وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرتی کیست؟

چگونه در ایران به وکیل مهاجرتی دست پیدا کنیم؟ بهترین وکیل مهاجرتی کیست؟ آیا در ایران وکیل مهاجرتی وجود دارد؟ آیا برای امور حقوقی بین المللی به وکیل مهاجرتی نیاز است؟ راه های ارتباط و شناخت وکلای مهاجرتی چگونه است؟ اعتبار وکلا مهاجرتی از کجا مشخص میشود؟

اینها و ده ها مورد از این دسته سوالات از مواردی هستند که روزانه ذهن تعداد زیادی از هموطنان را به خود مشغول کرده است,  متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت قانونی داشته باشند و امورات حقوقی خود را به یک وکیل آگاه که به قوانین کشورها و سفارتخانه ها آشنایی و اطاعات جامعی دارند بسپارند و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند. چرا که اصولا انتخاب وکیل مهاجرت امری حساس و تعیین کننده است که میتواند سرنوشت و آینده شما تاثیر بسیاری داشته باشد. ما در این مقاله سعی داریم که به سوالات شما متقاضی گرامی پیرامون چگونگی شناخت وکیل مهاجرتی پاسخ داده و شما را با موسسات و وکلای معتبر بین المللی آشنا کنیم.عبارت مرسوم “وکیل مهاجرت” در اصل به کسی اطلاق می شود که وکالت شما را برای امر مهاجرت به عهده می گیرد. در اصطلاح زبان انگلیسی به این فرد Immigration Representativeمی گویند که ترجمه مستقیم آن نماینده مهاجرت است.

دركشور جمهورى اسلامى ايران،وكيل مهاجرتى وجودندارد،براساس قانون وكالت،كليه وكلاء دادگسترى،صلاحيت وحق ارائه مشاوره حقوقى واظهارنظر درباب تمامى مسائل رادارند.مانند موضوع مهاجرت،اخذپذيرش تحصيلى،اخذويزاى كارى،ازدواج بااتباع بيگانه،تولدفرزند درخارج ازكشوروتبعات آن،كنوانسيون پناهندگى.و همه وهمه ازمسائل روز حقوق بين الملل خصوصى است ودردانشكده هاى حقوق تدريس مى شود.

وكيل دادگسترى،پس از فارغ التحصيلى ازدانشگاه،شركت درآزمون وكالت وطى دوره١٨ ماهه كارآموزى،موفق به دريافت پروانه وكالت،از كانون وكلاء دادگسترى مى شود.

بنابراین از نظر قانونی امروزه دو مرجع برای اعطای پروانه وکالت وجود دارند:

۱_کانون وکلای دادگستری ۲_هیأت اجرایی مشاورین و وکلای دادگستری قوه قضاییه

پس بدین ترتیب شخصی حق مشاوره قضایی و وکالت دادگستری را دارد که از یکی از این دونهاد، موفق به اخذ پروانه وکالت شده باشد و اشخاص فاقد این مجوز نه تنها حق مشاوره و وکالت و تأسیس دفتر ندارند بلکه اگر به این کار، تظاهر نموده، مرتکب جرم شده و به مجازات مقرر قانونی محکوم می شوند.

بنابراین متقاضیان امر مهاجرت باید توجه کنند پس ازمراجعه به دفاترمهاجرتى وموسسات حقوقى،براى اطمينان ازقانونى بودن فعاليتشان،باید پروانه وكالت دادگسترى,پروانه موسسه حقوقی ،مجوز انجام امور حقوق بین الملل و امثالهم را داشته باشند تامطمئن باشيد دردام كلاهبرداران بى نام ونشان گرفتارنشده ايد

امروزه میبینم دراكثركشورهاى دنيا،هرخانواده،جهت مشاوره درمسائل مختلف،يك وكيل دراختياردارد.دركشورمابه دليل دخالت افرادغيرمتخصص درامورحقوقى و مهاجرتی ،ميزان مراجعه به وكيل آگاه به قوانین حقوق بین الملل ،درحدمطلوبى قرارندارد.و شهروندان ايرانى درزمان مشكلات،نسخه هاى قبلى رابراى يكديگرتجويزمي كنند.ازطرفى،بعضى ازموسسه هاى حقوقى كه فاقددانش حقوق وعارى ازتعهدمي باشند،باتظاهربه امروكالت،امكان انتخاب صحيح راازمردم سلب مينمايند.

لذا امروزه،نقش حقوقدان ووكيل متخصص به حقوق و امور بین الملل ،مي تواندازخيلى ازمشاغل وتخصص هاتاثيرگذارترباشدچراكه اگردرانعقادهرقراردادى،يك حقوقدان خبره وياوكيل دادگسترى،حضور داشته باشد،افرادى كه نيت كلاهبردارى دارند،پاپس كشيده ودرمعاملات،امنيت روانى برقرارمي شود.

بررسى وتنظيم قراردادهاتوسط وكيل،راه هاى آسيب راخواهدبست وپاشنه آشيل معاملات،رفع خواهدشد.بسيارى ازاختلافات قراردادى،كه باعث ايجاداسترس ودرنتيجه،از بین رفتن حق الوکاله و مبالغ پرداختی مال باخته میشود ،بايك پيشگيرى ساده و با حضوريك وكيل،قابل جلوگيرى هستندواين نقش وكيل بین المللی در قراردادهاى بین المللی،اشكارتر میشود.

موسسه حقوقی ملک پور بامديريت جناب دكتراميرمحمدملك پور،نابغه حقوق بین الملل،وبهره گيرى ازمتدهاى روزدنيا،و با در اختیار داشتن صدها حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری با دانش امور حقوق بین الملل خصوصی اين مهم را براى شما ميسرخواهدساخت.

چرا که موسسه حقوقى ملك پور،بابهره گيرى ازدانش بهترين وكلاى دادگسترى،قضات بازنشسته واساتيددانشگاه،و امكان استفاده ازخدمات مشاوره حقوقى درقراردادها،ازدواج واحوال شخصيه،تابعيت،اقامت،مهاجرت و همچنين طرح دعاوى بين المللى را در داخل و خارج از کشور فراهم کرده است.

در این موقعیت های خاص که اکنون از هر گوشه و کناری دفتری افتتاح میشود و و خود را وکیل مهاجرتی مینامند و بی آنکه حتی یکبار خود این گونه افراد تجربه سفر به خارج از کشور داشته باشند و یا حتی از علم مشاوره برخوردار باشند اقدام به خیال پردازی کرده و چه بسا هزینه های سنگین مالی و معنوی را متوجه افراد کرده اند ،و حال  در این شرایط حساس  شخص جناب دکتر ملک پور،به درخواست دانشجویان حقوق جهت یکسان سازی علم مشاوره مهاجرت و کمک به مردم و بالا رفتن سواد عمومی،و بدون هیچ گونه نفع مالی و چشم داشتی و فقط با اعتقاد بر اصل صداقت و درستی،چند سالی است که اقدام به برگزاری آموزش دوره های تخصصی حقوق بین الملل خصوصی و امور  مهاجرتی کرده اند که حاصل آن وجود ده ها دفتر و صدها کارمند در داخل و خارج از کشور است که همگی با نام MIE ملک پور مشغول به فعالیت و خدمت رسانی به مردم هستند.

همه روزه تعداد تماس ها و ایمیل های از طرف متقاضیان و علاقمندان دریافت میشود که چگونه میتوان در کلاس های دکتر ملک پور شرکت کرد؟ آیا ما شرایط شرکت در کلاس ها را داریم؟ متقاضی گرامی توجه بفرمایید افراد واجدالشرایط پس از طی مراحل ذیل میتوانند بعنوان همکار و مشاور موسسه حقوقی بین المللی MIE معرفی شوند.

شرايط ثبت نام:

افراد متقاضي بايد يكي از شرايط زير را دارا باشند:

۱-وكيل دادگستري

۲-مشاور حقوقي شركت ها يا سازمان ها

۳-قاضي دادگستري

۴-استاد دانشكده حقوق در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و دكتری

مراحل جذب مشاورین حقوقی توسط موسسه حقوقی مهاجرتی MIE بدین صورت است:

مرحله اول :فراخوان و دعوت از افراد فوق و فارغ التحصیلان حقوق

بعد  آزمون تستی و مصاحبه اولیه توسط وکلا موسسه MIE سپس

مبادرت به جذب افراد علاقه مند و با استعداد  تحت پوشش خود می کنند.

قبول شدگان مرحله مصاحبه در مرحله بعد به شرط احراز صلاحیت حقوقی و تاییدیه جناب دکتر ملک پور به شرکت در کلاس های حضوری و  کار آموزی دعوت می شوند مدت کلاسهای حضوری یک ماه است و قوانین حقوق بین الملل خصوصی ، قوانین حقوقی و آرای دادگاه های بین المللی و روش های مهاجرت و قوانین و متون سفارت های هر کشور  برای فارغ اتحصیلان حقوق توسط جناب دکتر ملک پور تدریس میشود  در انتها داوطلبان باید در امتحانات پایانی شرکت کرده و از  این دروس حد نصاب ۱۵ را کسب کنند و در این مدت کار آموز حق مشاوره ندارد.

سپس کار آموزان پس از برگزاری کنفرانس و قبولی در امتحانات توسط  جناب ملک پور در شعبات موسسه MIE  نزد وکلا و اساتید رفته و از نزدیک با روند کار مشاوره آشنا می شوند که مدت حضور ۱۵ روز میباشد.

و پس از پایان دوره مدرک اعطا میگردد و میتوانند در هر کدام از شعب معرفی شده بعنوان وکیل  مهاجرتی به کار خود ادامه دهند همگی با گذراندن دوره های حقوق بین الملل آمادگی برای ارائه ی مشاوره های حقوقی خاص را خواهند داشت. چنانچه مشاوره های ما در باب مهاجرت کافی نباشد و یا شما را قانع نکند شما میتوانید از مشاور بخواهید که از شخص آقای دکتر ملک پور استاد مسلم حقوق تجارت بین الملل سوال مورد نظر را طرح و پاسخ را برای شما در سریعترین زمان ممکن مطرح نماید.

بنابراین برای انتخاب یک وکیل مهاجرت خوب باید از دوستان و آشنایانی که پرونده مهاجرتی با وکلا آن مجموعه داشته اند تحقیق کنید، همچنین آن موسسه باید داری سایت، وبلاگ‌ها و کانال باشند  وکلای مجموعه در پاسخگویی به موکلین یکسان عمل کرده و پراکندگی سخن وجود نداشته باشد و همچنین وکلا دارای دامنه اطلاعات تخصصی در مورد برنامه مهاجرتی باشند.

و اینکه شرایط شما را به درستی‌ مورد ارزیابی قرار داده اند و آیا شما  واجد شرایط هستید یا خیر

این وکلا راز نگه دار هستند  و به حفظ حریم خصوصی افراد و اطلاعاتشان  پایبند هستند.

در پایان برای شناخت موسسات معتبر مهاجرتی و وکلا بین المللی

میتوانید به سایت

www.iranmohajerat.ir

و همچنین سایت موسسه حقوقی ملک پور نیز دارای بروزترین مطالب مهاجرتی و مطالب ترجمه شده سفارت میباشد که همگی دسته بندی شده و منظم میباشند جهت اطلاعات حقوقی و مهاجرتی به این منبع با ارزش میتوانید مراجعه بفرمایید.

www.malekpour.ir

نگارنده : سیاوش امیری

وکیل مهاجرت
4.6 (92.5%) 16 votes