,

شرایط کار ضمن تحصیل در استونی

شرایط کار ضمن تحصیل در استونی

آیا میخواهید در مورد شرایط کار ضمن تحصیل در استونی بدانید؟ ایا سوالاتی در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در استونی دارید؟ ایا دانشجوی استونی  و از شرایط کار ضمن تحصیل در استونی بی اطلاع هستید؟ ایا از شرایط کار ضمن تحصیل در استونی ، مدت زمان کار ضمن تحصیل در استونی ، مدارک مورد نیاز کار ضمن تحصیل در استونی و یا هر گونه سوال دیگری در رابطه با کار ضمن تحصیل در استونی میخواهید مطلع شوید؟ما به شما عزیزان توصیه میکنیم که مقاله زیر را مطالعه نمایید و اگر هرگونه سوال در مورد کار ضمن تحصیل در استونی دارید ، میتوانید همواره با همکاران ما در موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور)، تماس حاصل نمایید و با وکلا و مشاوران و حقوقدانان مجرب موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) ،مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید

کار ضمن تحصیل در استونی

برخی الزامات قانونی برای کار کردن دانشجویان خارجی در استونی وجود دارد.

دانشجویان اتحادیه اروپا

این دانشجویان می توانند هر زمان که کار مناسب خود را پیدا کنند، شروع به کار کنند. البته، تمام جوانب استاندارد مانند قرارداد استخدام، پرداخت مالیات، و غیره باید به درستی تنظیم شود.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

شما به عنوان شهروند غیر اتحادیه اروپا برای اقامت در استونی به مدت طولانی تر از مدت مجاز، باید مجوز اقامت بگیرید. در صورتی که عضو خانواده یکی از شهروندان اتحادیه اروپا باشید، شرایط متفاوت خواهد بود.

برخی موارد دیگر وجود دارد که در زیر ارائه شده است

 1. کار ضمن تحصیل. اجازه اقامت موقت برای تحصیل به مدت یک سال است و باید هر سال برای این مجوز مجدداً درخواست دهید.
 2. شما به عنوان دانشجو، در طول تحصیلات خود مجاز به کار هستید، فقط در نظر داشته باشید که اشتغال شما نباید با زمان کلاس های دانشگاهی شما تداخل داشته باشد. دانشجویانی که اجازه اقامت موقت دارند باید تمام وقت مشغول تحصیل باشند.
 3. اقامت در استونی پس از فارغ التحصیلی. هنگام درخواست برای اجازه اقامت موقت در طول سال آخر تحصیل، می توانید برای مدت ۶ ماه اقامت بیشتر پس از فارغ التحصیلی درخواست دهید. این دوره برای انتقال به بازار کار در نظر گرفته شده است.
 4. پیدا کردن یک کارفرمای مناسب. شما می توانید در طول تحصیلات خود برای یافتن شغل مناسب خود اقدام کنید. دانشگاه ها معمولا در مورد فرصت های شغلی اطلاع رسانی می کنند و اطلاعات مربوط به پیشنهادات شغلی را از طریق ایمیل و روش های دیگر ارسال می کنند. قبل از پایان اعتبار مجوز اقامت فعلی شما، باید یک کارفرما پیدا کنید و برای دریافت اجازه اقامت درخواست دهید.
 5. مجوز اقامت جدید برای کار. پس از یافتن کارفرمای مناسب و توافق در مورد شرایط کاری، می توانید برای اجازه اقامت و استخدام درخواست دهید (توجه داشته باشید: معیارهای پرداخت حقوق در مورد افرادی که مدرک کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای خود را در استونی دریافت کرده اند، اعمال نمی شود.)

کار ضمن تحصیل در استونی امکان تحصیل در خارج از کشور

این شیوه معمول و قدیمی است که دانشجویان ضمن تحصیل شغل های پاره وقت پیدا می کنند و البته این روند در برخی از کشورها ساده تر و سریع تر است و در برخی کشورهای دیگر چنین نیست. قوانین محلی، ساختارهای آکادمیک، دوره های مجزا، وضعیت مالی، توانایی ذهنی دانشجو، توانایی های فیزیکی و مهارت های شغلی قبلی، برخی از عواملی هستند که عموماً در احتمال یافتن شغل ضمن تحصیل تاثیر می گذارند. با این حال، یک دانشجوی خارجی که در استونی مشغول تحصیل است، احتمالا جذب هوش الکترونیکی، آموزش عالی و شرایط یادگیری، هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی یا جذابیت تحصیل در خارج از کشور و ماجراجویی و چالش های جدید آن می شوند و ممکن است لزوماً طی تحصیل کار نکنند.

در یک نظرسنجی معقول و جامع مشخص شد که اکثر دانشجویان خارجی که می خواهند در استونی تحصیل کنند، به منظور تامین هزینه های تحصیلی خود کار می کنند. با این که دانشجویان ممکن است مشاغل دلخواه خود را نداشته باشند، اما درآمد کافی برای تامین نیازهای خود را کسب می کنند.

در استونی اجازه اقامت دانشجویی و مجوز کار، انعطاف پذیری برنامه های کاری، کارکنان صمیمی و غیر نژاد پرست، دوره های تحصیلی انعطاف پذیر به دانشجویان کمک می کند تا رشته های مورد علاقه خود را از میان طیف وسیعی از گزینه ها انتخاب کنند، و مهمتر از همه، اطلاعات کافی در مورد مشاغل موجود به دانشجویان ارائه می شود. دانشجویان به اطلاعات روزانه در وب سایت های مختلف شغلی مانند www.tootukassa.ee دسترسی دارند. این وب سایت ها علاوه بر انتشار ظرفیت های شغلی در انواع مشاغل، در زمینه مشاوره، پیگیری و غیره به متقاضیان ثبت نام شده در صندوق بیکاری اطلاع رسانی می کنند. یکی دیگر از پورتال های شغلی برای مشاغل پاره وقت www.workabit.com است که مشاغل تمام وقت ارائه نمی دهد، اما فرصت های کاری به مدت چند ساعت در روز و در بعضی موارد چند روزه ارائه می کند. همچنین سایت http://too.pinu.ee به طور خاص، فرصت های شغلی مرتبط با IT را ارائه می دهد. در حالی که سایت های www.cvkeskus.ee و www.cvonline.ee هر دو در زمینه رزومه نویسی و شرایط کاری به شما کمک می کنند. سایر سایت های مفید عبارتند از: www.tood.ee، www.manpower.ee، www.ehitusportaal.ee، www.job.ee، و غیره است. همچنین بی تردید بهترین روش برای امنیت شغلی، از طریق کسب اطلاعات از دوستان و دانشجویان دیگری است که ضمن تحصیل مشغول کار هستند. متاسفانه شغل های پر طرفدار و جذاب و مخصوصا غیر IT در استونی نیاز به تسلط به زبان استونیایی دارند و بنابراین دانشجویانی که مایل به کار هستند، اگر بتواند به زبان استونیایی صحبت کند، شانس بهتری دارند. همچنین چالش دیگر برای کار در حین تحصیل می تواند ایجاد تعادل میان شغل و تحصیل باشد

به طور کلی استونی مقصد مناسبی برای کار حین تحصیل است و به همان اندازه یک انتخاب بی نظیر برای آموزش عالی، تفریح و گردشگری است. همچنین امکانات تحصیلی و کار برای دانشجویان خارجی با همتایان بومی خود یکسان است. شما دوست عزیز هرگونه سوالی در رابطه با شرایط کار ضمن تحصیل در استونی دارید، و از چگونگی شرایط کار ضمن تحصیل در استونی بی اطلاع هستین ، همواره میتوانید با مشاوران ما در موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل نمایید، وکلای زبده موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) شما را در مورد کار ضمن تحصیل در استونی ،یاری مینمایند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱ نظرات, میانگین: ۳.۰۰ از طریق ۵)
Loading...
2 پاسخ ها
 1. محسن زینلی می گوید:

  درود! من در رشته نرم افزار و IT مشغول به کار هستم و بیش از ۱۲ سال هم سابقه کار در ایران را دارم. میخواستم بدونم پطور میشه یه کار خوب با حقوق مناسب در کشور استونی پیدا کرد؟ آیا شما میتونید کمک کنید و رابط بین من و کارفرمایان در استونی باشید؟ شنیدم برای رشته من کار در استونی خوبه. لطفا پاسخ خودتونو برام ایمیل نمایید و یا باهام تماس بگیرید. سپاس فراوان

  پاسخ
  • mie editor2 می گوید:

   با سلام و عرض ارادت. مدرک تحصیلی و شرایط سنی شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.