تحصیل در بلاروس و بررسی شرایط آن

 • تحصیل در بلاروس و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در بلاروس در مدارس
 • تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در بلاروس در مقطع دکتری
 • تحصیل در بلاروس به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در بلاروس و هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس
 • تحصیل در بلاروس و کار دانشجویی
 • تحصیل در بلاروس و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در بلاروس و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در بلاروس و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در بلاروس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
 • تحصیل در بلاروس و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در بلاروس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
تحصیل در بلاروس تحصیل در بلاروس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در بلاروس و مقدمه ای بر آن

 تحصیل در بلاروس، شرایط تحصیل در بلاروس و ویزای تحصیلی بلاروس در این مقاله برای شما عزیزان مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته است. در این مقاله سعی شده تا به تمامی موارد و ابهامات تحصیل در کشور بلاروس و مهاجرت تحصیلی به این کشور به صورت ساده و خلاصه پاسخ داده شود. با توجه به سوالات شما عزیزان در باب تحصیل در بلاروس بر آن شدیم تا در قالب یک مقاله به سوالات شما عزیزان پاسخ در این زمینه دهیم. شرایط  تحصیل در بلاروس چگونه می باشد؟ هزینه ی تحصیل در کشور بلاروس چقدر می باشد؟ ویزای تحصیلی بلاروس چگونه بدست می آید؟ با توجه به این که سالانه بخشی از متقاضیان تحصیل و مهاجرت تحصیلی اقدام به مهاجرت و تحصیل در این کشور می نمایند پیشنهاد می شود، قبل از هرگونه اقدام با وکلای مهاجرت بلاروس و مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش مشاوره داشته و از طریق مشاوره تلفنی رایگان از اطلاعات مهم و اساسی در باب مهاجرت به بلاروس و تحصیل در این کشور اقدامات لازم را انجام نمایید.

اعزام دانشجو به بلاروس

تحصیل در بلاروس و شرایط عمومی آن

تحصیل در بلاروس و اخذ ویزا و اقامت این کشور امکان پذیر می باشد. متقاضیان می بایست قبل از ورود به کشور مورد نظر خود اطلاعات جامع و کاملی در مورد آن کشور داشته باشند. کشور بلاروس در شرق قاره اروپا قرار دارد و با کشور هایی همچون روسیه، اوکراین، لهستان، لتوانی و لتونی همسایه می باشد. پایتخت این کشور شهر مینسک شناخته می شود. این کشور دارای شهر های مهمی همچون گومل،موگلیف، ویتسک نیز می باشد. زبان رسمی بلاروس روسی می باشد و قابل ذکر است، کشور بلاروس در سال های قبل جزئی از اتحادیه جماهیر شوروی محسوب می شد، اما بعد از تقسیم این کشور در سال 1990 بلاروس استقلال خود را اعلام کرد. این کشور دارای 207 هزار کیلو متر مربع مساحت می باشد، که در خود جمعیتی به میزان 10 میلیون نفر را جای داده است. دین رسمی این کشور مسیحی و واحد پولی آن روبل بلاروس می باشد. متقاضیان تحصیل در بلاروس می توانند در ادامه مطالب از شرایط تحصیل در مقاطع مختلف اطلاع داشته باشند.

تحصیل در بلاروس در مدارس

تحصیل در مدارس بلاروس در این بخش مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. تحصیل در مدارس بلاروس در 4 مقطع زیر امکان پذیر می باشد که به بررسی آن ها می پردازیم.

 • تحصیل در مدارس ابتدایی
 • تحصیل در مدارس متوسطه
 • تحصیل در دبیرستان و کالج
 • تحصیل در دبیرستان های تخصصی

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی

تحصیل در بلاروس و ورود به این کشور در مقاطع مختلف در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید در ابتدا از دانشگاه مورد نظر و رشته مورد علاقه خود پذیرش تحصیلی اخذ نمایند. تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر می باشد. متقاضیان توجه داشته باشند که تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی حدودا 3 الی 4 سال زمان می برد. متقاضیان جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدارک دیپلم 12 ساله خواهند داشت. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید مدرک زبان ایلتس با نمره 6 ارائه دهند. متقاضیان تحصیل در این مقطع می توانند در حین تحصیل به صورت پاره وقت ( 10 الی 15 ساعت در هفته) مشغول به کار باشند. از موارد بسیار مهم که توجه دانشجویان را به خود جلب می کند هزینه تحصیل در بلاروس می باشد که از 1500 یورو در سال آغاز می شود.

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد از دسته مواردی مورد بحث در این مقاله به شمار می رود. تحصیل در این کشور به زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر می باشد. متقاضیان تحصیل در این کشور باید توجه نمایند که مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدودا 2 سال می باشد. تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های کامپیوتر، پزشکی و دندانپزشکی امکان پذیر می باشد. علاقه مندان تحصیل کارشناسی ارشد توجه داشته باشند که برای ورود به این مقطع تحصیلی می توانند از دوره های زبان روسی در این کشور استفاده نمایند. قابل ذکر است دوره های زبان روسی در این کشور به مدت 3 الی 6 ماه می باشد. متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک زبان ایلتس 6.5 ارائه دهند. افرادی که در این مقطع تحصیل می کنند به صورت پاره وقت ( 15 الی 20 ساعت در هفته) مشغول به کار باشند و بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

تحصیل در بلاروس در مقطع دکتری

تحصیل در بلاروس در مقطع دکترا دارای شرایط متفاوتی می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا  توجه داشته باشند که مهم ترین نکته در بحث پذیرش مقطع دکترا داشتن سوپروایزر می باشد. متقاضیان باید در ابتدای امر رزومه خود را با یک استاد در دانشگاه مربوطه به اشتراک بگذارند و در صورتی که استاد روزمه شما را تایید کرد شما باید به همراه آن مدارکی را ارائه دهید که در ادامه به آن می پردازیم. دانشجویانی که قصد تحصیل در بلاروس در مقطع دکترا را دارند باید دارای ایلتس با نمره 7 باشند تا توانایی تحصیل در این مقطع را داشته باشند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. از دیگر مواردی که متقاضیان باید توجه داشته باشند ارائه مقالات بین المللی ISI می باشد. دانشجویانی که در این مقطع تحصیل می نمایند می توانند به صورت تمام وقت (30 ساعت در هفته) مشغول به کار باشند و هزینه های زندگی خود را نیز پوشش دهند.

تحصیل پزشکی در بلاروس

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب تحصیل پزشکی در بلاروس و آلمان

audio تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس به همراه بورسیه تحصیلی

تحصیل در بلاروس در مقطع دکترا دارای شرایط متفاوتی می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا  توجه داشته باشند که مهم ترین نکته در بحث پذیرش مقطع دکترا داشتن سوپروایزر می باشد. متقاضیان باید در ابتدای امر رزومه خود را با یک استاد در دانشگاه مربوطه به اشتراک بگذارند و در صورتی که استاد روزمه شما را تایید کرد شما باید به همراه آن مدارکی را ارائه دهید که در ادامه به آن می پردازیم. دانشجویانی که قصد تحصیل در بلاروس در مقطع دکترا را دارند باید دارای ایلتس با نمره 7 باشند تا توانایی تحصیل در این مقطع را داشته باشند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. از دیگر مواردی که متقاضیان باید توجه داشته باشند ارائه مقالات بین المللی ISI می باشد. دانشجویانی که در این مقطع تحصیل می نمایند می توانند به صورت تمام وقت (30 ساعت در هفته) مشغول به کار باشند و هزینه های زندگی خود را نیز پوشش دهند.

بورس تحصیلی بلاروس

تحصیل در بلاروس و هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس

تحصیل در بلاروس و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی مناسب تر می باشد و متقاضیان می توانند با هزینه های کمتری در این کشور تحصیل نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند که هزینه تحصیل در این کشور از 1500 یورو در سال آغاز می شود. از نکات مهم که متقاضیان تحصیل در این کشور می بایست توجه داشته باشند هزینه زندگی در این کشور می باشد. در ادامه مطالب بخشی از هزینه های زندگی در این کشور برای شما عزیزان قرار داده شده است.

شماره موارد هزینه ها
1 هزینه غذا برای 1 نفر در رستوران ارزان 7 دلار
2 هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 30 دلار
3 بطری آب معدنی 0.33 لیتری 0.52 دلار
4 بطری نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 0.78 دلار
5 یک فنجان قهوه 1.59 دلار
6 نان 500 گرمی 0.61 دلار
7 1 کیلو گرم برنج 1.13 دلار
8 1 کیلو گرم سینه مرغ 3.35 دلار
9 1 کیلو گرم گوشت گاو 6.42 دلار
10 هزینه بلیط حمل و نقل یک طرفه 0.30 دلار
11 هزینه بلیط حمل و نقل 1 ماه 16.93 دلار
12 اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر 323 دلار در ماه
13 اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از شهر 232 دلار در ماه
14 اجاره آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر 540 دلار در ماه
15 اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از شهر 386 دلار در ماه
هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس

تحصیل در بلاروس و کار دانشجویی

تحصیل در بلاروس و ورود به بازار کار حین تحصیل امکان پذیر می باشد. متقاضیان تحصیل در بلاروس توجه داشته باشند که با توجه به مقطع تحصیلی در این کشور اجازه کار حین تحصیل را خواهند داشت. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند 10 الی 15 ساعت در هفته کار کنند، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 15 الی 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا نیز می توانند به صورت تمام وقت (30 ساعت در هفته) مشغول به کار شوند. متقاضیان تحصیل در بلاروس توجه داشته باشند که به راحتی می توانند وارد بازار کاری شوند و افرادی که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند می توانند به راحتی به جست و جوی کار بپردازند. دانشجویانی که مشغول کار پاره وقت می شوند ماهانه درآمدی بالغ بر 500 الی 600 دلار دارند و ابن مبلغ تنها می توانند بخشی از هزینه های زندگی در این کشور را تامین نماید. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از لینک زیر دیدن نمایند.

کار ضمن تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس و بررسی ویزای همراه

تحصیل در بلاروس و اخذ ویزای همراه برای دانشجویان امکان پذیر می باشد. متقاضیان با توجه به مقطع تحصیلی خود در این کشور می توانند تقاضای ویزای همراه داشته باشند. دانشجویانی که  در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند می توانند برای خانواده خود در خواست ویزای همراه داشته باشند. البته لازم به ذکر است همراه به همسر و فرزند زیر 18 سال گفته می شود و تنها این افراد همراه محسوب می شوند. افرادی که در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می باشند نیز امکان داشتن همراه برایشان وجود دارد، اما شاید اخذ ویزای همراه برای این مقطع دشوار تر از سایر مقاطع در این کشور باشد. افرادی که به عنوان همراه وارد این کشور می شوند می توانند مشغول به کار شوند و از نکات بسیار مهم اجازه تحصیل فرزندان دانشجویان در این کشور می باشد.

تحصیل در بلاروس و معرفی دانشگاه های برتر

تحصیل در بلاروس و ورود به دانشگاه های این کشور در ابتدا نیاز به شناخت شما از دانشگاه ها و  مراکز تحصیلی این کشور دارد. انتخاب دانشگاه معتبر برای تحصیل،  به افزایش شانس کاریابی پس از تحصیل دانشجو کمک شایانی خواهد نمود. در ادامه مطالب لیستی از دانشگاه های معتبر این کشور به همراه رتبه کشوری و جهانی آن برای شما عزیزان فهرست شده است.

نام دانشگاه شهر رنک کشوری رنک بین المللی
دانشگاه ایالتی بلاروس مینسک 1 1147
دانشگاه یانکا کوپالا گودنو 2 2876
دانشگاه علوم پزشکی بلاروس مینسک 3 3544
دانشگاه ملی بلاروس مینسک 4 3672
دانشگاه دولتی بی بی سی مینسک 5 4555
دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس مینسک 6 4697
دانشگاه فنی حرفه ای برست برست 7 4809
دانشگاه ایالتی گومل گومل 8 5239
دانشگاه علوم پزشکی گوندو گوندو 9 5338
دانشگاه تکنولوژی دواتی بلاروس مینسک 10 5366
دانشگاه دولتی پولوتسک نووپلوتسک 11 5585
دانشگاه علم و صنعت بلاروس مینسک 12 5647
دانشگاه دولتی پولسکی پینسک 13 5689
دانشگاه ایالتی ویتبسک مینسک 14 5951
دانشگاه ملی زبان مینسک مینسک 15 6024

تحصیل در بلاروس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلاروس

تحصیل در بلاروس و اخذ ویزای تحصیلی امری بسیار مهم است و متقاضیان اخذ اقامت در این کشور باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند، چرا که بدون ارائه این مدارک امکان اخذ ویزای تحصیلی بلاروس برایشان امکان پذیر نخواهد بود . در ادامه مطالب مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی در این کشور برای شما عزیزان ارائه شده است.

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
 • اراوه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک تمکن مالی و تامین هزینه های تحصیل
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه مدارک هویتی معتبر

تحصیل در بلاروس و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در بلاروس و ورود به بازار کار در این کشور پس از پایان تحصیل امکان پذیر می باشد. متقاضیان و علاقه مندان تحصیل در این کشور توجه داشته باشند که بعد از اتمام تحصیل در بلاروس اجازه ماندن و کار در این کشور را خواهند داشت. در حال حاضر مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های بلاروس به خصوص در رشته های پزشکی در کشور های دیگر مورد تایید نمی باشد و افرادی که قصد ورود به بازار کار بعد از تحصیل را دارند باید در انتخاب دانشگاه مورد نظر خود دقت نمایند، زیرا امکان دارد جهت کار بعد از اتمام تحصیل دچار مشکل شوند. علاقه مندان تحصیل پزشکی در این کشور توجه نمایند که در حال حاضر مدارک دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت کشور ما ایران نمی باشد. از نکات بسیار مهم تحصیل در بلاروس و ورود به بازار کاری این کشور نرخ بیکاری این کشور می باشد که در سال های اخیر زیر 1 درصد می باشد در ادامه مطالب جدول از نرخ بیکاری این کشور در ماه های اخیر برای شما عزیزان قرار داده شده است.

1 5 تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در بلاروس و اخذ اقامت و تابعیت در این کشور از طریق تحصیل دارای شرایط خاصی می باشد. البته دانشجو به این منظور در ابتدا می بایست ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید. متقاضیان می توانند بعد از 5 سال حضور در این کشور کار و پرداخت مالیت اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. افرادی که قصد اخذ تابعیت این کشور را دارند باید توجه داشته باشند که بعد از اخذ اقامت دائم این کشور توانایی درخواست تابعیت این کشور را خواهند داشت. با توجه به این که متقاضیان جهت اخذ تابعیت به این کشور نیاز به قبولی در آزمون ورودی دارند باید حتما به زبان رسمی این کشور که روسی می باشد مسلط باشند و توانایی کسب امتیازات لازم را در امتحان کسب تابعیت و شهروندی این کشور بدست آورند. متقاضیان که تابعیت و شهروندی این کشور را بدست می آورند تمام مزایای یک شهروندی بلاروسی را دارند. لذا پیشنهاد می شود به منظور داشتن آینده ای درخشان تر و شرایط تحصیل و زندگی بهتر، به تحصیل و کار در کشورهایی مانند اتریش و آلمان فکر کنید. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر تابعیت این کشور از لینک زیر دیدن نمایند.

پاسپورت بلاروس
تحصیل در بلاروس و سخن پایانی

تحصیل در بلاروس، شرایط تحصیل در بلاروس و ویزای تحصیلی بلاروس در این برای مقاله برای شما عزیزان به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به این که سالانه متقاضیان زیادی قصد تحصیل در بلاروس و اقامت این کشور را دارند باید توجه داشته باشند که مدارک تحصیلی این کشور اعتبار فراوانی ندارد و ورود به بازار کاری بعد از تحصیل در این کشور دشوار می باشد. متقاضیان تحصیل در بلاروس می توانند از ویدیو های رایگان و ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت استفاده نمایند تا اطلاعات مناسبی در زمینه مهاجرت به بلاروس و سایر نقاط جهان کسب کنند. پیشنهاد می شود متقاضیان تحصیل در بلاروس قبل از هرگونه اقدام با وکیل مهاجرت بلاروس و مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش مشاوره رایگان داشته تا با کسب اطلاعات کامل از تحصیل در بلاروس اقدامات لازم را انجام نمایند. متقاضیان تحصیل در بلاروس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانند در قسمت انتهایی مقاله ، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش ها سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.