هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک

 

 

هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک

هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک  ۲۰۱۷ چقدر است ، با امکان تحصیل رایگان در دانمارک هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک  چقدر حواهد بود ، درآمد کار دانشجویی در دانمارک چقدر است و آیا کفاف هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک  را خواهد داد ، هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از متقاضیان تحصیل در این کشور را به خود مشغول داشته است. از این رو برآن شدیم تا با نگارش مقاله ای در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک به سوالات ذهنی مخاطبان گرامی پاسخ دهیم. چنانچه شما نیز سوالاتی درباره هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک دارید این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید. مشاورین موسسه حقوقی ملک پور کوشیده اند تا هرآنچه که خوانندگان گرامی باید درمورد هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک بدانند، تشریح کنند. چنانچه بعد از خواندن این متن خواستار کسب اطلاعات تکمیلی پیرامون اخذ اقامت تحصیل در دانمارک بودید با دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از دانش و تجربیات وکیل مهاجرت و کارشناس حقوقی موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

برای پرداختن به مقوله هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک باید ابتدا میان هزینه ی تحصیل و هزینه ی زندگی تفکیک قائل شد. به همین منظور ابتدا مخارج تحصیل کشور را بررسی می کنیم سپس در باب هزینه زندگی مطالبی را بعرضتان می رسانیم.

 

هزینه تحصیل در دانمارک

دانشجویان بین المللی که از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس هستند می توانند به صورت رایگان به تحصیل در دانمارک بپردازند. همچنین برای افرادی که شرایط زیر را داشته باشند امکان تحصیل رایگان وجود دارد:

 1. اشخاصی که اقامت دائم دانمارک permanent opholdstilladelse دارند.
  ۲٫ دارندگان اقامت موقت که قابلیت و صلاحیت اخذ کارت اقامت دائم یا midlertidig opholdstilladelse mmf varigt ophold را دارند.
  ۳٫ کودکان تبعه ی کشورهای غیر از اتحادیه اروپا و سوئیس که بواسطه ی اقامت کاری والدین اقامت موقت دارند.

در باب هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک، اما اتباع سایر کشورها باید هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه بین ۶ تا ۱۶ هزار یورو، ۴۵ تا ۱۲۰ هزار کرون پرداخت نمایند. این دانشجویان باید هنگام درخواست ویزای دانشجویی شهریه را پرداخت کرده باشند. دانشجویانی می توانند درخواست ویزا بدهند که از دانشگاه ها، کالج ها و موسسات آموزشی مجاز دانمارک پذیرش داشته باشند و البته اثبات تمکن مالی به جهت تامین مخارج زندگی وتحصیل در طول سال الزامی است. اثبات این امر با ارائه ی نامه ی بانکی از پرینت حساب و گردش حساب فرد متقاضی امکان پذیر است.

بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی

لازم به ذکر است که امکان استفاده از کمک هزینه های مالی و بورس تحصیلی در دانمارک برای دانشجویان غیر دانمارکی وجود دارد. طرح های مختلفی به همین منظور تعریف شده و مورد استفاده ی دانشجویان قرار می گیرد.

 1. طرح Nordplus که مخصوص اتباع کشورهای حوزه ی بالتیک و اسکاندیناوی است.
  ۲٫ طرح Erasmus به دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس کمک می کند تا ۳ تا ۱۲ ماه از تحصیلشان را در کشور خود به انجام دهند.
  ۳٫ طرح Erasmus Mundus مشترک با کارشناسی ارشد که برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی قابل دسترسی است. که برای رشته های خاصی در مقطع کارشناسی ارشد قابل استفاده است.
  ۴٫ طرح بورس تحصیلی دولتی برای تعداد محدودی از دانشجویان واجد شرایط غیر اروپایی توسط موسسات آموزش عالی دانمارک ارائه می شود. شرایط استفاده از این بورسیه به این ترتیب است:

– متقاضی شهروند کشوری غیر از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه ی اقتصادی اروپا  و سوئیس باشد.
– متقاضی در یکی از مقاطع تحصیلات عالی تمام وقت دانمارک ثبت نام کرده باشد.
– متقاضی دارنده اقامت موقت دانشجویی باشد.

و چنانچه یکی از حالات زیر اتفاق افتاده باشد متقاضی صلاحیت استفاده از این طرح را ندارد:
– در انتظار اخذ پذیرش از موسسه ی آموزش عالی هنری باشد.
– حق قانونی برای استفاده از حقوق شهروندی دانمارک داشته باشد.
– بعنوان کودکی که والدین غیر دانمارکی دارد، زمان اخذ پذیرش به استناد ماده ۹ قانون اتباع خارجی در دانمارک اقامت دائم دریافت کرده باشد.
– دانشجویی که برابر قوانین دانمارک محق به استفاده از کمک هزینه های مالی دولتی است.

بورس تحصیل در دانمارک به دو بخش تقسیم می گردد. بورسیه هایی که تمام هزینه تحصیل در دانمارک را در برمی گیرد یا کمک هزینه های تامین مخارج زندگی. تعیین اینکه فرد از کدامیک از این مزایا می تواند استفاده کند با واحد پذیرش دانشگاه است.

هزینه زندگی در دانمارک

اگر بتوانید همانند عادات بومیان دانمارک مسیر رفتن به دانشگاه را با دوچرخه طی کنید و وعده های غذایی را در منزل میل کنید هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک تا حد زیادی کاهش می یابد. کشور دانمارک جزو کشورهای پرهزینه ی جهان به حساب می آید اما استاندارهای زندگی در بالاترین سطح ممکن می باشد. هزینه ی زندگی شما بسته به شیوه ی امرار معاش و عادات شما بستگی دارد.

به تمامی دانشجویان بین المللی پیشنهاد می شود که در دانمارک حساب بانکی افتتاح نمایند. به این منظور ابتدا باید شماره ی CPR یا شماره شناسایی فرد ارائه شود. همچنین هزینه های تحصیل و زندگی یک سال اقامت فرد در دانمارک باید به حساب مذکور واریز گردد. به عنوان مثال برای پرداخت اجاره بهای مسکن یا پیش پرداخت خوابگاه یا خرید لوازم منزل نیازی به پرداخت وجه نقد ندارید. اگر شخصی مشتری یک بانک بزرگ بین المللی باشد می تواند پول خود را به سرعت به حساب صاحب خانه یا فروشنده مذکور منتقل نماید.

شخص باید حساب بانکی خود را در سیستم مالی عمومی دانمارک Nemkonto به ثبت برساند. این عمل به دولت اجازه می دهد به راحتی به حساب شما برای پرداخت حقوق، استفاده از تخفیفات یا کسر مالیات دسترسی داشته باشد.

 میانگین هزینه های زندگی در دانمارک به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن در دانمارک بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ کرون (میانگین یک میلیون و پانصد هزار تومان)
هزینه های بیمه و خدمات درمانی ۲۰۰ کرون (۸۰ هزار تومان)
هزینه های تلفن همراه و تماس ۱۵۰ تا ۲۵۰ کرون (میانگین ۸۰ هزار تومان)
هزینه ی خورد و خوراک ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کرون (میانگین ۸۰۰ هزار تومان)
حمل و نقل و جابجایی ۳۰۰ کرون (۱۲۰ هزار تومان)
سایر مخارج شخصی ۱۰۰۰ کرون (۴۵۰ هزار تومان)

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار داده شد دریافته اید که هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک حتی با وجود امکان استفاده از بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی در مقایسه با کشور های دیگر اتحادیه ی اروپا من جمله اتریش حتی تا ۵۰ درصد بالاتر است. به همین جهت تحصیل در دانمارک گزینه ی مناسبی برای دانشجویانی که قصد دارند با هزینه ی پایین اقامت تحصیلی در اروپا را اخذ نمایند نمی باشد. وکلای موسسه حقوقی ملک پور به این دانشجویان تحصیل در نظام های تحصیل رایگان در دانمارک وکشورهایی نظیر اتریش یا آلمان را پیشنهاد می کنند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور مد نظر خود از مشورت با وکیل مهاجرت بهره مند شوید. موسسه حقوقی ملک پور، با سوابقی درخشان و تجربیاتی ارزنده ی آماده ی راهنمایی شما متقاضیان عزیز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین این مجموعه در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از مطالب نگارش شده وبسایت رسمی این موسسه در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک استفاده کنید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱۳ نظرات, میانگین: ۴.۸۵ از طریق ۵)
Loading...
14 پاسخ ها
 1. maziar samiei می گوید:

  با سلام خدمت شما جناب آقای ملک پور بزرگوار، من 35 ساله هستم ساکن ایران دارای مدرک فوق لیسانس عمران میخواهم جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا به کشور دانمارک مهاجرت کنم ، زبان انگلیسی ام در حد نمره 5 است لطفا من را در این زمینه جهت پذیرش در دانشگاه های آنجا راهنمایی کنید .با تشکر فراوان

  پاسخ
  • maziar samiei می گوید:

   با سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری شما نیاز به آیلتس 7 دارید , برای راهنمایی دقیق باید شرایط شما را کاملا بررسی نماییم
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. maziar samiei می گوید:

  سلام آقای ملک پور بادعرض سلام و خسته نباشی به شما و کادر مجربتان ، اینجانب علی اسحاقیان داری مدرک تحصیلی فوق دیپلم دارم سن ۲۹ سالمه و متاهل و یه فرزند پسر دارم حدود ۵۰۰ میلیون سرمایه دارم میخواستم ببینم بدون ادامه تحصیل در دانمارک با خریدمسکن میتونم اقامت دائم اونا بگیرم یا اینکه با تحصیل کردن امکان خرید مسکن هست به دلیل اینکه مخارج زندگی در دانمارک بالاست و اگه بخوام خانواده ام پیشم باشند حدودأ برجی چقدر خرج زندگی میشه، اگه دقیق به سوالاتم جواب بدید ممنون میشم

  پاسخ
  • maziar samiei می گوید:

   با سلام و عرض ارادت
   بله این امکان وجود دارد که در زمان تحصیل برای خرید خانه اقدام کنید اما در ابتدا باید شرایط شما به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم دقیق شما را راهنمایی کنیم
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمیید

   پاسخ
 3. maziar samiei می گوید:

  با سلام ، آقا 41 ساله. کارمند بانک با 20 سال سابقه کاری و مدرک فوق لیسانس کارآفرینی و 2 فرزند 15 و 10 ساله به همراه همسر40 ساله ، کارمند بانک با 10 سال سابقه و فوق لیسانس کارآفرینی و زبان در حد مطلوب ولی بدون مدرک، میخواستم بپرسم آیا با شرایط ما مهاجرت امکان پذیر هست؟ ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei می گوید:

   با سام و عرض ارادت
   بله مهاجرت امکان پذیر میباشد اما ابتدا میبایست شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. maziar samiei می گوید:

  سلام. من فردی 38 ساله و متاهلم با دو فرزند. دکتری فیزیک دارم و به صورت حق التدریس در دانشگاه تدریس می کنم. برای مهاجرت به کدوم کشورها شانس دارم؟ اگر چه کشورش خیلی برام مهم نیست. بلکه سهولت مهاجرت و ادامه کارم برام مهمه.

  پاسخ
  • maziar samiei می گوید:

   با سلام و عرض ارادت
   ما کشور دانمارک را به شما پیشنهاد میکنیم
   در صورت دریافت ویزای تحصیلی , به همسر شما نیز ویزای همراه فول تایم کاری تعلق میگیرد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. maziar samiei می گوید:

  با سلام و عرض ادب،ایا اقامت دایم دانمارك از طریق ویزای تحصیلی ممكن میباشد؟ یا اینكه بعد از اتمام تحصیل باید مجدد جهت اقامت دایم اقدام نمود؟و این پروسه تا اخذ اقامت دایم چقدر زمان میبرد؟با تشكر

  پاسخ
  • maziar samiei می گوید:

   با سلام
   بله این امکان وجود دارد اما بسیار زمان بر بوده و بعد از گذشت سالیان بسیار طولانی منجر به اقامت دائم میشود اما بهترین کار برای دریافت اقامت دائم این است که پس از پایان تحصیل ویزا را به ویزای کار تغییر داد تا زودتر به اقامت دائم برسید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 6. امید می گوید:

  باسلام و عرض ادب
  بنده ارشد مدیریت بازرگانی/بازاریابی دارم.
  متاهل
  بیش از 24 سال سابقه در حوزه مدیریت زنجیره تامین در صنعت خودرو
  برای اخذ مدرک دکترا و اخذ بورسیه از کشور دانمارک امکان دارد؟
  مدرک زبان ندارم و اشنا به زبان انگلیسی و آلمانی
  متشکرم

  پاسخ
  • mie.editor2 می گوید:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • مشاور حقوقی می گوید:

   برای تحصیل رایگان در دانمارک نیاز به اطلاعات بیشتر از جانب شما است . شما میتوانید با دفاتر ما تماس حاصل یا اطلاعات بیشتر از خود در همین قسمت وارد نمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.