اقامت از طریق کار در عمان

مهاجرت کاری به عمان ، مهاجرت به عمان، شرایط کار در عمان، مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری عمان، ویزای کاری عمان، مهاجرت به عمان چگونه می توانم مدارک لازم برای اقامت از طریق کار در عمان فراهم کنم؟ تهییه مدارک برای اقامت از طریق کار در عمان چه مراحلی دارد؟ مدارک مورد نیاز برای اقامت از طریق کار در عمان چیست؟چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد شرایط اقامت از طریق کار در عمان بدست بیاورم؟

اقامت از طریق کار در عمان

مهاجرانی که به عمان نقل مکان می کنند باید خود را برای یک تجربه مالی و فرهنگی ارزشمند آماده کنند. عمان یکی از اقتصادهای بزرگ در منطقه خلیج فارس است، و دلارهای حاصل از فروش نفت را عاقلانه در زیرساخت های کشور سرمایه گذاری می کند.

این کشور معرفی ملایم به شرق میانه است که آن را یکی از امن ترین، کشورهای پایدار ترین در منطقه خلیج فارس است.

بیش از یک چهارم از جمعیت عمان خارجی هستند و اگر چه دولت با تصویب قوانین سختیگرانه تر در زمینه صدور ویزای کار سعی در کاهش وابستگی به نیروی کار خارجی کار دارد، در حال حاضر، فرصت های شغلی برای خارجیان ماهر همچنان فراوان است، و باید بهره کافی از آن برد.

خارجیانی که تمایلی به نقل مکان و کار در این کشور دارند، می توانند با توجه به تعداد مهاجران خارجی ساکن در عمان، و همچنین وعده حقوق بالا و مالیات پایین انگیزه لازم برای انجام این کار را به دست آورند. با در نظر گرفتن هزینه معقول زندگی در عمان و کارفرمایانی که حقوق و مزایای زیادی برای جذب مهاجران ارائه می دهند، انگیزه مالی خارجیان ماهر برای اشتغال در عمان دوچندان می شود.

حتی کسانی که از برنامه سکونت یکساله در نواحی بیابانی با توجه به مناظر بی ثمر و متروک آن دلسرد شده اند، با دیدن جغرافیای جالب عمان شگفت زده خواهند شد. از  جمله جاذبه های جغرافیایی این کشور کوچک در سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان ۱۰۶۰ مایل (۱۷۰۰ کیلومتر) خط ساحلی آفتابی، و همچنین بسترهای خشک و بیابانی رودخانه ها (وادی)، مزارع سرسبز نارگیل و موز، تپه های شنی سفید، مزارع گل رز و درختان کندر و همچنین صخره های سخت و مرتفع است.

در این کشور علاوه بر مناظر جذاب، فعالیت های دیگری نیز برای خارجیان در دسترس است. این فعالیت ها برای دولت اولویت دارند، چرا که به دنبال تنوع بخشی به اقتصاد خود از طریق توسعه گردشگری است.

عمان بهشت ​​خریداران است، و بازارهای بسیار مسقط پایتخت این کشور پر از چیزهای فوق العاده از سوغاتی و جواهرات گرفته تا محصولات محلی و تولدیات خانگی تازه برای خرید است و تجربه تعاملات فرهنگی جالب، و رنگ و بوی خاورمیانه را برای خارجیان به ارمغان می آورد. گزینه دیگر، کورنیش در مسقط (تفرجگاهی در اسکله) است که پاتوق محبوبی برای خارجی ها و مردم محلی، به ویژه در هنگام غروب است، و افراد پرماجرا می توانند از قلعه های باستانی و کاخ ها بازدید کنند، و یا اسکی روی شن را امتحان کنند.

علاوه بر مزایای آشکار اقتصادی و طیف وسیعی از مناظر و جاذبه های دیدنی، مهاجران در عمان جذب روشنفکری جامعه شده و از صمیمیت و مهمانوازی مردم این کشور لذت می برند. با وجود چنین جمعیت بزرگی از مهاجران، مردم محلی عمان به وجود خارجیان عادت دارند و با آنها نه با سوء ظن و خصومت، بلکه با کنجکاوی و میل به آشنایی و توجه به تفاوت های فرهنگی رفتار می کنند.

نمونه هایی از این روشنفکری شامل امکان مصرف نوشیدنی های الکلی در رستوران ها و باشگاه ها برای خارجیان و از همه مهمتر نگرش نسبتا لیبرال نسبت به زنان و حقوق زنان است. در عمان، زنان نقش بسیار فعال تر و قابل مشاهده تری نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه در جامعه ایفا می کنند و زنان خارجی در عمان احساس راحتی و احترام دارند.

با این حال، اگرچه عمان یکی از مهمترین کشورهای پیشرو در خلیج فارس است، اما یک دولت قاطع مسلمان دارد و خارج ها باید رفتار خود را با ارزش ها و هنجارهای جامعه عمان انطباق دهند. خارجیان باید این مسئله را نه به عنوان دشواری، بلکه به عنوان فرصتی برای یادگیری در مورد یک فرهنگ متفاوت از فرهنگ خود، و به منظور توسعه حساسیت فرهنگی و مهارت های فردی خود در نظر بگیرند.

در نهایت، شایان ذکر است که آب و هوا و اقلیم عمان می تواند یک آزمون واقعی برای برخی از خارجیان باشد. اگر چه تقریبا تمام ساختمان ها دارای تهویه مناسب هستند، اما درجه حرارت در تابستان معمولا بیش از ۱۱۳ درجه فارنهایت (۴۵ درجه سانتی گراد) است. بیشتر کارفرمایان عمان در طول گرمترین ماه های سال (جولای و اوت) به مهاجران اجازه می دهند تا به کشور خود بازگردند و هزینه سفر هوایی آنها را نیز می پردازند. برای استراحت و فرار از گرما، به صلاله بروید که شهر بسیار خنک و سرسبزی در ساحل جنوبی عمان است.

کار در عمان

خارجیانی که قصد دارند در عمان کار کنند متوجه خواهند شد که سابقه این کشور در وابستگی به نیروی کار ماهر خارجی امکان انتقال آرام و آشنایی آن به فرهنگ تجاری را فراهم نموده است. بیش از یک چهارم جمعیت کشور از کارگران مهاجر تشکیل شده است، و نیروی کار عمان نه تنها به حضور کارگران خارجی عادت کرده است، بلکه نسبت به نیازهای آنها حساسیت نشان می دهد و زمینه لازم برای شکوفایی استعدادهای آنها را فراهم می کند.

 مشاغل موجود برای مهاجران در عمان

اگر چه در طول پنج یا ۱۰ سال گذشته مشاغل زیادی برای مهاجران در عمان موجود بود و امروزه چنین نیست، اما بازار کار برای کارگران خارجی ماهر همچنان در دسترس است.

به لطف سیاست عمانی سازی دولت، که هدف آن کاهش تعداد خارجیان در نیروی کار عمان است، به منظور صدور ویزای کار برای خارجیان، مقامات عمانی باید متقاعد شوند که کارگران محلی مهارت کافی برای بر عهده گرفتن آن موقعیت شغلی ندارند. اگر چه این روند می تواند در کارکنان سطح متوسط و کارکنان جوان تاثیر منفی بگذارد، آنهایی که شرایط ویژه و یا تجربه کاری بالا دارند می توانند به راحتی در این کشور کار پیدا کنند.

مشاغل معمول برای خارجیان در عمان در زمینه صنایع نفت، گاز، نفت، آموزش، پزشکی و ساخت و ساز می باشد. فرصت های شغلی برای مهندسان، متخصصان فناوری اطلاعات، مدیران پروژه، معلمان و مدرسان زبان بسیار زیاد است.

 پیدا کردن کار و تغییر شغل در عمان

یکی از مسائل اصلی افراد جویای کار در عمان یافتن کار و تغییر شغل است. از طرف دیگر، از آنجا که کار کردن در عمان بر اساس ویزای توریستی غیر قانونی است، خارج ها باید حتی قبل از ورود به کشور از یک شرکت معتبر پیشنهاد کار داشته باشد. استخدام خارجی ها قراردادی و به مدت مشخصی است، و شرکت عمانی حتی یک حامی مالی برای کمک به روند صدور ویزای کار در نظر می گیرد. کارفرمایان عمان معمولا مزایای فراوان همراه با دستمزد با به کارکنان مهاجر خود ارائه می دهند (اغلب شامل حمل و نقل، اقامت و هزینه تحصیل است).

با این حال، از آنجا که شرکت عمانی باید به میزان قابل توجهی زمان، تلاش و پول برای جذب مهاجران به عمان صرف کند، تغییر شغل در عمان بسیار دشوار است. مهاجرانی که یک موقعیت شغلی را رها می کنند، باید به مدت دو سال کشور عمان را قبل از بازگشت و فعالیت در یک موقعیت شغل دیگر ترک کنند.

یک روش برای حل این مشکل وجود دارد. خارجی ها می توانند یک گواهی عدم اعتراض (NOC) از کارفرمای عمانی خود دریافت کنند، اما این کار دشواری است و آنها همچنان ممکن است مجبور به خروج از کشور باشند.

 فرهنگ کار در عمان

فرهنگ کار در عمان برای خارجی ها عجیب و چالش برانگیز نیست. اتکای عمان بر نیروی کار خارجی در طول چند دهه گذشته بدان معنی است که کارگران مهاجر امروزه یکی از ویژگی های اصلی محیط حرفه ای کار در این کشور است. با این حال، در سال های اخیر، دولت از طریق سیاست عمانی سازی، قوانین مهاجرتی سختگیرانه تری برای کاهش تعداد کارگران خارجی در این کشور تصویب نموده است.

کسانی که برای کار در بخش تجاری به عمان نقل مکان می کنند باید خود را با فرهنگ تجارت عربی سازگار کنند، که در جنبه های خاصی از فرهنگ تجارت غربی متفاوت گرفت. در این صورت، آنها متوجه اخلاق کاری قوی در میان نیروی کار عمان خواهند شد که به وفاداری، صداقت، تواضع و فروتنی و توانایی ارتقای روابط کاری بین همکاران ارج می نهند.

انتظار می رود که خارجی ها به سخت در عمان کار کنندو در همه زمان به اصول اسلام احترام گذارند، که نقش مهمی در زندگی روزمره همکاران عمانی آنها ایفا می کند.

اگر چه نگرش نسبت به زنان در عمان به طور کلی به مراتب نسبت به تمام کشورهای همسایه آن مترقی تر است و زنان بخش قابل توجهی از نیروی کار عمان را تشکیل می دهند، اما گاهی ممکن است زنان خارجی با افرادی روبرو شوند که نگرش سنتی و متعصبانه نسبت به زنان دارند. این نگرش ها تهدید نیست، اما سعی نکنید آنها را به چالش بکشید. یکی از قوانین جدید مهاجرتی در زمینه محدود کردن تعداد زنان مهاجر شاغل در عمان می باشد، بنابراین ممکن است پیدا کردن کار در این کشور برای زنان دشوارتر باشد.

هفته کاری در عمان معمولاً بین ۴۰ و ۴۸ ساعت، بسته به نوع صنعت است. به طور کلی، روز کاری در حدود هشت ونیم یا ۹ صبح شروع می شود، و در پنج و نیم یا ۶ بعد از ظهر به پایان می رسد. توجه داشته باشید که تعطیلات آخر هفته در عمان شامل جمعه و شنبه است.

در پایان لازم به یادآوری است که پروسه اقامت از طریق کار درعمان و همچنین پروسه حقوقی مهاجرت و اقامت بسیار حساس بوده و گاهی یک اشتباه کوچک میتواند منجر به ردی ویزا گردد. از این رو توصیه می کنیم با گرفتن مشاوره صحیح و از موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) شانس پرونده خود را بررسی کرده و با  انتخاب درست، آینده خود را بیمه نمائید.

نگارنده: مریم نظری

 

Rating: 4
435 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »
 1. پیام گفته:

  سلام من نصاب دکوراسیون داخلیم …از عمان پیشنهاد کاری دارم ولی بزرگترین مشکلم ویزای کاریه….هزینش یکم بالاست …میشه اقساطی با کار در اونجا پداخت کنیم؟

  پاسخ
 2. وحید گفته:

  با سلام من مهندس مکانیک خودرو دهستم و سابقه فعالیت در شرکت های خودروساز داخلی را دارم .ایا کشور عمان موقعیت شغلی برای بنده دارد یا خیر ؟و اینکه در صورت نداشتن جاب افر امکان فعالیت در این کشور وجود دارد ؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام ، حتما باید پیشنهاد کار داشته باشید. می توانید در سایت های کاریابی عمان به جستجوی کار بپردازید. اما در کشور های حوزه خلیج فارس اقامت دائم اعطا نمی گردد و تنها تا زمانی که توانایی کار دارید امکان اقامت دارید. توصیه می شود شرایط کشور های اروپایی، کانادا و استرالیا را بررسی کنید.

   پاسخ
 3. Mohammadali گفته:

  سلام من ۱۷ سالمه رشته تحصیلیم مکانیک خودرو است می خواستم بدونم برای ویزای کار مدرک تحصیلی دانشگاهی تاثیر داره و من باید تا چند سالگی برای ویزای کار صبر کنم ممنون میشم جوابمو بدین

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منطور اخذ ویزای کاری داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس الزامیست و همچنین داشتن سابقه کار مرتبط و سن زیر ۳۵ سال و مدرک زبان جزو امتیازات محسوب می شود.

   پاسخ
 4. Mohammadali گفته:

  سلام من ۱۷ سالمه و رشته ی تحصیلی من مکانیک خودرو است من همزمان با درس کارم میکنم می خواستم بدونم برای گرفتن ویزای کار اگر تحصیلاتمو در مقاطع دانشگاهی ادامه بدم بهتر من رو میپذیرن یا ن و شرایط پذیرفتن من چی هست ممنون میشم جوابمو بدین

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، برای گرفتن ویزای کار نیاز به پیشنهاد کار دارید و مدرک تحصیلی و سابقه کار در این امر کمک کننده است. اما کار در کشور های حوزه خلیج فارس از جمله عمان پیشنهاد نمی شود زیرا امکان اخذ اقامت دائم وجود ندارد و تنها تا زمانی که توانایی کار دارید پذیرای شما هستند. توصیه می شود شرایط کشور های اروپایی، کانادا و استرالیا را بررسی نموده و از بین آن ها گزینه مناسب خود را بیابید.

   پاسخ
 5. ab.kheiri66 گفته:

  با سلام …من 32 سالمه و تقاضای کار در بیمارستان و اتق عمل دارم با مدرک کارشناسی کمک جراحی ….خواستم راهنمایی بفرمایید جهت کار و شرایط کار در عمان

  پاسخ
 6. جواد کریمیان گفته:

  Javad Karimian:
  مشخصات فردی
  اینجانب جواد کریمیان متولد اردیبهشت سال 1368 شماره ملی 4610021161 ساکن اصفهان میباشم متاهل هستم فرزند هم ندارم
  علایق حرفه ای
  من به کارهای فنی علاقه زیادی دارم در این زمینه ها فعالیتم را با دقت زیاد انجام میدهم و با کار بی عیب کاملا موافق هستم در زمینه هایی مثل جوشکاری برق. نصب درب ریل آسانسور صافکاری جوشکاری با هوا و کاربیت کاملا تسلط دارم کارهایی مثل جوشکاری مدت 5 سال ب صورت حرفه ای مشغول هستم توانایی زیادی در انجام این نوع فعالیت ها دارم در زمینه ویزیت مواد غذایی هم فعالیت 4 ساله دارم
  مدارک و سوابق تحصیلی
  من مدرک فوق دیپلم معماری دارم و حدود 2 سال در زمینه رشته خودم همزمان با فعالیت های فنی داشتم

  ازشما دوستان گرامی خواستار ایجاد فعالیت در کشور عمان هستم با تشکر فراوان

  پاسخ
 7. بهمن گفته:

  سلام من ۱۲ سال تو کار نصب تجهیزات اتشنشانی هستم هم صنعتی و هم ساختمانی چطور میتونم تو عمان مشغول به کار شم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 8. مجتبی گفته:

  با سلام
  یه سوال داشتم از خومتتون . من کارشناسی ارشد شیمی کاربردی دارم و حدود 7 سال هست که به عنوان کارمند رسمی وزارت نفت به عنوان نیروی فنی در واحد پالایش گاز در منطقه عسلویه مشغول به کار می باشم .خواستم بدونم با توجه به شرایط من ایا موقعیت شغلی مناسبی برا من توی عمان وجود داره ؟
  با تشکر

  پاسخ
 9. امید گفته:

  سلام. من کاردانی رادیولوژی دارم و سابقه کار دو سال در بیمارستان دولتی دارم ایا من می تونم اونجا کار پیدا کنم و دستمزد من انقدر هست که بتونم خرج دو تا بچه مدرسه ای را بدم و مشکل تحصیل برای اونها اونجا نیست ؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست عزیز
   به طور معمول هزینه ی مدرسه رایگان میباشد برای فرزندان و برای یافتن کار باید در وبسایت ها به جست و جو بپردازید.

   پاسخ
 10. بهار گفته:

  سلام وقت شما بخیر
  همسر من شرکت حقوقی بیمه داره ومدرک کارشناس ارشد مدیریت بیمه با سابقه کاری 20 سال و من کارگزار بیمه هستم و مدرک کارشناس ارشد مدیریت بازاریابی ، آیا امکان گرفتن اقامت در کشور عمان وجود داره؟ و آیا شرکت های بیمه گری در کشور عمان وجود داره یا خیر؟ لطفا در این باره راهنمایی بفرمائید.سپاس

  پاسخ
 11. یعقوب گفته:

  باسلام وخسته نباشیدمن مهندس برق قدرت هستم که درزمینه ی برق وابزاردقیق کارکردم کارهای اجرایی درسکوهای گازی وپالایشگاه بهبهان تیوب کاری سینی کاندویت وگلندوکانکشن کارکردم میخواستم بدونم ایادرکشورعمان شرایط کاری برای من وجودداردباتشکر

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام و احترام

   برای این منظور در وبسایت های کاریابی کشور مورد نظر جست و جو نمایید تا از شرایط لازم مطلع گردید.

   همچنین لطفا برای دریافت اطلاعات کامل تر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 12. Hosein گفته:

  سلام
  بنده کناف کار هستم و 10 سال سابقه کار دارم
  خواستم بدونم شرایط کار در عمان چطوره و از اونجایی که کار من آزاد هست و رزومه ی خاصی موجود نیست چطور میشه برای اشتغال اقدام کرد

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست گرامی
   شما نیاز است جست و جو نمایید که آیا کار مورد نظرتان در عمان وجود دارد یا نه.این کار را از طریق وبسایت های کاریابی انجام دهید. جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. نرگس گفته:

  سلام
  ۲۶ ساله هستم ارشد مامائی دارم و به زبان عربی تسلط دارم
  شوهرم هم کارشناس کامپیوتر هست اما چند سال سابقه حراست شرکت گاز داره
  میخاستم ببینم برای اقامت چه راه حلی داریم؟

  پاسخ
 14. عباس گفته:

  سلام .46ساله…تعمیر کار اتوموبیل سنگین و سبک هستم 16سال سابقه ..میتونید مشاوره ای بدید در رابطه با کار عمان ؟

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   سلام برای این منظور باید شرایط شما بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 15. حسن مومنی گفته:

  سلام من مدرک جوشکاری بین اامللی دارم مدرک فنی حرفه ایم دارم ۳۴ سالمه با ۱۴ سال سابقه کاری آیا امکانش هست برای کار به کشورای عربی برم

  پاسخ
 16. علی گفته:

  با سلام دارای کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی می باشم.شانسی برای دعوت نامه یا Job Offer دارم یا نه.چطور می توانم ویزای کاری دریافت کنم. مدرک IELTS جدید ضرورت دارد؟

  پاسخ
 17. مهسا گفته:

  حتماباید مدرک لیسانس داشت؟؟باحرفه آرایشگری و عینکسازی ماهر نمیشه ویزای کارگرفت؟؟واینکه زبان مردم عمان عربی هست؟؟

  پاسخ
 18. محمد رضا سیرانی گفته:

  سلام. من گواهینامه دستیار دندان پزشکی دارم.با ۲ سال سابقه کار.امکان پذیرش وجود داره؟
  Job offer ندارم!

  پاسخ
 19. رضا گفته:

  سلام و عرض ادب من ۴۳ سال سن و مهندس راه و ساختمان و بیست سال سایقه کار اجرایی و مدیریت پروژه دارم چطور می توانم درخواست یکی از شرکتهای معتبر را از عمان اخذکنم

  پاسخ
 20. محبوبه قندي گفته:

  سلام
  من ٣٨ساله هستم با مدرك كارشناسي پرستاري و نه سال سابقه
  شرايط كار و اقامت در عمان براي من به چه صورت هست؟
  با تشكر

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 21. سیدوحید گفته:

  باسلام واحترام
  بنده برشکار درجه یک آهن هستم و مدرک بین المللی دارم. و دارای مدرک دیپلم حسابداری میباشم
  جهت کار در کشور عمان باید چیکار کنم
  سپاسگزارم.

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 22. نظري گفته:

  سلام من و همسرم پزشك عمومي هستيم با سابقه ي ٤سال كار، براي كار و سپس اقامت چه مراحلي و بايد طَي كرد؟
  ممنون

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 23. Maral گفته:

  سلام
  من لیسانس حقوق دارم
  خانم هستم ویزای تحصیلی یا شغلی کشور عمان به چه صورته؟
  ایا برای رشته من شغلی هست؟؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 24. ن گفته:

  سلام.من دختری22ساله هستم.رشته مامایی که فقط یه سال از درسم مونده.میخواستم ببین اونجا شرایط برای ماما چطوره؟و چجوری میشه اقدام کرد.اونجا به رشته مامایی اهمیت میدن؟سابقه کارهم مهمه؟زبان در چه حدی باید بلد باشیم

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط و رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 25. عباس گفته:

  با سلام
  بنده یه پیشنهاد کاری از یه شرکت عمانی دارم (البته شرکت دارای سرمایه گذار ایرانی و کفیل عمانی است)
  و ویزای کار بنده در حال آماده شدن هست(اقامت 1 ساله) و از آنجا که متاهل هستم همسرم نیز دارای اقامت میشه
  سوال بنده اینه که آیا همسرم میتونه اونجا دنبال کار بگرده و سر کار بره ؟؟(با توجه به اینکه ایشون تحت لوای من میاد عمان)

  پاسخ
 26. اصغر نوبری گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  کاردانی برق صنعتی دارم ولی ب صورت تجربی برق ساختمان کار میکنم.۳۴ ساله و مجرد هستم.پیشنهاد شغلیی ک در راهنمایی هاتون میفرمایید رو از کجا پیگیر باشیم.آیا در این ضمینه هم میتونید کمک‌حال باشید.

  پاسخ
 27. حمید گفته:

  سلام وقتتون بخیر من شغلم طراحی واجرای کابینت mdfاشپزخونس ۱۰سال سابقه کاردارم وبه صورت حرفه ای کار انجام میدم سنم۲۷ ومجردمن قصد مهاجرت به عمانو دارم ودر روزهای اینده به عمان میخام سفر کنم برای پیدا کردن کار ممنون میشم راهنماییم کنید بادرود فراوان اینم شماره تماسمه۰۹۳۵۷۷۶۶۰۳۰

  پاسخ
 28. Ali گفته:

  سلام من ۲۴ سالمه ۷ تا مدرک جوشکاری دارم شغلم کلید سازیه حرفه ای بلدم ساخت ریموت ماشین منزل باز کردن قفل ماشین منزل گاو صندوق نصب قفل برقی کارتی تگ ریموت دار فولم عمان آشنا دارم ک کفالتمو قبول کنه به نظرتون کاره من اونجا خوبه بخوام برم؟ مرسی که راهنمایی میکنید

  پاسخ
 29. مهدی بشکار گفته:

  سلام و عرض ادب
  برای ویزای کاری میخواستم اقدام کنم
  اما نمیدونم چه کارهایی الان اونجا رو بورسه تا مدرک فنی حرفه ای بگیرم، اگه اطلاع دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 30. معمار گفته:

  با سلام
  براي گرفتن پيشنهاد كار يا job offer چگونه ميشه اقدام كرد؟
  آيا لازمه به عمان سفر كرد و با شركتها صحبت كرد يا راه و روش ديگه اي هم داره؟

  پاسخ
 31. تیام گفته:

  سلام من هوشبر هستم میخواستم بدونم برای کار دربیمارستان عمان علاوه بر job offer نیاز به مدرک زبان (ielts) یا مسلط به زبان عربی نیازه ؟؟؟؟؟

  پاسخ
 32. سعید گفته:

  سلام من کارگاه طلا سازی دارم .میخواستم بدونم میتونم یک کارگاه طلاسازی عمان راه اندازی کنم از طریق ثبت شرکت.و میخواستم بدونم بازار طلا و جواهر در عمان چجوره ارزش سرمایه گذاری رو داره.ممنون

  پاسخ
 33. مریم گفته:

  سلام ببخشید من 34 ساله هستم 14 سال سابقه کار با مدرک کارشناسی هوشبری دارم. آیا میتونم در عمان کار پیدا کنم؟ شرایط خاصی داره؟ و آیا امکانش هست که بتونم خانواده ام را هم با خودم ببرم؟در ضمن همسرم هم لیسانس زمین شناسی و ارشد مهندسی نفت داره

  پاسخ
 34. حمید گفته:

  سلام علیکم من برادرم حدود سی و پنج سال پیش رفته عمان و اقامت اونجا رو داره آیا می توانم از طریق برادرم اقامت بگیرم و دوم اینکه همسر بنده لیسانس پرستاری داره و در بیمارستان مشغول به کار هست آیا از طریق مهارت شغلی می توانم به عمان بروم

  پاسخ
 35. حسین تفرشی گفته:

  سلام من ۲۰ سال سابقه جوشکاری صنعتی در نیروگاه دارم ضمنا دارای مدرک تحصیلی مهندسی تکنولوژی جوش از دانشگاه علمی کاربردی هستم.میخواستم بدونم با۴۵ سال سن میتونم دنبال شغل تخصصی خودم در کشور عمان یا کویت باشم یا نه.لطفا راهنمایی بفرمایید.متشکرم

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
    • M.N گفته:

     با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

     پاسخ
 36. مصطفی گفته:

  با سلام
  بنده 32 ساله-مجرد- لیسانس مهندسی صنایع غذایی وفوق لیسانس مدیریت با معدل 18.5 هستم. سه اختراع در زمینه صنایع غذایی در ایران ثبت کرده ام. مدرک بین المللی مهارت کامپیوتر دارم. 7سال سابقه کار اداری با سه سال بیمه دارم.در حال حاضر کارمند دانشگاه هستم. فردی خلاق ، مبتکر و مدیر هستم و روابط عمومی خوبی دارم. خواهشمند است در امر مهاجرت بنده را راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 37. منا گفته:

  باسلام وخسته نباشید، شوهرم ۳۹ سالشه وتخصص برق درتابلوهای برق صنعتی داره، ولی تجربیه ومدرک نداره، میتونیم از اینطریق اقامت عمان رو بگیریم؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   ضمن سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کار عمان باید از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید. در مورد طرق مهاجرت نیاز هست اطلاعات بیشتری از جمله میزان سرمایه سطح زبان و … در اختیار کارشناسان بگذارید تا بهترین مسیر ممکن برایتان را پیشنهاد کنن. در این زمینه می توانید با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 38. mohammad گفته:

  با عرض سلام و احترام
  اینجانب دارای فوق لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی بوده و 29 ساله و مجرد میباشم.دارای دوسال سابقه کاری در زمینه کیفیت قطعات خودرو میباشم.شانس حضورم در عمان چطور است و شرایط حقوقی برای امثال بنده آیا مناسب تر از ایران است یا خیر؟
  با تشکر از توجه شما

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 39. ميثم گفته:

  سلام من دندانپزشك هستم با ٧سال سابقه كار،ميخواستم ببينم ميتونم به قطر يا عمان براي كار مهاجرت كنم،آيا شدني هست؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 40. ساحل گفته:

  سلام شوهر من میخواد بیاد اونجا کارگری کنه اما ن کسیو داریم اونجا ک برامون دعوتنامه بفرسته ن میدونیم از چ طریقی وارد کار شیم…تورو خدا اگ میتونین ی راهنمایی کنین

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 41. حسین.د گفته:

  با سلام و احترام خدمت بزرگواران عزیز.بنده۲۸ساله متأهل هستم و فرزند ندارم.ساکن خوزستان.خرمشهر هستم و مدرک تحصیلیم سیکل هست و به دنبال کار و رفتن به عمان هستم نمیدونم با چه کسی و چطور تماس بگیرم.و آیا اصلا میشه بروم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما برای ویزای کار عمان بهتر است که job offer یعنی دعوت نامه کاری داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزاها اقدام نمایید در غیر اینصورت شانسی نخواهید داشت. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و بررسی روشهای دیگر مهاجرت با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
   • ساحل گفته:

    سلام شوهر من میخواد بیاد اونجا کارگری کنه اما ن کسیو داریم اونجا ک برامون دعوتنامه بفرسته ن میدونیم از چ طریقی وارد کار شیم…تورو خدا اگ میتونین ی راهنمایی کنین

    پاسخ
    • ghazaleh salehi گفته:

     سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

     پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تردیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.