,

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال در هنگام مهاجرت به پرتغال 2018 ، پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال ، شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال ، شرایط اخذ اجازه کار ضمن تحصیل در پرتغال ، شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال در مقطع لیسانس ، شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال در مقطع فوق لیسانس در پرتغال, شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری ، شرایط تحصیل در پرتغال و یا تحصیل در دانشگاههای پرتغال و در نهایت اخذ اقامت پرتغال چگونه است ؟

اگر به دنبال کار دانشجویی در پرتغال هستید، در اینجا شما را در مورد نحوه پیدا کردن کار دانشجویی در پرتغال و الزامات مورد نیاز برای کار دانشجویی در پرتغال راهنمایی می کنیم.

پیدا کردن کار دانشجویی در پرتغال در سال های اخیر در نتیجه بحران اقتصادی کشور مشکل تر شد است، اما نشانه هایی از بهبود اقتصادی و شغلی وجود دارد. با داشتن شرایط مناسب و کسب اطلاعات لازم، می توانید یک شغل خوب پیدا کنید.

ممکن است موقع یافتن کار دانشجویی در پرتغال با برخی موانع رو به رو شوید.زیرا تعداد فزاینده ای از دانشجویان وجود دارد و بنابراین رقابت در بازار کار افزایش یافته است، در این مقاله شما می توانید در مورد پیدا کردن کار دانشجویی در پرتغال اطلاعات کسب کنید.

بازار کار در پرتغال

نرخ بیکاری در پرتغال نسبتاً بالا است، و در حدود ۱۲٫۴ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ برآورد شده  است (www.ine.pt)، اگر چه بیکاری جوانان (زیر ۲۵ سال) حدود ۳۰ درصد است و در حدود ۴ درصد از بیکاری ثبت شده مربوط به خارجی ها در ژانویه ۲۰۱۶ بود. با این حال، در برخی صنایع مانند بخش IT، بخش بهداشت و درمان، بخش گردشگری (اگر چه این مشاغل فصلی است)، بخش کشاورزی و بخش مرکز ارتباطات / مخابرات همچنان کمبود کارکنان ماهر وجود دارد.

حداقل دستمزد در پرتغال به صورت سالانه تعیین می شود و در حدود ۵۳۰ یورو در ماه در سال ۲۰۱۶ بوده است. کارگران تمام وقت در پرتغال علاوه بر حقوق پایه، همچنین پاداش سالانه کریسمس برابر با حقوق یک ماه در دسامبر، به علاوه پاداش تعطیلات یک بار در سال دریافت می کنند.

پرتغال با داشتن شرکت های چند ملیتی مانند نوکیا، سامسونگ و نستل، و همچنین به عنوان مقر شرکت انرگایس در پرتغال و شرکت مخابرات پرتغال مکانی ایده آل برای فارغ التحصیلانی است که به دنبال کار برای شرکت های بزرگ هستند.

دولت پرتغال نیز در حال حاضر کارآفرینان را به راه اندازی تجارت تشویق می کند، و به این منظور مبلغ ۲۰ میلیون یورو برای فعالیت های اقتصادی پرتغال سرمایه گذاری کرده است.

 

قانون استخدام در پرتغال

دانشجویان در پرتغال معمولاً ۲۰ساعت در هفته  کار می کنند، اگر چه قانون استخدام امکان انعطاف پذیری در موارد خاص تا حدود ۳۰ ساعت در هفته را فراهم می کند.

قرارداد کار در پرتغال مشابه بسیاری از کشورهای اروپایی، به صورت قرارداد دائم، ثابت، پاره وقت و شیفتی رایج ترین روش اشتغال است.

 

ویزای کار و اقامت پرتغال

برای اشتغال طولانی مدت، ابتدا باید با ارائه درخواست به دبیرخانه کل وزارت آموزش و پرورش و علوم (SGMEC) اجازه اقامت در پرتغال بگیرید. این به شما اجازه اقامت در پرتغال به مدت چهار ماه را می دهد تا برای اجازه اقامت موقت درخواست دهید، که به مدت یک سال معتبر است و سپس می توان آن را تمدید کرد. شما می توانید به این منظور  با اداره مهاجرت و مرزداری (SEF) در تماس باشید.

اخذ مجوز کار برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ممکن است دشوارتر باشد، چراکه شرکت ها معمولاً ابتدا فرصت های شغلی را به شهروندان پرتغالی یا اتباع اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا اختصاص می دهند. تنها در صورتی که کسی از آن گروه واجد شرایط نباشد، شرکت می تواند شخص دیگری را برای آن موقعیت شغلی در نظر بگیرد. اگر شما مهارت های تخصصی داشته باشید که به سختی به دست آید، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد کار خواهید داشت.

ساده ترین راه برای اخذ مجوز کار پرتغال احتمالاً کار برای شرکت های چند ملیتی در پرتغال است. مزیت آن این است که این شرکت ها معمولاً تمام مراحل اداری اخذ مجوز را انجام می دهند.

زبان

با اینکه تسلط به زبان پرتغالی مزیت است، اما مشاغلی برای انگلیسی زبانان در پرتغال وجود دارد.

اگر تسلط به زبان مانعی برای یافتن شغل باشد، در بسیاری از موسسات، کلاس های زبان و زبان CESA برگزار می شود و همچنین موسسه یورولینگوا[۱] نیز در این کشور شعبه دارد.

 

سایت های کاریابی عمومی

خدمات اشتغال عمومی پرتغال (موسسه امپریو[۲]) اطلاعات مربوط به آگهی های استخدامی در پرتغال را فراهم می کند. شما می توانید رزومه خود را ثبت کنید و به هزاران فهرست شغلی در سراسر کشور دسترسی داشته باشید.

 

آژانس های کاریابی

برای شروع، در صفحات زرد رنگ pessoaltemporário و pessoalrecrutamento e seleção که به زبان پرتغالی است، جستجو کنید. شما همچنین می توانید از فهرست آژانس کاریابی Expatica استفاده کنید.

وب سایت های شغلی

همچنین وب سایت های شغلی مختلفی، از جمله موارد زیر وجود دارد:

  • Indeed
  • Learn4Good
  • SAPO Emprego
  • Net Empregos
  • Empregos Online
  • English speaking jobs

اگر به دنبال یک شغل انگلیسی زبان هستید، مشاغل شهر لیسبون، با طیف وسیعی از هر دو مشاغل تمام وقت و پاره وقت و امکان بارگذاری رزومه نقطه شروع خوبی است.

گزینه دیگر روزنامه انگلیسی زبان، مانند روزنامه اقامت پرتغال (Portugal Resident)، که آگهی های استخدام را می توانید در بخش آگهی آن مشاهده کنید.

موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن کادری مجرب از کارشناسان و وکلا متخصص برای کمک به شما در انتخاب درست دانشگاه و اهداف تحصیلی شما متقاضی گرامی اماده و  مشاوره تخصصی می دهند. ما همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه ها و چگونگی

اقدام برای یافتن کار دانشجویی در پرتغال مشاوره و  حمایت می کنیم.

سابقه درخشان  ما در کمک به پیشرفت دانشجویان بین المللی برای تحصیل و راهنمایی در یافتن کار درپرتغال ثابت شده است. موسسه حقوقی ملک پور  به شما کمک میکند برای زندگی و مطالعه در پرتغال آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به پرتغال از جمله شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال و یا مهاجرت تحصیلی به پرتغال و یا تحصیل در پرتغال و یا کار دانشجویی در پرتغال و یا شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال و یا کار در پرتغال و در نهایت راههای اخذ اقامت پرتغال به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۳ نظرات, میانگین: ۵.۰۰ از طریق ۵)
Loading...
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.