دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم ایران ۲۰۱۸ را در این مقاله به شما معرفی مینماییم ، و شرایط هر کدام از دانشگاه های کانادا ۲۰۱۸ برای پذیرش دانشجوی خارجی توسط دانشگاههای کانادا ، شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا ۲۰۱۸ ، رنکینگ جهانی دانشگاههای کانادا ۲۰۱۸ ، دانشگاه های کانادا تورنتو ، دانشگاه های پزشکی کانادا ، دانشگاههای کانادا مورد تایید وزارت علوم ، دانشگاه های ونکوور کانادا ، مهاجرت به کانادا از راه تحصیل در کانادا و امکان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا هر کدام از این موضوعات به کرات در روز از ما سوال میگردند ، آیا یکی از اهداف شما تحصیل در دانشگاه های کانادا است؟ آیا علاقمند به تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا هستید؟ در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا و بررسی شرایط رشته های دانشگاه تورنتو کانادا و دانشگاه بریتیش کلمبیا و رنکینگ دانشگاه های کانادا و مسائل پیرامون هزینه تحصیل در دانشگاه هاى کانادا  مطرح می شود. که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

ویدئو در مورد دانشگاه های کانادا

video دانشگاه های کانادا

چگونه می توانم پذیرش تحصیلی از برترین دانشگاه هاى کانادا بگیرم؟  ثبت نام اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های تاپ کانادا شامل چه مراحلی می شود؟ حداقل شرایط و الزامات برای پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا چیست؟ هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا چقدر است؟

رشته های دانشگاه ونکور کانادا کدامند؟ چگونه می توانم دانشگاه های برتر کانادا و مورد نظر خود را در پیدا کنم؟  چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در تحصیل مهندسی در کانادا کسب کنم؟ چگونه می توانم برای تحصیل در دانشگاه های کانادا درخواست دهم؟ مدارک  لازم براى پذیرش تحصیلى از دانشگاه هاى کانادا چیست؟ رشته های دانشگاه مونترال کانادا کدامند؟ آیا دانشگاههای کانادا مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد؟ آیا می توانم پذیرش تحصیلى از دانشگاه های کانادا را خودم انجام دهم یا از موسسات حقوقی در این مورد  میتوانم کمک بگیرم؟

بسیاری از دانشجویان در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند. برخی از این دانشگاه ها خصوصى و تعداد دیگر دولتی است پذیرش دانشجو بستگی به دستیابی دانشجویان به استانداردهای مورد نیاز از جمله داشتن مدرک زبان آیلتس دارد.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه هاى کانادا وجود دارد و ظرفیت دانشگاه ها  بر اساس تاریخ درخواست و ثبت نام دانشگاه است. از این رو پذیرش تا حد زیادی بر اساس زمان ثبت درخواست ها صورت می گیرد. بنابراین شما می توانید به طیف گسترده ای از دانشگاه هاى برتر کانادا که در این سایت آمده است دسترسی داشته باشید. شما میتوانید موسسه حقوقی ملک پور که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید..

انتخاب دانشگاه و کالج تصمیم گیری های بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف تحصیلی خودتان، مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه های برتر کانادا حمایت می کنند.موسسه حقوقی ملک پور با سابقۀ درخشان و قابل توجه به کمک موفقیت شما میاید.

 

04 دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دو دانشگاه برتر کانادا یعنی دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا به ویژه به لحاظ پژوهشی، اهمیت زیادی دارند، به این معنی که کیفیت کار علمی تولید شده در این دانشگاه ها بسیار مورد توجه است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه بندی کلی دانشگاه های جهان در جایگاه ۳۶ قرار دارد و ۲۵ درصد از دانشجویان آن بین المللی است، که برابر با نسبت دانشجویان بین المللی در دانشگاه مونترال است.

بسیاری از دانشگاه های کانادا به دلیل ارتقای جایگاه جهانی خود از طریق ثبت نام دانشجویان بین المللی، ایجاد دانشکده های بین المللی و تشویق همکاری های بین المللی شناخته شده هستند، به این معنی که محوطه دانشگاه نوعی حس جهانی در شما ایجاد می کند.

به گفته اداره آموزش و پرورش بین المللی آموزش بین المللی کانادایی، بیش از ۹۰ درصد دانشجویان مورد مطالعه در کانادا تحصیلات خود راضی یا بسیار راضی بودند و ۹۵ درصد کانادا را به عنوان محل تحصیل توصیه می کنند.

۵ دانشگاه برتر کانادا

 1. ۱٫ دانشگاه تورنتو

این دانشگاه که در ابتدا از طرف کلیسای انگلستان اداره می شد، اولین دانشگاهی است که در مستعمره کانادای شمالی تأسیس شد و به عنوان یک سیستم دانشگاهی، بسیار شبیه به دانشگاه های معتبر انگلستان است. تمام ۱۲ کالج آن دارای تاریخچه و ویژگی های متفاوت می باشند.

دانشگاه تورنتو (UofT) دارای بسیاری از دستاوردهای پیشگامانه، از جمله اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادا در کسب بیش از ۱ میلیارد دلار از طریق سرمایه گذاری است.

برخی جنبش های آموزشی و علمی، از جمله دانشکده نقد ادبی و نظریه ارتباطات تورنتو، نظریه تکامل NP در علوم رایانه و تحقیق در زمینه درمان با سلول های بنیادی در این دانشگاه آغاز شده است.

محوطه مرکزی دانشگاه UofT شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط است که بازدیدکنندگان اروپایی را تحت تاثیر معماری آمریکای شمالی قرار می دهد.

در این دانشگاه بیش از ۷۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۲۰۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است.

تعداد دانشجویان این دانشگاه بسیار چشمگیر است و شامل بیش از ۶۰ هزار دانشجو تمام وقت می شود که حدود ۱۵ درصد از آنها بین المللی هستند.

از جمله فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می توان به پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگانی مانند مایکل اونداکت و مارگارت اتوود اشاره کرد. در مجموع ۱۰ برنده جایزه نوبل به نوعی با دانشگاه UofT مرتبط هستند.

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) قدیمی ترین دانشگاه در این استان و یکی از رقابتی ترین دانشگاه های کانادا است.

دو محوطه اصلی این دانشگاه در ونکوور و در کلونا قرار دارد. محوطه اصلی در ونکوور در نزدیکی چندین ساحل واقع است و دارای چشم اندازی از کوه های ساحل شمالی است. تعدادی باغ گیاه شناسی و بنای یادبود و همچنین یک مرکز هنری مشهور در محوطه دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه UBC تعدادی بورس تحصیلی، از جمله بورس بین المللی دونالد ای. ورانگ برای دانشجویان از کشورهای جنگ زده اختصاص می دهد.

هفت برنده جایزه نوبل، ۶۹ دریافت کننده بورس رودز و ۶۵ مدال آور المپیک با این دانشگاه ارتباط دارند.

بزرگترین سایکلوترون در جهان که نوعی شتاب دهنده ذرات است در دانشگاه UBC و در آزمایشگاه TRIUMF به عنوان آزمایشگاه ملی کشور در زمینه فیزیک ذرات و فیزیک هسته ای، قرار گرفته است.

دانشجویان و پژوهشگران در ۱۲ دانشکده در محوطه دانشگاه ونکوور و ۷ دانشکده دیگر در دانشگاه کلونا سازماندهی شده اند. دانشگاه UBC یک برنامه تخصصی پیوسته در مقطع کارشناسی با موسسه Science Po که یک موسسه آموزش عالی در پاریس است، ارائه می دهد.

در مجموع، بیش از ۵۰ هزار دانشجوی تمام وقت در UBC تحصیل می کنند که یک چهارم از آنها دانشجویان بین المللی هستند.

سه نفر از نخست وزیران کانادا در UBC تحصیل کرده اند، از جمله جاستین ترادو، نخست وزیر فعلی، که در مقطع کارشناسی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

 1. ۳٫ دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل تنها موسسه آموزشی کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران دانشگاهی، با حضور رهبران ۲۶ دانشگاه برتر جهان نماینده دارد.

این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تأسیس شد و محوطه اصلی آن در مونت رویال واقع در مرکز شهر مونترال مستقر است. بیشتر ساختمان های دانشگاه در یک محوطه پارک مانند واقع هستند، که خوابگاه بسیاری از دانشجویان سال اول در آنجا قرار دارد.

تمام ساختمان های اصلی آن با استفاده از سنگ آهک خاکستری محلی ساخته شده و به محوطه زیبایی خاصی بخشیده است که آن را در فهرست ۱۷ دانشگاه زیبا در جهان قرار می دهد.

در سال ۱۸۲۹، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و این دانشگاه در رشته های پزشکی در رتبه بندی جهانی جایگاه ویژه ای دارد.

این دانشگاه بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی به بیش از ۴۰ هزار دانشجو از ۱۵۰ کشور مختلف ارائه می دهد که آن را در زمره موسسات متنوع و متمایز بین المللی کانادایی قرار می دهد.

لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا و ویلیام شاتنر بازیگر از جمله فارغ التحصیلان دانشگاه مک گیل هستند. همچنین تعداد دریافت کنندگان بورس رودز از این دانشگاه نسبت به هر دانشگاه دیگری در کانادا بیشتر است.

معدل دانشجویان ورودی این دانشگاه ​​بالاتر از هر دانشگاه دیگری در کشور است.

 1. ۴٫ دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال تنها دانشگاه فرانکفون در فهرست ۵ دانشگاه برتر و دومین دانشگاه بزرگ کشور است که تعداد دانشجویان آن بیش از ۵۰ هزار نفر است و یک چهارم دانشجویان آن بین المللی هستند.

محوطه اصلی دانشگاه مونترال در شیب مونت رویال قرار دارد. برج لندمارک به سبک هنری دکو در قرن بیستم ساخته شده است.

هفتاد و چهار درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. اتحادیه دانشجویان شامل هم دانشجویان کارشناسی و هم دانشجویان کارشناسی ارشد است و همچنین سه انجمن وابسته به آن وجود دارد.

ورزش های دانشگاهی از جمله تفریحات محبوب دانشجویان است و تیم ها تحت عنوان کارابین (Carabins) شناخته می شوند و در رشته های بدمینتون، فوتبال کانادایی، هاکی و دیگر رشته های ورزشی به رقابت می پردازند.

بسیاری از رهبران تجاری مشهور جهان، از جمله مدیر اجرایی شرکت یونایتد تکنولوژی فارغ التحصیل این دانشگاه هستند. فارغ التحصیلان دیگر با توجه به تاثیر آنها در پیشبرد تحقیقات علمی، از جمله نوآوری در زمینه انرژی هسته ای، ادراک بصری و رمزنگاری کوانتومی حائز اهمیت می باشند.

ده تن از نخست وزیران استان کِبِک، علاوه بر بسیاری از مقامات دولتی دیگر فارغ التحصیل دانشگاه مونترال هستند.

 1. ۵٫

  دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا از چهار محوطه دانشگاهی در ادمونتون و تعدادی امکانات دیگر در جاهای دیگر تشکیل شده است که از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۰۸ تأثیر قابل توجهی در پیشرفت این منطقه داشته است.

به لحاظ اقتصادی، برآورد می شود که این دانشگاه سالانه ۱۲٫۳ میلیارد دلار برای اقتصاد آلبرتا درآمد دارد که برابر با ۵ درصد تولید ناخالص داخلی است.

در حال حاضر حدود ۴۰ هزار دانشجو از تقریباً ۱۵۰ کشور در سراسر جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند. اندازه کلاس ها متفاوت است و از ۱۰ دانشجو تا بیش از ۴۰ دانشجو ظرفیت دارند.

دانشکده بهداشت عمومی اولین دانشکده تخصصی کانادا برای پیشگیری از بیماری ها است و دانشکده مطالعات بومی تنها دانشکده در این زمینه در کشور است.

دوره های آموزشی و پژوهشی در زمینه پائئیدولوژی یکی دیگر از جوانب متمایز این دانشگاه با توجه به تخصص اعضای هیات علمی و محبوبیت دوره های آنلاین آن است.

مجموعه موزه ها و کتابخانه های این دانشگاه گسترده است و مجموعاً بیش از ۱۷ میلیون اشیای قیمتی و ۱۲ میلیون کتاب دارد.

بسیاری از چهره های شناخته شده در کانادا، از جمله جو کلارک، نخست وزیر و برنده جایزه نوبل فیزیک ریچارد ای. تیلور فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.

 

دانشگاه های برتر کانادا در سال ۲۰۱۷

رتبه در میان دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۷ رتبه در میان دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۷ دانشگاه
۱ ۲۲ University of Toronto
۲ =۳۶ University of British Columbia
۳ ۴۲ McGill University
۴ ۱۰۳ University of Montreal
۵ ۱۰۷ University of Alberta
۶ =۱۱۳ McMaster University
۷ =۱۷۳ University of Waterloo
۸ =۱۹۵ University of Calgary
۲۰۱-۲۵۰ Queen’s University
۲۰۱-۲۵۰ Simon Fraser University
۲۰۱-۲۵۰ University of Western Ontario
=۱۲ ۲۵۱-۳۰۰ Dalhousie University
=۱۲ ۲۵۱-۳۰۰ Laval University
=۱۲ ۲۵۱-۳۰۰ University of Ottawa
=۱۵ ۳۰۱-۳۵۰ University of Victoria
=۱۵ ۳۰۱-۳۵۰ York University
۱۷ ۳۵۱-۴۰۰ University of Guelph
=۱۸ ۴۰۱-۵۰۰ University of Manitoba
=۱۸ ۴۰۱-۵۰۰ Université du Québec à Montréal
=۱۸ ۴۰۱-۵۰۰ University of Saskatchewan
=۲۱ ۵۰۱-۶۰۰ Carleton University
=۲۱ ۵۰۱-۶۰۰ Concordia University
=۲۱ ۵۰۱-۶۰۰ Memorial University of Newfoundland
=۲۱ ۵۰۱-۶۰۰ University of Regina
=۲۱ ۵۰۱-۶۰۰ Université de Sherbrooke
۲۶ ۶۰۱-۸۰۰ University of Windsor

 

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا و سایر دانشگاه هاى مختلف دنیا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب تحصیل در دانشگاه های تاپ کانادا، و تحصیل در دانشگاه تورنتوو دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا و تحصیل در دانشگاه مونترال و همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا و دارای رنکینگ صفحات مختلف این سایت را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . موسسه حقوقی ملک پور در دفاتر وین  و دفاتر همکار در ایران با توجه به وجود کارشناسان و حقوقدانان متخصص می تواند مشاوره ای بسیار مفید در باب مهاجرت به کانادا ، مهاجرت تحصیلی به کانادا ، تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، اخذ ویزای همراه کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا و … برای شما متقاضیان عزیز ارائه دهد.

مایید . موسسه حقوقی ملک پور با توجه به وجود کارشناسان و حقوقدانان متخصص می تواند مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان عزیز ارائه دهد.

Rating: 4
10 پاسخ
 1. masoud گفته:

  سلام آقای ملک پور
  من چند سوال درمورد گرفتن بورسیه داشتم از خدمتتون قبلش یه مشخصاتی از خودم بدم
  بنده ۲۵سالمه دانشجوی ارشد مهندشی عمران سازه در دانشگاه شریف هستم تا الان معدلم ۱۸و خورده ای بوده و دوتا مقاله isiدارم توصیه نامه هم دارم و مدرک زبان آیلتسم دارم میگیرم…
  آیا با این شرایط میتونم از دانشگاه تورنتو بورسیه کامل رو دریافت کنم بورسیه همراه با پرداخت هزینه زندگی.
  وضع مالی خوبی نداریم ک خودم بتونم هیچ هزینه ای رو پرداخت کنم.
  با این حال آیا میتونم امیداور باشم به گرفتن بورسیه کامل از دانشگاه تورنتو در مقط دکتری باشم
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان آیلتس بالای 7 و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. شهاب گفته:

  سلام به شما وتشکرازسایت خوبتان بنده لیسانس تاسیسات دارم میخواستم بدونم شرایط تحصیل درکاناداوبازارکار به چه صورتی است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. علی گفته:

  سلام خسته نباشین. من دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستم از اونجایی که خدمت سربازیمو نرفتم و یه مدت زمان ۱ ساله هم تا فارغ التحصیلیم باقی مونده میخواستم بپرسم تو این مدت ۳ سال که دارم چه اقداماتی انجام بدم برا اینکه یک رزومه ی قوی داشته باشم و بتونم پذیرش یک دانشگاه در کانادا و آمریکا رو بتونم داشته باشم. با سپاس

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   اگر قصد اقدام کردن برای سه سال آینده را دارید باید این نکته را در نظر بگیرید که شرایط مهاجرت هر روز تغییر میکند و قوانین مهاجرت نیز دستخوش تغییرات میگردد.

   پاسخ
 4. رضا معطوفی گفته:

  سلام وقتتون بخیرجناب آقای دکتر ملک پور گرانقدر ، من ۱۰ ماه هست که عضو کانال شما هستم بسیار استفاده بردم از مطالب ارزشمند شما از خدمتتون یک سوال داشتم من فوق لیسانس مددکاری اجتماعی social work از دانشگاه دولتی یزد دارم به نظر شما من برای کار میتونم اقدام کنم یا تحصیل و کدوم راه بهتر هست به نظر شما تحصیل یا کار ؟ معدل ارشدم ۱۷ و لیسانسم ۱۸ هست و در کدام کشور تحصیل کنم بهتر هست و چه میزان پول باید داشته باشم . پیشاپیش از حسن توجه شما سپاسگذارم

  پاسخ
 5. Hoda گفته:

  با سلام و احترام و تشکر
  چندین سوال برای من در مورد مقاله شما بوجود امده ممنونم اگه پاسخگو باشید
  قبلش اطلاعاتی از خودم ارائه میدهم که به قول اقای ملک پور سوالها اکثرا قابل پاسخگو نیستن این مشکل مرتفع بشه
  من ۳۳سال سن دارم مدرک کارشناسی مهندسیIt با معدل ۱۴ و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با معدل۱۸.۵۰ دارم و معلم کامپیوتر با۷ سال سابقه هستم و همسرم هم کارشناسی عمران با ۴سال سابقه بیمه ای در زمینه عمران هستند.
  و اما اولین سوال
  هیچ کدوم از دانشگاه های مورد توضیح مقاله ی شما ننوشته بودن که مقطع دکترا هم دارند یا خیر؟یا چه رشته هایی این دانشگاه ها دارند؟
  و دومین سوال. بنده که علاقه مند به تحصیل در مقطع دکترا(بدون بورسیه نمیتونم چون هزینه تحصیل رو ندارم) هستم و علاقه مند به زندکی در کانادا هم هستم
  بهتره در ابتدا دنبال اقامت باشم(راه های مختلف به غیر از سرمایه گذاری و پناهندگی) یا بورسیه تحصیلی میتونم بگیرم؟که بعد اون درخواست اقامت کنم؟
  سومین سوالم.اینکه اگه بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در کانادا میشه گرفت
  چه مدارجی و مدارکی لازم دارم
  ایلتس چند؟
  مقاله علمی در چه سطحی؟
  معدل بالا (خیلی از درسهای تخصصی ام ۲۰ بود)کمکم میکنه؟
  و چهارمین سوال
  رشته DBEیا رشته های مالی و مدیریتی در سطح دکترا همه رو دوست دارم.کدوم دانشگاه های کانادا این رشته ها رو دارند؟
  ممنونم اگه پاسخ خودتون رو برام ایمیل کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.