,

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا 2018 با امکان اخذ بورسیه تحصیلی DSU ایتالیا و مهاجرت تحصیلی ایتالیا برای تمامی متقاضیان مهاجرت هدفی بسیار مطلوب میباشد ، آیا متقاضیان ایرانی می توانند بورسیه تحصیلی بگیرند؟ آیا میتوان در حین تحصیل در ایتالیا کار هم کرد؟متقاضی مهاجرت به ایتالیا از راه تحصیل در ایتالیا همراه هم میتواند داشته باشد؟در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره تحصیل در ایتالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تحصیل در ایتالیا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و یا اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است با نظر وکیل مهاجرت به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره تحصیل در ایتالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

یکی از بهترین کشورها برای تحصیل کشور ایتالیا است چرا که تحصیل در آن به واسطه دولت آن کشور تامین می شود.

video تحصیل در ایتالیا
audio تحصیل در ایتالیا
audio تحصیل در ایتالیا
audio تحصیل در ایتالیا
audio تحصیل در ایتالیا
audio تحصیل در ایتالیا

 

video تحصیل در ایتالیا

 

ایتالیا یکی از کشورهای پر جمعیت جهان است و یک کشور صنعتی در جهان محسوب می شود. پایتخت ایتالیا شهر رم است. این کشور دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای می باشد و  اقتصاد آن قوی است به طوری که دارای تولید ناخالص داخلی بالا و نرخ بیکاری پایینی است. ایتالیا دارای جنبه های توریستی هم می باشد. مردم ایتالیا به غذا اهمیت زیادی می دهند و در آشپزی دارای نو آوری خاصی هستند، غذاهایی نظیر پیتزای اصیل ایتالیایی یا میگو سوخاری قیفی از غذاهای مورد علاقه مردم ایتالیا است.

کشور ایران و ایتالیا به دلیل داشتن تاریخ و تمدن دیرینه دارای مشترکات تاریخی و فرهنکی بسیاری می باشند.

همه افراد واجد شرایط می توانند فارغ از سن، جنسیت و ملیت در دانشگاه های ایتالیایی تحصیل کنند .

مزایای تحصیل در ایتالیا

مزایای تحصیل در ایتالیا عبارتند از:

۱-هزینه مناسب تحصیل در ایتالیا در عین کیفیت و درجه علمی بالای دانشکاه ها

۲-ارتباطات علمی با دانشگاه های اروپا کانادا و آمریکا

۳-وجود اشتراک های فرهنگی و تاریخی خوب با ملت ایران

۴-زیبایی های محیطی و توریستی بودن

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه های ایتالیا  در مقطع کارشتاسی

۱-ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات

۲-ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات

۳-اخذ مدرک زبان ایتالیایی از سفارت ایتالیا

۴-اخذ مدرک زبان ایتالیایی در مدرسه ایتالیایی ها

برای اخذ ویزای تحصیل در ایتالیا متقاضی باید در کلاس زبان ایتالیایی در سفارت ایتالیا شرکت نموده و بعد از کسب نمره قبولی درخواست اخذ ویزا کند زمان این کلاس ها ۳ ترم است  و در هر ترم یک کتاب تدریس می شود، هر ترم ۳۳ جلسه ۳ ساعته می باشد.

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه این تحصیل در این مقطع بستگی به نوع دانشگاه در رشته انتخابی دارد اما حدود ۱۳۰۰۰یورو تا ۱۴۰۰۰میباشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

۱-ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات

۲-ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات

۳- ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات

۴-مدرک زبان ایتالیایی

برای اخذ مدرک زبان ایتالیایی متقاضی باید در کلاس های زبان ایتالیایی در سفارت ایتالیا شرکت نموده و بعد از کسب نمره قبولی درخواست اخذ ویزا کند. زمان این کلاس ها ۳ ترم است  و در هر ترم یک کتاب تدریس می شود. هر ترم ۳۳جلسه ۳ساعته می باشد.

تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

کسانی که در مقطع ارشد فارغ التحصیل شده اند با در دست داستن مدرک تحصیلی خود می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ایتالیا در مقطع دکتری اقدام کنند و اگر شرایط اخذ بورسیه تحصیلی را داشته باشند می توانند درخواست اخذ اقامت تحصیلی دهند که در نهایت به اقامت دائم شخص منتهی می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی برای تحصیل در ایتالیا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی برای تحصیل در ایتالیا عبارتند از:

۱-ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات

۲-ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات

۳-ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات

۴-ترجمه مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات

۵-مدرک زبان ایتالیایی

۶-داشتن پروپزال

۷-مدرک زبان

IELTS 7 -۸

۹-مقاله ISI

برای اخذ مدرک زبان ایتالیایی متقاضی باید در کلاسهای زبان ایتالیایی در سفارت ایتالیا شرکت نموده و بعد از کسب نمره قبولی درخواست اخذ ویزا کند. زمان این کلاس ها ۳ ترم است  و در هر ترم یک کتاب تدریس می شود. هر ترم ۳۳جلسه ۳ساعته می باشد.

 ویزا تحصیلی

در صورتی که شما بخواهید برای همسر یا فرزند یا والدین خود همراه درخواست کنید پس از گرفتن ویزا و ورود به ایتالیا و طی مراحل قانونی اقامت در ایتالیا در خواست الحاق خانواده و همراهان از طریق پلیس مهاجرت دنبال می شود. پروسه الحاق مهاجرت ۲ تا ۶ ماه طول می کشد و درخواست الحاق حداقل ۳ ماه زمان می برد اما راه حل سریع و ساده برای زوج های دانشجو گرفتن پذیرش دانشجویی همزمان با متقاضی می باشد.

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

یک ویژگی خاص تحصیل در ایتالیا، وجود کمک هزینه ۵۰۰۰ یورویی در سال برای متقاضیان ایرانی است که فارغ از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان می توانند از استان محل تحصیلشان در ایتالیا دریافت نمایند. این بورسیه ها از انواع بورسیه های دانشجویان ممتاز مجزا است و احتمال دریافت آن برای متقاضیان ایرانی بسیار بالاست.

داشتن همراه برای متقاضی تحصیل در ایتالیا

در صورتی که  شما بخواهید برای همسر ، فرزند و یا والدین خود همراه درخواست کنید باید پس از اخذ ویزا و ورود به ایتالیا و طی مراحل قانونی اقامت در ایتالیا درخواست الحاق خانواده و همراهان از طریق پلیس مهاجرتی ایتالیا  را دنبال کنید پروسه اخذ اقامت ۳ الی ۶ ماه به طول کشیده و درخواست الحاق نیز حداقل ۳ ماه زمان می برد. اما راه حل ورود سریع و ساده تر برای زوج های دانشجو اخذ پذیرش دانشجویی همزمان با متقاضی می باشد. یکی از راه های اخذ اقامت در ایتالیا اخذ ویزای تحصیلی است به طور کلی هزینه تحصیل در ایتالیا در سال حدود۱۲۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورو می باشد.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره تحصیل در ایتالیا، شرایط تحصیل در ایتالیا، نکات تحصیل در ایتالیا، مدارک لازم برای تحصیل در ایتالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در ایتالیا با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب تحصیل در ایتالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به ایتالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۷ نظرات, میانگین: ۴.۴۳ از طریق ۵)
Loading...
3 پاسخ ها
 1. نوشين می گوید:

  با سلام،،من و همسرم براى مقطع ارشد از يكى از دانشگاههاى ايتاليا پذيرش گرفتيم ميخواستم بدونم كه به فرزند ٩ ماهه امون ويزاى همراه ميدن؟

  پاسخ
 2. mie editor2 می گوید:

  سلام و عرض ادب آقای دکتر . من دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش هنر هستم و از نظر مالی هم شرایط متوسطی دارم ، میخواستم بدونم برای مدرک دکتری رشته هنر چه کشوری با زبان انگلیسی میتونم تحصیل با شهریه پایین و یا رایگان بخونم ؟

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در رشته هنر در اکثر کشورها آزمون ورودی دارد. شرایط سنی، مدرک زبان و سایر شرایط شما در خصوص مناسبترین کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.