کار در آلمان و بررسی شرایط آن

 • کار در آلمان و شرایط عمومی آن
 • کار در آلمان از طریق پیشنهاد کاری
 • کار در آلمان از طریق ویزای جستجوی کار
 • کار در آلمان و کارت آبی یا Blue Card
 • کار در آلمان و مدارک ویزای کاری آلمان
 • کار در آلمان و نرخ بیکاری
 • کار در آلمان و موسسات کاریابی در آلمان
 • کار در آلمان و مشاغل مورد نیاز
 • کار در آلمان و میزان حقوق
 • کار در آلمان و مزایای آن
کار در آلمان کار در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در آلمان و مقدمه ای بر آن

کار در آلمان ، شرایط اخذ ویزای کار در آلمان و مهاجرت و اخذ اقامت آلمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. از آنجایی که کشور آلمان پس از آمریکا و ژاپن سومین کشور قدرتمند صنعتی در دنیاست بنابراین موقعیت های شغلی مناسبی برای نیروهای ماهر و متخصص در این کشور وجود دارد و همین امر سبب گردیده تا سالانه مهاجران زیادی  کار در کشور آلمان را انتخاب کنند. در باب مهاجرت از طریق کار در کشور آلمان توجه به این نکته حایز اهمیت می باشد که شرایط گرفتن ویزای کاری آلمان چگونه است؟ ما در این مقاله اساسی ترین و مهمترین مسایل در خصوص کار در آلمان را مورد بررسی قرار داده ایم. علاوه بر این کارشناسان زبده موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش، همواره آماده ارائه مشاوره در زمینه کار در آلمان و مهاجرت کاری به آلمان می باشند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ویزای کار آلمان

video کار در آلمان

مقاله مرتبط

اقامت آلمان از طریق کار

کار در آلمان و شرایط عمومی آن

کار در آلمان برای اتباع ایرانی و بسیاری از افراد خارجی دارای شرایط بسیار مناسبی است و می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان گردد. کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا است. مساحت این کشور 35712141 کیلومتر مربع و جمعیت آن در حدود 82 میلیون نفر می باشد. زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی و واحد پولی آن یورو است. کشور آلمان قطب اقتصاد اروپا است. نرخ بیکاری این کشور 3.6 درصد می باشد که درصد بسیار کمی محسوب می شود.  این کشور با کمبود نیروی کار روبروست و درهای خود را به روی متخصصان خارجی گشوده است و از آنجاییکه سن جامعه آلمان بالاست به همین دلیل کشور آلمان پذیرای نیروی کار جوان و تحصیل کرده است. این کشور به کسانی که تحصیلات در حد لیسانس و بالاتر و همچنین مدرک زبان آلمانی و سن زیر چهل سال را دارند اجازه ورود به کشور آلمان به مدت شش ماه را داده و در صورتی که منجر به قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی گردد می توانند اقامت کشور آلمان را اخذ نمایند.

کار در آلمان از طریق پیشنهاد کاری

متقاضیان اخذ ویزای کار در آلمان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم به این کشور صنعتی مهاجرت کرده و مشغول به کار گردند و اقامت این کشور را برای خود و خانواده خود اخذ نمایند. اخذ ویزای کار در آلمان به چند طریق امکان پذیر می باشد که درادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. به متقاضی کار در اتحادیه اروپا این اجازه داده می شود که برای مدت زمان مشخصی حدودا بین 3 تا 6 ماه در کشور آلمان به جستجوی کار بپردازد و در صورت پیدا کردن کار مناسب و مرتبط با رشته ی تحصیلی درخواست کارت اقامت بدهد.

اخذ ویزای کار در آلمان برای اتباع خارجی مشابه اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این صورت می باشد که متقاضی کار در آلمان نیازمند یک پیشنهاد شغلی است که امری بسیار سخت می باشد چرا که بایستی کارفرما آگهی را به مدت 3 ماه در کشور آلمان درج نماید و سپس به مدت 3 ماه دیگر در اتحادیه ی اروپا تکرار شود و در صورتی که متقاضی شغل مورد نظر در کشور آلمان و اتحادیه ی اروپا نباشد این دعوت نامه به متقاضی خارجی می رسد.

کار در آلمان از طریق ویزای جستجوی کار

کار در آلمان و اخذ ویزای کاری آلمان علاوه بر اینکه از طریق پیشنهاد کاری ممکن است می تواند از طریق ویزای شش ماهه جستجوی کار نیز اخذ گردد. فرد پس از اخذ این ویزا وارد کشور آلمان شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار دارد و در صورتی که پیشنهاد شغلی مناسب اخذ نماید ویزای او تمدید گردیده و موفق به دریافت بلوکارت کشور آلمان می شود . بلوکارت آلمان قابلیت تمدید شدن را دارد و شخص با دارا بودن آن امکان اخذ اقامت دایم را نیز دارد. جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان فرد متقاضی می بایستی دارای مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی و سن زیر 45 سال و مدرک زبان آلمانی باشد.

فرد با اخذ ویزای جستجوی کار آلمان نمی تواند همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را از ابتدا همراه خود ببرد و پس از اخذ شغل این امکان وجود دارد که خانواده به او ملحق گردند. پروسه انجام این کار معمولا بین 3 تا 6 ماه بطول می انجامد و همسر فرد با دارا بودن مدرک زبان آلمانی a1 برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه می نماید .

کار در آلمان و کارت آبی یا Blue Card

با کار در آلمان تحت شرایطی شخص می تواند در کنار اخذ اقامت آلمان برای دریافت بلوکارت آلمان نیز درخواست دهد که مجموعه ای از این شرایط به شرح زیر است:

 • متقاضی دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر و مورد تایید کشور آلمان باشد.
 • متقاضی بایستی قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود با شرکت آلمانی در دست داشته باشد.
 • حقوق دریافتی فرد در قرارداد منعقده با شرکت آلمانی حداقل در سال 45000 یورو باشد البته درمشاغل مورد نیاز کشور آلمان اگر سالانه 35000 یورو حقوق دریافت کند نیز کفایت می کند.

مدت زمان اعتبار کارت آبی بسته به قرارداد کاری فرد دارد. در صورتی که قرارداد کاری چهار ساله باشد اعتبار کارت چهار ساله خواهد بود و نهایتا موفق به دریافت اقامت دائم می گردد. در صورتی که قرارداد کاری کمتر از چهار سال باشد اعتبار کارت آبی به همان میزان بعلاوه سه ماه بیشتر خواهد بود.

هزینه ویزای کار آلمان
گرفتن ویزای کار آلمان
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

کار در آلمان و مدارک ویزای کاری آلمان

به منظور کار در آلمان شما بایستی مدارکی را تهیه و ارائه نمایید که این مدارک در کنار مدارک هویتی، مدارکی دال بر توانایی علمی و عملی شما نیز می باشد، مدارک لازمه جهت اخذ ویزای کاری آلمان بطور کامل در زیر عنوان شده است.

 • ارائه پرینت ساپورت مالی به سفارت
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اصل شناسنامه
 • پاسپورت
 • تکمیل فرم تقاضای کار
 • ارائه رزومه کامل
 • بیمه نامه
 • رزرو هتل و داشتن بلیت هواپیما

کار در آلمان و نرخ بیکاری

یکی از مهم ترین نکات در زمینه اخذ ویزای کاری توجه به نرخ بیکاری کشور مورد نظر می باشد. نرخ بیکاری نشان دهنده تعداد افراد بیکار در آن کشور می باشد. کار در آلمان به این دلیل که نرخ بیکاری پایین دارد مطلوب می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور آلمان در ماه های اخیرسال 2018 قابل مشاهده است.

کار در آلمان کار در آلمان

کار در آلمان و مشاغل مورد نیاز

جهت کار در آلمان افراد می توانند با داشتن مدارک مختلف درخواست کار دهند اما به طور قطع دسته ای از مشاغل با توجه به اینکه کشور آلمان، کشوری صنعتی است شرایط کاری بهتری داشته و امکان پیدا کردن کار در آلمان در این رشته ها بیشتر است، از جمله این رشته ها می توان به رشته های زیر اشاره کرد.

مهندسی نرم افزار برنامه نویسی
مکانیک و مهندسی خودرو و فلزات مکاترونیک، انرژی و الکترونیک
ساخت و ساز تجهیزات و عرضه ابزار فناوری اطلاعات، پردازش داده ها، محاسبات
راننده راه آهن (لوکوموتیو) تحقیقات فنی و توسعه علم
بهداشت، درمان و مراقبت مشاغل در مکاترونیک
مشاغل در فن آوری اتوماسیون حرفه در تکنولوژی ماشین الکتریکی
ساخت و ساز ساختمان مشاغل لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع
مشاغل در کوره و سیستم های گرمایش هوا حرفه بهداشت، پرستاری
مشاغل در ارتوپدی، فن آوری توانبخشی حرفه در شنوایی شناسی
متخصص برای فن آوری فلزی – فناوری ساخت جوشکار
رانندگان قطار حمل و نقل ریلی مهندس در مهندسی برق (فن آوری اتوماسیون)
مهندسی برق برق صنعتی
مهندس تجهیزات بهداشتی مهندس گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع
کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و موسسات کاریابی در آلمان

برای رسیدن به کار در آلمان یکی از مهم ترین اقدام ها بررسی موسسات کاریابی معتبر است تا با استفاده از خدمات آن ها بتوان متناسب با رشته تحصیلی خود و مهارت های کاری به کار مورد نظر دست پیدا کرد. در جدول زیر فهرستی از موسسات کاریابی خدمت شما متقاضیان عزیز ارایه گردیده است.

Tml-professional Sp. z o

AZ Futuro – Trabajar en Alemania

Schwarzwaldstraße, 18
Tuttlingen, 78532
Germany

 

Contacts & Management

Stresemannstraße, 28, 28
Düsseldorf, 40210

Email:
info@contacts-management.de
Tel: +49 (0)211/876714-0
Fax: +49 (0)211/3858328

 

English Language Jobs

Melrose 42
۶۹۲۲ BD Duiven

 

Proco Global Frankfurt

An der Welle, 4
Frankfurt, 60322

 

Mietkoch freelance-cook

paster-behrends-str. 59
۱۲۳۵۹ Berlin
Germany

TTA Personal GmbH

Warschauer Str., 39
Berlin, 10243
Germany

 

Job Center Berlin-Lichtenberg

Gotlindestr. 93
۱۰۳۶۵ Berlin
Germany

Lichtenberg

Mietkoch freelance-cook

paster-behrends-str. 59
۱۲۳۵۹ Berlin
Germany

 

کار در آلمان و میزان حقوق

بازار کار در آلمان برای متقاضیان خارجی بسیار مناسب است به خصوص اگر فرد دارای مدرک تحصیلی مناسب باشد. مهندسی یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به طور متوسط درآمد یک مهندس برای مثال مهندس برق یا ساختمان 36000 یورو تا 45000 یورو در سال می باشد که البته سالانه نیز افزایش می بابد پس از حدود ده سال می توان انتظار رسیدن به حقوق بالا در سطح 50000 یورو را داشت و در مشاغل پزشکی نیز میانگین حقوق در سال 49000 یورو به بالا است. در حال حاضر در سراسر آلمان نیاز به چندین هزار پزشک وجود دارد و در سال های آتی نیز این تقاضا افزایش می بابد.

کار در آلمان و مزایای آن

کار در آلمان به طور قطع با توجه به شرایطی که این کشور برای نیروی کار ارائه می دهد از مزایای بیشماری برخوردار است که چندی از مزایای کار در آلمان را در زیر بررسی می کنیم.

 • امکان اخذ اقامت کشور آلمان
 • امکان اخذ ویزا برای سایر اعضای خانواده
 • امکان استفاده از خدمات اجتماعی، رفاهی و درمانی برای تمام اعضای خانواده
 • امکان سفر به اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
کار در آلمان و سخن پایانی

کار در آلمان و شرایط اساسی اخذ ویزای کارآلمان و اخذ اقامت از طریق کار در آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کار در آلمان یکی از راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان است. در صورتی که شخص شرایط لازم را داشته باشد به طور قطع می تواند در این مسیر به موفقیت برسد. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص کار در کشور آلمان مقالات ما را با کلید واژه ملک پور جستجو کرده و مطالعه بفرمایید و در صورت ابهام نیز با موسسه ی حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های وکلای این موسسه برخوردار شوید.همچنین توصیه میشود پیش از هر اقدام با تهیه و مشاهده ویدیو گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت شرایط خود را برای مهاجرت از طرق مختلف برای تمامی کشورها بررسی نمایید تا با آگاهی کامل همانند یک وکیل مهاجرتی نسبت به مهاجرت خود تصمیم گیری و اقدام نمایید. همچنین در قسمت دیدگاه در انتهای این مقاله نیزمی توانید نظرات و پرسش های خود را بگذارید در سریع ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ داده خواهد شد .

2 پاسخ
 1. غزل اعظم طاهری گفته:

  سلام اقای دکتر ملک پور عزیز و بزرگوار
  خیلی خوشحالم که ما ایرانی ها همچون شمایی را داریم.ممنون
  اقای ملک پور من ۲۳ساله هستم و حدود ۲سال هست که با مدرک لیسانس آموزش ابتدایی از دانشگاه تربیت معلم تهران مشغول به کار معلمی در منطقه ۱۴ تهران هستم و همچنین عضو تیم ملی اسکواش ایران در رده جوانان هستم.بنده متاهل هستم و شوهرم ۲۵ساله هستند و دارای مدرک دکتری دامپزشکی از دانشگاه آزاد با معدل بالای ۱۷ هستند و یک مقاله ی بین المللی هستند.
  ما هردو می‌توانیم به راحتی تافل و ایلس بالای۷بگیریم
  اقای ملک پور عزیز ما میخواهیم برای اقامت کاری اقدام کنیم چه از طریق دامپزشکی همسرم و چه از طریق معلمی یا ورزش اسکواش خودم که هم عضو تیم ملی هستم و هم مدرک مربی گری درجه یک بین الملی را دارم
  خواهش میکنم ما را راهنمایی بفرمایید .ما شما را داخل کانال تلگرام هم دنبال میکنیم اگر ممکن هست داخل کانالتون هم ویس بدید در این رابطه خیلی خوب می‌شود اقای ملک پور عزیز

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5