اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج

آیا به دنبال اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج هستید ؟ آیا می خواهید یک وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج در کنار خود داشته باشید ؟ اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج چه شرایطی دارد ؟ آیا اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج امکان پذیر خواهد بود ؟ پروسه ی اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج دارای چه مراحلی است ؟ موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و با سابقه ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه برای شما عزیزان مقاله و مطالبی را تحت عنوان اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج فراهم آورده است ، لذا اگر به دنبال موسسه مهاجرتی معتبر هستید تا اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج را به دست آورید توصیه می گردد در ابتدا این مقاله را مطالعه نموده و سپس در صورت هرگونه سوال و ابهام دیگری در خصوص اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از تیم کارآمد و مسلط در امور حقوق بین الملل و وکلای رسمی و حقوقدانان و کارشناسان باتجربه این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

در رابطه با اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج می توان گفت که در ابتدا شما نیاز به یک آدرس و نامه صلاحیت دارید مبنی بر اینکه شما در آنجا زندگی می کنید و یا برای سکونت در آنجا دعوت شده اید . شما می توانید ابتدا ویزای موقت (začanabivanje) بگیرید. سپس باید سند ازدواج خود را به زبان اسلوونیایی ترجمه و قانونی سازید. می توانید یک حساب بانکی خارجی باز کنید و غیره، اما به شما ویزا تعلق نمی گیرد. پس از ۵ سال اقامت در اسلوونی می توانید اقامت در اسلوونی را بگیرید . یک نکته ی دیگر در خصوص اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج این است که زمانی که اقامت دائم اسلوونی را اخذ نمودید و خواهان کار در این کشور بودید ، برای دریافت مجوز کار، باید پیشنهاد کاری خود از طرف یک شرکت اسلوونیایی را ارائه دهید و تمام مدارک مدرسه و دانشگاه خود را به زبان اسلوونیایی ترجمه و قانونی کنید. به علاوه باید از سفارت / پلیس کشور خود گواهی عدم پیگرد قانونی و نداشتن سوء سابقه بگیرید (بیانیه ای که باید مهر و امضا پلیس / سفارت کشور شما را داشته باشد) . ویزای موقت شما محدودیت های بسیاری دارد ، از جمله اینکه شما حق تمدید آن را نداشته و نمی توانید کار کنید. اگر قصد خرید اتومبیل دارید، به شما یک پلاک خارجی تعلق می گیرد به طوری که همه متوجه خارجی بودن شما می شوند . و می توان گفت موفق باشید .

 

 1. ثبت ازدواج در اسلوونی :

طبق قانون اسلوونی برای ازدواج در اسلوونی و اخذ اقامت در اسلوونی ، به مدارک زیر نیاز دارید:

 • شناسنامه
 • گواهی از دفاتر دولتی مبنی بر این که شما مجرد هستید و هیچ ممنوعیتی برای ازدواج شما در خارج از کشور وجود ندارد.

هر دو این اسناد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • به زبان انگلیسی باشد یا به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و صحت آن توسط وزارت امور خارجه در کشورتان تایید شده باشد،
 • توسط یک مترجم رسمی به زبان اسلوونیایی ترجمه شده باشد
 • به دفتر کنسولی کشور خود در اسلوونی مراجعه کنید تا درستی امضای مراجع قانونی تایید شود ، و
 • به وزارت امور خارجه در اسلوونی مراجعه کنید تا درستی امضای سفارت کشور شما تایید شود .

 

 1. درخواست اجازه اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج :

 • شما نیاز به گواهی “عدم سابقه کیفری” صادر شده از دفتر پلیس محلی خود نیاز دارید . ( به صدور گواهی و ترجمه آن به زبان اسلوونیایی نیاز است )
 • سند ازدواج
 • عکس
 • بیمه سلامت
 • گواهی بانک برای تایید کافی بودن موجودی مالی شما در طول اقامت خود

 

همسر اسلوونیایی شما باید این مدارک را به دفتر شهرداری (UpravnaEnota) محل سکونت شما ارائه دهد. در این کشور، ماموران دولتی از صحبت کردن با شما به زبان انگلیسی خودداری می کنند.

 • در طول روند درخواست ، همچنین به امضای صاحب خانه خود برای تایید اقامت خود نیاز دارید .

سپس ، شما مجوزی با عنوان “کارت اقامت یکی از اعضای خانواده شهروندان اسلوونیایی ” دریافت می کنید .

این مجوز به شما اجازه می دهد:

 1. در اسلوونی اقامت داشته باشید .
 2. در اسلوونی کار کنید .
 3. به مدت ۹۰ روز وارد دیگر کشورهای شنگن شوید .
 4. به همراه شریک زندگی خود برای کار به دیگر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا بروید . شما تحت عنوان “تبعه غیر اتحادیه اروپا، اعضای خانواده تبعه اتحادیه اروپا” شناخته می شوید .

موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین و بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه همواره در خصوص انواع راه های مهاجرت به اسلوونی و مهاجرت به سایر کشورها از جمله مهاجرت از طریق ازدواج و اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج و همچنین اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها می باشد ، بنابراین اگر می خواهید اطلاعات خود را در خصوص اخذ اقامت در اسلوونی از طریق ازدواج افزایش دهید می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از طریق وکلای رسمی و کارشناسان و حقوقدانان کارورزیده ی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

 

 

نگارنده: طاهره گهواره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.