,

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال

در عصر حاضر افراد متعددی هستند که رویای کار در اتحادیه اروپا و کار در پرتغال را در سر دارند و به دنبال کار در اتحادیه اروپا هستند اما دقیقا نمیدانند که مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال  چیست و در بین کشورهای اتحادیه اروپا کشور پرتغال به دلایل متعدد گزینه بسیاری از اشخاص می باشد، حال افرادی که تمایل به مهاجرت به پرتغال را دارند میتوانند با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی در زمینه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال به دست آورند. افرادی که به دنبال کار در پرتغال هستند ممکن است با سوالات متعددی در باب مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال روبه رو شوند که ما سعی میکنیم در این مقاله با تکیه بر قوانین کاری اتحادیه اروپا، قوانین پرتغال به سوالات شما پاسخ دهیم سوالتی از قبیل: آیا امکان کار برای اتباع خارجی در پرتغال وجود دارد؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال چیست ؟ آیا برای اخذ ویزای کاری پرتغال نیاز به کارفرمای پرتغالی داریم؟ شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال چگونه به دست می آید؟ راههای اخذ ویزای کاری پرتغال چیست ؟ موسسه حقوقی ملک پور و دفاتر همکار آن با برخورداری از مشاوران بین المللی زبده در زمینه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال آماده ارائه مشاوره تخصصی و رایگان در خصوص مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در پرتغال به شما عزیزان می باشند..

کشور پرتغال کشوری توسعه یافته می باشد که زبان اصلی آنها پرتغالی می باشد افراد میتواند از راه های مختلف ویزای کار پرتغال را به دست آورند برای مثال یکی از راههای دریافت ویزای کار پرتغال این است که متقاضی دعوت نامه کاری در پرتغال از یک شرکت(فرد) که دارای صلاحیت حقوقی باشد و بتواند برای افراد دعوت نامه کاری ارسال نمایند، داشته باشد،که این پروسه امری بسیار دشوار به نظر میرسد چراکه ابتدا شغل را باید به مدت ۳ ماه در پرتغال آگهی نماید و اگر از اتباع پرتغالی شخصی استخدام نگردد می بایست ۳ ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی گردد ، اگر به طور کلی در این ۶ ماه شخصی پیدا نشد که این شغل را اخذ نماید کارفرما این اجازه را دارد که برای افراد غیراروپایی دعوت نامه صادر نماید .

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در پرتغال

برای اخذ ویزای کاری کشور پرتغال ارائه مدارک زیر الزامی است :

 • اصل پاسپورت (گذرنامه)و کپی آن با حداقل شش ماه اعتبار و حداقل دو برگه خالی در پاسپورت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • قرارداد کاری از طرف کارفرما به صورت واقعی یا وعده کار در پرتغال (کپی)
 • شناسنامه
 • در صورت تاهل ارائه گواهی ازدواج
 • گواهی پزشکی
 • نامه انتساب
 • رزومه کاری
 • بیمه درمان با پوشش کل منطقه شینگن
 • بیمه مسافرتی
 • اجاره نامه در پرتغال(مدرک اثبات محل اقامت در پرتغال)
 • ارادئه پرینت حساب مالی(مدارک و شواهد تمکن مالی ۳۵تا۴۰میلیون)

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال بین سه الی نه ماه کاری زمان خواهد برد که بعد از پنج الی شش سال میتوان پاسپورت و تابعیت پرتغالی اخذ نمود، در این حین یادگیری زبان پرتغالی نیز میبایست صورت بگیرد، این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

 

 

قانون استخدام در پرتغال

کارمندان در پرتغال معمولا ۴۰ ساعت در هفته (هشت ساعت در روز) اجازه کار دارند، اگر چه قانون استخدام در موارد خاص تا حدود ۶۰ ساعت در هفته (۱۲ ساعت در روز) اجازه کار صادر می نماید .

کارمند تمام وقت سالانه ۲۲ روز تحت عنوان مرخصی اجباری می توانند مرخصی دریافت کنند .

قرارداد کار در پرتغال شبیه به بسیاری از کشورهای اروپایی(قرارداد دائمی، بلند مدت ،پاره وقت و قرارداد کار متناوب و از رایج ترین روش های اشتغال در پرتغال می باشد.

اگر شخص کارمند یک شرکت چند ملیتی باشد یا شرکت های پرتغالی و یا شرکت های خارجی فعال در پرتغال که قرارداد تمام وقت یا پاره وقت داشته باشند کمک های امنیت اجتماعی به طور خودکار از حقوق ماهانه با توجه به آنچه به دست آورده است کسر خواهد شد کارفرما معمولا برای مطابقت با این با پرداخت ۲۴درصد در حالیکه کارمند ۱۱تا ۱۵ درصد پرداخت می کند.

 قرارداد کار در پرتغال

حداقل سن کار در پرتغال ۱۶ سال می باشد، از سن ۱۸ سالگی یک فرد میتواند قرارداد کار بدون دریافت مدارک تحصیلات تکمیلی منعقد نماید.

انواع مختلفی از قرارداد کار در پرتغال وجود دارد

قرارداد با مدت ثابت

مدت زمان آن مشخص است که به طور کلی شش ماه طول میکشد اما ممکن است کوتاهتر و یا طولانی تر شود که حداکثر مدت آن سه سال می باشد.

قرارداد برای مدت زمان نامشخص

این قرارداد نمیتواند بیش از ۶ ماه به طول بیانجامد، تا زمانی که لازم است به جای یک کارمندی که در حال حاضر وجود ندارد و یا برای تکمیل یک فعالیت یا پروژه و یا کار مشخص شده در یک قرارداد

قرارداد مدت زمان بسیار کوتاه

این نوع قرارداد تا حداکثر ۶۰ روز است و تنها در موارد خاص مانند حوادث فصلی کشاورزی یا محل کار یا توریستی مجاز است .

قرارداد پاره وقت

ساعات کار در هفته بیش از ۷۵ درصد از ساعات در یک کار تمام وقت است که می تواند به کاهش در ساعت روز و یا تعداد روزهای کاری در هفته منجر شود .

قرارداد متناوب

در باب مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال، توسط شرکت انجام یک فعالیت که به صورت متناوب و یا متفاوت در شدت و سختی آن است که به موجب آن کارمند برای یک دوره کار میکند و در طول آن کارمند به دنبال یک یا دو دوره استراحت می باشد، به طور کلی کارمند می بایست به مدت حداقل شش ماه تمام وقت با چهار ماه از اشتغال متوالی در هرسال به کار گرفته شود.

 

شرایط شخص پس از رسیدن به کار در پرتغال

پیرو مهاجرت به پرتغال، هر شخصی که در پرتغال کار میکند میبایست با توجه باآنچه در بالا بیان شد کمک تامین اجتماعی(بیمه) و مالیاتپرداخت نماید.

در بدو ورود به پرتغال تعدادی از وظایف رسمی که شخص باید در اسرع وقت آنها را انجام دهد.

 • دریافت کارت اقامت : این سند قانونی و رسمی که همه شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا باید از اداره مهاجرت پرتغالی دریافت کنند.
 • ثبت نام تامین اجتماعی یا بیمه: آیا متقاضی به صورت تمام وقت یا پاره وقت در یک شرکت قرارداد دارد یا خود اشتغالی که می بایست کمک های امنیت اجتماعی پرداهت نمایند.
 • دریافت کد مالیاتی : که از شاخه محلی مدیر کل مالیات در منطقه یا محل اقامت به دست می آید.

بخش امنیت اجتماعی و مالیات برای پذیرش نگاهی به مدارک زیر می اندازد که در آن جزئیات ثبت خواهد شد:

 • پاسپورت یا کارت هویت
 • فتوکپی اظهارنامه مالیاتی مجاز به مدت سه سال از کشور
 • شماره بیمه یا شماره مشابه از کشور مبدا

حال باتوجه با شرایط کلی اگر شما متقاضی مهاجرت به پرتغال و اشتغال در پرتقال هستید و میخواهید بدانید که چه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال نیاز است و شما می بایست چه شرایطی برای اخذ ویزای کاری داشته باشید می توانید با موسسه حقوقی ملکپور و دفاتر همکار تماس گرفته و مشاوره رایگان در باب مدارک لازم برای اخذ ویزای کاردر پرتغال شوید.

 

 

نگارنده :سهیل بیاتی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.