دانشگاه کویمبرا پرتغال

دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا پرتغال در بحث مهاجرت به پرتغال 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به پرتغال برای تحصیل در پرتغال و تحصیل در دانشگاههای پرتغال از جمله دانشگاه کویمبرا پرتغال پس از گرفتن وکیل مهاجرت هدف بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از جمله دانشگاه کویمبرا پرتغال می باشد . شرایط اخذ پذیرش تحصیلی پرتغال و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی پرتغال برای تحصیل در دانشگاههای پرتغال چگونه است ؟ هزینه های تحصیل در پرتغال به چه نحوی است ؟

مقدمه :

دانشگاه کویمبرا پرتغال ، دانشگاهیست دولتی که در سال ۱۲۹۰توسط دنیس پادشاه این کشور تاسیس شده.و ژواو گابریل سیلوا رئیس دانشگاه است.تعداد اعضای هیئت علمی ۱٫۴۸۲ نفر است.کارکنان اداری ۱٫۳۵۹نفر است و تعداد کل دانشجویان ۲۷٫۳۸۶نفر در سال ۲۰۱۳بوده، که از این تعداد ۴۰%کارشناس و۶۰%کارشناس ارشد و دکتری اند.در مقطع کارشناسی ۹٫۵۸۹دانشجو و در مقطع فوق لیسانس ۱۳٫۳۶۳نفر و در مقطع دکترا ۲٫۳۲۳نفر دانشجو مشغول به تحصیل اند.مکان دانشگاه هم در کویمبرا از شهرهای مرکزی پرتغال است .
دانشگاه کویمبرا در سال ۲۰۱۳در آثار فرهنگی یونسکو ثبت جهانی شده است. شهر کویمبرا به شهر دانشگاهی پرتغال معروف است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست.
بدلیل جمعیت زیاد دانشجو دارای مراکز خرید زیبا و متنوع و همچنین مراکز تفریحی متعددی است.

دانشکده ها :

دانشگاه کویمبرا پرتغال دارای هشت دانشکده است.
دانشکده حقوق
دانشکده پزشکی
دانشکده علوم انسانی
دانشکده علوم و فناوری
دانشکده داروسازی
دانشکده اقتصاد
دانشکده روانشناسی و علوم آموزشی
دانشکده علوم ورزشی و تربیت بدنی

این رنگها در مهروموم های دانشگاه و نشان اعضای هیئت علمی استفاده می شود. این رنگها در مراسم دلشگاه و اعطای مدرک دکتری یا توسط دانشجویان در مراسم ها رعایت می شود.

رنکینگ دانشگاه کویمبرا پرتغال :

رنکینگ دانشگاه کویمبرا پرتغال در میان ۴۰۰دانشگاه برتر دنیا واقع شده است، که رتبه حقیقی آن ۳۶۷است.
زبان :
تدریس در دانشگاه های پرتغال به زبان پرتغالیست، که بیشتر در مقطع لیسانس است. و در مقطع فوق لیسانس و دکتری زبان انگلیسی تدریس می شود.
اگر مدرک زبان ندارید اما یک مقطع تحصیلی را خارج از ایران بزبان انگلیسی خوانده اید می توانید گواهی تحصیل بزبان انگلیسی به دانشگاه کویمبرا پرتغال ارائه دهید. البته بشرط عدم سابقه کیفری در ایران و کشوری که قبلا تحصیل نموده اید.
هزینه :
هزینه تحصیل در دکتری کویمبرا بدون کسب بورسیه ۳۰۰۰ یورو است.
هزینه شهریه سالانه دانشگاه کویمبرا پرتغال ۲۰۰۰دلار است که به تناسب رشته متفاوت است.
هزینه زندگی هم در جدول محاسبه شده.

مزایای تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال :
هزینه زندگی در دانشگاه کویمبرا در پرتغال ارزان تر از دیگر کشورهای اروپائیست.
پرتغال عضو شینگن است.
اگر مدرک زبان ندارید اما یک مقطع تحصیلی را خارج از ایران بزبان انگلیسی به دانشگاه کویمبرا پرتغال ارائه دهید.
مدرک زبان آیلتس ۴٫۵ تا ۵می خواهد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال :
ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات
ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات
ترجمه مدرک کارشناسی و ریزنمرات
پاسپورت و کپی آن
شناسنامه و کپی آن
نامه تمکن مالی۱۰,۰۰۰یورویی.
نامه عدم منع تحصیل
توصیه نامه

مقاطع تحصیلی دانشگاه کویمبرا پرتغال :
طول دوره لیسانس در پرتغال چهار سال است.
طول دوره فوق لیسانس دو سال است.
طول دوره دکتری سه سال است.
دانشگاه کویمبرا جزء دانشگاه های گروه یک و ممتاز پرتغال است.و در کنار دانشگاه لیسبون و تکنیکال و همچنین دانشگاه پورتو قرار دارد.

مهلت درخواست :

مهلت درخواست برای نیم سال تحصیلی اول از یک مارس تا پانزده جولای است.
مهلت درخواست برای نیم سال دوم از یک سپتامبر تا پانزده دسامبر است.
پذیرش : پذیرش دانشگاه مبتنی بر شایستگی است و بالاتر از حد متوسط است.خواستار حداقل معدل دبیرستان به همراه آزمون ورودی است که معمولا امتیاز از ۱۷۰-۲۰۰ است و پذیرش از ۲۰۰ است اما این نمره در دانشکده های مختلف متفاوت است. اما برای متقاضیان خارجی معمولا ۱۰%سهمیه توسط محاسن به دست آمده از دانشگاه مبدا و کشور متقاضی یا پروتکل های دو جانبه میان دولت پرتغال و دولت های خارجی در نظر گرفته. همچنین پذیرش داوطلبان بالای ۲۳سال ورزشکار، صاحبان امتیازات ویژه، دانشجویان دیگر مؤسسات و دانشجویتن سابق دانشگاه پرتغال است.
هزینه های دانشگاه توسط قانون به دانشگاه های دولتی مجاز می شود.حتی با محدودیت زمانی و افزایش شهریه ، دانشگاه کویمبرا هر سال تعداد زیادی متقاضی دارد.
دانشگاه های پرتغال مقاصد اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل نیستند ولی افرادی که قصد ادامه تحصیل با هزینه کم دارند پرتغال را انتخاب می کنند که بیش از ۵۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی معتبر دارد. لذا اگر هزینه دانشگاه های انگلیس را ندارید یا در آلمان و اتریش پذیرش نشدید بهترین گزینه برای تحصیل در اروپا ، پرتغال است.

موسسه حقوقی ملک پور با توجه به بهره از کارشناسان حقوق بین الملل و بحث های حقوقی مهاجرت های تحصیلی می تواند مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال ارائه دهد بنابراین پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه کویمبرا پرتغال اقدام نمایید. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به پرتغال از جمله مهاجرت تحصیلی به پرتغال و یا شرایط تحصیل در پرتغال و تحصیل در دانشگاههای پرتغال از جمله تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی پرتغال برای تحصیل در دانشگاههای پرتغال و در نهایت شرایط اخذ اقامت پرتغال به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.