ازدواج در اسلوونی و بررسی آن

ازدواج در اسلوونی و اخذ اقامت با ازدواج در اسلوونی از طریق ازدواج و شرایط آن با رویکردی علمی و تخصصی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. در این نوشتار سعی بر آن است که به سوالات علاقه­مندان مهاجرت از طریق ازدواج در اسلوونی پاسخ داده شود و ابهامات متقاضیان مهاجرت به اسلوونی از این طریق تا حد ممکن برطرف شود؛ سوالاتی از قبیل اینکه آیا می­توان از طریق ازدواج به اسلوونی مهاجرت کرد؟ کسب اقامت از طریق ازدواج در اسلوونی چه آثار حقوقی برای فرد دارد؟ برای اینکه افراد اقامت اسلوونی را از طریق ازدواج اخذ کنند باید چه مراحلی را طی کنند؟ این مقاله پاسخ به این قبیل سوالات دربارۀ ازدواج در اسلوونی را هدف قرار داده است. کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE  اتریش به صورت تخصصی نکات مهم را در این مقاله به شما یادآور خواهند شد و از طریق تماس با آنها می­توانید از مشاوره رایگان تلفنی بهره ­مند شوید.

ازدواج در اسلوونی اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرایط عمومی ازدواج در اسلوونی

اسلوونی کشوری کوچک و زیبا در جنوب اروپای مرکزی است که 2.053.355 نفر جمعیت دارد. مساحت این کشور زیبا 20.273 کیلومتر مربع می باشد. عموماً اسلوونیایی ها قبل از مراسم عروسی به بازی ها و تفریحاتی مشغول می شوند که در آنها داماد از طریق اره کردن الوار قدرت جسمانی اش را به رخ می کشد. هدایای مرسوم در مراسم ازدواج در اسلوونی وجه نقد و یا اسباب و وسایل خانه را شامل می شوند. مردم این کشور از لحظه لحظۀ زندگی شان لذت می برند و چنین نگرشی به خوبی در تفریحات مربوط به مراسم ازدواج در اسلوونی هویداست. آنها اغلب دو مراسم ازدواج را برگزار می کنند؛ یکی ازدواج رسمی و محضری است که از نظر قوانین اسلوونی الزامی است و دیگری مراسمی کلیسایی است که خانواده و دوستان در آن حضور دارند. در نمودار زیر اطلاعاتی را دربارۀ این کشور مشاهده می کنید.

شرایط عمومی اسلوونی اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب قواعد ازدواج

video اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب قواعد ازدواج

audio اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج

اخذ اقامت با ازدواج در اسلوونی

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اسلوونی در پی دانستن آن هستند که ازدواج در اسلوونی منجر به اخذ اقامت این کشور می¬شود یا خیر. در صورتیکه همسر فرد متقاضی مهاجرت شهروند و یا دارای اقامت دائم اسلوونی باشد وی واجد شرایط اخذ اقامت این کشور است. در صورتیکه همسر فرد متقاضی شهروند اسلوونی باشد وی این امکان را می¬یابد که پس از گذشت دو سال از ازدواج در اسللونی و یک سال اقامت در آن درخواست اقامت این کشور را بدهد. باید توجه داشت که در این شرایط لازم است وضعیت همسر شهروند اسلوونی در این کشور رسماً مشخص شده باشد.

پاسپورت اسلوونی

ازدواج ایرانی با اسلوونی

شاید بسیاری از هموطنان عزیزمان در ایران از خود بپرسند که ازدواج در اسلوونی با یک فرد تبعۀ این کشور چه تبعاتی برای آنها دارد. باید توجه داشت که طبق قوانین حاکم در جمهوری اسلامی ایران، ازدواج یک مرد ایرانی با یک زن تبعۀ کشوری دیگر منجر به اخذ تابعیت ایران توسط آن زن می شود، ولی ازدواج یک زن ایرانی با یک مرد بیگانه منجر به اخذ اقامت کشورمان ایران توسط آن مرد نمی شود. با این حال، طبق قوانین اسلوونی اگر یک مرد یا زن ایرانی با تبعۀ اسلوونی ازدواج کنند قادر به اخد اقامت اسلوونی خواهند بود و می توانند در این کشور به کار و زندگی مشغول شوند، در کشورهای دیگر حوزۀ شنگن رفت و آمد داشته باشند. همچنین افراد می توانند همراه همسرشان به هریک از کشورهای منطقۀ اقتصادی اروپا رفته و مشغول به کار شوند.

بررسی آثار حقوقی ازدواج در اسلوونی و شرایط آن

هر کشوری برای ازدواج شهروندانش با اتباع کشورهای دیگر قوانین خاصی دارد. طبق قوانین اسلوونی، در شرایط ازدواج یک فرد غیر اسلوونیایی با یک تبعۀ اسلوونی، تنها ازدواج محضری بدون حضور کشیش و بدون مراسم کلیسایی دارای اعتبار است، اگرچه افراد در صورت تمایل می توانند یک مراسم ازدواج مذهبی نیز داشته باشند. لازمۀ ازدواج در اسلوونی ثبت ازدواج در یک دفتر ثبت ازدواج در منطقه ای است که افراد قصد ازدواج در آن را دارند. این کار باید بیش از شش ماه پس از تاریخ ازدواج و یا در مدتی کمتر از 14 روز پیش از تاریخ ازدواج به طول نیانجامد.
مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در اسلوونی و ارائه به دفتر ثبت ازدواج در نمودار زیر ارائه شده اند و می توانید آنها را مطالعه کنید.

 • اصل یا گواهی معتبر شناسنامۀ زوج و زوجه
 • پاسپورت زوجین
 • مدرکی که نشان دهد هیچ مانع قانونی برای هیچ یک از طرفین وجود ندارد که معمولاً این مدرک با نام مجوز ازدواج شناخته می شود و اغلب قابل صدور توسط سفارتخانۀ مربوطه است
 • در صورتی که فرد قبلاً ازدواج کرده باشد، گواهی فسخ ازدواج پیشین که می تواند حکم طلاق و یا ابطال ازدواج و یا گواهی فوت همسر فرد باشد

  لازم به ذکر است که حکم طلاق باید به یکی از دادگاه های محلی در اسلوونی ارائه شود تا اعتبار قانونی آن در اسلوونی مشخص شود

 • لازم است ترجمۀ تمام مدارکی که به زبان اسلوونیایی نیستند توسط یک مترجم رسمی ارائه شود

  تمامی مدارک خارجی که در جمهوری اسلوونی مورد استفاده قرار می¬ گیرند باید پس از تأیید در کشور مبدأ توسط وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلوونی و یا یک نمایندۀ دیپلماتیک و یا کنسولی اسلوونی در خارج از این کشور نیز به تأیید برسند و یا توسط یک توافقنامۀ بین المللی به صحت آنها اشاره شده باشد. ترجمۀ تمام مدارکی که به زبان غیر اسلوونیایی هستند ضروری است

 • مشخصات شاهدان ازدواج

  دو شاهد باید در هنگام برگزاری مراسم در دفتر ثبت ازدواج در اسلوونی حاضر باشند و روز قبل از برگزاری مراسم به آن دفتر ثبت رفته و پاسپورت ­های خود را ارائه دهند

به علاوه، زن و مرد باید در دفتر ثبت ازدواج در اسلوونی حاضر شوند. در صورتی که این امر ممکن نباشد، طرف غایب باید یک وکالتنامۀ رسمی ترجمه شده به زبان اسلوونیایی را ارائه دهد که به موجب آن شخص دیگری بتواند مدارک مبنی بر تمایل او به ازدواج را در دفتر ثبت ازدواج به امضا برساند. پس از ارائۀ مدارک مذکور، می توان تاریخی را در آن دفتر برای ازدواج مشخص کرد. پس از انجام تشریفات مشخص شده، دفتر ثبت ازدواج عقدنامه را تنظیم می کند و ارائه می دهد. لازم به ذکر است که هرگونه کپی برداری از مطالب ذکر شده در این مقاله بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی است. در صورتیکه طرف اسلوونیایی دارای فرزندانی تحت تکفل خود باشد، این مسئله بر پروندۀ ازدواج او در اسلوونی تأثیری ندارد. اگر فرد غیر اسلونیایی دارای فرزندانی باشد نیز فرزندان وی تأثیری بر دادخواست ازدواج او با شهروندان اسلوونیایی و ازدواج در اسلوونی ندارند. در این کشور، ازدواج هم جنسان نیز به رسمیت شناخته شده است.

الزامات قانونی ازدواج در اسلوونی:

 • طرفین باید در روز ثبت ازدواج حداقل 18 سال داشته باشند. اگر هریک از طرفین زیر 18 سال سن داشته باشد، اخذ اجازۀ کتبی والدین او الزامی است
 • طرفین نباید هیچ گونه ارتباط خونی و یا سببی با یکدیگر داشته باشند و یا به موجب فرزند خواندگی ارتباطی میان آنها برقرار شده باشد
 • مراسم ازدواج در اسلوونی به زبان اسلوونیایی برگزار می شود. با این حال، در صورت تمایل می توان مترجمی را در طول مراسم همراه داشت تا کل جزئیات را برای شما ترجمه کند. گواهی ازدواج را می توان ظهرنویسی کرد و ممکن است کشوری که فرد تبعۀ آن است برای به رسمیت شناختن ازدواج به آن نیاز داشته باشد و یا جزئی از الزامات اخذ ویزا به شمار رود

بررسی ازدواج صوری در اسلوونی

مفهوم ازدواج صوری ازدواجی مصلحتی و دروغین با هدف فریب مقامات دولتی و یا جامعه دربارۀ هدف اصلی آن است. به طور کلی، مبادرت به چنین ازدواجی و وارد شدن در یک رابطه و یا ازدواج صوری در برخی کشورها نوعی نقض قوانین و یک جرم مهاجرتی محسوب می شود، با وجود اینکه خود پیوند ازدواج اگر بر مبنای الزامات قانونی ازدواج در آن کشور انجام شده باشد قانوناً دارای اعتبار است. در چنین شرایطی، اغلب پس از گذشت مدتی و در پی بی کاربرد شدن این ازدواج طرفین طلاق می گیرند. ازدواج در اسلوونی به شیوۀ صوری پس از انجام بررسی های دقیق شواهد عواقبی را در پی داشته و منجر به اخراج فرد خاطی از این کشور و صلب امتیازات داده شده به او در پی اخذ اقامت می شود.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

روند اخذ اقامت با ازدواج در اسلوونی

از نظر قوانین اسلوونی، شرایط گروه های خاصی از افراد روند اخذ اقامت آنها را تسهیل می کند. افرادی که با تبعۀ اسلوونی ازدواج می کنند در میان این افراد قرار می گیرند، بدین صورت که پس از یک سال زندگی در اسلوونی و حداقل با گذشت سه سال از ازدواج در اسلوونی شرایط اخذ اقامت آنها میسر می شود و می توان از باطل شدن کارت اقامت آنها هم چشم پوشید.
اخذ اقامت از طریق ازدواج در اسلوونی برای افراد منوط به شرایط ذیل است:

 • فرد حداقل 18 سال داشته باشد
 • تابعیت قبلی وی لغو شده باشد
 • به مدت 10 سال در اسلوونی زندگی کرده باشد و پیش از ارائۀ درخواست اقامت خود و اقدام قانونی 5 سال به شکل مداوم در اسلوونی زندگی کرده باشد
 • به زبان اسلوونیایی تسلط داشته باشد
 • به مجازات حبس بدون قید و شرط بیش از سه ماه و یا حبس مشروط با مجازات تعلیقی به مدت بیش از یک سال محکوم نشده باشد
 • از زندگی در اسلوونی منع نشده باشد
 • اخذ اقامت فرد هیچ تهدیدی را متوجه نظم و امنیت عمومی و یا دفاع از کشور نکند
 • تعهدات مالیاتی را بپذیرد
 • متعهد شود که به قانون اساسی آزاد و دموکراتیک اسلوونی احترام می ¬گذارد

در صورتیکه بر مبنای وضعیت حقوقی اتباع خارجی از قبل تعیین شده باشد، افراد ملزم به حضور مداوم در اسلوونی و تضمین امنیت اجتماعی نیستند و همچنین در صورت عدم الزام به پرداخت مالیات در اسلوونی هیچ الزام قانونی برای پرداخت مالیات ثابت برای آنها وجود ندارد.

58616527 812e 480b 8baa da78b5745b65 اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج

تابعیت از طریق ازدواج
سخن پایانی

ازدواج در اسلوونی یکی از روش های پیش رو برای اخذ اقامت اروپاست که در این مقاله از نقطه نظرات گوناگون همچون ازدواج در اسلوونی و آثار حقوقی آن و همچنین روند اخذ اقامت از این طریق به آن پرداخته شده است. امیدواریم اطلاعات و حقایق ارائه شده در این نوشتار راهنمای شما عزیران بوده باشد و توانسته باشیم اخذ اقامت از طریق ازدواج در اسلوونی را برای متقاضیان تسهیل نماییم. با توجه به اینکه ازدواج در اسلوونی پس از مدتی می تواند منجر به اخذ تابعیت اسلوونی شود می تواند شیوۀ مناسبی برای مهاجرت به اروپا محسوب شود. در صورت علاقه و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، مشاورین مجرب ما در امر حقوق بین الملل صمیمانه پذیرای تماس تلفنی شما هستند تا اطلاعاتی را به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار دهند. همچنین، این امکان برای شما فراهم شده که در قسمت انتهای مقاله، نظرات و هرگونه پرسشی در این زمینه ها را در قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) بیان کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن منتظر دریافت پاسخ باشید.