, ,

شرایط کار در سوئیس

شرایط کار در سوئیس

 

شرایط کار در سوئیس جز آن دسته از مواردی است که طرفداران بسیاری دارد شاید بتوان گفت درصد بالایی از اشخاصی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند مهاجرت به سوئیس و کار در سوئیس را در ذهن می پرورانند به همین دلیل لازم است تا از شرایط کار در سوئیس مطلع گردند . شرایط کار در سوئیس برای اشخاصی که در اتحادیه اروپا ساکن هستند قطعا متفاوت تر از اشخاصی است که در کشورهای غیر اتحادیه اروپا سکونت دارند به همین دلیل در این مقاله به شرایط کار در سوئیس پرداخته خواهد شد . موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش شرایط کار در سوئیس را به شرح شما خوانندگان گرامی می رساند .

شرایط کار در سوئیس برای ساکنین اتحادیه اروپا و غیر ساکنین به چه صورت می باشد ؟

video شرایط کار در سوئیس
video شرایط کار در سوئیس
audio شرایط کار در سوئیس
audio شرایط کار در سوئیس

شرایط کار در سوئیس برای غیر ساکنین اتحادیه اروپا:

اشخاصی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند و قصد کار در سوئیس را دارند باید بدانند که برآب کار در سوئیس باید در ابتدا یک کارفرما داشته باشند که بتوانند از کارفرمای سوئیسی خود یک دعوت نامه کاری دریافت نمایند برای دریافت دعوت نامه کاری از کارفرما در ابتدا شخص کارفرما قبل از ارسال دعوت نامه باید کار مورد نظر را به مدت 3 ماه در سوئیس آگاهی نماید چنانچه فرد متقاضی کار مورد نظر یافت نشد می تواند به مدت 3 ماه دیگر کار مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی دهد و در صورتی که فرد متقاضی کار در اتحادیه اروپا نیز یافت نشد در این صورت شخص کارفرما می تواند برای متقاضی خارج از اتحادیه اروپا دعوت نامه کاری را ارسال نماید که در این صورت شخص متقاضی با دریافت دعوت نامه کاری می تواند برای اخذ ویزای کاری سوئیس اقدام نماید .

شرایط کار در سوئیس برای ساکنین اتحادیه اروپا :

به طور قطع شرایط کار در سوئیس برای ساکنین اتحادیه اروپا بسیار متفاوت تر از غیر ساکنین خواهد بود اما در صورتی که شما ساکن یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید و قصد دارید که در سوئیس به کار بپردازید باید نکاتی را بدانید . برای شخص ساکن در اتحادیه اروپا شرایط کار در سوئیس بدین صورت می باشد که فرد متقاضی باید بتواند از شخص کارفرما دعوت نامه کاری خود را دریافت نماید که این مورد بدین صورت خواهد بود که شخص متقاضی برای یافتن کار باید تمامی موارد را رعایت نماید از جمله اینکه باید بتواند تمامی مدارکی را که شخص کارفرما بدان نیاز دارد را جمع آوری و سپس ارائه نماید تا بتواند از شخص کارفرما دعوت نامه کاری را دریافت نماید و بتواند پس از آن اجازه کار سوئیس را اخذ نماید.

انواع اقامت های کاری در سوئیس:

1:  اقامت LPERMITS :

این نوع از اقامت در واقع اجازه کار به صورت کوتاه مدت و گاهی موقت خواهد بود که در ابتدا برای فرد متقاضی 1 ساله صادر خواهد شد این نوع اقامت در صورتی برای شخص متقاضی تمدید خواهد شد که کارفرمای شخص متقاضی تغییری نکند در این صورت امکان تمدید این نوع اقامت تا 1 سال دیگر برای شخص متقاضی تمدید می شود.

2:  اقامت  BPERMITS :

این نوع از اقامت در واقع مانند اقامت نوع اول می باشد و تنها تفاوتی که در این نوع اقامت با اقامت نوع اول وجود دارد این است که اشخاصی که این نوع اقامت را دریافت می نمایند در صورتی که مدارک خود را هر سال ارائه می نمایند می توانند هر سال اقامت خود را تمدید نمایند و در کشور سوئیس حضور داشته باشند.

3:  اقامت  CPERMITS :

در مورد این نوع از اقامت باید بدانید که این اقامت برای اشخاصی صادر خواهد بود که به مدت 10 سال امکان کار در سوئیس را دارند بنابراین می توانند درخواست این نوع از اقامت را نمایند که به صورت بلند مدت صادر خواهد شد . البته نکته ای که در این اقامت وجود دارد این است که اشخاصی که اقامت کانادا و یا آمریکا را دارند و قصد کار در سوئیس را دارند اقامت این اشخاص 5 ساله خواهد بود.

شرایط مورد نیاز برای کار در سوئیس :

1: شخص متقاضی باید دارای سن تقریبا 22 سال تا 39 سال باشد .

2: شخص متقاضی باید تجربه کاری کافی در کار مورد نظر را داشته باشد .

3: شخص متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس باشد .

4: حقوق تعیین شده بین شخص کارفرما و فرد متقاضی باید حداقل 13000 کرون باشد.

 ساعت کاری در سوئیس :

اشخاصی که قصد کار در سوئیس را دارند باید بدانند که ساعت کاری در سوئیس همانند برخی کشورهای اروپایی می باشد و ساعات کاری در حدود بین 40 تا 44 ساعت در هفته می باشد البته حداکثر ساعت کاری برای کارگران اداری ، صنعتی و فنی در حدود 45 ساعت در هفته می باشد و همچنین حداکثر ساعت کاری که برای شرکت های بزرگ تجاری در سوئیس وجود دارد در حدود 50 ساعت در هفته خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای کار در سوئیس :

1: ارائه پاسپورت فرد متقاضی که دارای اعتبار باشد

2: ارائه مدارک تحصیلی شخص متقاضی

3: ارائه قرارداد کاری شخص متقاضی با شرکت سوئیسی

4: ارائه مکاتبات فرد متقاضی با کارفرمای سوئیسی

5: ارائه رزومه کامل شخص متقاضی

 بازنشستگی در سوئیس :
بهتر است بدانید که شرایط کار و اشتغال اشخاص در سوئیس تنها تا زمانی که در قانون رسمی سوئیس وجود دارد می باشد که شرایط بازنشستگی برای افراد در سوئیس متفاوت است و شرایط و سن بازنشستگی زنان در سوئیس تا سن 64 سالگی و سن بازنشستگی در سوئیس برای مردان تا سن 65 سالگی می باشد. اشخاصی که قصد کار پس از سن بازنشستگی را دارند باید یک قرارداد جدید پس از آن نیز منعقد نمایند تا بتوانند به کار پس از سن بازنشستگی نیز بپردازند.

در انتها و در مورد شرایط کار در سوئیس باید گفت که اشخاصی که قصد کار در سوئیس را دارند شرایط متفاوت است شرایط کار در سوئیس برای افراد ساکن در اتحادیه اروپا و برای افراد غیر ساکن نیز متفاوت است بنابراین اشخاصی که قصد کار در سوئیس را دارند باید با اطلاع کافی از این قوانین اقدام به مهاجرت به سوئیس نمایند تا بتوانند به کار نیز بپردازند. برای کار در سوئیس یافتن کارفرما و ارسال دعوت نامه کاری از اهمیت بسیاری برخوردار است که اشخاص متقاضی کار در سوئیس باید بتوانند از کارفرمای سوئیسی خود دعوت نامه کاری داشته باشند تا بتوانند ویزای کار را اقدام نمایند.

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش شرایط کار در سوئیس را در این مقاله به صورت کامل بیان نمود همچنین به شرایط بازنشستگی و ساعات کاری در سوئیس نیز پرداخته شد تا بتوانید با اطلاعات کافی از شرایط کار در سوئیس در مورد مهاجرت کاری به سوئیس اقدام نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱۶ نظرات, میانگین: ۴.۶۹ از طریق ۵)
Loading...
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.