,

ترکیه پناهندگی

ترکیه پناهندگی

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

ترکیه پناهندگی در سال 2018 شاید یکی از موضوعاتی باشد که ذهن برخی از افراد را به خود مشغول داشته است معمولا اشخاصی که در اندیشه مهاجرت به ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر هستند ممکن است گاهی به این روش پرخطر نیز بی اندیشند که با انتخاب روش ترکیه پناهندگی می توانند به قصد و هدف خود دست یابند اما غافل از این هستند که درست است که پناهندگی یکی از روش های مهاجرت محسوب خواهد شد  اما ترکیه پناهندگی یا به طور کلی روش پناهندگی می تواند یکی از خطر سازترین روش های مهاجرت باشد که ممکن است افراد انتخاب کنند چرا که توصیه ما به همه دوستان و خوانندگانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر را دارند این است که از بهترین و کم ریسک ترین روش مهاجرت بهره مند گردند یا به عبارتی قبل از اینکه روش ترکیه پناهندگی را برای خود و حتی خانواده خود انتخاب نمایند روش های قانونی مهاجرت را بررسی کنند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به اهداف خود در امر مهاجرت دست یابند. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش قصد دارد در این مقاله به روش ترکیه پناهندگی و خطرات ناشی از آن بپردازد .

 

video ترکیه پناهندگی
video ترکیه پناهندگی
audio ترکیه پناهندگی
audio ترکیه پناهندگی

 

آیا از خطرات ترکیه پناهندگی آگاهی دارید ؟ وضعیت اشخاصی که روش ترکیه پناهندگی را انتخاب می نمایند چگونه است ؟

ترکیه کشوری است در قاره آسیا که پایتخت آن شهر آنکارا می باشد این روزها کشور ترکیه مورد توجه بسیاری از گردشگران از سر تا سر دنیا قرار گرفته است و همه روزه تعداد بسیاری به این کشور سفر میکنند کشور ترکیه با کشورهای ایران ، ارمنستان ، گرجستان ، نخجوان، یونان ، بلغارستان و… همسایه است شاید جالب باشد که بدانید اقتصاد ترکیه بر پایه صنایع بومی و نوین است که بسیار رو به رشد می باشد .

پناهندگی و آثار آن :

در اصطلاح حقوق پناهنده به فردی اطلاق می شود که در کشور خود مورد آزار و اذیت جسمی و روحی از نظر مذهبی ، نژادی ، ملیتی و. . . . قرار گرفته باشد و برای حفظ جان و حتی مال خود به کشورهای دیگر پناهنده می شود .

پناهندگی روش های متفاوتی دارد مانند پناهندگی سیاسی ، پناهندگی مذهبی و پناهندگی اجتماعی که به تمامی آنها می پردازیم .

شاید یکی از علت های پناهندگی را بتوان دلایل طبیعی مانند سیل ، زلزله و یا حتی جنگ بین کشورها دانست که در این صورت اغلب افراد به فکر پناهندگی به کشورهای امن می افتند .

طبق کنوانسیون ژنو افرادی که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار میگیرند می توانند در کشورهای دیگر درخواست پناهندگی نمایند مطابق با این کنواسیون وضعیت شخص پناهنده باید مطابق با قوانین کشور انجام گردد .  کنوانسیون ژنو در سال 1949 به عنوان یکی از اصلی ترین منبع حقوق بین الملل تشکیل شد تا بتواند به وضعیت افراد پناهنده و تابعیت آنها رسیدگی نماید .

روش های پناهندگی و خطرات و آسیب های آن :

در مورد پناهندگی چندین روش وجود دارد که این روش ها به شرح زیر خواهد بود :

پناهندگی سیاسی : شاید بسیاری از اشخاصی که قصد پناهندگی در ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر را دارند درخواست پناهندگی سیاسی نمایند که برای این نوع پناهندگی باید گفت فرد پناهنده باید بتواند اثبات نماید که با کشور و حکومت خود دچار مشکلات سیاسی بوده و از سوی دولت خود مورد تعقیب و پیگرد قرار دارد که در این صورت می تواند در کشور دیگر درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید .

پناهندگی اجتماعی : در این نوع پناهندگی باید گفت که فرد پناهنده باید اثبات نماید که در کشور خود دچار مشکلات زندگی و معیشتی بوده و با وضعیت موجود کشور خود سازگاری نداشته است در این صورت می تواند درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید .

پناهندگی مذهبی : این نوع پناهندگی شاید در حال حاضر یکی از شایع ترین انواع پناهندگی باشد که اشخاص درخواست می نمایند که برای درخواست این نوع پناهندگی فرد متقاضی باید اثبات نماید که به دلیل تغییر عقاید و مذهب خود در کشور با مشکلاتی رو به رو بوده و مورد آزار و اذیت از سوی دولت خود بوده است که بتواند درخواست پناهندگی در این مورد را عنوان نماید که البته بهتر است بدانید این نوع پناهندگی یکی از پر خطر ترین انواع پناهندگی می باشد چرا که افراد گاهی ممکن است به ظاهر بیان نمایند که دین و مذهب خود را تغییر داده اند که در این صورت اگر نتوانند تغییر مذهب خود را اثبات نمایند با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد .

خطرات و آسیب های پناهندگی :

بهتر است بدانید که پناهندگی خطرات و آسیب های بسیاری برای افراد دارد و اشخاصی که قصد ترکیه پناهندگی و یا حتی پناهندگی در کشورهای دیگر را دارند باید با آسیب ها و خطرات آن آشنا گردند .

اشخاصی که کشور خود را به هر علت ترک می کنند و در کشور دیگر درخواست پناهندگی را مطرح کی نمایند امکان بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت و در صورتی که کشور مقصد نیز به درخواست پناهندگی افراد پاسخ منفی دهد شخص پناهنده با مشکلات عدیده ای رو خواهد شد چرا که تابعیت و هویت خود را از دست داده و امکان بازگشت به کشور خود را نخواهد داشت و کشور مقصد نیز پذیرای این افراد نخواهد بود به همین دلیل با مشکلات  حقوقی بسیاری مواجه خواهند شد که اغلب غیر قابل جبران می باشد .

در انتها و در مورد ترکیه پناهندگی باید گفت که این روش یکی از پر خطر ترین روش های مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت محسوب خواهد شد چرا که اشخاصی که ترکیه پناهندگی را برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند معمولا با مشکلات بسیاری مواجه می شوند اغلب این افراد در صورتی که نتوانند از کشور مقصد جواب مثبت دریافت نمایند باید بلافاصله کشور را ترک نمایند که این خود باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای افراد خواهد شد اما اشخاصی که قصد مهاجرت دارند می توانند بجای ترکیه پناهندگی از روش های قانونی آن بهره مند گردند مانند تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت که توصیه ما به شما و تمامی افرادی که قصد مهاجرت را دارند این است که از روش های قانونی آن بهره مند گردند تا بتوانند مهاجرتی درست و هدفمند داشته باشند.

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای  MIE اتریش در این مقاله شرایط و خطرات ترکیه پناهندگی را برای شما خوانندگان گرامی شرح داده است تا اطلاعات کاملی از شرایط ترکیه پناهندگی و خطرات و آسیب های آن داشته باشید تا در صورتی که قصد مهاجرت دارید بتوانید بهترین روش را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید. درصورت نیاز به مشاوره در باب راههای قانونی مهاجرت میتوانید با ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

 

Rating: 3
4 پاسخ ها
 1. مژگان می گوید:

  سلام من کارشناس پرستاری هستم ۵سال سابقه کار در بخش ویژه رو دارم و میخواستم سوال کنم کدوم کشور شرایط خوبی واسه پرستارا داره و همچنین شرایط پذیرش و پروسه مار رو بدونم .ممنونم

  پاسخ
  • P.Taghavi می گوید:

   با سلام دوست بزرگوار شما می توانید از طریق تحصیل و کار اقدام فرمایید. شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و ما نیز شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.