,

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

نوشتار حاضر توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور جهت آشنایی شما عزیزان با موضوع مهاجرت به استرالیا گردآوری شده است، لذا چنانچه قصد کسب اطلاعات و آشنایی با قواعد و قوانین مربوط به مهاجرت به استرالیا را داشته یا قصد مهاجرت به استرالیا را دارید پیشنهاد می شود نوشتار حاضر را مطالعه فرمایید. همانگونه که مستحضرید روش های مختلفی جهت مهاجرت به استرالیا و سایر کشورهای جهان وجود دارد، از جمله روش تولدِ فرد یا فرزندِ او، ازدواج با شخصِ تبعه ی آن کشور، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت. جهت مهاجرت به استرالیا می بایست شرایط متقاضی به دقت بررسی گشته و بهترین روش که متناسب با موقعیت متقاضی می باشد پیشنهاد می گردد. چنانچه در خصوص موضوع مهاجرت به استرالیا قصد تکمیل اطلاعات یا طرح پرسش داشتید می توانید با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط بوده و یا به مطالب مفید سایت در خصوص مهاجرت به استرالیا مراجعه فرمایید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

اصولاً مهاجرت از طریق تولد از چند طریق امکان پذیر است و بستگی به موارد خاصی دارد. یکی از موارد این است که شخصِ متقاضی قبلاً در خاکِ آن کشور متولد شده باشد و از این طریق بخواهد مجدداً به کشور محل تولدِ خود مهاجرت نماید و یا والدین شخص از اتباع آن کشور بوده و فرد بخواهد به واسطه ی اجدادِ خود به کشوری وارد شود و یا مورد دیگر این است که پدر و مادری فرزندشان در کشور خارجی متولد شده باشد و قصد داشته باشند که به واسطه ی تولد فرزندشان به اخذ اقامت و تابعیت آن کشور نائل آیند. البته در هر یک از موارد می بایست قوانین اساسی و مدنی کشور مقصد به دقت مطالعه گردد و سپس با توجه به شرایط قانونی اقدام نمود. اصولاً تمامی کشورها از دو نظام حقوقی خون و خاک برای اعطای تابعیت از طریق تولد تبعیت می نمایند، به همین ترتیب استرالیا نظام خون را به عنوان نظام اصلی اعطای تابعیت پذیرفته است، بدین صورت که هر فردی که در استرالیا به دنیا بیاید در صورتی که از پدر یا مادر استرالیایی متولد شود می تواند تابعیت استرالیا را اخذ نماید. در غیر این صورت فردی که از پدر و مادر غیر استرالیایی در خاک کشور استرالیا متولد شود تابع کشور متبوع پدر یا مادر خود خواهد بود، البته علاوه بر سیستم خون، استرالیا نظام خاک را به عنوان سیستم فرعی پذیرفته است به این ترتیب که استرالیا به فردی که در خاک استرالیا متولد شود و پدر و مادر او نامعلوم باشد، تابعیت خود را اعطا نموده و این فرد تابعیت استرالیایی خواهد داشت.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری

مهاجرت به استرالیا و ویزای کاری استرالیا معمولاً به اشخاص بسیار ماهر اعطا می گردد و کمیت و کیفیتِ اشخاصی که مورد نیاز است عموماً توسط هر ایالت به صورت جداگانه تعیین می گردد و به این صورت است که هر شخصی که امتیازات بیشتری در خصوص سن، سابقه کاری، میزان تحصیلات و توانایی زبان داشته باشد، شانس بیشتری برای کسب ویزای کاری خواهد داشت، اصطلاحاً به این روش اخذ نیروی کار points-based system اطلاق می گردد. همچنین یک شخصی که تابعیت کشور استرالیا را دارد می بایست نسبت به حمایت مالی شخص متقاضی اقدام نماید. از پر طرفدارترین روش های مهاجرتی، مهاجرت از طریق کار می باشد زیرا از این طریق شخص علاوه بر داشتنِ کار و به تبع کسب درآمد، می تواند با پرداخت مالیات و اقامت در مدت های معین، نسبت به اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور اقدام نماید.

 

ویزای نیروی کار ماهر Skilled Visas

در باب مهاجرت به استرالیا شایان ذکر می باشد، استرالیا برنامه ی جدید الکترونیکی برای جذب نیروی کار تعیین نموده است که خوشبختانه متقاضیِ این برنامه نیازی به شخصِ حمایت کننده ی مالی ندارد، شخص می بایست درخواست ابراز تمایل و علاقه جهت انجام کار در استرالیا را به صورت الکترونیکی برای دولت استرالیا ارسال نماید و البته در این روشِ جدید از جهاتِ دیگری چون مدرک تحصیلی و سن و … سخت گیری بیشتری شده و افرادی که بالاترین امتیاز را کسب نمایند، می توانند با این روش مهاجرت به استرالیا را ممکن سازند. بنابراین می توان گفت این برنامه برای جذب افراد فوق العاده با استعداد و نخبه از سراسر دنیا طراحی شده است.

 

مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا

یکی دیگر از روش های ایده آل و پر طرفدار مهاجرت به استرالیا  جهت اخذ اقامت و تابعیت کشوری دیگر روش ادامه تحصیل در کشوری دیگر می باشد، این روش بسیار مناسب و منطقی می باشد، زیرا هر فردی در صورت اخذ پذیرش از داتشگاه می تواند در حین تحصیل به کار هم مشغول شده و حداقل هزینه های زندگی خود را پوشش دهد. افراد می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی از مدارس، کالج ها و دانشگاه های کشور استرالیا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نمایند، تحصیل در کشور استرالیا مزیت هایی فراوانی دارد، زیرا دانشگاه های استرالیا از معتبرترین و بهترین دانشگاه های دنیا بوده و رتبه جهانی آنها کمتر از ۱۰۰ می باشد. افرادی که در استرالیا به تحصیل مشغول هستند می توانند به صورت نیمه وقت (۲۰ ساعت در هفته) مشغول به کار شوند و حتی بعد از پایان تحصیلات امکان اقامت دائم و کار برای دانشجویان وجود دارد.
در باب مهاجرت به استرالیا؛ استرالیا به طور کلی دارای ۲ دانشگاه خصوصی و ۳۸ دانشگاه دولتی می باشد افرادی که مدرک زبان IELTS نمره ۶ به بالا دارند می توانند ویزای تحصیلی استرالیا را سهل تر و بهتر اخذ نمایند که زمان آخرین مهلت ارائه IELTS حداکثر یک ماه قبل از ارسال مدارک می باشد برای افرادی که می خواهند در مقطع لیسانس در استرالیا مشغول به تحصیل شوند باید یک سال دوره پیش دانشگاهی را قبل شروع دوره کارشناسی در دانشگاه های استرالیا بگذرانند ، افراد در مقطع لیسانس اجازه کار از ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته در طول زمان تحصیل و حتی کار تمام وقت در دوران تعطیلات را دارند البته از آن جایی که تحصیلات دانشجویان به صورت رایگان همانند کشورهای اروپایی چون اتریش یا آلمان نمی باشد و دانشگاه ها دارای شهریه می باشند، با این کار دانشجویی فقط می توانید هزینه های امرار و معاش را کسب نمود و افراد با کار دانشجویی نمی توانند از پس هزینه های تحصیل هم برآیند. .
یکی از مهم ترین ویژگی های استرالیا در ویزاهای تحصیلی، صدور ویزای گاردین برای پدر و مادر کودکان زیر ۱۸ سال است.این امر منحصر به فرد در میان تمامی کشورهای دنیا تقریبا فقط در استرالیا  وگاهی در کشور انگلستان وجود دارد. به همراه هر کودک زیر ۱۸ سال پدر و مادر آن فرزند هم می توانند وارد استرالیا شده و از شرایط تحصیلی و یا اشتغال این کشور بهره ببرند، یعنی به صورت فول تایم اجازه کار قانونی دارند که این مزیت باعث شده که افرادی که فرزند زیر ۱۸ سال سن دارند از این طریق به همراه فرزندشان وارد کشور استرالیا شده و به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند .

 

دانشگاه های معروف استرالیا عبارتند از :

دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه دانشگاه موناش، دانشگاه آدلاید، دانشگاه ملبورن، دانشگاه کونینزلند، دانشگاه سیدنی، دانشگاه وسترن استرالیا، دانشگاه نیو ساوت ولز

برنامه های انسان دوستانه ی مهاجرتی در مهاجرت به استرالیا

•    پناهندگی

برای افرادی که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته و یا ترسی موجه از مورد محاکمه قرار گرفتن و شکنجه شدن دارند و یا به دلیل جنگ و سایر بلایای طبیعی محل اسکان و اقامت خود را اجباراً ترک نموده اند، می توانند اصطلاحاً به کشوری دیگر پناهنده گردند و نسبت به اخذ اقامت و تابعیت کشوری دیگر اقدام نمایند. اکثر این اشخاص تحت حمایت قواعد و کنوانسیون های بین المللی به خصوص کمیسیاریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان  UNHCR می باشند، این سازمان در استرالیا نیز به امور پناهندگان رسیدگی می نماید به ویژه در خصوص زنان و کودکان.
•    برنامه های بشردوستانه ی ویژه
این برنامه برای افرادی پیش بینی شده است که در کشور خود مورد نقض آشکار حقوق بشر قرار گرفته اند و برای حفاظت از خود و خانواده شان می خواهند به استرالیا پناه بیاورند. در این روش برخلاف روش پناهندگی متقاضی می بایست یک فردِ دارای تابعیت یا اقامت دائم و یا یک سازمان را به عنوان حمایت کننده مالی خود معرفی نماید.  در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ حدود ۶۲۵۰ نفر تحت شمول این برنامه بوده و به استرالیا مهاجرت نمودند، و حدود ۱۲ درصدِ هدف این برنامه مختصِ زنان بوده است.
همانگونه که اشاره شد استرالیا یکی از مقاصد مهاجرتی برای بسیاری از افراد دنیاست و مهاجرت به استرالیا به دلیل جمعیت کم و نیاز این منطقه به نیروی کار متخصص می باشد، همچنین آب و هوای معتدل این منطقه وضعیت مساعدی را برای مهاجرین ایجاد نموده است. در باب مهاجرت به استرالیا باید اشاره کرد استرالیا یکی از بهترین مناطق دنیا جهت جذب نیروی کار متخصص بوده و سالانه برنامه های مهاجرتی خاصی را برای اخذ اقامت به نیروی کار اعلام می نماید. علاوه بر کار، ادامه تحصیل در این کشور نیز بسیار مطلوب بوده و تحصیل در یک محیط بین المللی و پیشرفته راه های روشن و موفقیت آمیزی را برای دانشجویان به ارمغان خواهد آورد. چنانچه با مطالعه ی مطالب فوق قصد مهاجرت به استرالیا داشته و یا قصد تکمیل اطلاعات خود را دارید با کارشناسان و کلای مهاجرت به استرالیا ملک پور که دارای تخصص در امر مهاجرت به استرالیا می باشند در ارتباط باشید.
گردآوری: رویا خدایاری

مهاجرت به استرالیا
4.5 (89.33%) 15 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 3٫67 از طریق 5)
Loading...
2 پاسخ ها
 1. مشاور حقوقی می گوید:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

 2. مریلا احمدی می گوید:

  با سپاس از مطالب کامل سایت شما، لطفا در خصوص ویزاهای کاری و شرایط مهاجرت به استذالیا از طریق ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ توضیح دهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.