کار در لهستان

کار در لهستان

کار در لهستان و اخذ اقامت لهستان از طریق کار در این مقاله به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به لهستان را دارند در پی راه های مهاجرت به لهستان میباشند.در این مقاله سعی نمودیم تا مهم ترین مباحث در خصوص یکی از روش های مهاجرت به لهستان که همان کار در لهستان است را به عرضتان برسانیم.

شرایط لازم برای کار در لهستان

کار در لهستان برای افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار در لهستان میباشند نیازمند بررسی شرایط لازم میبباشد.نکته ی مهم در این خصوص این است که برای کار در این کشور باید درخواست اجازه ی کار نمایید.به این منظور ابتدا با کمک وبسایت های کاریابی در لهستان شغل مورد نظر خود را بیابید و از طریق کارفرمای جدید اقدام به اخذ اجازه ی کار نمایید.بنابراین کار فرمای شما لازم است که این اجازه را برای شما کسب نماید.

انواع ویزاهای کاری برای کار در لهستان

  • نوع (A):فرد برای یک کارفرما در لهستان کار میکند که شرکت،محل اقامت و باقی مسائل مربوط به بیزینس در لهستان قرار دارد.
  • نوع (B):فرد بین 6 الی 12 ماه به عنوان مدیریت یک شرکتی که در لهستان بنا شده است کار میکند.
  • نوع (C):فرد برای یک کارفرمای غیر لهستانی کار میکند ولی مجاز به کار بالای 30 روز در یک شعبه یا شرکت در لهستان میباشد.
  • نوع (D):فرد برای یک کارفرمای غیر لهستانی کار میکند ولی مجاز به حضور و کار در لهستان در بخش صادرات و یا بخش خدمات به صورت موقت میباشد.
  • نوع (E):فرد برای یک کارفرمای غیر لهستانی کار میکند و اجازه ی کار بالای 3 ماه را دارد و هیچ یک از شرایط بالا هم شامل او نمگیردد.

جهت اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص اقدام برای اخذ ویزای لهستان و مهاجرت به لهستان میتوانید از مشاوران موسسه ی ملک پور راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

اخذ اقامت و تابعیت لهستان از طریق کار در لهستان

کار در لهستان یکی از روش های موجود برای اخذ اقامت لهستان میباشد.روش های دیگری همچون ازدواج و تحصیل نیز وجود دارند که برای کسب اطلاعاتی در خصوص آن روش ها میتوانید عبارت مورد نظر را بهمراه کلید واژه ی ملک پور جست و جو نمایید.این کار باعث میشود مقالات دست اول و به روز رسانی شده به دست شما برسند تا بتوانید اطلاعات درستی دریافت نمایید.با پیدا کردن کار در لهستان به شما اقامت موقت لهستان را خواهند داد که این اقامت در بیشترین حالت 3 ساله خواهد بود.شما میتوانید هر زمانی از سال در کشور خودتان برای اخذ اجازه ی کار و در پی آن اخذ اقامت موقت در لهستان اقدام بفرمایید.پس از دریافت اقامت موقت کارتی مبنی بر اقامت لهستان به شما داده خواهد شد که به کمک آن میتوانید آدرس محل سکونت خود را ثبت بنمایید.پس از آن به شما شماره ی PESEL داده میشود که از آن طریق مالیات های خود را پرداخت مینمایید.

نکته:برای افراد مقیم در خارج از ایالت متحده ی اروپا که برای ورود به لهستان به ویزا نیازمندند،پس از دریافت کارت اقامت لهستان به راحتی میتوانند بدون نیاز به ویزا به لهستان رفت و آمد نمایند.

پس از 10 سال ماندن در لهستان به صورت مداوم و تمدید قرارداد کاری میتوانید اقامت و تابعیت لهستان را دریافت نمایید.

حقوق و درآمد حاصل از کار در لهستان

کار در لهستان و بررسی آن از حیث درآمدی به صورت کامل مورد بررسی است.در نظر دارید که درآمد حاصل از کار در هر کشوری از جمله لهستان به میزان مهارت،تجربه،تحصیلات،سوابق و رزومه ی کاری شما خواهد داشت.بدین منظور جدولی از مشاغل و درآمد های مربوطه برای کار درلهستان را برای شما تنظیم نموده ایم.

 

  عنوان شغلی در لهستان درآمد کار(دلار)
1 حساب دار تازه کار 900-1500
2 حساب دار با تجربه 1300-2000
3 حساب دار حرفه ای 1700-2500
4 سرگروه پروژه 2600-4000
5 مدیر 4000-6000
6 برنامه نویس کامپیوتر 2100-4700
7 مسئول دفتر/بخش اداری 2000-3700
8 کارشناس آزمایشگاه 1100-1600
9 مهندس کنترل کیفی(بر اساس تجربه) 1300-2600
  مهندس تحقیق و توسعه(R&D) 3900-5300

 

نرخ بیکاری جهت بررسی کار در لهستان

کار در لهستان از نقطه نظر حقوق دانان و وکلای مهاجرت با توجه به نرخ بیکاری لهستان گزینه ی نامناسبی به شمار بخواهد آمد.با توجه به اینکه نرخ بیکاری در سال 2018 برای لهستان 4.3 درصد میباشد،این کشور سی و سومین کشور از لحاظ درصد مشغولیت افراد به کار را دارد.در زیر نرخ بیکاری لهستان بین سال های 2007 تا 2017 در نموداری مششخص شده است.

مشاغل موجود برای کار در لهستان

با توجه به پیشرفت هایی که لهستان در بخش بیزینس و خدمات داشته است در بخش هایی اعم از توزیع و خدمات پخش متقاضی استخدام افراد میباشد.بخش اعظمی از نیاز های شغلی کشور لهستان برای افراد تحصیل کرده و حرفه ای از جمله مهندسان،پزشکان و اساتید و مدرسان و همچنین بخش فروش و مدیریت فروش میباشد.کار در لهستان با زبان انگلیسی قابل انجام میباشد و با تسلط به زبان انگلیسی قادر خواهید بود یکی از شرایط لازم برای صلاحیت کار در لهستان را به دست آورید.

ساعت کاری جهت کار در لهستان

کار در لهستان همچون اکثر مناطق و کشور ها شامل 40 ساعت در هفته طی 5 روز کاری یا 8 ساعت در روز میباشد.استراحت در بین کار برای زمانی که شما 6 ساعت کار انجام داده اید به مدت 15 دقیقه مجاز میباشد و این 15 دقیقه جزو تایم کاری شما به حساب خواهد آمد و بابت آن حقوق دریافت خواهید نمود.همچنین یک تایم 1 ساعته برای زمان ناهار هم وجود دارد که این زمان جزو تایم کاری شما حساب نمیگردد یعنی بابت آن حقوقی به شما تعلق نمیگیرد و چنانچه 1 ساعت را برای ناهار صرف نماید ملزم به 1 ساعت کار بیشتر در شرکت خواهید بود.همچنین نکته ی مثبتی که در مورد کار درلهستان میتوان اشاره کرد ساعات کاری قابل انعطاف آن میباشد. به این معنا که شما میتوانید در طی هفته با اجازه ی کارفرما ساعات مختلفی را به کار بپردازید و یا در صورت امکان با گذراندن زمان بیشتر در شرکت آخر هفته ی خود را سریع تر آغاز کنید.

جمع بندی در خصوص کار در لهستان

کار در لهستان و اخذ ویزای کاری لهستان در این مقاله با اهم نکات و جزئیات مورد بررسی قرار گرفت. نکات بسیار مهمی چگونگی بررسی پرونده ی شما،مبلغ مورد نیاز جهت مهاجرت به لهستان و اساسا چگونگی هزینه ها در کشور لهستان و بسیاری از سوالات مرتبط نیز نیاز به تحلیل و بررسی دارد.توصیه اکید میکنیم سوالات خود را با بهترین مشاورین ما به صورت رایگان مطرح بفرمایید. در زیر این مقاله برای شما این امکان فراهم شده که سوالات خود را مکتوب بفرمایید تا در ارائه ی هرچه بیشتر خدمات مهاجرتی و مشاوره ای یاری رسان باشید..ضمنا بسیاری از هم وطنانی که سوالات شما را مشاهده میکنند امکان پاسخگویی به سوالات شما را نیز خواهند داشت.به همین منظور و برای رفاه حال شما نه تنها در بخش زیرین این مقاله بلکه در صفحه ی اصلی سایت نیز بخش پرسش و پاسخ همگانی طراحی گردیده که همه ی مردم میتوانند در کنار ما و مشاورین به پرسش و پاسخ با یکدیگر بپردازند.امیدواریم از مقاله ی مرتبط با کار در لهستان لذت برده باشید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.