اقامت مالزی

اقامت مالزی

اقامت مالزی 

اقامت مالزی ، راه های اقامت مالزی ، شرایط مهاجرت مالزی در این مقاله برای مهاجرین و افرادی که قصد اخذ اقامت مالزی را دارندبوسیله  مهمترین موارد مورد بررسی و تحلیل قرار داده ایم تا مقاله ای جامع در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

اقامت مالزی در کل به چند طریق امکان پذیر است که مهم ترین موارد را خدمت شریفتان اطلاع رسانی خواهیم نمود .

اقامت مالزی

در کشور مالزی قانون بر این اساس است برای اقامت در این کشور باید در زمان تمدید اقامت خود در این کشور حتما شرط اقامتی خود را ارائه نمایید و به جزء سه حالت ذیل بقیه مسیر های منتهی به اقامت دائم نخواهند شد و شما نهایتا اقامت 5 ساله دریافت خواهید کرد و نیاز به تمدید خواهند داشت . بر اساس قانون مهاجرتی سال 1963 راه های اخذ اقامت دائم بدین شرح می باشند که شما می بایست حتما باید همسر مالزیایی داشته باشید ، از مالزیایی های باشید که قبلا ترک تایعیت مالزی را کرده اند و یا متولده در مالزی باشید با این توضیح که حتما والدین تبعه مالزی باشند .

در باقی مسیر هایی که در باب آن ها توضیحات ارائه می شود می توانید اقامت نمایید و نسبت به تمدید آن اقدام نمایید .

اقامت مالزی از طریق کار 

کشور مالزی دراری نرخ بیکاری در حدود 3.8 %  در سال 2018 می باشد . شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که آیا از طریق کاری می توان در کشور مالزی در خواست اقامت مالزی نمود ؟ آیا اقامت کاری در مالزی می تواند منجر به اقامت بلند مدت مالزی می گردد ؟

از جمله شرایطی که برای اخذ اقامت کاری به شما در مالزی کمک می کند می توان به : سن ایده آل کاری ، توانایی های شخصی و فنی ، مهارت در کار مد نظر ، سابقه کاری و مواردی همچون سطح زبان اشاره نمود .

برای کار در کشور مالزی باید شرایط خود را به طور کامل مورد ارزیابی قرار دهید با رزومه ای قوی برای کاریابی فراهم آورید و از تمامی مواردی که شما برای کاریابی مانند موسسات کاریابی و سایت های کاریابی آگاه شوید .

ما در ذیل نام 10 شرکت کاریابی در مالزی را عنوان نموده ایم :

Our RankJob Board NamePosting Options
1.IndeedFree and paid.
2.GlassdoorFree and paid.
3.Google for JobsFree job postings.
4.MyStarJob.comPaid job postings.
5.MaukerjaPaid job postings starting at RM 400.00.
6.SkootJobsFree job postings.
7.StartUpJobs.AsiaFree job postings.
8.WobbPaid job postings starting at RM 450.00.
9.JenJobs.comPaid job postings starting at RM 200.00.
10.MonsterPaid job postings starting at $118.00 USD.

 

برای اقامت کاری و کاریابی در کشور مالزی ما مقالاتی به صورت کامل در سایت های خود نگارش نموده ایم و در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا شما بتوانید تمامی موارد مربوطه به اقامت مالزی از طریق کار را مطالعه نمایید . برای آن که بتوانید به مقالات کامل سایت ما دسترسی پیدا کنید می توانید موضوع مد نظر خود را با کلید واژه ملک پور و یا موسسه MIE در موتور جستجوگر گوگل جستجو نمایید و از آن بهره مند شوید . به طور مثال : کاریابی در مالزی ملک پور

اقامت مالزی از طریق تحصیل در مالزی

کشور مالزی با جمعیتی بالغ بر  32,042,458 نفر در سال 2018 گزارش شده است . با توجه به این موضوع کشور مالزی برای پاسخ به درخواست نیاز تحصیل در این کشور 45 دانشگاه به تاسیس رسانده است . شما بر اساس شرایط تحصیل در این کشور این امکان را خواهید داشت تا برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید و از سطح بالای تحصیل در این کشور بهره مند گردید . در کشور مالزی داشجویان می توانند به زبان مالزیایی و انگلیسی تحصیل خود را ادامه دهند .

در کشور مالزی کمپس بسیاری از دانشگاه های بین المللی تاسیس شده است که در صورتی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های کانادایی ، امریکایی ، سوئیسی و … می باشید برای اقامت تحصیلی به مالزی به عزیمت نمایید .

شما می توانید برای تحصیل در هر کدام از کالج ها و دانشگاه های مالزی با بررسی مدارک مورد نیاز برای پذیرش و بررسی موارد و مدارک خود شرایط خود را برای اخذ پذیرش در دانشگاه انتخابی بررسی و تحلیل نمایید . از همین رو شما می توانید با تحصیل در دانشگاه های مالزی امکان اقامت تحصیلی در مالزی را برای خود فراهم آورید .

ما برای آن که شما عزیزان تمامی شرایط اقامت تحصیلی مالزی را مطالعه نمایید یک مقاله کامل در خصوص اخذ اقامت تحصیلی در مالزی تهیه و تنظیم شده است که می توانید با کلید واژه موسسه MIE در گوگل سرچ نمایید و مطالعه بفرمایید .

اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

اقامت سرمایه گذاری مالزی منوط به آشنایی کامل به راه های مهاجرت سرمایه گذاری مالزی دارد . از همین رو برای اشخاصی که دارای طرح ها و ایده های تجاری مفید و ثمر بخش می باشند این امکان وجود خواهد داشت که از طریق به کشور مالزی مهاجرت نمایند و از آثار آن بهره مند گردید .

نکاتی که باید در خصوص سرمایه گذاری مالزی بدانید :

*جالب است دارای رشد 5.4 % در سال 2018 بوده است .

* کشور مالزی دارای رشد درجه یک از نظر کاهش هزینه های خانوار را با کم کردن نرخ بیکاری داشته است .

* استانداردهاي سرمايه گذاري در اكثر معاهدات دو جانبه يا چند جانبه مالزی رعايت گرديده است .

کشور مالزی در ایران دارای سفارت خانه می باشد و همچنین کشور ایران در خاک مالزی دارای سفارت خانه می باشد .

آدرس سفارت خانه مالزی در ایران :

شهرک غرب، بلوار ایوانک، خیابان زرافشان شمالی، نبش کوچه دوم

شما برای آن که سایر طرق سرمایه گذاری در مالزی را بررسی نمایید می توانید مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به مالزی و اخذ اقامت سرمایه گذاری مالزی را با کلید واژه ملک پور در گوگل سرچ نمایید و مقالات مرتبط با آن را استخراج نمایید. .

اقامت مالزی از طریق ازدواج 

بر اساس قوانین موجود در اداره مهاجرت و حقوق بین المللی مالزی موظف است در صورتی که فردی با یکی از اتباع و یا افراد مقیم کشور مالزی ازدواج نماید و بتواند مدارک کافی بر ادعای خود را به اثبات برساند ، می تواند از آثار این مسیر برای اخذ اقامت مالزی بهره مند گردد .

همان گونه که عرض شد این جزء راه هایی می باشد که در کشور مالزی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم در این کشور گردد و شما اقامت دائم مالزی را اخذ نمایید .

البته توجه داشته باشید در بازه زمانی که هنوز اقامت دائم خود را از کشور مالزی اخذ نکرده باشید ، ازدواج شما منجر به طلاق شود شما نمی توانید اقامت دائم را اخذ نمایید و در صورتی که با سایر حالات نتوانید اقامت خود را تمدید نمایید باید خاک کشور مالزی را ترک نمایید .

پیشنهاد می شود در این مسیر پیش از هر اقدامی مشاوره کاملی از وکلای رسمی و حقوق دان های بین المللی اخذ نمایید و آثار اقدام خود آگاهی کامل را کسب نمایید .

ما برای آن که تمامی موارد و شروط نکاح در مالزی و اخذ اقامت مالزی از طریق ازدواج را کاملا اشراف پیدا نمایید ، مقاله ای در این خصوص نگارش کرده ایم که با وارد نمودن اخذ اقامت مالزی از طریق ازدواج با کلید واژه ملک پور می توانید کاملا موارد را مطالعه نمایید .

اقامت مالزی از طریق پناهندگی

اقامت مالزی از طریق پناهندگی را به هیچ عنوان ما پیشنهاد نمی نماییم و توصیه می کنیم که حتما با کسب مشاوره تخصصی و با علم و اطلاع از شرایط مهاجرت ، از طریق سایر مسیر ها برای اقامت اقدام نماید .

از جمله مواردی که پیشنهاد می شود پناهندگی اقدام نگردد آن است که :

*در این حالت در سرایطی از آثار کنوانسیون ژنو برخوردار نخواهید بود .

* نمی توانید از رفاه اجتماعی که سایر افراد در این کشور دارند برخوردار باشید .

* امکان بازگشت به وطن خود را نخواهید داشت .

* در اکثر اوقات باید به کشور مالزی و وطن خود دروغ بگویید .

* وضعیت بسیار بد پناهجویان در کشور مالزی

هرچند ما در رابطه با کنوانسیون ژنو اطلاعات کامل و جامعی داریم و موارد و پرونده های زیادی را در خصوص پناهندگی در کشور مالزی مشاهده کردیم مایل به ارائه خدمات در خصوص پناهندگی به کشور مالزی نیستیم زیرا بیش از 80% از افرادی که از طریق پناهندگی اقدام کرده اند امکان مهاجرت از طرق قانونی را داشته اند و انتخاب درستی و منطقی نداشته اند. ما پیشنهاد میکنیم در ابتدا پیش از هر اقدامی از امکان های قانونی خود آگاه شوید و خطرات و نکات پناهندگی را در همین سایت و یا سایت های مرتبط ما بررسی نمایید  .

اقامت توریستی مالزی ( اقامت کوتاه مدت مالزی ) :

برای افرادی که خواهان اقامت کوتاه مدت در خاک کشور مالزی می باشند ، اقامت کوتاه مدت صادر خواهد شد .

این نوع اقامت می تواند حالاتی متفاوت را در خود جای دهد ، راه هایی از قبیل :  دوره اقامت درمان ، دوره های کاری و نمایشگاهی ، اقامت های بازدید از سرمایه گذاری ها ، دوره های تحقیقاتی کوتاه مدت ، بازدید از اقوام و دوستان خود و … که بتوانید اقامت کوتاه مدت مالزی را اخذ نمایید .

در این حالت عموما افراد در بازه زمانی کمتر از 90 روز هدف اقامت در خاک مالزی را دارا می باشند .

جمع بندی اقامت مالزی

نکاتی بسیار مهم در مورد اقامت مالزی:

* به این نکته توجه داشته باشید که به منزله تولد فرزند در خاک کشور مالزی ، شرط تابعیت مالزی و به طبع اقامت برای والدین نخواهد بود .

* برای قدم بر داشتن در پروسه مهاجرت و اقامت مالزی حتما از مشاوره وکلا موسسه حقوقی ملک پور و یا همکاران MIE در سراسر ایران و جهان بهره مند شوید تا شما بتوانند بدون تعصب نسبت به کشور خاص راهنمایی نمایند .

* نکته بعدی در باب اخذ اقامت مالزی آن است که شما می توانید هر بخش را با توجه به کلید واژه مخصوص به خود در سایت های ما مطالعه نمایید و با علم و اطلاع کامل نسبت به تمامی موارد برای آن اقدام نمایید . در نظر داشته باشید که شما پس از مطالعه تمامی موارد می توانید از قسمت پرسش و پاسخ سایت در قسمت مختص به آن استفاده نمایید و سوالات خود را با سایرین به اشتراک بگذارید و یا از مشاوره تلفنی با وکلا و همکاران MIE بهره مند شوید .

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.