,

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۱۷ و اخذ گرین کارت آمریکا ، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیلی ۲۰۱۷ ، مهاجرت به آمریکا از طریق کاری ۲۰۱۷ ، مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج ۲۰۱۷ ، مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری ۲۰۱۷ ، مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری ۲۰۱۷ ، مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزند ۲۰۱۷ ، مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی ۲۰۱۷ ، شرایط مهاجرت به آمریکا چگونه می باشد؟ آیا مایل به مهاجرت به امریکا هستید ؟ آیا کشور امریکا را برای اخذ اقامت خود انتخاب کرده اید ؟ آیا راه های مهاجرت به امریکا را نمی دانید ؟ آیا مایل به دانستن شرایط و راه های مهاجرت به امریکا هستید ؟ آیا مهاجرت به امریکا می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد ؟ ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم. در این مقاله سعی بر آن است که راه های مهاجرت به امریکا و اخذ اقامت امریکا را به صورت جامع توضیح دهیم تا در نهایت شما عزیزان با توجه به میزان تمکن مالی تان و سنجش شرایط مختلف بتوانید بهترین روش را برگزینید و بهترین روش را انتخاب بفرمایید. چنانچه پس از مطالعه ی این مقاله با ابهامی مواجه شدید ، مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور همه روزه آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان هستند.

اقامت امریکا از طریق تولد

به طور کلی نظام حقوقی کشورها به دو صورت سی ویل لا و کامن لا می باشد. به طور کلی نظام اعطای تابعیت کشورها بر دو اساس سیستم خاک و سیستم خون می باشد. سیستم خاک به این معنا می باشد که افراد در هر کشوری که متولد می شوند تابعیت همان کشور را اخذ می کنند. بدون اینکه تابعیت پدر و مادر کودک متولد شده در نظر گرفته شود. که این قانون در مهاجرت به امریکا در کشورهایی نظیر کانادا و امریکا مجری است. سیستم اعطای تابعیت بر اساس خون به  این معنا می باشد که تابعیت از ازطریق نسب به کودک متولد شده منتقل می شود. برای اخذ تابعیت امریکا شخص باید به سن هجده سال رسیده باشد. لازم به ذکر است قانون کودکانی که در خاک امریکا متولد شده اند ولی پدر و مادر آن ها معلوم نیست نیز امریکایی تلقی می شوند در صورتی که سن آن ها کمتر از پنج سال باشد.

فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب نکات امریکا

فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب مهاجرت به آمریکا

اقامت امریکا از طریق ازدواج

یکی از راه هایی که می تواند منجر به اخذ اقامت در کشور دیگر و مهاجرت به امریکا شود مهاجرت از طریق ازدواج است که در این خصوص نظام حقوقی کشورها با همدیگر متفاوت است . برای مثال در نظام حقوقی ایران  قوانین به این صورت تعریف شده است ازدواج با یک مرد ایرانی سبب تحمیل تابعیت از مرد به زن می باشد. اما اگر مردی که تابعیت کشور دیگر را دارد با یک بانو ایرانی ازدواج کند این ازدواج منجر به اخذ تابعیت نسبت به مرد نمی شود. شخصی که می خواهد اقامت یک کشور را از طریق ازدواج کسب کند باید فرم های مربوط به این موضوع را تکمیل نماید و مدارکی را به دولت آن کشور تحویل بدهد که بتواند بعد از آن اقامت آن کشور را اخذ نماید. در خصوص ازدواج در کشور امریکا شخص متقاضی باید با فردی که تابعیت کشور امریکا را دارد ازدواج کند تا بعد از آن بتواند درخواست اقامت کند. اگر شخص دوم گرین کارت امریکا را داشته باشد روند پروسه بین سه تا چهار سال زمان میبرد و اگر پاسپورت امریکا را داشته باشد روند پروسه بین شش ماه تا یک سال است و خیلی سریع انجام می شود.

 

اقامت امریکا از طریق پناهندگی

افرادی که در دولت متبوعشان دچار تهدید سیاسی و یا اجتماعی قرار می گیرند و امنیت نداشته باشند به کشورهای دیگر درخواست پناهندگی می دهند که روندی بسیار سخت و پیچیده دارد  و از راه های نا امن برای ورود به یک کشور است. پناهندگی می تواند با تغییر دین یک شخص هم باشد . موسسه حقوقی ملکپور شما عزیزان را با طرق قانونی مهاجرت آشنا می کند و هیچگونه خدماتی از بابت مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

 

اقامت امریکا از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری امریکا ای بی ۵ نام دارد که به دریافت گرین کارت امریکا منتهی می شود. به طور کلی شخص متقاضی سرمایه گذاری در امریکا نیازی به داشتن مدرک زبان و سابقه ی مدیرتی ندارد. اما بایستی مبلغ پانصد هزار دلار را در یک تجارت پر ریسک سرمایه گذاری کند که این مبلغ پس از گذشت پنج سال به شخص متقاضی برگردانده می شود. نوع دیگر از سرمایه گذاری برای کشور امریکا ویزای ای ۲ می باشد که از مهم ترین ویزاهای سرمایه گذاری برای کشور امریکا می باشد.  در ابتدا فرد برای دو تا پنج سال برای شخص متقاضی ویزا صادر می شود. و از این طریق می تواند همسر و فرزندان کمتر از بیست و یک سال را با خود ببرد. در این راستا شخص متقاضی باید یک بیزنس پلن قوی داشته باشد.

 

فایل تصویری در باب مهاجرت به آمریکا

 

اقامت امریکا از طریق کار

در مهاجرت به امریکا، ویزای کار یکی از بهترین و پر طرفدارترین ویزاهای مهاجرتی می باشد.کشور امریکا هم به دلیل اقتصاد قوی که دارد متقاضیان اخذ ویزای کار در اکثر موارد این کشور را در اولویت قرار می دهند.  نام ویزای کار امریکا اچ وان بی می باشد.که متقاضی اخذ ویزای کار در امریکا باید حتما جاب آفر داشته باشد. به این معنا که کارفرمایی در امریکا باشد که شخص متقاضی را به عنوان نیروی کار بخواهد استخدام کند. برای این منظور باید برای شخص متقاضی دعوت نامه ی کاری را تنظیم کرده و ارسال نماید. چنانچه شخص متقاضی کلیه ی مدارک را آماده کرد و منجر به اخذ ویزا شد مدت زمان ویزای اولیه برای شخص متقاضی سه سال می باشد. که پس از آن به مدت سه سال دیگر تمدید می شود.

 

اقامت امریکا از طریق تحصیل

کشور امریکا به دلیل داشتن دانشگاه هایی با رنکینگ جهانی و سطح علمی  بالا همیشه مورد توجه متقاضیان ادامه ی تحصیل در دیگر کشورها بوده است. امکان پذیرش در سه مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است که بسته به سطح دوره ی اقدام متقاضی باید مدرک زبان با نمره ی مناسب را ارائه دهد. شخص متقاضی به صورت میانگین در هفته بین ده تا بیست ساعت اجازه ی کار کردن دارد که با توجه به سبک زندگی اش می تواند این درآمد جوابگوی هزینه های زندگی اش باشد. هزینه های زندگی در امریکا به طور میانگین ماهیانه هزار دلار می باشد.

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در باب مهاجرت به امریکا در انتخاب مقصد راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم . همچنین در صورت تمایل برای داشتن اطلاعات جامع در این خصوص می توانید همه روزه با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به آمریکا
4.5 (89.47%) 19 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۲۶ نظرات, میانگین: ۴.۲۷ از طریق ۵)
Loading...
20 پاسخ ها
 1. mie editor2 می گوید:

  سلام خدمت استاد بزرگوار ، مریم هستم وپسری دارم یک ساله می خواستم بپرسم ایا چنین قانونی در امریکا وجود دارد که با باز کردن حساب برای پسرم در بانک های امریکا و واریز پول به میزان مشخص تا پایان ۱۸سالگی اقامت برایش گرفت؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. اخذ اقامت کشور آمریکا شرایط خاص خود را دارد. با این روش متاسفانه امکان اخذ اقامت دائم وجود ندارد. برای بررسی شرایط موجود می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. ناشناس می گوید:

  سلام من بسکتبال بازی میکنم و زبان انگلیسی هم در سطح خوب بلدم. پایه دهم و ریاضی میخونم. از چه راهی میتونم اقدام کنم؟ مدال و لوح تقدیر تیم قهرمانی ناحیه هم دارم.

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام. در حال حاضر اخذ ویزای کشور آمریکا با دشواری هایی همراه است. تحصیل در کشورهای نظام برتر می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای اخذ اطلاعات در ارتباط با کشور آمریکا یا بررسی شرایط سایر کشورها پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. mie editor2 می گوید:

  با سلام بنده دوست پسرم تازه به امریکا رفتند و ۲هفته دیگه گرین کارتش ویاید ایشون از چه طریقی من میتونند ببرن ؟و چهقدر طول میکشه؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض احترام. به دلیل نبود سند قانونی مبنی بر داشتن نسبت شما با ایشان باید شما به صورت جداگانه از روش های مهاجرتی اقدام کنید. برای اطلاع از راه های متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. vahid می گوید:

  سلام آقای دکتر ملک پور
  اگر قرار کاری با شرکت امریکایی که busynesd میکند ببندیم از اون طریق چطور میتونیم برای مهاجرتت اقدام کنیم آیا ازطریق سفارت امریکا درترکیه یا امارات یا گرجستان یا ارمنستان میشه ؟
  اول باید وقت بگیریم ؟ شرکت مذکور قراره قرارداد روبفرسته برام اگر فرستاد براتون میفرستم نظر تون رو لطفا بگید و راهنماییم کنید ممنون میشم خانمم چطور میتونم با خانمم برم یا بعدا ایشون میتونه بیاد؟

  پاسخ
 5. آذر می گوید:

  سلام جناب دکتر ملک پور
  خسته نباشید
  عذر میخوام من واقعا سردرگمم و خیلی دوست دارم پزشکی بخونم من ٣۶ سالمه فوق لیسانس شیمی معدنی دارم زبان هم فشرده میخونم آیلسم بگیرم
  من سالی ١٠٠ میلیون تومن بیشتر نمیتونم هزینه کنم آیا با وجود این شرایط من امکانش هست من پزشکی در آمریکا یا انگلیس بخونم یا هرجا که مدرکش معتبر و انگلیسی زبان باشه ؟؟؟؟
  ممنون میشم اگر پاسخی بدهید

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. با شرایط سنی شما متاسفانه امکان اخذ ویزای تحصیلی از ابتدا برای رشته پزشکی در کشورهای مذکور نیست. در حال حاضر نیز اخذ ویزای کشور آمریکا با دشواری هایی همراه است. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم برای بررسی راه های متناسب با شرایط شما با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 می گوید:

  با سلام و احترام. راه های مهاجرت به کشور آمریکا متفاوت است اما در حال حاضر اخذ ویزای این کشور با دشواری هایی همراه است. برای دریافت اطلاعات پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 7. mie editor2 می گوید:

  سلامی اقای ملک پور عزیز من پسر ۲۰ ساله و مدرک CIW طراحی وب دارم میخاستم بدونم از چه طریق میتونم به امریکا مهاجرت کنم؟و اینکه حداقل چقدر سرمایه نیاز دارم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 8. mie editor2 می گوید:

  با سلام و عرض ادب. با شماره شهروندی پدر شما امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد اما متاسفانه تاثیری روی اخذ اقامت یا تابعیت ندارد. برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 9. mie editor2 می گوید:

  با سلام جناب پدر من حدود ۳۰ سال پیش جهت تحصیل به آمریکا مهاجرت می کنن و اونجا بعد از چند ماه ازدواج می کنن و بعد از حدود ۱ سال طلاق میگیرند ولی به دلیل دچارشدن به بیماری شیزوفرن بعد از ۷-۸ سال به ایران برمیگردند تنها مدرکی که ایشون داخل آمریکا بودن و در دست ما هست شماره شهروندی ایشون هستش می خواستم بدونم با این شماره امکانش هست که اطلاعات پدرم را دوباره بازگردانم؟و درصورت اثبات شهروندی پدرم آیا ممکن است فرزندان ایشون هم از طریق پدر شهروند آمریکا شوند؟

  پاسخ
 10. mie editor2 می گوید:

  با سلام و عرض ارادت. با توجه به تغییر قوانین مهاجرتی، اخذ اطلاعات برای ۲ سال اینده قطعا با تغییراتی همراه خواهد بود. در صورتی که هدف شما سال های آتی می باشد اطلاعات را بسته به شرایط همان زمان باید دریافت نمایید. برای مهاجرت کاری مدرک تحصیلی شما مورد نظر قرار خواهد گرفت. افزایش مدرک تحصیلی، تخصص، مدرک زبان و … کمک شایانی به شما خواهد کرد. برای اطلاع از راه های مهاجرت به توجه به شرایط فعلی خود می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 11. mie editor2 می گوید:

  سلام خدمت اقای ملک پور عزیز پیشاپیش از طولانی بودن متن عذرخواهی میکنم جوانی هستم ۳۰ ساله مجرد کاردانی عمران دانشگاه ازاد و کارشناسی علمی کاربردی به عنوان تکنسین شرکت اب مشغولم و ۳ سال بیمه دارم از نظر مالی وجه نقد ندارم ولی دارای ملک به ارزش ۳۰۰ میلیون هستم قصد آمدن به امریکا برای دو سال دیگر دارم که تا اون زمان وقت بذارم و زبانم رو کامل کنم و آیلتس بگیرم هیچ آشنایی و فامیلی در آمریکا ندارم اما نه از طریق سرمایه گذاری (چون پولش نیست) و نه از طریق دانشجویی (چون در دانشگاههای سطح پایینی تحصیل کردم و مسلما هیچ دانشگاهی در امریکا منو بورس نمیکنه) سوال اول : آیا روشی وجود داره که بتونم به امریکا بیام حالا هر روش ممکن (از نطر کار هم مشکلی با انجام دادن هر کاری ندارم منظور کسر شانم نیست ) سوال دوم: گر من در طی یکی دو سال اینده روی زمینه خاصی خواه مرتبط با عمران یا غیر عمران تخصصهای خاصی به دست اورم امکان وارد شدن به اونجا از طریق تخصص وجود دارد واگه جواب اری است میشه در مورد تخصص ها و شغلهای مورد نیاز اونجا منو راهنمایی کنید پیشاپیش ممنون

  پاسخ
 12. مشاور حقوقی می گوید:

  سلام ، من الهه ۲۹ ساله و مجرد هستم . مدرک کارشناسی ارشد کامپیوتر (نرم افزار ) را دارم. و همچنین مدرک مایکروسافت را دارم .و همچنین مدرک زبان آپر اینتر مدییت را نیز دارم . خواستم بدونم برای مهاجرت به آمریکا آیا شرایطی وجود دارد با توجه به اینکه خواهرم بنده نیز در یکی از ایالت های آمریکا زندگی می کند .باتشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.