اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

ایا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش در سال ۲۰۱۸ امکان پذیر است ؟ اخذ تابعیت در کشور اتریش از روش سرمایه گذاری نیاز به چه مقدار سرمایه دارد ؟ منابع پول برای  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش باید چگونه باشد ؟ ایا روش های سرمایه گذاری در کشور اتریش را می دانید ؟ زمان  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش چقدر می باشد ؟ ایا برای مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش به مدرک زبان نیاز است ؟ ایا در کشور اتریش می توان ثبت شرکت کرد؟ برای ثبت شرکت در اتریش چه شرایطی نیاز است ؟ ایا می دانید کشور اتریش چه خدماتی به سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در اتریش ارائه می دهد ؟ در مورد مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری در اتریش و اقامت خود حمایتی اتریش چه اطلاعاتی دارید ، برای اطلاع از نحوه  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش از راه سرمایه گذاری با این مقاله همراه باشید .

video اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
video اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
video اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
video اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
video اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
video اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
video اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

کشور اتریش از لحاظ فرهنگی و اقتصادی جزو غنی ترین کشورها می باشد . پاسپورت با اعتبار بالا ، امکان کار و تحصیل برای متقاضیان ، امکان اخذ شهروندی برای تمامی اعضای خانواده ، ثبات سیاسی و بسیاری از مزایای دیگر این کشور را مورد توجه بسیاری از متقاضیان و مهاجران قرار داده است . یکی از راه های اخذ تابعیت در کشور اتریش روش سرمایه گذاری می باشد و فرد با اهداء سرمایه به این کشور طبق قوانین کشور اتریش می تواند تابعیت اخذ نماید . برای این نوع سرمایه گذاری نیاز به صرفا پرداخت نقدی در پروژه های دولتی می باشد و منبع پول باید حتما مشخص و قانونی باشد ، منابعی که سرمایه از ان بدست می اید مانند فروش املاک ، ارث ، تجارت و … در کشور اتریش قانونی محسوب نمی گردد . برای سرمایه گذاری در کشور اتریش می توان از مبلغ ۱۰ میلیون یورو تا مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری کرد  که بسته به نقشه کاری و سرمایه گذاری در پروژه های عمومی یا پروژه های خصوصی با منافع عمومی متفاوت می باشد و علاوه بر ان فرد هزینه های جانبی مانند هزینه های قانونی ، ترجمه ، کارشناسی و … پرداخت می نماید ، در صورت رد شدن درخواست تابعیت از کشور اتریش مبلغ سرمایه گذاری شده به فرد بازگردانده می گردد و هزینه جانبی قابل بازگشت نیست ، متقاضی می تواند به طور مستقیم به سرمایه گذاری در کسب و کار اتریش ( به عنوان مثال ایجاد شغل های محلی ، ایجاد کارخانه جات جدید ، پروژه های تحقیقاتی علمی و …. ) بپردازد هم چنین فرد می تواند تا هر مبلغی که می خواهد در کشور اتریش سرمایه گذاری نماید . فرد سرمایه خود را به حساب دولت اتریش به نام خود واریز نموده و حساب وی پس از واریز مسدود می گردد که تا زمان تکمیل و پایان پرونده هیچ فردی حق برداشت از حساب را ندارد. در زمان اخذ تابعیت ، سرمایه فرد برای استفاده در پروژه های دولتی ازاد می شود و در صورت رد شدن پرونده فرد ، پول و سرمایه وی ازاد شده و به خود فرد مسترد می شود . محل سرمایه گذاری و طریق ان حتما باید به تایید دولت برسد و سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی ، املاک و …. مقبول کشور اتریش نمی باشد . در شرایط عادی زمان انجام پروسه سرمایه گذاری بین  ۱۲ تا ۱۸ ماه است که هر وزیر در دولت اتریش به طور جداگانه و شخصی باید تصویب نماید که برنامه سرمایه گذار و مشارکت اقتصادی به منافع دولت اتریش است و هرچه ارسال مدارک و مستندات در زمان های مشخص شده و پیگیری موارد از سوی خود فرد متقاضی سریعتر باشد این مدت زمان کوتاه تر خواهد بود . برای سرمایه گذاری در کشور اتریش نیازی به اخذ مدرک زبان المانی نمی باشد ولی تسلط به زبان المانی برای فرد لازم است .

کشور اتریش خدمات گوناگونی از جمله کمک و همکاری برای ایجاد سرمایه گذاری مناسب ، مشاوره های تخصصی در زمینه سرمایه گذاری ، کمک برای افتتاح حساب بانکی در کشور اتریش ، پیگیری درخواست شهروندی فرد متقاضی و ….. را به سرمایه گذاران ارائه می دهد .

برای دریافت شهروندی کشور اتریش فرد باید مدت ۱۰ سال در کشور اتریش اقامت نماید و فردی که تابعیت کشور اتریش را دارد هیچ گونه اجباری برای زندگی و اقامت در کشور اتریش ندارد ولی پس از دریافت پاسپورت ، فرد اجازه زندگی در کشور اتریش به عنوان یک شهروند ، حق تحصیل ، حق کار ، خرید و فروش ملک ، فعالیت های تجاری و …. را خواهد داشت هم چنین همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی نیزمی توانند نسبت به اخذ شهروندی اتریش درخواست نمایند . برای اخذ تابعیت کشور اتریش نیاز نیست که فرد تابعیت قبلی خود را واگذار نماید .

علاوه بر سرمایه گذاری در کشور اتریش فرد می تواند در این کشور برای ثبت شرکت اقدام نموده و بعد از ثبت شرکت طرحی توجیهی به دولت اتریش ارائه نماید که در صورت موافقت دولت اتریش با طرح پیشنهادی فرد ، متقاضی می تواند سرمایه خود را وارد نماید . برای ثبت شرکت در کشور اتریش به مدارکی مانند اساسنامه شرکت ، گواهی مجوز تاسیس شرکت ، گواهی عدم سابقه کیفری ، تعیین سمت های افراد در شرکت ( مدیر عامل ـ اعضا ـ حسابرس و …. ) ، ۳۵۰۰۰ یورو تمکن مالی ، مدارک شخص متقاضی ( پاسپورت ـ شناسنامه و …. ) و سایر مدارک دیگر نیاز می باشد . فرد پس از پرداخت مالیات ( ۲۵ ٪ ) و پرداخت بیمه و حقوق کارکنانش پس از مدت ۳ سال می تواند به اقامت دائم این کشور دست یابد هم چنین پس از اخذ اقامت دائم پس از مدت ۵ سال می توان برای پاسپورت این کشور درخواست دهد .

 

در این مقاله به  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش پرداختیم ، فرد می تواند با مبلغ ۱۰ میلیون یورو تا مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو بسته به نقشه کاری با تایید دولت اتریش و اخذ شرایط لازم در این کشور سرمایه گذاری نموده و پس از طی کردن مدت زمان لازم به اقامت یا تابعیت این کشور دست یابد که همان طور که به ان اشاره کردیم اقامت دائم پس از ۳ سال و تابعیت پس از ۱۰ سال به وی اعطا می شود . هم چنین خود کشور اتریش خدماتی را برای کمک به سرمایه گذاران ارائه می دهد که در متن به نمونه ای از  خدمات و شرایط لازم برای  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش و هم چنین ثبت شرکت در کشور اتریش  اشاره نمودیم . شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش با موسسات حقوقی و وکالتی معتبر تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را اخذ نمایید . و در صورت تمایل شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش و مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری در اتریش و اقامت خود حمایتی اتریش می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره مستقیم رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

14 پاسخ
 1. هادی رفیعی راد گفته:

  در ابتدای توضیحات درج شده که *منبع پول باید حتما مشخص و قانونی باشد ، منابعی که سرمایه از ان بدست می اید مانند فروش املاک ، ارث ، تجارت و … در کشور اتریش قانونی محسوب نمی گردد*
  حال سوال من این بود که پس چه چیزی دلیل قانونی بودن منبع پول محسوب میشود؟؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 2. نازیلا گفته:

  با عرض سلام خدمت جنابعالی
  خانمی ۳۰ ساله فوق لیسانس معماری هستم با ۱ سال سابقه و همسرم ۳۱ ساله فوق لیسانس عمران با ۸ سال سابقه بیمه سهامدار شرکت تاسیساتی (پیمانکار گاز و رشته و شغل مرتبط نیست).سرمایه در حدود ۶۰ هزار یورو داریم. و داریم دوره ایلتس میگذرونیم.میخواستم بدونم با توجه به شرایطمون بیشتر روی چه کشورهایی میتونیم فکر کنیم؟ایا سرمایه گذاری روی رستوران های زنجیره ای برای ما مناسب هست؟ما به ادامه تحصیل در رشته ی خودمون علاقه ای نداریم ولی اگر مجبور شویم من میتونم ادامه دهم هرچند رزومه ی چندان خوبی ندارم.هدف اصلی ما کسب اقامت کشوری خوب که بتوانیم انجا شغل پیدا کنیم و زندگی خوبی داشته باشیم میباشد.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای سرمایه گزاری و رستوران زنجیره ای سرمایه شما کافی نمی باشد برای ویزای کار در المان یا اتریش میتوانید اقدام نمایید و یا ویزای تحصیل و کار برای دانمارک یا هلند یا کانادا به شما پیشنهاد میشود .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  با سلام و عرض ارادت،در ابتدا لازم میدونم که تشکر ویژه ای بکنم از شما و تیم تون برای مشاوره های واقعا پدرانه و از روی دلسوزی تون که واقعا من با هزاران کیلومتر فاصله و اینکه حتی یکبار هم شما رو زیارت نکردم از اعماق قلبم به شما اعتماد پیدا کردم و ارادت دارم،من تمامی مطالب شما رو مطالعه کردم و تمام ویس هاتون رو گوش دادم،حقیقت ش اینه که من توی دو راهی بزرگی قرار گرفتم،۲۷ ساله هستم و دارای مدرک لیسانس معماری،از نظر مالی در شرایط نسبتا خوبی قرار دارم و حدود دو میلیارد تومان سرمایه دارم،در ایران هم شرایط متوسطی دارم ولی چون هیچ وقت به کم قانع نبودم و فکر میکنم شاید تو ایران نتونم به اون افق هایی که همیشه تو ذهنم بوده برسم تصمیم به مهاجرت گرفتم،دنبال یک راه مطمئن و سریع تر برای دریافت اقامت هستم،البته به تحصیلی فکر کردم ولی چون باید یه مبلغی رو هزینه کنم و اخذ اقامتم صد در صد نیست زیاد بهش تمایل ندارم ولی هنوز میتونه یه گزینه باشه،ممنون میشم اگه پدرانه به من پاسخ بدین و راهنماییم کنین

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   بسیار ممنون از لطف و مهربانی شما
   با توجه به شرایطی که فرمودین , میتوانید از طریق ثبت شرکت بعد از 5 سال اقامت دائم کشور اتریش را کسب کنید اما این راه نیاز به مشاوره دقیق دارد که در ایمیل قادر به پاسخگویی نیستیم
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. mie.editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب .حدوداپنجاه هزار دلار پول دارم فقط میخوام از ایران خارج بشم و در یک کشور ارام یک بیزینس کوچک راه بندازم درایران مغازه دار هستم شما چه کشوری رو پیشنهاد میکنین

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای راه اندازی بیزینس در هر کشوری باید شرایط آن کشور را مورد بررسی قرار دهید. در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام به صورت مستقیم با خرید ملک نمیتوان اقامت کشور اتریش را دریافت کرد ولی ممکن است با خرید ملک بر روی دریافت اقامت شما از راه های دیگر تاثیر گذار باشد . میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 5. سارا گفته:

  سلام در مورد سرمایه گذاری در رستورانهای زنجیره ای در اتریش آیا باید دراین زمینه سابقه کار داشته باشیم و اینکه آیا سرمایه گذاری منجر به اقامت خواهد شد یا نه؟ممنون از پاسخ‌گویی شما.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   سرمایه گذاری در اتریش راه های مختلفی دارد و باید شرایط شما بررسی گردد تا بتوانیم پاسخ قطعی به شما ارائه نماییم . بهتر است با دفتر مرکزی Mie اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط شما را دقیقا بررسی نماییم و پاسخ قطعی به شما ارائه نماییم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.