موسسه حقوقی ملک پور  ( موسسه مشاوره ای  MIE )  یکی از با تجربه ترین و قانونی ترین موسساتی است که در همه ی زمینه های حقوقی اعم از حقوق داخلی و بین الملل با جدید ترین اخبار آماده ی اطلاع رسانی به تمامی هموطنان گرامی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور ضمن مقاله زیر به بررسی در خصوص تحصیل در کشور لیتوانی می پردازد.

 

 

 

a 6 300x108 تحصیل در لیتوانی

 

در بدو امر سوالاتی ممکن است در ذهن شما عزیزان در به چالش کشاندن من جمله شرایط تحصیل در لیتوانی چگونه است؟ شرایط اخذ پذیرش و اخذ ویزا جهت تحصیل در لیتوانی به چه صورتی می باشد ؟

وضعیت شغلی ، فارغ التحصیلان ، پس از تحصیل در لیتوانی چگونه می باشد ؟

کشور لیتوانی از نظر زندگی و شرایط  جوی چگونه است ؟

نوع دانشگاه های لیتوانی از نظر سیستم آموزشی در چه حدی است؟

دانشگاه های لیتوانی در چه مقاطع تحصیلی و در چه رشته هایی پذیرش دارند؟

دانشگاه های لیتوانی از چه امکاناتی برخوردار است؟

آیا امکان انتقال دانشجو در کشور لیتوانی وجود دارد؟

ضمن آشنایی شما عزیزان با موقعیت جغرافیایی این کشور به سوالات شما دوستان پاسخ داده می شود و همچنین می توانید از طریق ارتباط تلفنی و یا حضوری با مشاورین با سابقه و مجرب موسسه حقوقی ملک پور به اطلاعات کافی دست یابید.

لیتوانی کشور کوچکی  است که در بلوک شرق مستقر گردیده است و در شمال اروپا است.لیتوانی از سمت شمال با کشور لتونی از  سمت جنوب شرقی با کشور بلاروس و از  سمت جنوب غربی با کشور لهستان و روسیه همسایه و همجوارمی باشد و به دلیل توسعه در بخش فناوری و ارتباطات و سرمایه گذاری های خارجی انجام گرفته شده ،  این کشوراز رفاه نسبتا خوبی و سطح عالی اشتغال برخوردار است. این کشور در حوزه اتحادیه شنگن ( پیمان شنگن ) است.  تحصیل در لتیوانی و زندگی در این کشور به نسبت ارزان و دارای کیفیت و شرایط خوب و می تواند انتخاب خوبی برای علاقه مندان به تحصیل و زندگی در یک کشور زیبا ودر حال پیشرفت وتوسعه اروپایی باشد. کشور لیتوانی با عنایت به شرایط پذیرش مهاجر و دارا بودن محیطی آرام و زیبا دارای موقعیت اقتصادی در سطح خوبی می باشد  و می تواند  فرصتی مناسب برای متقاضیان تحصیلی و کار می باشد بطوری که به شرح ذیل در مورد شرایط تحصیلی کشور لیتوانی در مقاطع مختلف به شرح و  بررسی می پردازیم ؛

b 6 300x132 تحصیل در لیتوانی

ادامه تحصیل درکشورلیتوانی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری ممکن است. به نوعی که دانشگاه های لیتوانی از کیفیت های آموزشی بالایی در مقاطع تحصیلی مختلف برخوردار می باشد.دانشگاه های لیتوانی ، دارای اساتید و متخصصان حرفه ای و مجرب در رشته های مختلف این دانشگاه هستند ،که سیستم آموزش در لیتوانی به صورت موسسات و دانشگاههای دولتی و خصوصی شکل گرفته است. در لیتوانی شامل دانشگاه های فنی و حرفه ای نیز می باشد.

ضمن اینکه دانشگاه ها دارای مدارک معتبر می باشند. از میان جوامع اجتماعی مردم لیتوانی در میان ۵ کشور نخست اتحادیه اروپا قرارگرفته اند که در این کشور ها مردم به دو زبان انگلیسی و لیتوانیایی مسلط بوده و تکلم می کنند از نظر سرعت دسترسی اینترنت و استفاده مشترکان تلفن همراه این کشور واجد مقام نخست است . این کشور بالاترین امنیت اجتماعی در زمینه ساخت شهری و خدمات رفاهی با استاندارد های اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است و در ردیف بالایی می باشد.

یکی از دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل از نظرسهل الوصول بودن شرایط تحصیلی دانشجویان می باشد این کشور دارای شرایط مناسب و خوبی از نظر سیستم آموزشی برای تحصیل می باشد. همچنین کشور لیتوانی عضو سیستم انتقال اروپا هست. این سیستم امکان ترنسفرو انتقال به کشور های انگلستان، آلمان ،فرانسه ،ایتالیا ،اسپانیا ،کانادا ،استرالیا برای دانشجویان سال آخر آن مقطع را ایجاد نموده است. بدین جهت ، برای دانشجویان سال آخر تحصیلی امکان انتقال را تسهیل و آسان می کند .دانشگاه های لیتوانی جزء دانشگاه های برتر اروپا به شمار می رود .

موسسات آموزش عالی شامل دانشگاه ها ،دانشکده ها ، مدارس آموزش عالی و مراکز کاربردی و تحقیقاتی است و به دلیل اینکه سیستم آموزشی این کشور هر ۴ سال یک بار مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت و سیستم آموزشی آن به صورت دانشجو محور است و برای دریافت و اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور لیتوانی در اروپا رقابت شدیدی بین علاقه مندان به تحصیل در لیتوانی است . سیستم آموزشی لیتوانی به صورت ترمیک و زبان انگلیسی در مقطع لیسانس و در اکثر رشته ها به صورت انگلیسی است و در بیشتر رشته ها در مقطع فوق لیسانس هم تدریس به زبان انگلیسیمی باشد، که سیستم آموزشی لیتوانی مطابق با سیستم آموزشی آمریکا بوده و به طوری که برای ورود به دانشگاه های لیتوانی همانند ایران بعد از تمام کردن دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم منوط به شرکت و قبولی در کنکور سراسری کشور لیتوانی است و در مقاطع بالاتر هر دانشگاه دارای ضوابط و قوانین متفاوتی و مختلفی می باشد.

لیتوانی دارای ویزای نوع D  مولتی پل است که برای اخذ این نوع ویزا ، نامه میانجیگری دانشگاه برای اخذ آن لازم خواهد بودو تمامی دانشجویان خارجی از طرف اداره مهاجرت لیتوانی در هر سال، کارت اقامتی با امکان رفت و آمد در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا دریافت می کنند. تحصیل در دانشگاه های لیتوانی برای اخذ کارت دایم لیتوانی نخواهد بود و شما تنها در طول مدت تحصیل در این کشور اجازه اقامت قانونی در لیتوانی و ۲۸ کشور دیگر اتحادیه اروپا را خواهید داشت و با اتمام دوره تحصیلی قانونا حق ماندن در لیتوانی و اتحادیه اروپا را دارا خواهید بود.

c 3 300x177 تحصیل در لیتوانی

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره مهاجرت تحصیلی میتوانید با موسسات حقوقی  ملک پور تماس حاصل فرمایید. مشاورین و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی  ملک پور آماده ارائه خدمات حقوقی در زمینه حقوق بین الملل و داخلی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.