کار در امریکا

کار در امریکا

کار در امریکا و همچنین شرایط مهاجرت کاری به امریکا از جمله مواردی است که همواره مورد توجه مخاطبان زیادی از سراسر دنیا قرار گرفته است .

امریکا سالهای سال است که در بین جوامع مختلف به سرزمین فرصتها معروف بوده است و هر ساله مخاطبان بسیاری را به فکر مهاجرت از طریق کار در امریکا و همچنین مهاجرت تحصیلی به امریکا ، سرمایه گذاری در امریکا و دیگر روش های اخذ اقامت از جمله ازدواج و تولد فرزند در امریکا و و حتی پناهندگی درامریکا می اندازد.

در این مقاله سعی بر آن است که انواع راهها و سناریوی اخذ اقامت از طریق کار در آمریکا را به طور کامل برای شما عزیزان شرح داده تا با شیوه ی اخذ اقامت کاری آمریکا بیشتر آشنا شوید .

بررسی کار در امریکا :

امریکا با 325 میلیون نفر رتبه ی سوم پرجمعیت ترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است . با این وجود شرایط کار در آمریکا بسیار مناسب بوده و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و در حدود 3.7 درصد میباشد . پایین بودن نرخ بیکاری نشان از اقتصاد پویای آن کشور داشته و بدین معنی که در این کشور فرصتهای شغلی از نیروی کار نیز بالاتر است . به همین خاطر شرایط بسیار مناسبی جهت کار در امریکا وجود دارد که اشخاص میتوانند در صورت داشتن شرایط مورد قبول برای این پروسه اقدام کنند .

انواع ویزاهای کار در امریکا :

همان طور که مستحضر هستید دریافت ویزای کاری امریکا و یا هر کشور مقصد، بهترین نوع اخذ اقامت آن کشور است. چرا که که در این شیوه شخص بدون نیاز به اینکه هزینه های بالایی را متحمل شود میتواند برای پروسه ی مهاجرتی خود اقدام نماید .

برای مهاجرت کاری به امریکا و اخذ ویزای کار امریکا تایپ های ویزای مختلفی وجود دارد که تعدادی از آنها را به اختصار برای شما عزیزان توضیح میدهیم :

ویزا های تایپ H1 ، H1B که مستلزم داشتن Job Offer یا همان پیشنهاد شغلی هستند و در ادامه توضیحات مفصلی در رابطه با این تایپ ویزا را خدمتتان عرض میکنیم .

ویزای J1 که بیشتر مربوط به اساتید ، هنرمندان و ورزشکاران میباشد.

ویزایEB1 که مربوط به افراد نخبه و متخصص در شغل های مورد نیاز امریکا هستند.

ویزای EB2 که مربوط به شغل های مدیریتی بوده و با سرمایه ی 200 هزار دلاری برای شخص ویزای 2 ساله صادر میگردد.

ویزای EB3 که مربوط به جذب نیروی غیر متخصص بوده و به ویزای کارگری نیز معروف است.

و ویزای EB5 که مربوط به پروسه های کار آفرینی و سرمایه گذاری بوده و حداقل سرمایه ی شخص میبایست 500 هزاردلار و یا یک میلیون دلار باشد .

 • ویزای کاری H1B امریکا :

یکی از انواع ویزاهای کاری امریکا که به ویزایH1B  شناخته میشود مبتنی بر داشتن پیشنهاد شغلی از کشور مقصد میباشد.

این ویزا برای افرادی صادر میشود که رشته و تخصص آنها در زمینه ی مشاغل مورد نیاز کار در امریکا باشد .

در این تایپ ویزا شما بایستی یک رزومه ی کاری و پروپوزال قوی از خود تهیه نموده و آن را برای ادارات کاریابی مختلف در امریکا ارسال کنید .

پس از تایید شدن مدارک کاری، تحصیلی و بررسی شرایط اولیه، از شما مصاحبه ی کاری گرفته میشود و در صورت تایید نهایی کارفرما ، برای شما job offer صادر میگردد و شما با در اختیار داشتن این پیشنهاد شغلی میتوانید برای دریافت ویزای کاری امریکا اقدام کنید .

مدت زمان این ویزا 3 ساله بوده که این امکان وجود دارد که تحت شرایط خاصی تا 3 سال دیگر نیز تمدید گردد . البته شخص در صورت داشتن شرایط لازم و تایید کارفرما میتواند برای دریافت گرین کارت امریکا اقدام نماید و چنانچه شخص نتواند گرین کارت دریافت کند پس از اتمام دوره ی 6 ساله میبایست خاک امریکا را ترک کند و مجددا برای دریافت این ویزا درخواست دهد .

 • ویزای کاری EB1 C امریکا :

ویزای کاری EB1 C امریکا یک ویزای مبتنی بر پایه ی اشتغال بوده  (employment base) و شخص میبایست در زمینه ی شغل مورد نظر تخصص لازم را داشته باشد . حداقل مدرک تحصیلی شخص متقاضی میبایست مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس مرتبط با شغل مورد نظر بوده و در مجموع حداقل 5 سال سابقه ی کاری مرتبط داشته باشد . این ویزا به جهت استخدام یا کار در امریکا صادر گردیده و در صورتی که شخص شرایط لازم را داشته باشد در نهایت میتواند موفق به اخذ گرین کارت امریکا شود .

اما نکته ی مهم در رابطه با این ویزا آنست که شخص میبایست پیش از درخواست ویزا ،حداقل یک سال در آن شرکت در آمریکا و یا شعبات زیر مجموعه ی آن در کشور های دیگر مشغول به کار بوده و این سابقه را با نامه ی کاری از شرکت مربوطه و دیگر مدارک معتبر به اثبات برساند . همچنین این رزومه ی کاری یک ساله، میبایست مربوط به سه سال گذشته باشد و در غیر این صورت پذیرفته نیست .

با این شرایط در صورتی که شرکت مادر در امریکا باشد و فعالیت و بیزنس آن در جریان باشد میتواند برای کارمند خود job offer بفرستد و شخص با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت ویزا به سفارت این کشور مراجعه نماید .

گفتنی است که در همان سال اول اجرایی شدن این تایپ ویزا بیش از 40 هزار نفر از طریق همین پروسه توانستند ویزای کاری امریکا را اخذ کرده و وارد خاک این کشور شوند .

اما نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که  فرم های مربوطه از جمله فرم DS_160 را به دقت پرکرده و مدارک مورد نیاز از جمله سوابق کاری ، تحصیلی و دیگر مدارک خود را به طور کامل تهیه و ترجمه کنید . در روز مصاحبه با آرامش صحبت کرده و سعی کنید که نظر آفیسر را جلب کنید .

دقت داشته باشید که این پروسه به طور معمول بین 8 ماه تا یکسال به طول می انجامد . اما شما عزیزان میتوانید با مشورت گرفتن از وکیل مهاجرتی مجرب به این پروسه سرعت ببخشید .

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در امریکا :

  1. پاسپورت معتبر که بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد .
  2. ترجمه ی مدارک هویتی (شناسنامه و … )
  3. ترجمه ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات و پس از آن اخذ مهر تایید از وزارت امور خارجه و دادگستری
  4. پر کردن صحیح و دقیق فرم DS_160 و تایید فرم
  5. عکس تمام رخ
  6. داشتن پیشنهاد شغلی معتبر
  7. نامه ی عدم سوء پیشینه
  8. نامه ی پزشکی مربوط به تایید عدم ابتلا به بیمار های خطرناک همچون ایدز و …
  9. همراه داشتن مدارک و سوابق کاری و ترجمه ی آنها

سایت های کاریابی جهت کار در امریکا :

در این قسمت لینک چند مورد از سایتهای کاریابی در امریکا را خدمتتان ارائه میکنیم :

https://www.indeed.com/l-United-States-jobs.html

https://www.usa.gov/find-a-job

www.workbrige.com

http://www.statravel.com.au/work-in-the-usa.htm

www.jobspring.com

www.nationaleventstaffing.com

https://www.wikihow.com/Get-a-Job-in-America

www.balabustabrooklyn.com

 

ریسک ویزای کار در امریکا :

کار در آمریکا و پروسه ی اخذ اقامت از این طریق همواره مورد توجه ایرانیان بسیاری بوده است . اما با توجه به کشمکش های اخیر و متزلزل شدن روابط دو جانبه ی بین دو کشور، ریسک ویزای افراد ایرانی بسیار بالا بوده و اکثر ویزا ها ریجکت میشوند . لذا پیشنهاد میشود که در حال حاضر برای ویزا های توریستی ، ویزاهای تحصیلی و ویزای کاری آمریکا اقدام نکنید . چرا که شانس ویزا شدن افراد بسیار پایین است و طبق بیانیه ی جدیدی که از سوی ریاست جمهوری امریکا به سفارت این کشور اعلام گردیده ویزای کلیه ی ایرانی ها بجز کسانی که دارای تابعیت امریکا هستند و یا گرین کارت امریکا را دارند ریجکت میشوند.

به همین جهت پیشنهاد میشود که کشور هایی را مد نظر قرار دهید که روابط دوجانبه ی مناسبی با ایرانی ها دارند و شانس شما برای دریافت ویزا بالاتر باشد که از جمله ی آنها میتوان به کانادا اشاره کرد که کشوری مهاجر پذیر بوده و شرایط بسیار مناسبی برای شهروندان خود فراهم آورده است .

 سخن پایانی :

البته کشورهای اروپایی بسیاری وجود دارند که از نظر سطح رفاه اجتماعی و توجه به حقوق شهروندی در سطح بسیار بالاتری نسبت به آمریکا قرار دارند که میتوانند گزینه های بسیار مناسبی برای مهاجرت کاری ، تحصیلی و … باشند . از جمله ی این کشور ها میتوان به اتریش ، سوییس ، آلمان و دیگر کشور های پیشرفته ی اروپایی اشاره کرد .

اما پیش از هر اقدامی در باب کار در امریکا لازم است که شرایط کنونی شما به دقت بررسی شده و به همین جهت پیشنهاد میشود که با یک وکیل مهاجرت مورد اعتماد و مجرب در این زمینه مشورت گرفته و از او بخواهید که پرونده ی شما را به دقت بررسی کرده و مورد تحلیل قرار دهد و بهترین راهکار و گزینه ی پیشنهادی را خدمت شما معرفی کند .

موسسه ی حقوقی ملک پور افتخار دارد که در طی 15 سال متوالی توانسته است رضایت موکلان خود را جلب کرده و در این پروسه همواره همراه و حامی این بزرگواران در امر مهاجرتشان باشد و دلیل آن چیزی جز احساس مسئولیت پذیری و حساسیت نسبت به انجام صحیح پرونده ی موکلان و ارائه ی اطلاعات صحیح و معتبر از منابع اصلی سایت دانشگاه ها و سفارت کشور ها نمیباشد .

لذا شما عزیزان میتوانید جهت اطلاع از چگونگی برقراری ارتباط با وکیل مهاجرت و اخذ مشاوره ی تلفنی رایگان با دفتر مرکزی موسسه ی حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در شهر های تهران ، اهواز و گیلان تماس حاصل نموده و همچنین در صورت نیاز از مشاوره ی تخصصی این عزیزان نیز بهره مند شوید تا بتوانید تصمیم صحیح و جامعی را در راستای مهاجرت خود اتخاذ نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.