وکیل مهاجرت کیست؟

 

وکیل مهاجرت کیست؟ دفتر وکیل مهاجرت چه مختصاتی دارد؟ دوستان دقت فرمایند وکیل مهاجرت واژه ای مبهم در نظام حقوقی ما می باشد. اخیرا اکثر موسساتی که در باب مهاجرت مشاوره می دهند نام خود را وکیل مهاجرت یا مشاور مهاجرتی می گذارند اما آیا واقعا وکیل مهاجرت هستند؟

دقت بفرمایید وکیل یا همان وکیل دادگستری واژه ای با تعریف قانونی می باشد. وقتی می گوییم شخص یا اشخاصی وکیل هستند حال چه وکیل دادگستری در امر ملک باشد چه وکیل دادگستری در امر مهاجرت باشد فرق نمی کند، وکیل دادگستری باید اول از همه امتحان کانون وکلای دادگستری یا امتحان کانون و مشاوران حقوقی قوه قضاییه را پشت سر بگذارند البته مطابق قانون وزارت علوم ایران موسسات معتبر اعزام دانشجو نیز حق مشاوره در باب قوانین تحصیلی از جمله نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه ها در خارج از کشور را دارند. مطابق قانون، موسسه ی اعزام دانشجو موسسه ای است که به دانشجو کمک می کند که در دو کشور در خارج از ایران اخذ پذیرش نماید.

بدیهی است موسسه اعزام دانشجو موسسه وکالت یا وکیل مهاجرت نیست یا اصلا وکیل دادگستری نیست. موسسه اعزام دانشجو همان طور که از نامش معلوم است موسسه اعزام دانشجو می باشد و فقط در باب اخذ پذیرش و اخذ ویزا از خارج از کشور به دانشجو در بعضی از کشورها و حوزه ها حق کمک دارد ( فقط در دو حوزه معمولا مجوز دارند ). وکیل دادگستری مطابق قانون وکالت حق دارد در تمام  امور حقوقی و قانونی به موکلش کمک و یاری نماید و این موضوع    می تواند حقوق داخلی یا حقوق بین الملل باشد البته در باب مهاجرت و در خصوص وکیل مهاجرت وزارت کار ایران هم یک شرایطی را مقرر نموده است که موسسات کاریابی بین المللی حق دارند در خصوص کاریابی بین المللی به اشخاص حقیقی و حقوقی کمک نموده به ایشان مشاوره دهند.

کاریابی بین المللی و قوانین مربوط به کار در سطح بین الملل نیز از جمله موارد و فعالیت این موسسات می باشد. به هر ترتیب این که بعضی موسسات حقوقی بدون وکیل دادگستری اشخاص که برای مثال لیسانس رشته مهندسی دارند یا در رشته آشپزی برای مثال تحصیل نموده اند خود را وکیل مهاجرت می نامند امری اشتباه است و اساسا می تواند به نحوی  و ار نگاه عده ای از حقوق دانان تجاهر به وکالت مفهوم یابد.

وکیل دادگستری چه در معنای وکیل ملک، وکیل یا مشاوره حقوقی و یا چه در مبنای وکیل مهاجرتی و هرآنچه که شما آن را تصور کنید باید مطابق قانون، با مختصات حقوق منطبق باشد و از نظر قانون ایران وکیل محسوب شود. بنابراین

وکیل مهاجرت به  کانادا وکیل مهاجرت به استرالیا وکیل مهاجرت به آلمان و یا وکیل مهاجرت به اتریش و هر کشور دیگری باید زمانی خود را وکیل بنامد که وکیل باشد وامتحان کانون وکلا را پشت سر گذرانده باشد. البته مجاز است اشخاص مطابق قانون مدنی به سایرین در یک موضوع وکالت دهند اما وکالت برای یک یا چند نفر آشنا در یک موضوع محدود، به شما عنوان وکالت یا وکیل نمی دهد و این برای بسیاری از اشخاص تاکنون مشکل ساز بوده و توصیه میکنیم از به کار بردن عناوین بدون مستند قانونی پرهیز نمایند. به مردم هم توصیه میکنیم به محض ورود به یک موسسه که برای موسسه وکالت است از مدیر موسسه پروانه وکالتش را درخواست نمایند.

پروانه وکالت معتبر بهترین راه تشخیص صحت ادعای وکالت است ما در این وب سایت در باب مختصات دفتر وکیل و وکالت مقالات دیگری را نیز به اطلاع شما میرسانیم. امیدواریم که این مقاله برای شما در باب وکیل مهاجرت و شناختش مفید باشد.

وکیل مهاجرت کیست؟
4.9 (97.14%) 7 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.