اجاره نامه در اتریش

اجاره نامه در اتریش

اهمیت اخذ اجاره نامه در اتریش چیست ؟ اجاره نامه جهت اقامت در اتریش  چه زمانی می بایست تهیه گردد؟ شرایط اخذ اجاره نامه در اتریش ۲۰۱۸ چیست؟ اخذ چه نوع ویزاهایی نیازمند تهیه اجاره نامه از اتریش می باشد؟ آیا تهیه اجاره نامه اتریش مع الواسطه صحیح است؟  مزایای اقدام جهت اخذ اجاره نامه در اتریش از طریق موسسات معتبر چه می تواند باشد؟

ازجمله مسائل حائز اهمیت برای دانشجویان و اشخاصی که متقاضی مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و کار در اتریش هستند این است که محل اقامت ایشان برای بعد از ورود به خاک اتریش از قبل آماده بوده باشد که این مهم توسط موسسه حقوقی ملک پور با تکیه بر تجربه ، سابقه کاری و دارا بودن دفتر نمایندگی در کشور اتریش انجام می پذیرد.

اشخاصی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی  و یا ویزای کاری در کشور اتریش هستند می بایست جهت اخذ ویزا ،نامه ای مبنی بر تایید اجاره مسکن ارائه دهندکه این محل سکونت می تواند از طریق تاییدیه رزومه خوابگاه دانشجویی  یا اجاره نامه مسکن. تعیین گردد.

خوابگاه ها و اماکن مسکونی می توانند در شهرهای مختلف اتریش باشند .خوابگاهها معمولا مبله هستند ودارای وسایلی مانند گاز ، یخچال کوچک ، تخت خواب ، کاناپه و… می باشند که سطح کیفیت این امکانات بستگی به میزان مبلغ اجاره ی آن مسکن در اتریش دارد.

همانطور که گفته شد از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزا اعم از تحصیلی و کاری طبق آنچه در سایت سفارت اتریش آورده شده است در زیر آورده شده که اثبات کننده اهمیت و الزام داشتن سندی دال بر تهیه مسکن مانند اجاره نامه در اتریش است :

  • Meldezettel : ( معرفی نامه )
  • Mietvertrag : ( اجاره نامه یا کپی سند منزل )
  • Arbeitsvertrag : ( قرارداد کار )

 

منبعی که دانشجویان می توانند فهرست خوابگاههای  موجود در کشور اتریش  را درخواست نمایند مراکز مختلف سازمان دانشجویان  OH  می باشد.

نزدیک به ۲۷ خوابگاه در سراسر اتریش وجود دارد که در شهر های مختلف آن از جمله وین ، گراتس، اشتات ، سالزبورگ، لینز،لئوبن، کلاگنفورت واقع شده است. تاسیس این خوابگاهها به منظور تامین فضای زیاد مطالعه و فراهم آوردن تسهیلاتی از قبیل رفت و امد آسان به دانشگاهها و کالج ها بواسطه نزدیک بودن و مجهز بودن خوابگاهها به مراکز آموزشی است

.

موارد حائز اهمیت در باب اجاره نمودن مسکن در کشور اتریش

  • در هنگام انعقاد قرارداد اجاره بسیار مهم است که متن اجاره نامه به دو زبان آلمانی فارسی  به صورت کتبی تنظیم شده وبه امضا برسد.

امضا کردن متن قرارداد به منزله پذیرفتن شرایط قرارداد می باشد پس امضا کردن بدون آکاهی از متن قرارداد می تواند تعهدات نا آگاهانه ای را فراهم آورد.

اگر الزام بر پرداخت ودیعه باشد شخص می بایست میزان ودیعه و مشخصات اخذ کننده ودیعه در قرارداد را ذکر کردهو رسیدی مجزا دریافت نماید·

اگر پرداخت شارژ نیز بر عهده شما می باشد توصیه می شود که اطلاعات کنتور را در قرداد مربوطه ذکر نمایید.

در ادامه اشاره می شود که می بایست تا ۳ روز بعد از تغییر مسکن در کشور اتریش ، نشانی محل سکونت جدید خود را به شهرداری آن کشور اعلام نماید.

 

دلیل اهمیت سپردن تهیه اجاره نامه و یا هرنوع از مسکن در اتریش به موسسات معتبر  در راس آن ها موسسه حقوقی ملک پور

آنچه مسلم است  جدای از مصائب مربوط به یافتن منابع معتبر جهت اخذ اجاره نامه و رزرو مسکن در اتریش  مسائلی از قبیل آنچه در بالا ذکر شد و لازمه ی آن استفاده از تجربه و دانش اشخاص کاردان در این زمینه است .معمولا ادعای ارائه خدمات این چنینی به وسیله موسسات کلاهبردار نیز صورت می گیرد که  اغلب آنچه به عنوان منزل و یا محل سکونت برای شما عنوان شده و نمایش داده می شود بسیار متفاوت از آن چیزی است که در واقعیت وجود دارد و یا بعضا اصل مدرک اجاره نامه نیز کذب بوده و خدایی ناخواسته شما را متحمل ضررهای جبران ناپذیر می نماید.  موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ای درخشان و استقرار دفتر در کشور اتریش می تواند خدماتی مناسب و اطمینان آور را در زمینه ی تهیه اجاره نامه و از این دست  ارائه نماید

آگاهی از اقسام خانه و خوابگاههای موجود در اتریش و مسائلی از قبیل مجهز بودن به ایمنی آتش و اینکه خانه اساسنامه داشته باشد مسائلی هستند که شاید نیاز به وجود یک وکیل و یا شخص کاردان را تشدید می نماید.

 

یکی از سوالات متداول که ذهن اکثریت را به خود مشغول می سازد در مورد امکان اجاره خوابگاه برای دانشجویان  متاهل در کشور اتریش است.

در پاسخ باید عنوان نمود که امکان اجاره خوابگاه درکشور اتریش برای اشخاص متاهل وجود دارد اما آنچه مسلم است اکثریت قریب به اتفاق خوابگاه ها امکان اجاره ی اتاق به دانشجویان متاهلی که صاحب فرزند هستند را ندارند. و دلیل آن نیز همانطور که مسلم است ایجاد فضای نا آرام برای سایر دانشجویان  دانشگاههای اتریش است .

دلیل اهمیت تهیه اجاره نامه قبل از ورود به کشور اتریش و موانع دسترسی به آن به واقع چه می تواند باشد؟

وقتی شخصی برای تحصیل به کشور اتریش وارد می شود جهت اخذ اقامت تحصیلی خود و در روش های کاری جهت ملحق کردن همراه خود در کشور اتریش ملزم به ارائه اجاره نامه خود و هر سندی مبنی بر اثبات رزرو خوابگاه یا هر محل قابل سکونتی می باشد

از شرایط خوابگاهها در کشور اتریش و همچنین سایر کشور های اروپایی ارائه یک وعده غذایی که معمولا وعده ی صبحانه است می باشد.

تهیه سایر وعده های  غذایی از طریق بوفه های موجود در خوابگاه و فروشگاههای نزدیک به خوابگاهها امکان پذیر است .

هزینه های مربوط به اجاره خوابگاه و ساختمان مسکونی که شامل

هزینه آب و برق

هزینه ی آب گرم

اجاره

و شارژ را می شود، معمولا به طور رقمی ثابت در یافت می شود.و هزینه ی اجاره معمولا به مدت سه ماه پیشاپیش دریافت می گردد چرا که مالک آپارتمان ها و مسئول خوابگاهها اجازه ی اجاره دادن آن مکان را  به شخص دیگر ندارند به همین خاطر بابت جلوگیری از خسارات احتمالی ،اجاره بها را پیشاپیش دریافت می نمایند.

علاوه بر آن در اجاره ی منزل و آپارتمان در اتریش معمولا سه برابر هزینه در هنگام انعقاد قرار داد از جهت خسارات محتمل الوقوع دریافت می شود که هنگام فسخ قرارداد اجاره در اتریش در صورتی که خسارتی وارد نشده باشد هزینه عودت داده می شود.

در خوابگاه مقداری از هزینه ها مربوط به خدماتی می باشد که ارائه می گردد خدماتی از قبیل نظافت اتاق و شست و شو .

قاعدتا این خدمات در آپارتمان ها ارائه نشده وهزینه ی خدمات اینترنتی بر آن اضافه می شود.

متوسط هزینه ی اجاره خوابگاه در اتریش بین ۱۲۵ تا ۲۰۸ یورو در ماه معادل  ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در سال می باشد.

و متوسط هزینه اجاره مسکن   بین ۲۵۰ تا ۳۳۳ یورو به طور ماهانه معادل ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو سالانه می باشد .

قطعا اشخاص با تقسیم کردن اجاره بها از طریق شریک شدن در خانه می توانند هزینه های خود را کاهش دهند .

خوابگاهها و اماکن مسکونی در اتریش انواع گوناکونی دارد از جمله خوابگاههای تک نفره که معمولا شامل فضایی با داشتن یک سرویس بهداشتی  وفضای خواب است.

نوع دیگر خوابگاهها  در کشور اتریش به شکلی است که یک سالن و سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشترک و اتاق های تفکیک شده دارد.

 

لازم به ذکر است که هزینه ی اجاره مسکن  در اتریش می تواند ماهیانه ۱۰۶۰ یورو باشدو در مورد خانه های لوکس بسیار بالاتر خواهد بود

در پایان یادآور می شویم که علاوه بر آنچه در اخذ اجاره نامه اهمیت ماهوی دارد  و مواردی از قبیل صحت مفاد قرارداد و مسئولیت های بار شده را شامل می شود اهمیت دارا بودن این سند چه به شکل اجاره نامه ی آپارتمان و چه سند رزرو خوابگاه می باشد که امکان اقامت شخص متقاضی را در کشور اتریش فراهم نموده و صحت مراحل قانونی طی شده را اثبات می نماید.

1 1024x768 اجاره نامه در اتریش

عکس فوق نمونه ای از خوابگاههای سطح خوب در کشور اتریش می باشد

 

 

  • نمونه ای از خانه های لوکس مبله در کشور اتریش.
  • 2 اجاره نامه در اتریش 3 اجاره نامه در اتریش

 

اسامی برخی هتل آپارتمان ها که متصدی آن ها فارسی زبان بوده و مقرون به صرفه هستند .

هتل پانسیون وِرا  –  Pension Vera +۴۳ ۱ ۴۰۶ ۲۵۹۵ Alserstrasse 18, 1090 Wien
هتل آلا لنز  –  Hotel Alla Lenz +۴۳ ۱ ۵۲۳ ۶۹۸۹–۰ Halbgasse 3-5, 1070 Wien
هتل هیدن  –  Haydn Hotel +۴۳ ۱ ۵۸۷ ۴۴۱۴-۰ Mariahilferstrasse 57-59, 1060 Wien
هتل والتزرشتات  –  Hotel – Pension Walzerstadt Wien +۴۳ ۱ ۵۲۳ ۷۱۲۲ Zieglergassse 35, 1070 Wien
هتل پانسیون آرین  –  Hotel Arian +۴۳ ۱ ۵۲۴ ۰۹۷۰ Mariahilfer Strasse 58A, 1070 Wien

اسامی و نشانی هتل هایی که در بالا به آن ها اشاره شده است می تواند کمکی باشد جهت اقامت کوتاه مدت بابت یافتن محل اقامت به طور بلند مدت  .

نمونه فرم صحیح اجاره نامه در کشور اتریش

لینک سایت های مربوط به اجاره خانه و خوابگاه در کشور اتریش
Akademikerhilfe

Pfeilgasse 3a A-1080 Wien

home4students

Sensengasse 2b A-1090 Wien

ÖJAB – Österreichische Jungarbeiterbewegung

Mollardgasse 16 A-1060 Wien

 

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و کار در اتریش و همچنین گرفتن خوابگاه در اتریش ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.