کار در لیختن اشتاین و بررسی شرایط آن

کار در لیختن اشتاین ، اخذ ویزای کار لیختن اشتاین، وضعیت کار در این کشور و شرایط زندگی در لیختن اشتاین این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. تمامی نکات مرتبط با کار در لیختن اشتاین و زندگی در این کشور به صورت ساده و خلاصه در این نوشتار آورده شده است. در زمینه کار در کشور لیختن اشتاین و اخذ ویزای کار این کشور سوالاتی پیش می آید از جمله اینکه شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار لیختن اشتاین چیست؟ آیا امکان بردن همراه برای کار در این کشور وجود دارد؟ آیا با کار در لیختن اشتاین می توان اقامت و تابعیت لیختن اشتاین را اخذ نمود؟ در این مقاله به تمامی این سوالات و ابهامات پاسخ خواهیم داد. کار در لیختن اشتاین دارای شرایط خاصی است. این کشور به دلیل محدودیت وسعت شرایط جالب و ویژه ای را برای متقاضیان کار در این کشور در نظر گرفته است که در این مقاله بصورت کامل و جامع آن را بیان خواهیم نمود. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه کار در لیختن اشتاین می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و تخصصی دریافت نمایید.

 • کار در لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن
 • کار در لیختن اشتاین و نرخ بیکاری در آن
 • کار در لیختن اشتاین و ویزای کاری لیختن اشتاین
 • کار در لیختن اشتاین و بررسی ویزای همراه
 • کار در لیختنشتاین و مدارک مورد نیاز ویزای کار
 • کار در لیختن اشتاین و میزان حقوق در لیختن اشتاین
 • کار در لیختن اشتاین و مشاغل مورد نیاز 2019
 • کار در لیختن اشتاین و نحوه کاریابی در آن
 • کار در لیختن اشتاین و مؤسسات کاریابی در لیختن اشتاین
 • کار در لیختن اشتاین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در لیختن اشتاین
کار در لیختن اشتاین کار در لیختن اشتاین

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن

کار در لیختن اشتاین مستلزم دانستن شرایط عمومی این کشور و همچنین آشنایی با اصول اولیه کار در این کشور می باشد. لیختن اشتاین کشوری کوچک واقع در اروپای مرکزی به پایتختی فادوتس می باشد. این کشور دارای مساحت 160 کیلومتری و جمعیتی معادل 37.666 نفر می باشد. لیختن اشتاین  از شرق و شمال با اتریش و از غرب و جنوب با سوئیس همسایه است. بزرگترین شهر این کشور شان با 5500 نفر جمعیت می باشد. واحد پول لیختن اشتاین فرانک سوئیس (CHE)، زبان رسمی آن آلمانی و دین رسمی مردم آن مسیحی می باشد. کشور لیختن اشتاین یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را داراست. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است. نکته جالب در زمینه این کشور این موضع می باشد که لیختن اشتاین تحت الحمایه سیاسی و اقتصادی سوئیس بوده ولی در عین حال مستقل به شمار می آید.

شاید احتمالاً درباره لیختن اشتاین در برخی موارد شنیده‌ باشید، اما این کشور به ندرت در رسانه‌ها مطرح می شود و برای هیچ چیز خاصی مشهور نیست. این کشور کوچک اروپایی به داشتن کیفیت بالای زندگی و حقوق اجتماعی پیشرفته مشهور است. عموماً کار در لیختن اشتاین نیازمند دانستن زبان آلمانی می باشد. در سال‌های اخیر این کشور در تلاش برای همکاری با سازمان ‌های بین‌المللی برای جلوگیری از فرار مالیاتی است، لذا در این راستا فرصت هایی را برای کار خارجیان در این کشور فراهم آورده است که در ادامه به شرایط آن خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی لیختن اشتاین کار در لیختن اشتاین

شرایط عمومی لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین و نرخ بیکاری در آن

یکی از موارد مهم به منظور کار در لیختن اشتاین، نرخ بیکاری این کشور می باشد چرا که تنها کار در کشورهای با نرخ بیکاری پایین برای متقاضیان خارجی امکان پذیر و آسان خواهد بود. میزان متوسط نرخ بیکاری در لیختن اشتاین بین سال های 2006 تا 2018 میزان ۲.۴۳ درصد بوده است که کمترین میزان آن ۱.۵ درصد در ماه می سال ۲۰۱۸ و بیشترین آن میزان ۳.۵ درصد در ژانویه ۲۰۰۶ بوده‌است. در نمودار زیر نرخ بیکاری لیختن اشتاین در سال های 2006 تا 2018 را مشاهده می نمایید.

نرخ بیکاری لیختن اشتاین کار در لیختن اشتاین

نرخ بیکاری لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین و ویزای کاری لیختن اشتاین

افراد خارجی برای کار در لیختن اشتاین می بایست ویزای کاری این کشور به نام مجوز کار را اخذ نمایند. کار در لیختن اشتاین مستلزم داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور می باشد. ویزای کار لیختن اشتاین به سه بخش تقسیم بندی می شود:

 • ویزای کار لیختن اشتاین برای شهروندان سوئیسی

  بدون نیاز به ثبت نام و امکان اخذ اختیاری

 • ویزای کار لیختن اشتاین برای شهروندان اروپایی غیر سوئیسی

  نیازمند ثبت نام و در مواردی ملزم به اخذ مجوز کار در لیختن اشتاین با نام مجوز گذر از مرز

 • ویزای کار لیختن اشتاین برای شهروندان غیر اروپایی

  نیازمند ثبت نام و ملزم به اخذ مجوز کار در لیختن اشتاین با نام مجوز گذر از مرز دارای اعتبار 1 ساله

شاید با دیدن انواع مجوز کار برای شهروندان خارجی متقاضی کار در لیختن اشتاین این سوال برای شما پیش بیاید که چرا مجوز کار در لیختن اشتاین، مجوز گذر از مرز نام دارد. طبق قانون اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین، متقاضیان کار در این کشور، خصوصاً اگر اتباع کشورهای غیر اروپایی محسوب شوند می بایست بصورت روزانه پس از پایان زمان کاری از لیختنشتاین خارج شده و دوباره در روز کاری بعدی با ارائه مجوز گذر از مرز به این کشور بازگشته و مشغول به کار شوند. بیش از52% کارگران خارجی لیختن اشتاین از این روش برای کار در این کشور بهره می گیرند. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است. اخذ مجوز کار برای اتباع کشورهای غیر اروپایی در لیختن اشتاین بسیار دشوار است .هنگامی که موفق به اشتغال به کار در این کشور شدید، دو گزینه پیش رو خواهید داشت: در لیختن اشتاین زندگی کنید یا به یک کارگر مرزی تبدیل شوید.

اگر بخواهید در لیختن اشتاین زندگی کنید، به یک اجازه اقامت ویژه نیز نیاز خواهید داشت. اخذ مجوز اقامت حتی برای شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس نیز دشوار است. بنابراین بهترین گزینه تبدیل شدن به کارگر مرزی است که با دریافت مجوز گذر از مرز متقاضی می بایست هر روز از کشور لیختن اشتاین خارج شده و روز بعد برای کار به این کشور برگردد و یا با اشتغال به کارهای ساده تر مانند گارسون رستوران، بار و سایر مشاغل اینچنینی سکونت هفتگی در خوابگاه های ویژه کارگران در این کشور داشته و در پایان هر هفته به اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین مراجعه نموده و برگه حضور ویژه خود را امضا کنند. همانگونه که مشاهده نمودید، کار در لیختن اشتاین گزینه مناسبی محسوب نشده و می توان به گزینه های بهتر با امکانات و خدمات اجتماعی بیشتر مانند آلمان و اتریش فکر نمود.

کار در لیختن اشتاین و بررسی ویزای همراه

یکی از موارد بسیار مهم در مبحث کار در لیختن اشتاین، امکان اخذ ویزای همراه می باشد. با توجه به محدودیت های بسیار ذکر شده برای دارندگان مجوز کار کشور لیختن اشتاین، این مجوز تنها برای خانواده افرادی صادر می شود که دارای اقامت این کشور می باشند. لذا شرایط همراهی خانواده برای دارندگان اقامت لیختن اشتاین را در ادامه این بخش شرح خواهیم داد.

ویزای همراه برای دارندگان اقامت لیختن اشتاین برای همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر خواهد شد. این درخواست می بایست در 3 سال اول اقامت متقاضی در این کشور ارائه شود و در غیر این صورت پذیرفته نخواهد شد. برای درخواست ویزای همراه لیختن اشتاین داشتن شرایط ذکر شده در ذیل الزامیست:

 • متقاضی می بایست دارای اقامت موقت و یا دائم لیختن اشتاین باشد
 • زوجین می بایست بالای سن قانونی برای ازدواج (21 سال) باشند
 • زوج یا زوجه ساکن کشور ثالث می بایست دانش ابتدایی از زبان آلمانی داشته باشد
 • دارنده اقامت لیختن اشتاین می بایست دارای مسکن جهت زندگی اعضای خانواده باشد
 • قرارداد کاری را به اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین ارائه دهد

پس از قبول درخواست متقاضی می بایست مشخصات خانواده خود را در اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین ثبت نموده و اعضای خانواده خود را بیمه نماید. همچنین می بایست فرزندان خود را در مدارس این کشور ثبت نام نموده باشد. همراهان متقاضی اجازه کار در این کشور را خواهند داشت ولی برای خود اشتغالی نیاز به اخذ مجوز از ادارات مربوطه خواهد بود.

کار در لیختن اشتاین و مدارک مورد نیاز ویزای کار

به منظور اخذ ویزای کار لیختن اشتاین، ارائه مدارک و داشتن شرایطی ضروریست.  تمامی افرادی که قصد اقامت بیش از 3 ماه به هر دلیلی را در این کشور دارند، می بایست نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند. لازم به ذکر است کلیه امور حقوقی کشور لیختن اشتاین در سفارت سوئیس در کشور مبدا انجام می شود و به اصطلاح کشور سوئیس حافظ منافع لیختن اشتاین محسوب می شود. لازم به ذکر است که ارائه مدارک درست و کامل شانس متقاضی را برای اخذ ویزای کار لیختن اشتاین افزایش خواهد داد. مدارک اخذ ویزای کار لیختن اشتاین به شرح زیر می باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر دارای اعتبار حداقل 3 ماه
 • عکس پاسپورتی
 • نامه پیشنهاد کاری
 • بلیط رفت و برگشت به لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین و میزان حقوق در لیختن اشتاین

اصلی ترین دغدغه افراد در زمینه کار در لیختن اشتاین بی شک میزان حقوق دریافتی در این کشور است، چرا که بوسیله آن می توان دریافت که آیا با آن مبلغ می توان هزینه های زندگی در این کشور را تامین نمود یا خیر.  بر اساس تحقیقات اخیر، میانگین حقوق ناخالص در لیختن اشتاین 87.922 فرانک سوئیس در سال می باشد. میانگین حقوق خالص پرداختی در این کشور نیز 69.690 فرانک سوئیس در سال است. بالاترین میزان حقوق پرداختی در لیختن اشتاین 100.000 فرانک سوئیس در سال بوده است که این میزان ماهیانه به طور میانگین 5.407 فرانک سوئیس محاسبه می شود. 75% شاغلان در کشور لیختن اشتاین حقوقی بالای 2.759 فرانک سوئیس در ماه دریافت می نمایند. بیشترین آمار اشتغال در این کشور مربوط به فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس می باشد.

در نمودار زیر میزان حقوق پرداختی در 3 سال اخیر در کشور لیختن اشتاین آورده شده است. این نمودار نشان می دهد که حقوق پرداختی در سال 2019 نسبت به سال 2018 2% افزایش یافته است.

حقوق پرداختی در لیختن اشتاین کار در لیختن اشتاین

حقوق پرداختی در لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین و مشاغل مورد نیاز 2019

یکی دیگر از مطالب مهم در زمینه کار در لیختن اشتاین، دانستن مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد. مشاغل مورد نیاز لیختن اشتاین سالیانه از طریق اداره کار این کشور اعلام می شود. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز لیختن اشتاین به همراه حقوق پرداختی آنان آورده شده است.

عنوان شغل حقوق پرداختی
حسابداری 3.699 فرانک سوئیس
معمار 5.009 فرانک سوئیس
وکیل 8.164 فرانک سوئیس
صندوق دار 3.158 فرانک سوئیس
آشپز 4.487 فرانک سوئیس
مهندس شهرسازی 4.829 فرانک سوئیس
مهندس کامپیوتر 4.033 فرانک سوئیس
دندانپزشک 12.883 فرانک سوئیس
برنامه نویس 4.543 فرانک سوئیس
مهندس برق 5.315 فرانک سوئیس
معلم ابتدایی 3.819 فرانک سوئیس
مدیر منابع انسانی 7.616 فرانک سوئیس
مهندس مکانیک 5.268 فرانک سوئیس
پرستار 4.445 فرانک سوئیس
داروساز 6.024 فرانک سوئیس
پیش خدمت 3.382 فرانک سوئیس

کار در لیختن اشتاین و نحوه کاریابی در آن

کار در لیختن اشتاین نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای لیختن اشتاینی می باشد. قبل از اخذ ویزای کار لیختن اشتاین می بایست با کارفرمایی در این کشور ارتباط برقرار کنید. با توجه به اینکه کشور لیختن اشتاین ویزای جست و جوی کار ندارد، کاریابی در این کشور می بایست در خارج از خاک این کشور صورت پذیرد. سه راه برای کاریابی در لیختن اشتاین وجود دارد: اقدام از طریق موسسات کاریابی، سفر توریستی به لیختن اشتاین و کاریابی حضوری در این کشور، استفاده از افراد محلی به منظور جستجوی محلی فرصت های شغلی در لیختن اشتاین، که بهترین و معتبرترین آن بهره گیری از موسسات کاریابی بین المللی می باشد. در بخش بعدی به معرفی موسسات کاریابی معتبر در لیختن اشتاین خواهیم پرداخت.

کار در لیختن اشتاین و مؤسسات کاریابی در لیختن اشتاین

همانطور که اشاره کردیم، بهترین روش کاریابی در کشور لیختن اشتاین بهره گیری از موسسات کاریابی بین المللی در این کشور می باشد. موسسات کاریابی به دو نوع موسسات کاریابی بین المللی فیزیکی و موسسات کاریابی بین المللی مجازی تقسیم بندی می شوند که ما در این بخش به معرفی نوع دوم آن خواهیم پرداخت.

 • AMSFL.LI
 • Jobber.li
 • Welcome.li

کار در لیختن اشتاین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در لیختن اشتاین

در اکثر کشورهای جهان، پس از چند سال کار می توان نخست اقامت موقت، سپس اقامت دائم و در انتها پاسپورت و تابعیت آن کشورها را اخذ نمود ولی در لیختن اشتاین به دلیل اینکه اقامت کاری آن بدون امکان زندگی در این کشور است، قوانین کمی پیچیده تر و اخذ اقامت و تابعیت دارای پروسه خاص می باشد. اقامت دائم لیختن اشتاین از طریق کار مجوز  B Permit نام داشته و به دو صورت اعطا می شود:

 • اقامت دائم برای شهروندان سوئیس و اتحادیه اروپا

  اقامت دائم از طریق کار برای شهروندان سوئیسی و اروپایی از طریق لاتاری و صلاحیت صورت می پذیرد، به این صورت که هر ساله تعداد 28 مجوز اقامتی برای دارندگان مجوز کار در لیختن اشتاین اعطا می شود که نصف آن از طریق لاتاری و نصف دیگر آن از طریق ثبت نام اهدا می شود

 • اقامت دائم برای شهروندان غیر اروپایی

  اقامت دائم برای شهروندان غیر اروپایی صرفاً ویژه مدیران، متخصصین و نیرهای ماهری است که دارای سابقه کار زیادی در زمینه شغلی خود دارند

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در لیختن اشتاین و سخن پایانی

کار در لیختن اشتاین ، اخذ ویزای کار لیختن اشتاین، وضعیت کار در این کشور و شرایط زندگی در لیختن اشتاین به عنوان یکی از موضوعات پیش رو در زمینه اخذ ویزای کار کشورهای اروپایی در این نوشتار مورد تحقیق واقع شد. کار در لیختن اشتاین برای افراد غیر اروپایی همانگونه که مشاهده نمودید، دارای شرایط سخت و ویژه ای است که تا حدودی ما را به یاد شرایط کار در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس می اندازند. در نتیجه می توانید به جای کار در این کشور در کشورهایی مانند اتریش و آلمان مشغول به کار شوید که از شرایط زندگی و کاری بسیار خوبی برخوردار هستن و پس از گذشت چند سال از کار و پرداخت مالیات در این کشورها به آنها اقامت و تابعیت اعطا می کنند. متقاضیان کار در لیختن اشتاین و اخذ ویزای کار این کشور می توانند پس از مطالعه مقالات مرتبط با کار در این کشور و همچنین مشاهده ویدئوهای رایگان موجود در سایت و شبکه های اجتماعی موسسه در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود در زمینه کار در لیختن اشتاین را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.