کار در عمان و بررسی شرایط آن

کار در عمان، شرایط اخذ ویزای کار در عمان و قوانین مهاجرت به عمان و همچنین اخذ اقامت عمان از طریق کار در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. گاهی اوقات ممکن افراد به مهاجرت کاری به عمان فکر کنند، اما با سوالاتی مواجه می شوند از جمله اینکه: شرایط کار در عمان چگونه است؟ قوانین کاریابی در عمان به چه صورت است؟ میزان حقوق دریافتی در عمان چه اندازه است؟ در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ داده شده است. علاوه بر سوالات فوق موضوعات دیگری همچون کار در عمان و لیست مشاغل مورد نیاز، کار در عمان و مدارک مورد مورد نیاز و… مورد ارزیابی علمی قرار گرفته است. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط کار در بهترین کشور دنیا از جمله کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، کشور کانادا و… از طریق کارشناسان ارشد بهترین و به روزترین اطلاعات را به دست آورید و مشاوره دریافت نمایید.

 • کار در عمان و شرایط عمومی آن
 • کار در عمان و نرخ بیکاری در آن
 • کار در عمان و ویزای کاری عمان
 • کار در عمان و بررسی ویزای همراه
 • کار در عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار
 • کار در عمان و میزان حقوق در عمان
 • کار در عمان و مشاغل مورد نیاز 2019
 • کار در عمان و نحوه کاریابی در آن
 • کار در عمان و مؤسسات کاریابی در عمان
 • کار در عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در عمان
کار در عمان اقامت از طریق کار در عمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در عمان و شرایط عمومی آن

در ابتدای بحث کار در عمان لازم است که در خصوص این کشور توضیحات اولیه ای ارائه گردد. کشور عمان که در خاورمیانه واقع شده است یکی از کشورهای حوزه عربستان می باشد که نام عربی آن نیز سلطنته عمان می باشد. پایتخت این کشور، شهر مسقط است که دریای عرب از قسمت خاوری و دریای عمان از قسمت شمال به آن وصل می شود. همچنین کشور عمان از ناحیه جنوب با کشور یمن و از ناحیه غربی با کشور امارات و کشور عربستان همسایه می باشد. این کشور از طریق دریا با کشور ایران نیز هم مرز می باشد. زبان رسمی این کشور عربی است و البته زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم در این بسیار رایج می باشد. نوع حکومت کشور عمان، سلطنتی مطلق است. مساحت کشور عمان حدود 500،309 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود  4،577،000 نفر می باشد.

در نهایت واحد پول این کشور نیز ریال عمان است. همانطور که می دانید در سال های اخیر در خصوص کار در کشور عمان زمزمه های بسیاری به گوش می رسد، از نظر اینکه کار در این کشور دارای شرایط مطلوبی است و همه افراد به فکر مهاجرت به این کشور از طریق کار انداخته است. اما نکته خیلی مهم این است که افراد متخصصی که به فکر کار در این کشور هستند می بایست ابتدا شرایط کار در کشورهای دیگر را با کار در عمان بررسی نموده و با اطلاعات کامل اقدام به مهاجرت کاری به این کشور نمایند.

شرایط عمومی عمان اقامت از طریق کار در عمان

7c599 slide اقامت از طریق کار در عمان

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پوردر باب مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس

video اقامت از طریق کار در عمان

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پوردر باب مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس

audio اقامت از طریق کار در عمان

کار در عمان و نرخ بیکاری در آن

از جمله موارد بسیار مهم در خصوص کار در عمان، آگاهی از نرخ بیکاری در این کشور است. آمار نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر پایین بوده است و همین دلیل سبب شده است که متقاضیان زیادی قصد اقدام برای این کشور را داشته باشند. در سال 2010 نرخ بیکاری در عمان تقریبا زیر 5 درصد بود و این روند نزولی ادامه پیدا کرد تا سال 2018 که به حدود 3 درصد رسید. بنابراین از نظر شرایط کار در این کشور می توان امیدوار بود، اما این نکته مثبت بیشتر برای افراد عمانی مناسب است، زیرا همیشه برای افراد غیر عمانی شرایط ورود به کشور از طریق کار راحت و سهل نخواهد بود. در نمودار زیر آمار ارائه شده در فوق به خوبی مشخص است:

نرخ بیکاری عمان اقامت از طریق کار در عمان

کار در عمان و ویزای کاری عمان

کار در عمان مستلزم اخذ ویزای کاری می باشد. افرادی که خواهان اخذ این ویزا می باشند می توانند با رعایت شرایط خاصی به آن دست پیدا کنند. اما اخذ این ویزا به راحتی صورت نمی گیرد و افراد و متقاضیان در صورت عدم دریافت پیشنهاد شغلی از این کشو موفق به اخذ این ویزا نخواهند شد. از مهم ترین عوامل اخذ ویزای کاری عمان، داشتن یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای عمانی یا یک کمپانی عمانی است. متقاضیان برای اخذ این دعوتنامه باید از طریق ارسال مدارک و رزومه خود به صورت ایمیل و ذکر شرایط خود و اثبات این نکته که یک کارگر متخصص و ماهر هستند بتوانند کارفرما را متقاعد کنند که برای آن ها دعوتنامه و پیشنهاد کاری صادر نمایند. کارفرمایان نیز باید از اداره کار و اداره پلیس کشور سلطنتی عمان تایید دعوتنامه شغلی را دریافت نمایند تا بتوانند یک شخص غیر عمانی را استخدام نمایند.
از جمله شرایط مهمی که افراد و متقاضیان کار باید داشته باشند، داشتن سن بین 21 سال تا نهایت سن 60 سال و تسلط به زبان عربی یا زبا انگلیسی است. عمان سیاست های انعطاف پذیری برای استخدام نیروی کار خارجی دارد. قوانین و ظوابطی که در خصوص استخدام افراد در کشور عمان اعمال می شود دارای محدودیت های زیادی است که برای افراد غیر عمانی ایجاد میکند. دلیل این قوانین سخت این است که در وهله اول کارمندان و نیروی کار عمانی را استخدام نمایند. در شرکت های خصوصی در این کشور قوانین مهم کار، امور اجتماعی و قانون اساسی مورد توجه فراوان قرار می گیرد.

ویزای کار عمان یا اروپا

کار در عمان و بررسی ویزای همراه

متقاضیان کار در عمان بعضا متاهل هستند و قصد دارند که همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. در این خصوص لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد که متقاضیان بتوانند به موازات درخواست ویزای کاری عمان برای خود برای همراهان خود نیز درخواست ویزا نمایند. اما استثنایی که وجود دارد این است که فرزندان تا سن 21 سال می توانند به عنوان همراه روی پرونده پدر و مادر خود قرار بگیرند. مسئله بسیار مهم این است که شخص متقاضی باید توانند اثبات نماید که شغل و درآمد او در این کشور ماهیانه حدود 300 ریال عمان می باشد و این مبلغ برای پرداخت هزینه های همراهان او کفایت می کند. همچنین باید یک اجاره نامه ارائه نماید که ثابت کند که یک خانه در این کشور دارد و این اجاره نامه می تواند یا به نام کارفرمای او باشد و یا به نام خود شخص متقاضی. متقاضی همچنین باید یا از حساب ماهیانه و حقوق و دستمزد خود پرینت ارائه دهد و یا از گردش حساب 6 ماهه خود. نکته اینجاست که همراه شخص متقاضی در این کشور اجازه کار ندارد.

کار در عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار

متقاضیان کار در عمان برای اخذ ویزای کاری این کشور پس از اینکه دعوتنامه کاری را از کارفرما یا کمپانی عمانی دریافت نمودند باید بتوانند یک سری مدارک خاص دیگر را نیز ارئه نمایند. این مدارک باید به زبان انگلیسی و یا زبان عربی ترجمه شوند و به سفارت کشور عمان ارائه شوند:

 • ارائه دو قطعه عکس 6*4 شخص متقاضی
 • ارائه پاسپورت متقاضی و کپی آن که دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد
 • ارائه دعوتنامه کاری و یا همان مجوز کار صادر شده از طرف کارفرما و در نهایت اداره کار کشور عمان
 • ارائه گواهی نامه سلامت و عدم بیماری
 • ارائه عدم سوء پیشینه
 • ارائه سایر مدارک کاری و تخصصی شخص متقاضی
 • ارائه فرم درخواست ویزای کار به سفارت و کنسولگری این کشور

کار در عمان و میزان حقوق در عمان

در خصوص کار در عمان مسئله مهم دیگری که وجود دارد میزان حقوق دریافتی است که یک کارمند می تواند داشته باشد. لازم است بدانید که واحد پول کشور عمان ریال است و بعد از دینار کویت، ریال عمان با ارزش ترین پول دنیا قلمداد شده است. هر ریال عمان معادل حدود 35 الی 38 هزار تومان می باشد که تقریبا 2 و نیم برابر دلار آمریکا است. درآمد و حقوق یک کارمند معمولی حدود 300 الی 350 ریال در ماه می باشد. اما نکته بسیار مهم این است که در مقابل اینکه واحد پول این کشور دارای ارزش بالایی است اما هزینه های زندگی نیز بسیار بالا می باشد و زندگی برای افراد غیر عمانی اصلا ساده و ارزان نخواهد بود و اینکه این کشور اقامت را به افراد غیر عمانی به راحتی اعطا نمی نماید همچنین سطح کیفیت زندگی نیز به نسبت کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، سوئیس، دانمارک و… چندان بالا نمی باشد. در جدول زیر به صورت میانگین حقوق و درآمدی که در مشاغل مختلف به صورت سالانه می توان به دست آورد ذکر شده است.

مشاغل دلار آمریکا (سالانه) ریال عمان (سالانه)
حسابداری  37,073 دلار آمریکا 14,272 ریال عمان
مهندس برق 49,935 دلار آمریکا 19,219 ریال عمان
مدیر فناوری اطلاعات  52,084 دلار آمریکا 20,046 ریال عمان
مدیر مالی  88,942 دلار آمریکا 34,221 ریال عمان
حسابدار  37,073 دلار آمریکا 14,272 ریال عمان
مدیریت مهندسی  94,829 دلار آمریکا 36,500 ریال عمان
مدیر منابع انسانی  68,533 دلار آمریکا 26,385 ریال عمان
هزینه های تحصیل و زندگی در عمان

کار در عمان و مشاغل مورد نیاز 2019

نکته مهم دیگر در خصوص کار در عمان، لیست مشاغل مورد نیازی است که هر ساله از طرف این دولت اعلام می شود. همیشه تعداد موقعیت های شغلی موجود در هر کشور با اقتصاد آن کشور ارتباط مستقیم دارد و از آنجایی که کشور عمان دارای صنعت نفت و گاز است، درآمد و بودجه لازمه در این کشور از طریق نفت و گاز تامین می شود. اما در کنار در این مسئله، مشاغل دیگری نیز در این کشور وجود دارد که در آن ها به نیروی کار احتیاج داشته باشند. در ماه ژانویه سال 2017 دولت سلطنتی عمان در حدود 90 شغل، جهت استخدام افراد ماهر غیر عمانی ممنوعیت اعلام نمود و دلیل این سیاست این بود که متخصصان عمانی در این دسته از مشاغل می توانند ظرفیت موردنیاز را تکمیل نمایند و احتیاجی به استخدام افراد و اتباع سایر کشورها نیست. اما به دلیل حقوق پایین در این دسته از مشاغل، زیاد مورد تقاضای افراد قرار نمی گیرد.
اما در زیر، لیست تعدادی از مشاغل مورد نیاز این کشور که از طرف وزارت کار و اتاق بازرگانی این کشور اعلام شده است را ذکر می نماییم. در جدول زیر این لیست مشاغل را ذکر می نماییم:

   لیست مشاغل مورد نیاز در عمان در سال 2019    
پزشکی
دندان پزشکی
پرستاری
فناوری اطلاعات
مدیریت پروژه
راه سازی
برق کار
جوشکار
نجاری
کار در رستوران
سرآشپز

PV201L 11.12.18 160@03x 1 اقامت از طریق کار در عمان

کار در عمان و نحوه کاریابی در آن

در خصوص کار در عمان می توان از دو طریق کاریابی انجام داد. روش اول به صورت اینترنتی می باشد، به این صورت که افراد می توانند در سایت های کاریابی این کشور به صورت ایمیل با کارفرمایان مختلف و یا با کمپانی ها و بنگاه های کاریابی مختلف مکاتبه نموده و رزومه های خود را ایمبل نمایند و زمانی که توانایی و تخصص و مهارت خود به آنان ثابت نمودند می توانند از آن ها پیشنهاد شغلی و دعوتنامه کاری دریافت نموده و بر اساس آن می توانند در یک کار استخدام شوند. روش دیگر نیز به این صورت است که افراد از طریق یک ویزای توریستی وارد این کشور شده و شخصا به صورت مستقیم (نه به صورت مکاتبه اینترنتی) با کارفرمایان و کمپانی های مختلف صحبت نمایند تا بتوانند از آن ها پیشنهاد شغلی را دریافت نمایند و بتوانند استخدام شوند. برخی از افراد روش اینترنتی را می پسندند و برخی دیگر نیز تمایل دارند به صورت مراجعه حضوری در کشور مورد نظر، شغل مناسبی را پیدا نمایند. در نتیجه در هر دو روش امان کاریابی وجود دارد.

کار در عمان و مؤسسات کاریابی در عمان

در بحث کار در عمان، افرادی که قصد داشته باشند کار پیدا کنند و روش اینترنی را برای پیدا کردن شغل موردنظر در پیش گرفته اند، به تعدادی از طریق سایت ها و موسسات کاریابی نیاز دارند. ما در این قسمت از مقاله تعدادی از این موسسات کاریابی را معرفی می نماییم. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

                       موسسات کاریابی در عمان                      
http://www.fatimagroup.net/EN/ContactUs.aspx
http://www.budgerecruitment.com/candidates
www.selecthr.ae/en/vacancies
http://www.menahrs.com/index.php/post-your-cv/
http://al-miladi.com/contact_us.php
https://www.reed.co.uk/account/register
www.nesglobaltalent.com/find-a-job
http://www.eliterecruitmentgroup.com/candidate/register.asp
موسسات کاریابی در عمان

کار در عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در عمان

متقاضیان کار در عمان پس از ورود به این کشور می توانند تا ظرف مدت 30 روز برای اخذ اقامت کاری خود به اداره کار و اداره پلیس این کشور درخواست خود را ارائه نمایند. برای انجام این کار یک سری مراحل و مدارک خاص نیاز است. از جمله این مدارک ارائه نامه شغلی از طرف کمپانی و کارفرمای موردنظر، ارائه نامه سلامت و عدم بیماری خاص و ارائه مدارک هویتی خود و اعضای خانواده می باشد. زمانی که شخص متقاضی مدارک را ارائه نمود یک اقامت 2 ساله برای وی صادر می گردد. تمدید اقامت این کشور و یا اخذ اقامت دائم و تابعیت برای افراد غیر عمانی بسیار پیچیده و سخت و دشوار خواهد بود، زیرا اصولا کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه اقامت و تابعیت به خارجیان اعطا نمی کنند. بنابراین توصیه می شود که از همان ابتدا افراد برای بهترین کشورهای دنیا از جمله آلمان، اتریش، سوئیس، دانمارک، هلند، کانادا، انگلستان و … اقدام نمایند که بتوانند به اخذ اقامت و تابعیت یک کشور معتبر نیز دست پیدا نمایند. در حال حاضر شرایط کار در آلمان، کار در اتریش، کار در کانادا و … بسیار مطلوب و مناسب می باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
کار در عمان و سخن پایانی

کار در عمان و شرایط اخذ ویزای کاری را در این کشور به صورت علمی مورد تحلیل علمی قرار دادیم و به نکات بسیار مهمی اشاره نمودیم. نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که کار در عمان شاید از ابتدا بسیار مطلوب به نظر برسد اما اگر به عمق این موضوع دقت نماییم در می یابیم که کشورهای اروپایی از نظر سطح رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی و ارزش جهانی و هزینه های زندگی بسیار مناسب تر و مفیدتر و منطقی تر می باشند. به افرادی که قصد دارند برای کار در عمان اقدام نمایند پیش از انجام هرگونه اقدامی شرایط خود را برای ویزای کار برترین کشورهای دنیا از جمله کار در اتریش، کار در آلمان، ویزای کار کانادا، ویزای کار استرالیا و… بررسی نمایند و پس از آن یک تصمیم درست و منطقی اتخاذ نمایند. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبات مرکزی وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از برترین مشاورین و کارشناسان این موسسه مشاوره تخصصی دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را درباره کار در عمان در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

Rating: 4