مقطع دکترا هزینه اش چقدر است و اینکه آیا با تحصیل در مقطع حقوق هم می دهند یا خیر؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. Shex_shoaib گفته:

  با سلام
  من دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه دولتی هستم
  و خیلی مایلم در اتریش ادامه تحصیل بدهم
  آیا میتوانم به صورت رایگان در اتریش درس بخوانم؟؟
  مشکل کارت پایانزخدمت هم ندارم

  پاسخ
 9. امین گفته:

  سلام و عرض ادب حضور شما عزیزان
  بنده دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه دولتی شیراز هستم چهل و هفت سال دارم و شاغل هم هستم (وکیل دادگستری) چنانچه برای اقامت اتریش از طریق ادامه تحصیل بخواهم اقدام کنم چقدر شانس اخذ ویزا دارم و آیا نیاز به مدرک زبان آلمانی دارم و در صورت مثبت بودن پاسخ چقدر هزینه و ساپورت مالی لازم هست
  باسپاس از راهنمایی و وقتی که مبذول می فرمایید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار اخذ پذیرش در رشته شما مستلزم آزمون ورودی خواهد بود. از این رو شما باید ورود پیدا کنید به کشور آلمان یا اتریش و سپس جهت آزمون مربوطه اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. Leila گفته:

  سلام خسته نباشيد
  مي خواستم بدونم براي گواهي سوئه پيشينه كه جزء مدارك درخواستي ويزاي دانشجويي سفارت اتريش هست، محدوديت اعتبار اين مدرك چند روزه؟
  چون در سايت سفارت در حال حاضر نوشته تا ٣ ما اعتبار داره، ولي تو خود مدرك نوشته كه يك ماه اعتبار داره…من از ارنجايي كه فكر كردم ممكن هست هم كار ترجمه و هم تاييد سفارت طول بكشه طوري مدرك رو گرفتم كه بيشتر از يك ماه طول مي كشه تا به وقت سفارتم برسه.
  ممنون مي شم اگه پاسخ گو باشين

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. رضا گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من تا حدودی زبان آلمانی بلد هستم و درحال گذراندن دوره های فشرده کلاس آلمانی هستم تو دانشگاه فنی تبریز (سراسری) درس میخونم رشتم معماری هست 2 ترم دیگه لیسانس میشم و به نرم افزار معماری auto cad(نقشه کشی) و cinema 4D(سه بعدی سازی ساختمان) مسلط هستم میخواستم ببینم که میتونم برم تو دانشگاه وین درس بخونم و اقامت بگیرم یا نه
  پاسپورت دارم مشکل سربازی هم ندارم
  فقط یکم مشکل مالی دارم
  خیلی ممنوم مشم اگه راهنماییم کنید.
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب میتوانید اقدام نمایید اما برای رشته های فنی و معماری کمی دشوار است .جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. Reza گفته:

  سلام خسته نباشید
  بنده لیسانس مهندسی عمران دارم با معدل ۱۶.۱۰ ، ۲۶ سال دارم و همچنین کارت پایان خدمت هم دارم
  بنده امسال در کنکور ارشد شرکت کرده ام و با توجه به رتبه م در یکی از دانشگاه های سراسری( دولتی) شهرستان قبول می شوم
  ایا مشکلی برای پذیزش برای بنده وجود دارد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب میتوانید اقدام نمایید اما به طور کلی رشته های فنی برای اتریش دشوار میباشد و شانس بالایی ندارد .جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. پایا فرقانی گفته:

  با سلام
  من تازه دوره دبیرستان رو تمام کردم و میخواستم بدونم که از شرایطی ک در مقاله ذکر نموده بودید حداقل در امد برای ساپورت مالی چقدر باید باشد ؟ اینکه ایا مدارک زبان انگلیسی در اتریش قابل قبول است؟ پژوهش های علمی ضروری بوده یا فقط باعث سرعت بخشیدن ب کارها خواهد بود ؟ در مجموع هزینه ها چگونه خواهد بود و ایا همراه با ویزای تحصیلی اجازه کار هم صادر میشود یا خیر ؟؟
  و با توجه ب اینکه مادر و پدرم از هم جدا شده اند ایا تاثیری در اخذ اقامت خواهد داشت یا خیر؟؟؟
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار ساپورت مالی بین 12 الی 15.000 یورو میباشد .
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 14. راضیه گفته:

  با سلام خدمت شما… من پذیرشم رو از دانشگاه وین گرفتم ولی متاسفانه موفق به گرفتن وقت مصاحبه نشدم میشه راهنمایی کنید منو در این زمینه البته یک بار وقت گرفتم ولی نرفتم به دلیل کامل نبودن مدارک درخواست دادم که وقتمو عوض کنن ولی هنوز موفق نشدم یکم نگرانم راهنمایی کنید لطفا

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته بنابراین باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر وین از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 15. مژده گفته:

  با سلام خدمت شما آقای ملک پور عزیز و دریا دل.
  خانمی هستم متاهل متولد سال 1365 دارای دو فرزند 3 ساله و 6 ماهه .دارای مدرک لیسانس مترجم زبان انگلیسی از دانشگاه غیر انتفاعی و فارق التحصیل سال 1391 . همسرم هم شغل ازاد در زمینه فروش پوشاک مردانه هستن . با توجه به اینکه هر دوی ما با توجه به بحرانهای اقتصادی و اجتماعی خواستار مهاجرت و پیشرفت بیشتر و آخر اقامت داین هستیم .و با توجه به فرمایش حضرت علی ع که می‌فرماید اگر جایی بودی که پیشرفت نکردی و مورد آزار بودی مهاجرت کن.
  و با توجه به دو فرزندی که دارم و در سن پایین هستن به نظر من و همسرم الان بهترین موقعیت آنها برای یادگیری زبان کشور اتریش و کنار آمدن با فرهنگ اتریش هست . آنها کمتر دچار تضاد فرهنگی و تربیتی میشوند .
  و با توجه به اینکه دنبال مهاجرت قانونی هستیم . بنده هم عاشق ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های بزرگ همچون اتریش هستم و نداشتن مدرک زبان برای ورود به دانشگاه باعث شده تا بنده راحت تر و سریعتر کار رو از پیش ببرم .
  لطفا منو راهنمایی بفرمائید که با توجه به وقفه تحصیلی ام ،سنم،و رشته ای که فارق التحصیل شدم میتونم ادامه تحصیل بدم در اتریش و چه رشته هایی رو میتونم ادامه بدم. البته
  در این سن خیلی علاقه پیدا کردم که پزشکی رو دنبال کنم .ایا امکانش هست؟
  ممنون میشم که بیشتر در مورد ویزای همراه توضیح بدید .ومن حتما باید به همراه خانواده ام وارد خاک اتریش بشوم اسپورت مالی هم میتونم در مورد مبلغ 50 میلیون در حساب دارم و با توجه به اینکه تمکن مالی هم میتونم ارایه بدم .ولی حتما باید به همراه فرزندان کوچکم برو. در غیر اینصورت به فکر کشور دیگری باشم
  ممنونم .

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. در حال حاضر دانشگاه های دولتی برای ورود به کشور اتریش از اعتبار بیشتری برخوردار می باشند اما دانشگاه غیر انتفاعی نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. امکان ادامه تحصیل در رشته خود یا رشته های مدیریتی و بیزنس برای شما وجود دارد اما از ابتدا امکان بردن همراه نمی باشد. برای بررسی کشورهای مختلف متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. mie.editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۷سالمه و رشته ام معماریه و در دانشگاه دولتی درس میخونم.قصد دارم کارشناسیم رو در دانشگاه وین اتریش ادامه تحصیل بدم و از اونجایی که دانشگاهای اتریش تقریبا رایگانه میخواستم بپرسم نیازی هست واسه بورسیه گرفتن اقدام کنم یا نه؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 17. mie.editor2 گفته:

  سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران هستم از دانشگاه دولتی روزانه و لیسانس هم از دانشگاه دولتی دارم…دو سال مونده تا ارشدمو بگیرم میخواستم از الان برنامه ریزی کنم برای دکتری در اتریش…من متاسفانه هیچ هزینه ای نمیتونم بکنم میخواستم بدونم با توجه به اینکه هزینه تحصیل در اتریش رایگان هست اگر بورس بگیریم میتونیم هزینه زندگی رو باهاش پرداخت کنیم من در یکی از صحبت های اقای ملک پور شنیدم که گفتن اگر بورس کامل هم بگیریم باید تو حسابتون 50 میلیونی باشه حداقل….کسی که نمیتونه هزینه کنه اصلا امیدی نیست؟؟سوال دیگه اینکه اگه بورسه بگیریم قبل از ثبت نام در دانشگاه بورس تعلق میگیره یا باید ترم شروع بشه؟؟چون من میخوام بدونم برای دکتری در اتریش برنامه ریزی کنم یا نه

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. متاسفانه شانس مهاجرت و تحصیل بدون پرداخت هیچ هزینه و بورس کامل بسیار اندک است و به رزومه متقاضی وابسته می باشد که دشواری های خود را داراست. برای دریافت بورس تحصیلی نیاز است که متقاضی با دانشگاه مورد نظر ارتباط گرفته و برای دریافت بورس تحصیلی و استاد راهنما اقدام کند. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. متاسفانه در حال حاضر امکان تحصیل در دانشگاه های رایگان کشور اتریش برای دانشجویان دانشگاه آزاد وجود ندارد. برای بررسی کشورهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره های 02149196000 ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 18. aaa گفته:

  با سلام
  پسری ۲۲ ساله هستم دانشجوی مقطع کاردانی دانشگاه ازاد، قصد ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارم برای این کار نیاز به کارت پایان خدمت هست؟ من خدمت سربازی نرفتم و پاسپورت ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 19. خاطره گفته:

  به نام هستی بخش
  سلام اینجانب پسری ۱۷ ساله دارم که در مدرسه استعدادهای درخشان تحصیل می کند ولی در سال سوم به علت اظطراب مشکلات تاری دید برایش بوجودآورد و دیپلمش رابا ۱۳ به پایان رسید رشته پسرم تجربی است من از همسرم جدا شده ام و هرچی تلاش کردم که بتوانم برای پسرم پاسپورت بگیرم و به اداره سرپرستی و دادگاه مراجعه نمودم ولی گفتند امکان نداره و بایستی صبر کنید تا ۱۸ ساله شوندتاریخ تولدش شهریور۷۹ است و پسرم می تواند با کفالت مادر کارت پایان خدمت بگیرد من از نظام وظیفه سوال نمودم و گفتند از اول شهریور می توانید اقدام کنید ولی چون مدارک پدر در دسترس نیست بایستی استعلام صورت پذیرد تا کارت را بگیرید احتمالا زمانی صرف می شود و بعد از دریافت کارت می توانیم جهت پاسپورت اقدام کنیم پسرم زبان انگلیسیش خوب است راحت صحبت می کند و مدرک FCE را دارد در امد اینجانب در سال حدود ۷۰ میلیون تومان و حداکثر۹۰میلیون تومان است و با اینکه پسرم بسیار علاقه مند به تحصیل در کشور انگلستان است با توجه به هزینه ها فکر نمی کنم امکان پوشش دو سال A LEVEL و ۵ سال تحصیل پزشکی را داشته باشم با توجه به اینکه شما فرمودید که از سال دوم به بعد هزینه پزشکی حدود ۱۵۰ میلیون تومان می شود الان دبیرش گفت امکان اخذ ایلتس ۷٫۵ را دارد ولی زبان المانی نمی داند
  من چندین سوال دارم و از شما درخواست دارم مرا راهنمایی بفرمایید
  ۱٫ با اخذ نمره مناسب در پیش دانشگاهی نمره بد معدل پوشش داده می شود و ایا این معدل در اخذ پذیرش تاثیر دارد
  ۲٫ ایا اگر به انگلستان برود و خانه اجاره نماید هزینه اش کمتر میشود و میتوانیم به همان کشور بفرستیم
  ۳٫ آیا شما پیشنهاد می نمایید ابتدا در انگلیس کالج را بگذراند و سپس در کشور چک پزشکی بخواند یا پیشنهاد می کنید با توجه به هزینه های کشور انگلیس به کشور آلمان یا اتریش بیاید
  ۴٫ من بسیار مایلم که مادرم بتواند با پسرم بیاید که کسی همراه او باشد و فکر می کنم شما فرموده بودید که این امکان در المان هست درست فکر میکنم؟
  ۵٫ شما فرموده بودید که اتریش جهت ورود به پزشکی بسیار سخت است و آلمان بهتر بین این دو کشور با توجه به این موضوع و اینکه همراه قبول میکنند آلمان بهتر است؟
  ۶٫ پسرم در یادگیری زبان با استعداد است سریع در یادگیری زبان پیشرفت میکند آیا اگر از بعد ازامتحانات پیش دانشگاهی مطالعه را شروع کند تا زمان درخواست می تواند خود را برساند و امتحان داده وB1 را اخذ کند و این امتحان کجا برگزار میشود ؟
  ۷٫ به نظر شما ما میتوانیم بدون داشتن پاسپورت اقدام کنیم تا زمان را از دست ندهیم و زمان ویزا پاسپورت را ارائه دهیم و با توجه به وضعیتمان چه زمانی اقداممان را شروع کنیم ؟
  ۸٫ پیش پزشکی در المان یا اتریش چه مدتی است و بهتر است اینجا زبان المانی را به حدی برساند یا اقدام کنیم برای اتریش و با تحصیل زبان را نیز بیاموزد؟
  ۹٫ ایا شما با شرایط ما و با اینکه من دوست دارم بعد از اینکه پسرم جا افتاد و من توانستم هزینه هایش را بدهم خودم نیز از ایران مهاحرت کنم بین اینکه انگلستان با زمان کوتاه تحصیل ولی هزینه گران – چک که دارای زبان انگلیسی است ولی علاقه مند زندگی در ان نیستیم و بعد دومرتبه باید جهت محل زندگی دائم کشوری را برگزینیم –کشور المان زبانش را نمیدانیم و امتحان ورودی پزشکی راحتر و امکان رفتن مادر بزرک با فرزندم را داد و برای زندگی مناسب است – اتریش با ورودی سخت پزشکی و زبان المانی و جای خوب زندگی و شرایط ما کدام را انتخاب کنیم
  ۱۰٫ چه زمانی جهت قرارداد اقدام کنیم؟
  ۱۱٫ من موافقم که حتما شما برای کار پسرم زحمت تقبل نمایید و هزینه قراردادمان چقدر می شود؟
  ۱۲٫ آیا اگر نیمسال اول ژانویه تا انجام کارهای پاسپورت طول بکشد کالج یا دانشگاهها گپ تحصیلی قلمداد نمی نمایند؟
  ۱۳٫ کلیه مطالب زبان المانی شما و اقای فرهمند را داریم ایا با همین مطالب می تواند سه ماه به حد قابل قبولی از یادگیری زبان المانی برسد؟
  آقای دکتر ملک پور عزیز لطف کنید با توجه به اینکه بسیار زکات علمتان را می دهید و بسیار رایگان به تمام هموطنان خود اطلاعات داده و وقت ارزشمند خود را می گذارید خواهش میکنم یک بررسی دقیق پدرانه با شرایط توضیحی اینجانب بفرمایید و به من بگویید چه زمانی و برای چه کشوری اقدام نمایم و اگر لازم است تماس تلفنی نیز بگیرم لطف کنید پیامی بگذارید تا اقدام لازم را انجام دهم از راهنمایی شما متشکرم

  پاسخ
 20. رضا جاودانیان گفته:

  ‎با سلام و عرض ادب جوان ۲۸ساله هستم دارای مدرک فوق دیپلم جوشکاری ازدانشگاه علمی کاربردی دارای مدارک معتبر جوشکاری اعم از جوشکاری با الکترود دستی،جوشکاری سی او دو،جوشکاری میگ ومگ ،جوشکاری،
  ‎با شعله گاز اکسی استیلن ،جوشکاری الومنیوم ،و مدارک بازرسی جوشکاری
  ‎بازرسی چشمی از انجمن جوش ایران ،بازرسی با مایعات نافذ از انجمن جوش ایران،بازرسی با ذرات مغناطیسی از انجمن جوش ایران، بازرسی مواد ذوبی از اداره استاندارد ایران ،دوره مهندسی جوش از خانه صنعت و معدن ایرانیان،مهندسی جوش از اکادمی توف رایلند،مهندسی جوش از اکادمی توف اینترنشنال ،مهندسی ایمنی و بهداشت از توف اینترنشنال،نماینده اموزشی اکادمی توف اینترنشنال در جنوب کشور،نفردوم استان درالمپیاد ملی مهارت جوشکاری در سن ۲۲سالگی ،دارای سه سال سابقه بیمه در رسته بازرسی جوشکاری و جوشکاری و تاسیسات و برودت و حرارت ،دارای سابقه کنترل کیفیت ساخت سکوهای ۲۲/۲۴ ایران
  ‎متاسفانه زبان انگلیسی بلد نیستم المانی هم بلد نیستم مبلغی که موجود دارم ۶۰میلیون هست
  ‎میخواستم محبت کنید بزرگواری کنید منت برسر بنده بزارید مثل همیشه راهنمایی خوب و بجا به بنده حقیربفرمایید با این مدارک و شرایط که عرض کردم برای بنده چه راهی هست ایا ویزای کارهست یا ویزای تحصیلی وهر راهی که شما فرمایش میکنید بفرمایید که چه مقدار هزینه لازم هست ایا این هزینه بنده فرمودم دارم کفایت میکند یا خیر هزینه زندگی که شامل خوراک وپوشاک وخانه و ….برای من مجرد چقدر هست در اتریش و اگر ویزای تحصیل یا ویزای کاری با این شرایط بگیرم چه مقدار باید برای سال اول داشته باشم تا بتوانم کاری پیدا کنم و درامد داشته باشم در اتریش
  ‎ممنونم یک دنیا سپاس گذارم انشاالله خداوند همیشه سایه شما را بر سر خانواده محترمتان حفظ کند ??

  پاسخ
 21. amir گفته:

  سلام و درود فراوان خدمت کانون انرژی استاد ملک پور
  استاد جسارتا بنده دانشجوی ترم آخر لیسانس پرستاری هستم و از آنجایی که طرح دارم به مدت دو سال نمی توانم در ایران ادامه تحصیل بدهم در رشته دیگر مثل پزشکی را بخوانم مگر بعد از طرحم علی ایحال از قبل هم مایل به ادامه تحصیل در خارج بودم ،بنده علاقمند به تحصیل در سوئد بودم تا اینکه یکی از وویس های شما را در کانال من باب”اتریش نروژ تحصیل رایگان ” گوش دادم که گفتید هزینه سالیانه سوئد بسیار زیاد هست، نظرم بکل عوض شد اما چندین سوال در جهت تحصیل در اتریش دارم ، آیا ارائه حساب پشتوانه مالی ضروری هست و اگر هست چقدره ؟ هزینه دوره زبان آلمانی چقدر هستش و اینکه امکانش وجود نداره در حین دوره زبان اقدام به پذیرش دانشجویی کرد ؟ چون فکر کنم تضمینی نباشه ک بعد از بازگشت به ایران بتونم پذیرش بگیرم از دانشگاه های اتریش و در این صورت فقط هزینه یک دوره زبان آلمانی روی دستم میماند.. سوال دیگر هم باز من باب هزینه هستش برای استارت اولیه مهاجرت تحصیلی به اتریش بطور میانگین چقدر سرمایه می خواهد. در آخر جا داره از نکات امید بخش و دادن انرژی مثبتتون تشکر کنم.
  با تشکر از لطف و عنایت همیشگی شما

  پاسخ
 22. خانوم راد گفته:

  سلام اقای ملک پور عزیزم
  شما در کانالتون ویس راجب تحصیل رایگان در اتریش فرمودین که سالی ٧٠٠ یورو شهریه دانشگاه وین میشه،و هزینه خوابگاه هم ۴٠٠ یورو ماهی فقط سوال من اینکه : من اگر در ایران آلمانی را یاد بگیرم بازم لازمه در اتریش برم کلاس اموزش المانی؟
  سوال دومم اینکه:تحصیل در این دانشگاهای رایگان اتریش شرط معدل داره؟؟؟؟اگه داره باید معدل چجوری باشه تا بتونیم در اون دانشگاه تحصیل کنیم؟
  و سوال سومم:فرقی نمیکنه در چه مقطعی باشیم؟مثلا لیسانس یا فوق لیسانس یا فوق دیپلم و دیپلم هرکی میتونه در دانشگاهای اتریش تحصیل کنه؟
  مرسی از سایت خوبتون?لطفا پاسخ سوالاتمو بدین ممنون میشم?

  پاسخ
 23. سعیده گفته:

  با سلام و متشکر از اطلاعات جامع و کامل شما
  من برای تحصیل در اتریش نیاز به راهنمایی دارم
  ۳۶ سالمه و ۱۲ سال سابقه بیمه دارم و کارمند شرکت بیمه هستم مدرکم دیپلم هست اما در مقطع فوق دیپلم دو ترم در رشته جهانگردی دانشگاه علمی کاربردی خوانده ام .
  و در حال حاضر متاهل هستم میخواستم راهنماییم کنید برای ویزای دانشجویی چه شرایطی و از نظر مالی به چه مقدار پول احتیاج دارم و اینکه هزینه وکالت و هزینه های تحصیل به چه صورت میباشد و در صورت بلد نبودن زبان آلمانی امکان گرفتن ویزای تحصیلی مقدور هست؟
  باتشکر

  پاسخ
 24. نيايش گفته:

  باسلام و خسته نباشید به موسسه ملک پور
  من مدتی است که فایل های شما را در تلگرام گوش میکنم و واقعا خیلی ممنونم بابت اطلاعات کامل و درستتون
  من ١۵ سالم هست و میخواهم در رشته پزشکی و یا داروسازی در ١٨ سالگی و بدون خانواده ام به اتریش مهاجرت کنم خواستم بدونم من در چه زمانی و به چه صورتی باید اقدام کنم ؟و اینکه بهتر است در سن پایین تر مهاجرت کنم یا ١٨ سالگی؟ و به طور کلی شرایط زندگی برای یه نفر تنها چطور است ؟ و امیدوارم که موسسه شما بتونن کمکم کنند و برای مهاجرتم با شما همکاری کنم ?

  پاسخ
 25. وحید گفته:

  با سلام و احترام
  هدف از پرسشم جهت تحصیل در اتریش هستش
  فوق لیسانس مهندسی معماری با معدل ۱۹٫۴۴٫
  لیسانس معماری با معدل ۱۸
  فوق دیپلم معماری با معدل ۱۸٫۹۶
  ۴ تا نرم افزار تخصصی در رشتمو خوب بلدم

  کلاس زبان المانی رو شروع کردم
  یک مقاله کنفرانس ملی دارم مرتبط با رشتم
  ۳۱ سالمه

  ۱٫ایا امکان مجدد برای لیسانس دوم در همان رشته معماری دارم که بعدش برای دکتری اقدام کنم
  ۲٫ اگر مدرک زبان نداشته باشم (زبان المانی) ایا دانشگاه پذیرش موقت میدهد و ایا سفارت از من مدرک زبان نمیخواد
  ۳٫ ایا من حتما باید دانشجو باشم ت اقدام کنم یعنی با مدرک فوقم نمیتونم
  ۴٫ هزینه کلاس زبان المانی قبل از ورود به دانشگاه چقدر میشود.
  ۵ .ایا در رشته خودم معماری کار هست در دوران دانشجویی پیدا کنم
  با تشکر

  پاسخ
 26. مهدی درفش دوز گفته:

  سلام با تشکر از بابت این سایت و اطلاعات کاملی که داخلش هست . من میخواستم بپرسم مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم و قابل ترجمه و مورد تایید وزارت امور خارجه و دادگستری اونجا اعتباری دارد ؟ مدرک برای دوره های یکساله دانشگاه تهران می باشد و می گویند در مدارس بازرگانی خج از ایران معتبر می باشد .

  پاسخ
  • مشاور ارشد حقوقی گفته:

   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به شبنم.
   amin_serafat@yahoo.com
   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به آرش.
   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 27. ساره گفته:

  سلام خسته نباشید
  توروخدا جواب بدید خیلی به راهنمایی نیاز دارم
  من سال سوم دبیرستان رشته انسانیو تموم کردم
  میرم چهارم و علاقه زیادی به تحصیل در خارج از کشور دارم
  سوالم ازتون اینکه چه زمانی اقدام به رفتن کنم؟چجوری برم؟با بورسیه میتونم برم؟
  معدل سال سوم نهاییم پایین بوده ولی سعی میکنم معدل سال چهارممو بالا ببرم با این شرایط معدلی میتونم بورسیه بگیرم؟
  معدل ٣ سال دبیرستان تو گرفتن بورسیه تاثیر داره؟
  و اینم باید در نظر بگیرم که پدر مادرم معلم ساده ان و از پس هزینه های زیاد بر نمیان
  پس باید یه کشوری و یه دانشگاهی رو انتخاب کنم ک هزینه ها پایین باشه
  شما کدام کشور و به چه روشی و چه زمانی و چه مقطعی رو به من پیشنهاد میدین؟؟؟؟؟
  لطفا جواب بدین و منو از این سردرگمی راحت کنید:)مرسی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.