سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در کشور اتریش

 سرمایه گذاری در کشور اتریش یکی از انواع طرق مهاجرت به اتریش می باشد. برای اخذ اگاهی از میزان مبلغ سرمایۀ اولیۀ کشور اتریش و شرایط سرمایه گذاری در کشور اتریش  و همچنین شرایط کسب اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشور اتریش  پیشنهاد می نمائیم که مقالۀ حاضر را مطالعه نموده و در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مفیدتر در خصوص سرمایه گذاری کشور اتریش با توجه به شرایط شخصی خود دارید، با وکلای مجرب ما در مؤسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان بتوانند شما را در مسیر صحیح مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری در کشوراتریش و انتخاب و بررسی روش های مهاجرت به اتریش یاری و راهنمائی نمایند.

 

اتریش، پایتخت آن شهر وین، قلب اتحادیۀ اروپا، و کشوری غنی هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ اقتصادی می باشد. از جمله مزایایی که می توان در خصوص این کشور به آنها اشاره نمود عبارتند از: کشوری بی طرف در اتحادیۀ اروپا، ارزش بالای پاسپورت این کشور می باشد به گونه ای که با پاسپورت کشور اتریش می توان به صورت آزادانه به ۱۸۰ کشور سفر نمود که این کشورها شامل کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، و تمامی کشورهای حوزۀ شنگن نیز می شود. مزیت دیگر این کشور که می توان به آن اشاره نمود این است که امکان کار و زندگی در سایر کشورها نیز وجود دارد.علاوه بر آن می توان به راحتی برای گرفتن شهروندی تمام اعضای خانواده اقدام نمائید علاوه بر آن کشوری زیبا، پاکیزه و مرفه به حساب می آید. تمامی موارد بیان شده توجیه خوبی برای سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

بررسی شرایط سرمایه گذاری در کشور اتریش

در واقع موقعیت خاص کشور اتریش همواره سبب جلب سرمایه گذاران خارجی می باشد، و این مسئلۀ سرمایه گذاری خارجی نیز همیشه از سوی دولت اتریش مورد توجه قرار گرفته است. با این حال به نظر می رسد که چنین وضعیتی با عنوان پلی برای محو سازی ریسک داخلی و خارجی سرمایه گذاری غربی چندان پایدار نمی باشد، و به نظر می رسد که در سالهای اخیر مقداری روند سرمایه گذاری در این کشور  رو به کاهش را داشته است. به طور مثال در سال ۲۰۱۴، میزان سرمایه گذاری خارجی حدوداً ۵ میلیون یورو تخمین زده شد، که البته نسبت به دو سال قبل از آن بیشتر در نظر گرفته شده، اما به طور کل نسبت به معیار بانکی درصد پائینی را شامل می باشد.

۵ کشور اصلی که در کشور اتریش اقدام به سرمایه گذاری نموده اند عبارتند از:  آلمان، هلند، ایتالیا، لوزامبورگ و روسیه. و به منظور تشویق سرمایه گذاری خارجی، اتریش شرایط مساعدی را مهیا نموده است، و معافیت های مالیاتی قابل توجهی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.

و از جمله نقاط قوت اتریش عبارت است از ثبات سیاسی، موقعیتش در مرکز اروپا و نیروی کار بسیار مولد می باشد.

 فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب سرمایه گذاری در رستوران

video سرمایه گذاری در کشور اتریش

 

مزایای اخذ اقامت و تابعیت اتریش  از طریق سرمایه گذاری در کشور اتریش

پاسپورت کشور اتریش از اعتبار و شهرت بسیار بالایی برخوردار می باشد و علت این امر هم شرایط خوب اقتصادی و رفاه بالای اجتماعی می باشد. لذا کسب آن می تواند خواستۀ درونی بسیاری از افراد باشد. حال یکی از راه های کسب آن می تواند از طریق سرمایه گذاری در  کشور اتریش باشد. بنابراین شما می توانید از طریق سرمایه گذاری در کشور اتریش نسبت به دریافت تابعیت خود در این کشور اقدام نمائید و پاسپورت کشور اتریش را اخذ نمائید. که با در دست داشتن این پاسپورت می توان به راحتی به کل اتحادیۀ اروپا و همچنین آمریکا، کانادا و بریتانیا، بدون هیچ گونه دغدغه ای سفر نمود. و همچنین به شما این امکان را می دهد که در هر کجای اتحادیۀ اروپا زندگی و کار کنید. لازم به ذکر است که اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز می توانند در فرم درخواست شهروندی نسبت به دریافت شهروندی اقدام نمایند. و در صورتی که اطلاعات به صورت غلط و اشتباه پر شوند این فرم درخواست شهروندی فسخ خواهد شد.

برنامۀ اعطای شهروندی اتریش به سرمایه گذاران خارجی در سرمایه گذاری درکشور اتریش

باید به جرأت بگوییم که اتریش تنها کشور اروپایی می باشد که به طور رسمی شهروندی این کشور را به متقاضیان سرمایه  گذاری در این کشور، مستقیماً پیشنهاد می کند. و در واقع کشور اتریش این امکان فوق العاده را برای متقاضیان سرمایه گذاری فراهم نموده تا بدون نیاز به اقامت قبلی بتوانند به صورت فوری پاسپورت این کشور را دریافت نمایند. که دریافت شهروندی نیز تنها در صلاحیت و از جمله اختیارات دولت می باشد.

بنابراین نکته ای که در اینجا وجود دارد نیاز به اقامت قبلی شما ندارد و می توانید مستقیماً تابعیت کشور اتریش را کسب نمائید. درسته که این روش روشی پرهزینه می باشد، اما از سوی دیگر سریع ترین راه حل برای اخذ تابعیت یکی از کشورهای اتحادیۀ اروپا در نظر گرفته شده است. که از جمله مزایایی که کسب پاسپورت کشور اتریش دارد حق عبور و مرور آزادانه در کل اتحادیۀ اروپا و همچنین کشورهای آمریکا، کانادا و بریتانیا می باشد و در واقع یکی از معتبرترین مدارک مسافرتی به حساب می آید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب رستوران در آلمان

audio سرمایه گذاری در کشور اتریش

 

مدرک زبان برای سرمایه گذاری در کشور اتریش

نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که در سرمایه گذاری در کشور اتریش نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی نیز ندارد.

 

همچنین سرمایه گذاری در اوراق قرضۀ دولتی، مشاور املاک و نظایر آن در ذیل این برنامه قرار نمی گیرد. و تأییدیۀ درخواست سرمایه گذاری، سرمایه گذاران نیز به طرق مختلف و در مراحل مختلف از سوی دولت باید مورد تأیید قرار گیرد. و پس از دریاقت تأییدیۀ شهروندی می توانید برای دریافت پاسپورت خود اقدام نمائید.

 

حداقل میزان سرمایه گذاری در کشور اتریش

بر اساس مادۀ ۱۰ قانون شهروندی اتریش، ” دولت اتریش مجاز می باشد به اشخاصی که تبعۀ خارجی محسوب می شوند تابعیت اتریش را اعطا نماید، البته در صورتیکه شرایط خاصی را داشته باشند، از جملۀ این شرایط سرمایه گذاری در کشور اتریش همانند داشتن ایده های نو و بکر و همچنین تفکرات نوآورانه در زمینۀ علوم و تکنولوژی و یا به همراه داشتن سودهای کلان اقتصادی که از ۱۰ میلیون یوره آغاز می شود و تا ۱۰۰ میلیون یوره ادامه می یابد، که این مبلغ با توجه به نقشۀ کاری و سرمایه گذاری که برای شما طراحی می شود متفاوت خواهد بود و اعطای تابعیت نیز فقط و فقط با صلاحدید دولت اتریش می باشد.

بر طبق قوانین و مقررات اتباع خارجی کشور اتریش، اشخاصی که غیر تبعۀ اتحادیۀ اروپا محسوب می شوند می توانند برای دریافت شهروندی اتریش، البته بعد از ۱۰ سال اقامت در خاک این کشور، اقدام نمایند. اما تضمین اعطای اقامت نیازمند تأئیدیه در مراحل مختلف از سوی دولت اتریش می باشد که این مراحل، مراحل بسیار ظریف و پیچیده ای می باشند. بعد از دریافت تأئیدیۀ اقامت نیز، می توانید برای درخواست تابعیت خود اقدام نمائید.

الزامات واجد شرایط بودن برای دریافت پاسپورت کشور اتریش

 همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم با سرمایه گذاری در کشور اتریش می توان به راحتی تابعیت و به طریق اولی پاسپورت این کشور را اخذ نمود. اما برای اخذ پاسپورت کشور اتریش شرایطی وجود دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

 • پاسپورت، مدارک ازدواج و تولد معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه.
 • پس زمینه و سوابق شغلی شخص متقاضی
 • پس زمینۀ تمکن مالی قوی

مزایای سرمایه گذاری در کشور اتریش

یکی از مهمترین مسائلی که یک کشور باید دارا باشد، هماتا زیر ساخت های بسیار قوی، نیروی کار مولد و ماهر و بهره وری بالا می باشد. کشور اتریش به عنوان منطقه ای مناسب برای دقاتر مرکزی شرکتها، و به عنوان بیست و یکمین کشور از ۱۸۹ کشور جهان در زمینۀ سهولت انجام کسب و کار شناخته شده است. همچنین اتریش در زمینۀ داروسازی کشوری بسیار فعال و موفق بوده است، علت آن هم توجه و تمرکز در بخش بیوتکنیکال و همچنین کمپانی های بزرگ داروسازی به کشور می باشد.

در نهایت، ثبات سیاسی، کیفیت زندگی و امنیت عمومی در سطح بسیار بالا قرار دارد و تمامی این عوامل  می توانند دلیل بسیار خوب و محکمی برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته شود. اگر بخواهیم این مزایا را به صورت طبقه بندی شده ذکر نمائیم این مزایا عبارتند از:

شرایط جذاب سرمایه گذاری در کشور اتریش:

 • کشور اتریش چهارمین کشور برتر اقتصادی می باشد
 • زیر ساخت های بسیار توسعه یافته
 • مدیریت عمومی کارآمد

ثبات و امنیت اجتماعی در کشور اتریش:

 • ثبات سیاسی بسیار بالا و سیستم مورد اطمینان و قانونی
 • ارتباط خوب و مؤثر میان کارگر و کارفرما
 • نرخ اعتصاب پائین
 • امنیت شخصی بالا

مزایای مالیاتی در سرمایه گذاری در کشور اتریش:

 • پایین بودن نرخ مالیاتی
 • برنامۀ جذاب مالیات گروهی
 • قانون مالیاتی اتریش این اجازه را می دهد بار مالیاتی نیز کاهش یابد
 • هیچ مالیاتی هم بر دارایی ها و کسب و کار وارد نمی شود

بهره وری و سودمندی در کشور اتریش:

 • بهره وری نیروی کار بالا به ازای هر کارمند

موقعیت مرکزی کشوراتریش :

 • تجربۀ حدود ۱۶٫۰۰۰ سرمایه گذاری مشترک با سایر کشورهای اروپائی
 • مرکز هماهنگی شرق اروپا برای حدود ۱٫۰۰۰ کمپانی خارجی
 • فرودگاه وین یکی از مراکز اصلی و مهم اتصال اروپای شرقی و همچنین اروپای مرکزی می باشد

 

نقاط ضعف سرمایه گذاری در کشور اتریش

همانطور که در بالا مطالعه نمودید اشاره ای داشتیم به مزایای سرمایه گذاری در کشور اتریش، اما بد نیست اشاره ای هم داشته باشیم به نقاط ضعف این کشور در زمینۀ سرمایه گذاری خارجی.

یکی از نقاط ضعف کشور اتریش شیوه های کاری بسیار سفت و سخت، نبود حمایت های مالی سرمایه گذاری، و قوانین محدود در امر سرمایه گذاری خارجی می باشد. و این کشور به لحاظ سرمایه گذاری بسیار تحت تأثیر اروپای مرکزی و همچنین اروپای غربی می باشد، جایی که بسیاری از سرمایه گذاری های خارجی در آنجا متمرکز شده است. که سرمایه گذاری در آنها تا حدودی ریسکی و همراه با خطر می باشد به خصوص برای افرادی که چندان آشنایی با قواعد سرمایه گذاری این کشورها ندارند، لذا ما همواره طریق مهاجرت از راه سرمایه گذاری را به عزیزانی توصیه می نمائیم که با قواعد سرمایه گذاری آن کشور آشنائی دارند و یا به مشاغلی از جمله مشاغل مرتبط با صادرات و واردات مشغول می باشند تا خدای ناکرده با شکست مواجه نشوند.

اقدامات دولت به منظور تشویق و یا محدود کردن سرمایه گذاری خارجی برای سرمایه گذاری در کشور اتریش

مشوق های صادراتی، ثبات سیاسی، هزینه های مخابراتی بسیار کم سرمایه گذاری در کشور اتریش را برای سرمایه گذاران خارجی جذاب نموده است. اما عامل دیگری که این کشور را به منظور سرمایه گذاری خارجی جذاب نموده است عبارت است از سیستم انطباق مالیاتی می باشد، که با توجه به اینکه مسئله ای به نام مالیات بر ثروت ندارند  یکی از المان های بسیار مهمی است که در اروپا باعث جلب سرمایه گذاری خارجی شده است. اما همواره دولت در تلاش است تا زمینه های رقابتی با سایر کشورهای اتحادیۀ اروپا را نیز فراهم آورداشاره شده، یارانۀ سرمایه گذاری منطقه ای، معافیت درخواس اتریش بوده.

خدماتی که کشور اتریش در اختیار سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در کشور اتریش  قرار می دهد

در این قسمت می پردازیم به خدماتی که کشور اتریش در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد:

 • همکاری و معاضدت برای یافتن سرمایه گذاری مناسب و شایسته در اتریش
 • توصیه و مشاوره های حرفه ای در خلال پروسۀ سرمایه گذاری
 • ارتباط با شرکای سرمایه گذاری مشترک در اتریش
 • ارتباط با مقامات صالحۀ کشور
 • کمک و یاری برای باز کردن حساب بانکی در اتریش
 • کسب اطلاعات فردی از شخص متقاضی به طرق و شیوه های مختلف
 • ارائۀ رسمی مدارک به یکی از مقامات صالحۀ کشور اتریش
 • پیگیری درخواست تا زمان تصویت و اعطای شهروندی

قوانین حمایتی کشور اتریش از سرمایه گذاری در کشور اتریش

در این قسمت می پردازیم به قوانین و مقررات حمایتی که کشور اتریش به آن پیوسته، این قوانین عبارتند از:

 • کنوانسیون سرمایه گذاری دو جانبه
 • مباحث مربوط به ثبت سرمایه که از سوی انکتاد به تصویب رسیده است
 • عضو آژانس سرمایه گذاری چندجانبه

تابعیت دوگانه از دید کشور اتریش

با توجه به قانون شهروندی کشور اتریش، به طور کلی متقاضی کسب تابعیت و به طریق اولی پاسپورت این کشور و جلوگیری از امر تابعیت مضاعف،مستلزم آن است که شخص تابعیت فعلی خود را ترک نماید. اما از طرفی به موجب مادۀ ۱۰، به افراد این امکان را داده تا همچنان تابعیت خود را حفظ نمایند و نیازی نیست که حتماً تابعیت قبلی خود را ترک نمائید. اما به منظور کسب اطلاعات کامل تر در این باب توصیه می نمائیم که قوانین و مقررات کشور محل زندگی خود را در خصوص تابعیت مضاعف مطالعه فرمائید.

              

با توجه به تمامی موارد یاد شده و با توجه به اینکه کشور اتریش چهارمین کشور برتر در حوزۀ اقتصادی می باشد، سرمایه گذاران بسیاری تمایل به سرمایه گذاری در این کشور می باشند. از طرفی با توجه به اینکه کشور اتریش سریعاً و به طور مستقیم تابعیت خود را به فر متقاضی اعطا می نماید لذا باز هم می تواند خود یک عامل بسیار مهم در امر سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود.

میزان مبلغ سرمایه گذاری نیز حدواً از ۱۰ الی ۱۰۰ هزار یورو خواهد بود که این امر بسته به طرح کاری شما متفاوت خواهد بود. نکتۀ دیگر اینکه برای اعضای خانواده نیز به راحتی می توان از طریق این ویزا اقدام نمود و سپس مراحل لازم برای دریافت تابعیت را طی نمود.

در نهایت اینکه با توجه به اینکه کشور اتریش به عضو سازمان تجارت جهانی می باشد و قوانین حمایتی بسیاری را در جلب سرمایه گذار خارجی در نظر گرفته می تواند هدف خوبی برای متقاضیان محترم باشد.

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور امیدوارم مقاله سرمایه گذاری در کشور اتریش مفید واقع شده باشد و به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب مهاجرت به اتریش ، تحصیل در اتریش ، کار در اتریش ، سرمایه گذاری در کشور اتریش ، اخذ اقامت اتریش و … ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

7 پاسخ
 1. رزيتا گفته:

  با سلام و احترام ، من چند ماه هست كه ويدئو ها و مقالات شما رو در مورد مهاجرت به اتريش دنبال ميكنم. يك بار هم با دفتر شما تماس گرفتيم و قرار شد براي وقت مشاوره با شما هماهنگي انجام شود ولي هنوز بيش از يك هفته ميگذره و متاسفانه تماسي با ما گرفته نشده. بنده 36 ساله ليسانس حسابداري با بيش از ده سال سابقه كار مرتبط ، همسرم 40 ساله فوق ليسانس مديريت منابع انساني با 10 سال سابقه كار مرتبط، داراي دو فرزند 9 و 1 ساله هستيم. در حال تحقيق براي مهاجرت به اتريش از طريق سرمايه گذاري و يا هر روشي كه مناسب شرايط ما هست، مي‌باشيم. اگر امكانش هست ما رو راهنمايي بيشتري بفرماييد . مسلما با نرخ بالاي ارز در اين روزها هر چه مبلغ سرمايه گذاري كمتر باشه خب بهتر خواهد بود (100 هزار يورويا كمتر) البته تا جايي كه درآمد زايي آن نيز براي گذاران زندگي يك خانواده 4 نفره كافي باشه. در مورد اخذ نمايندگي Le Burger كل سرمايه و هزينه هايي كه براي راه اندازي و بهره برداري لازم هست حداقل چه مبلغي است ؟ لطفا راهنمايي بفرماييد . از لطف شما سپاس گزارم

  پاسخ
 2. n hashemee گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملک پور در مورد اقامت خود حمایتی اتریش میخواستم بدونم که این مبلغ بیست و دو هزار یورو که باید در حساب داشته باشیم رو باید به دولت اتریش پرداخت کنیم یا اینکه فقط ثابت کنیم که این مبلغ رو داریم؟ با تشکر از شما.

  پاسخ
 3. mie.editor2 گفته:

  با سلام و احترام. با 200 میلیون تومن امکان سرمایه گذاری مناسب با سودآوری خوب در کشور اتریش هست یا نه؟ و اینکه اگر از الان سرمایه گذاری کنیم اما 4 سال دیگر قصد مهاجرت داشته باشیم تاثیری در کاهش زمان دوره هایی که باید طی کرد برای اقامت دائم دارد یا نه ؟ و در قبال پرداخت این پول برای سرمایه گذاری چه مدرک معتبری به ما ارائه می شود و چطوری از صحت و پایداری این سرمایه گذاری میتوانیم مطمئن باشیم. کارمندم با 15 سال سابقه. 36 سالمه. لیسانس مدیریت دارم. قصد برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای آینده دارم که بتونم به راحتی اقامت بگیرم و این چند سال راه رو هموار کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید. اگر هم طریق خودحمایتی بهتر هست راهنماییم بفرمایید باتشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. سرمایه گذاری و سوددهی در این کشور شرایط خاص خود را دارا می باشد که در حال حاضر اقدام برای ۴ سال اینده با توجه به تغییر قوانین نادرست می باشد. برای دریافت اطلاعات متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. ساناز گفته:

  با درود
  من فایلهای شما رو گوش دادم از جمله سرمایه گذاری در مک دونالد که گفتید حدود ۵ میلیارد تومان سرمایه میخواهد.در اونجا گفتید برندهای دیگری هست که با ۱۰۰۰۰۰ £ بتوان تاسیس کرد.میشه کلا بگید اصولا با ۱۰۰۰۰۰ یورو میشه سرمایه گذاری برای اتریش یا اروپا کرد یا خیر؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله با این مبلغ امکان سرمایه گذاری برای شما وجود دارد که برای هر کشور شرایط خاص خود را داراست. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.