اقامت از طریق کار در عمان

مهاجرت کاری به عمان ، مهاجرت به عمان، شرایط کار در عمان، مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری عمان، ویزای کاری عمان، مهاجرت به عمان چگونه می توانم مدارک لازم برای اقامت از طریق کار در عمان فراهم کنم؟ تهییه مدارک برای اقامت از طریق کار در عمان چه مراحلی دارد؟ مدارک مورد نیاز برای اقامت از طریق کار در عمان چیست؟چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد شرایط اقامت از طریق کار در عمان بدست بیاورم؟

اقامت از طریق کار در عمان

مهاجرانی که به عمان نقل مکان می کنند باید خود را برای یک تجربه مالی و فرهنگی ارزشمند آماده کنند. عمان یکی از اقتصادهای بزرگ در منطقه خلیج فارس است، و دلارهای حاصل از فروش نفت را عاقلانه در زیرساخت های کشور سرمایه گذاری می کند.

این کشور معرفی ملایم به شرق میانه است که آن را یکی از امن ترین، کشورهای پایدار ترین در منطقه خلیج فارس است.

بیش از یک چهارم از جمعیت عمان خارجی هستند و اگر چه دولت با تصویب قوانین سختیگرانه تر در زمینه صدور ویزای کار سعی در کاهش وابستگی به نیروی کار خارجی کار دارد، در حال حاضر، فرصت های شغلی برای خارجیان ماهر همچنان فراوان است، و باید بهره کافی از آن برد.

خارجیانی که تمایلی به نقل مکان و کار در این کشور دارند، می توانند با توجه به تعداد مهاجران خارجی ساکن در عمان، و همچنین وعده حقوق بالا و مالیات پایین انگیزه لازم برای انجام این کار را به دست آورند. با در نظر گرفتن هزینه معقول زندگی در عمان و کارفرمایانی که حقوق و مزایای زیادی برای جذب مهاجران ارائه می دهند، انگیزه مالی خارجیان ماهر برای اشتغال در عمان دوچندان می شود.

حتی کسانی که از برنامه سکونت یکساله در نواحی بیابانی با توجه به مناظر بی ثمر و متروک آن دلسرد شده اند، با دیدن جغرافیای جالب عمان شگفت زده خواهند شد. از  جمله جاذبه های جغرافیایی این کشور کوچک در سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان ۱۰۶۰ مایل (۱۷۰۰ کیلومتر) خط ساحلی آفتابی، و همچنین بسترهای خشک و بیابانی رودخانه ها (وادی)، مزارع سرسبز نارگیل و موز، تپه های شنی سفید، مزارع گل رز و درختان کندر و همچنین صخره های سخت و مرتفع است.

در این کشور علاوه بر مناظر جذاب، فعالیت های دیگری نیز برای خارجیان در دسترس است. این فعالیت ها برای دولت اولویت دارند، چرا که به دنبال تنوع بخشی به اقتصاد خود از طریق توسعه گردشگری است.

عمان بهشت ​​خریداران است، و بازارهای بسیار مسقط پایتخت این کشور پر از چیزهای فوق العاده از سوغاتی و جواهرات گرفته تا محصولات محلی و تولدیات خانگی تازه برای خرید است و تجربه تعاملات فرهنگی جالب، و رنگ و بوی خاورمیانه را برای خارجیان به ارمغان می آورد. گزینه دیگر، کورنیش در مسقط (تفرجگاهی در اسکله) است که پاتوق محبوبی برای خارجی ها و مردم محلی، به ویژه در هنگام غروب است، و افراد پرماجرا می توانند از قلعه های باستانی و کاخ ها بازدید کنند، و یا اسکی روی شن را امتحان کنند.

علاوه بر مزایای آشکار اقتصادی و طیف وسیعی از مناظر و جاذبه های دیدنی، مهاجران در عمان جذب روشنفکری جامعه شده و از صمیمیت و مهمانوازی مردم این کشور لذت می برند. با وجود چنین جمعیت بزرگی از مهاجران، مردم محلی عمان به وجود خارجیان عادت دارند و با آنها نه با سوء ظن و خصومت، بلکه با کنجکاوی و میل به آشنایی و توجه به تفاوت های فرهنگی رفتار می کنند.

نمونه هایی از این روشنفکری شامل امکان مصرف نوشیدنی های الکلی در رستوران ها و باشگاه ها برای خارجیان و از همه مهمتر نگرش نسبتا لیبرال نسبت به زنان و حقوق زنان است. در عمان، زنان نقش بسیار فعال تر و قابل مشاهده تری نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه در جامعه ایفا می کنند و زنان خارجی در عمان احساس راحتی و احترام دارند.

با این حال، اگرچه عمان یکی از مهمترین کشورهای پیشرو در خلیج فارس است، اما یک دولت قاطع مسلمان دارد و خارج ها باید رفتار خود را با ارزش ها و هنجارهای جامعه عمان انطباق دهند. خارجیان باید این مسئله را نه به عنوان دشواری، بلکه به عنوان فرصتی برای یادگیری در مورد یک فرهنگ متفاوت از فرهنگ خود، و به منظور توسعه حساسیت فرهنگی و مهارت های فردی خود در نظر بگیرند.

در نهایت، شایان ذکر است که آب و هوا و اقلیم عمان می تواند یک آزمون واقعی برای برخی از خارجیان باشد. اگر چه تقریبا تمام ساختمان ها دارای تهویه مناسب هستند، اما درجه حرارت در تابستان معمولا بیش از ۱۱۳ درجه فارنهایت (۴۵ درجه سانتی گراد) است. بیشتر کارفرمایان عمان در طول گرمترین ماه های سال (جولای و اوت) به مهاجران اجازه می دهند تا به کشور خود بازگردند و هزینه سفر هوایی آنها را نیز می پردازند. برای استراحت و فرار از گرما، به صلاله بروید که شهر بسیار خنک و سرسبزی در ساحل جنوبی عمان است.

کار در عمان

خارجیانی که قصد دارند در عمان کار کنند متوجه خواهند شد که سابقه این کشور در وابستگی به نیروی کار ماهر خارجی امکان انتقال آرام و آشنایی آن به فرهنگ تجاری را فراهم نموده است. بیش از یک چهارم جمعیت کشور از کارگران مهاجر تشکیل شده است، و نیروی کار عمان نه تنها به حضور کارگران خارجی عادت کرده است، بلکه نسبت به نیازهای آنها حساسیت نشان می دهد و زمینه لازم برای شکوفایی استعدادهای آنها را فراهم می کند.

 مشاغل موجود برای مهاجران در عمان

اگر چه در طول پنج یا ۱۰ سال گذشته مشاغل زیادی برای مهاجران در عمان موجود بود و امروزه چنین نیست، اما بازار کار برای کارگران خارجی ماهر همچنان در دسترس است.

به لطف سیاست عمانی سازی دولت، که هدف آن کاهش تعداد خارجیان در نیروی کار عمان است، به منظور صدور ویزای کار برای خارجیان، مقامات عمانی باید متقاعد شوند که کارگران محلی مهارت کافی برای بر عهده گرفتن آن موقعیت شغلی ندارند. اگر چه این روند می تواند در کارکنان سطح متوسط و کارکنان جوان تاثیر منفی بگذارد، آنهایی که شرایط ویژه و یا تجربه کاری بالا دارند می توانند به راحتی در این کشور کار پیدا کنند.

مشاغل معمول برای خارجیان در عمان در زمینه صنایع نفت، گاز، نفت، آموزش، پزشکی و ساخت و ساز می باشد. فرصت های شغلی برای مهندسان، متخصصان فناوری اطلاعات، مدیران پروژه، معلمان و مدرسان زبان بسیار زیاد است.

 پیدا کردن کار و تغییر شغل در عمان

یکی از مسائل اصلی افراد جویای کار در عمان یافتن کار و تغییر شغل است. از طرف دیگر، از آنجا که کار کردن در عمان بر اساس ویزای توریستی غیر قانونی است، خارج ها باید حتی قبل از ورود به کشور از یک شرکت معتبر پیشنهاد کار داشته باشد. استخدام خارجی ها قراردادی و به مدت مشخصی است، و شرکت عمانی حتی یک حامی مالی برای کمک به روند صدور ویزای کار در نظر می گیرد. کارفرمایان عمان معمولا مزایای فراوان همراه با دستمزد با به کارکنان مهاجر خود ارائه می دهند (اغلب شامل حمل و نقل، اقامت و هزینه تحصیل است).

با این حال، از آنجا که شرکت عمانی باید به میزان قابل توجهی زمان، تلاش و پول برای جذب مهاجران به عمان صرف کند، تغییر شغل در عمان بسیار دشوار است. مهاجرانی که یک موقعیت شغلی را رها می کنند، باید به مدت دو سال کشور عمان را قبل از بازگشت و فعالیت در یک موقعیت شغل دیگر ترک کنند.

یک روش برای حل این مشکل وجود دارد. خارجی ها می توانند یک گواهی عدم اعتراض (NOC) از کارفرمای عمانی خود دریافت کنند، اما این کار دشواری است و آنها همچنان ممکن است مجبور به خروج از کشور باشند.

 فرهنگ کار در عمان

فرهنگ کار در عمان برای خارجی ها عجیب و چالش برانگیز نیست. اتکای عمان بر نیروی کار خارجی در طول چند دهه گذشته بدان معنی است که کارگران مهاجر امروزه یکی از ویژگی های اصلی محیط حرفه ای کار در این کشور است. با این حال، در سال های اخیر، دولت از طریق سیاست عمانی سازی، قوانین مهاجرتی سختگیرانه تری برای کاهش تعداد کارگران خارجی در این کشور تصویب نموده است.

کسانی که برای کار در بخش تجاری به عمان نقل مکان می کنند باید خود را با فرهنگ تجارت عربی سازگار کنند، که در جنبه های خاصی از فرهنگ تجارت غربی متفاوت گرفت. در این صورت، آنها متوجه اخلاق کاری قوی در میان نیروی کار عمان خواهند شد که به وفاداری، صداقت، تواضع و فروتنی و توانایی ارتقای روابط کاری بین همکاران ارج می نهند.

انتظار می رود که خارجی ها به سخت در عمان کار کنندو در همه زمان به اصول اسلام احترام گذارند، که نقش مهمی در زندگی روزمره همکاران عمانی آنها ایفا می کند.

اگر چه نگرش نسبت به زنان در عمان به طور کلی به مراتب نسبت به تمام کشورهای همسایه آن مترقی تر است و زنان بخش قابل توجهی از نیروی کار عمان را تشکیل می دهند، اما گاهی ممکن است زنان خارجی با افرادی روبرو شوند که نگرش سنتی و متعصبانه نسبت به زنان دارند. این نگرش ها تهدید نیست، اما سعی نکنید آنها را به چالش بکشید. یکی از قوانین جدید مهاجرتی در زمینه محدود کردن تعداد زنان مهاجر شاغل در عمان می باشد، بنابراین ممکن است پیدا کردن کار در این کشور برای زنان دشوارتر باشد.

هفته کاری در عمان معمولاً بین ۴۰ و ۴۸ ساعت، بسته به نوع صنعت است. به طور کلی، روز کاری در حدود هشت ونیم یا ۹ صبح شروع می شود، و در پنج و نیم یا ۶ بعد از ظهر به پایان می رسد. توجه داشته باشید که تعطیلات آخر هفته در عمان شامل جمعه و شنبه است.

در پایان لازم به یادآوری است که پروسه اقامت از طریق کار درعمان و همچنین پروسه حقوقی مهاجرت و اقامت بسیار حساس بوده و گاهی یک اشتباه کوچک میتواند منجر به ردی ویزا گردد. از این رو توصیه می کنیم با گرفتن مشاوره صحیح و از موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) شانس پرونده خود را بررسی کرده و با  انتخاب درست، آینده خود را بیمه نمائید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

نگارنده: مریم نظری

 

Rating: 4
449 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. سیدنجیم رضایی گفته:

  باسلام .من میکانیک تخصصی موتور گیربکس اتومات هیوندا هستم با ۱۳سال سابقه کاری برای اقامت کاری در کشور عمان ایا نیاز به استاد مکانیک دارند .

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اقامت کاری عمان باید ابتدا پیشنهاد کار داشته باشید. شما باید از طریق موسسات کاریابی در عمان شرایط بازار کار را بسنجید و برای جستجوی کار اقدام کنید.

   پاسخ
 2. نیوشا گفته:

  با سلام من دکترای حسابداری دارم با ۷ سابقه حسابداری و اکنون حسابرس هستم میخوام بدونم می تونم در عمان کار کنم یا نه و خواهرم رشته مامایی درس خونده شرایط برای ایشون چطوری هستش؟ با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. رشته هر دو شما از رشته هایی است که برای کار در یک کشور دیگر نیاز به معادل سازی دارد. شرایط شما باید به صورت کامل و با جزئیات بررسی شود تا بتوان پاسخ دقیق تری داد اما معمولا می توان از طریق پذیرش تحصیلی در رشته های مناسب وارد کشور مورد نظر شد و سپس برای معادل سازی مدرک اقدام کرد.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. محمد اسفندیاری گفته:

  با عرض سلام
  من امپراطور c.n.c هستم مسلط بر برنامه های طراحی ucancam و Artcam هستم برای من در عمان کار پیدا می شود
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 4. مجتبى گفته:

  سلام مهندس برق هستم و با سابقه ١٥ سال در زمينه سيستم هاى اعلام سرقت و اعلام حريق و دوربين مداربسته در بانكهاو ساختمان هاى ادارى و مسكونى . متاهل و داراى يك فرزند پسر در مقطع دبستان . امكان كار در عمان در اين زمينه و شرايط ادامه تحصيل فرزندم در عمان چگونه است؟ امكان اقامت و كار در زمينه بالا در عمان وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. امکان اخذ اقامت عمان با کار در این کشور برای شما وجود نخواهد داشت. به منظور ارزیابی شرایطتان برای اخذ اقامت سایر کشورها با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. موسی گریوانی گفته:

  سلام و عرض ادب من جوشکار ارگن و co2 و مونتاژ کار هستم لطفا بفرمایید کار تو عمان چطوره هست یانه اگر هست شرایط و پایه حقوقش چطوریه متشکر م

  Rating: 5
  پاسخ
 6. عبدالامیر هجوم گفته:

  با سلام احتراما اینجانب مهندس عمران ساختمان ودارای شرکت ساختمانی و پروانه اشتغال به کار ساختمانی هستم و عضو اتاق بازرگانی می باشم جهت اشتغال به کار و اقامت درکشور عمان همکاری و راهنمایی نمایید ممنون ومتشکر در ضمن مسلط به زبان عربی هستم

  Rating: 5
  پاسخ
 7. ایمان انوری گفته:

  سلام.وقت بخیر.بنده ۲۸ساله و کارشناسی پرستاری با چهار و نیم سال سابقه کاری و بیمه در مرکز قلب(بخش مراقبت های ویژه قلبیCCU) و اورژانس پیش بیمارستانی(۱۱۵)، مسلط به برنامه نویسی تحت وب و در حال گذراندن دوره ایلتس هستم.خواستم درمورد ویزای کاری کشور عمان و بقیه کشورهای عربی بپرسم.امکانش هست درمورد شرایطش و نحوه اخذ اون راهنمایی بفرمایید؟

  Rating: 4
  پاسخ
 8. محمد گفته:

  درود.من ۳۰سال سن دارم.و شغلم در ایران مربی گری بدنسازی و پاورلیفتینگ.۱۶سال سابقه ورزشی.چندین حکم کشوری و دو حکم قهرمانی در مسابقات آسیا اروپایی بین المللی دارم.آیا من‌میتونم در زمینه شغلی خودم اقدام کنم برای کار در عمان.مجرد .فوق دیپلم حسابدرای.ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 9. بهلول کاظمی گفته:

  با سلام
  من کارشناس ارشد تربیت بدنی، دبیر ورزش و مربی فوتبال پایه هستم( نونهالان، نوجوانان و جوانان)
  ميخوام برم عمان مربیگری کنم ممنون ميشم کامل راهنماييم کنید

  Rating: 4
  پاسخ
 10. مسعود گفته:

  سلام و عرض ادب .بنده کارگاه ام دی اف و کابینت سازی دارم با توجه ب وضع اقتصادی ایا عمان برای کار مناسب است یا ن لازم ب ذکر است همراه خانواده قصد رفتن دارم هیچ گونه اطلاعی از چگونگی مهاجرت ندارم لطفا راهنمایی کنید

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید. به این نکته توجه داشته باشید که عمان نمی تواند مقصد نهایی شما برای مهاجرت باشد زیرا این کشور به شما اقامت دائم اعطا نمی کند. توصیه می کنم شرایط کشورهای اروپایی را نیز بررسی کنید که پس از چند سال کار کردن به شما اقامت دائم و تابعیت اعطا می کنند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 11. عبدالرحیم گفته:

  با سلام وعرض خسته نباشید
  آیا میتوان بصورت توریستی به کشورعمان سفرکرد ودرآنجا بدنبال کار گشت وآیا اصلا این گزینه راهکار خوبی میباشد . با تشکر

  Rating: 3
  پاسخ
 12. اسماعیل جعفریه گفته:

  باسلام ۵۲ ساله هستم.۱۷سال سابقه صحافی دارم .در کار جوشکاری مهارت دارم (کاربیت و غیره).تعمیر موتور برق و موتور اب تعمیر پمپ باد.کاغذ دیواری منزل .لوله کشی ساختمان .

  اسماعیل جعفریه

  Rating: 5
  پاسخ
 13. اسماعیل جعفریه گفته:

  باسلام من ۵۲ ساله هستم 17سال سابقه سحافی کار دارم و 10 سال جوشکاری برق و جوشکاری کابینت وتعویض روغن ماشین سبک و کاغذ دیواری هستم وکار های ساختمانی بلد هستم مثل لوله کشی سختمان و تعمیر موتور باد و تعمیر موتور برق سنگین دیزل بلد هستم و نقاشی ساختمان لوله کشی سختمان کار کردم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید. برای جستجوی کار در عمان می توانید از طریق سایت های کاریابی اقدام کنید.

   پاسخ
 14. ملیحه رحیمی گفته:

  سلام وقت بخیر
  من فوق دیپلم نقاشی ایرانی دارم در حال حاضر معلم‌ هستم‌ سه‌ سال سابقه کار دارم. در بخش گل و مرغ در استانی مقام سوم دارم‌، در نگارگری در دانشگاه مقام برگزیده دارم‌ ودر چند جشنواره تقدیر نامه دارم‌. نقاشی روی ظرف سفالی، نقاشی روی پارچه تدریس حرفه ای دارم‌ میخواستم سوال کنم برای کشور عمان یا قطر پذیرفته میشم

  Rating: 1
  پاسخ
 15. صنم گفته:

  سلام.. وقتتون بخير… ببخشيد من پرستارم و شوهرم پزشک بیهوشی هستن… ميخواستم بپرسم اگه برای کار و زندگی بخوایم به عمان بریم… شرایط برای ما چطوریه؟ اول اینکه اصلا میتونیم بریم. و دوم اینکه اگه بتونیم بریم شرایط زندگی در اونجا برای ما بهتر از تهران هست؟

  Rating: 3
  پاسخ
 16. جمشیدی گفته:

  سلام. هزینه های کلی برای اقامت این کشور چه حدودی هست ؟ چقدر باید پول داشته باشیم؟
  سوال دوم اینکه من هم مدرس زبان و هم مدیر بازرگانی خارجه و هم مترجم همزمان هستم. یعنی کار برای من با این سوابق خوب پیدا میشه؟
  و اینکه چه مدت طول میکشه اقامت بدن؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما باید با جزئیات بیشتری بررسی شود. توصیه می کنیم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 17. poriyavalikhani74 گفته:

  سلام وقت بخیر
  من مکانیک ماشین های دیریفت و مسابقه ای هستم
  الانم قصد مهاجرت در زمینه کاریم دارم
  هیچ پیشنهادیم ندارم و میخوام بطور جداگانه کاد منم

  Rating: 3
  پاسخ
 18. روح ا... گفته:

  سلام آیا برای من که تعمیرکار بالابر های فروشکاهی و رستورانی و تا حدودی آسانسور هستم کار برای من هست که بتونم برم ممنون

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای عمانی دارید. برای جستجوی کار می توانید به وبسایت موسسات کاریابی عمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 19. امیر یوسفی گفته:

  با سلام اگر بخواهم با ۴ نفر برای کار ساختمانی مدت ۳ماه در عمان بمانم و کار کنیم چقدر هزینه برای ویزا و اقامت دارد

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. متوسط هزینه زندگی در مسقط عمان برای هر نفر حدود ۲۷۰ ریال عمان میباشد (بدون در نظر گرفتن اجاره خانه). از نظر آماری، هزینه زندگی در شهر مسقط حدوداً ۳ برابر گرانتر از شهر تهران میباشد. (نوسان ریال این آمار تحت تاثیر قرار میدهد). هر ریال عمان حدودا ۲،۶ برابر دلار میباشد. به طور کلی این میزان هزینها بسته به نوع زندگی فرد می تواند بالاتر و یا پایینتر باشد. هزینه صدور ویزای کاری عمان برای هر نفر 20 ریال عمان می باشد ولی این مبلغ بجز سایر هزینه های مرتبط با ویزای کاری می باشد.

   پاسخ
 20. حسن گفته:

  سلام بنده فارغ تحصیل مهندس شیمی هستم و چند سالی به عنوان نماینده HSEدر پالایشگاه ابادان کار کرده ام و همچنین مدیر پروژه ساژه های بتونی و مدیر پروژه نصب و راه اندازی اسانسور بودم به زبان عربی هم مسلط هستم ایا این سایت کار مرتبت با فعالیت بنده رو در عمان برا بنده سراغ داره

  Rating: 4
  پاسخ
 21. ليلي گفته:

  با سلام وقتتون بخير، من مدرك كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر از يك دانشگاه خوب با معدل بالا دارم ولي متاسفانه سابقه كار ندارم، وهمسرم فوق ديپلم مهندسي برق الكترونيك داره و حدود ده سال سابقه كار در يك شركت خودرو سازي، ميخواستم بپرسم امكان اخذ ويزاي كار براي هر دو نفر ما در عمان وجود داره؟
  متشكرم

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان شما باید ابتدا یک کارفرمای عمانی بیابید که به شما پیشنهاد کار دهد سپس می توانید برای ویزای کار عمان اقدام کنید. لازم به ذکر است کشورهای عربی به شما اقامت دائم اعطا نمی کنند و در صورت از دست دادن شغل خود ملزم به ترک این کشورها می باشید. با توجه به رشته تحصیلی شما و همسرتان امکان کار در بسیاری از کشورها وجود دارد که می تواند منجر به اقامت دائم گردد. برای اینکه بتوان گزینه های امکان پذیر برای شما را پیشنهاد داد به اطلاعات بیشتری در مورد شما نیاز است. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا شرایط شما بررسی شود و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 22. حجت عبدالهی گفته:

  سلام من36سالمه و12سال سابقه متریالمنی وکنترل متریال توپالایشگاه گازوسکوی نفت رادارم مدرک تحصیلی دیپلم ماشین الات دارم چکاربایدبکنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان شما باید ابتدا یک کارفرمای عمانی بیابید که به شما پیشنهاد کار دهد سپس می توانید برای ویزای کار عمان اقدام کنید. لازم به ذکر است کشورهای عربی به شما اقامت دائم اعطا نمی کنند و در صورت از دست دادن شغل خود ملزم به ترک این کشورها می باشید. برای اینکه بتوان گزینه های امکان پذیر برای شما را پیشنهاد داد به اطلاعات بیشتری در مورد شما نیاز است. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا شرایط شما بررسی شود و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 23. فرشاد امیری گفته:

  سلام من لیسانس حقوق دارم و در حال حاضر دارم کار دکوراسیون و کناف انجام میدم و زبانم هم بدک نیستو قصد مهاجرت برای کار و درآمد بالا را دارم پیشنهاد شما کدوم کشوره؟ آیا عمان میتونه خوب باشه؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان شما باید ابتدا یک کارفرمای عمانی بیابید که به شما پیشنهاد کار دهد سپس می توانید برای ویزای کار عمان اقدام کنید. لازم به ذکر است کشورهای عربی به شما اقامت دائم اعطا نمی کنند و در صورت از دست دادن شغل خود ملزم به ترک این کشورها می باشید. برای اینکه بتوان گزینه های امکان پذیر برای شما را پیشنهاد داد به اطلاعات بیشتری در مورد شما نیاز است. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا شرایط شما بررسی شود و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان و اخذ اقامت کاری عمان نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که کار در عمان منجر به اخذ اقامت دائم عمان نمی شود.

   پاسخ
 24. آسمان گفته:

  سلام.وقت بخیر.بنده 22سال سابقه طلا سازی دارم.مدرک تحصیلی بنده دیپلم اقتصاده.در رابطه با شغلم مدرک در خوری ندارم فقط 2 سرتیفیکیت بابت طراحی جواهرات از وزارت صنایع و مجتمع فنی تهران دارم.حدود 17 ساله که کارفرما هستم و حدود 10 ساله که جواز کار فرمایی دارم.ایا میتونم به انگلستان یا سوید یا المان مهاجرت کنم.در ضمن بنده دارای همسر و 2 کودک میباشم.ممنون

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما و خانواده شما باید با جزئیات بیشتری بررسی شود. با توجه به اطلاعاتی که در اختیار گذاشته اید ممکن است بتوانید از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت یا سرمایه گذاری مهاجرت کنید. شرایط همسر و فرزندان شما هم می تواند در روند تصمیم گیری تاثیر گذار باشد و امکان دارد بتوانیم گزینه های خوبی به شما پیشنهاد دهیم. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا پس از بررسی بیشتر شرایط شما را راهنمایی کنند. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. شما می بایست از طریق کاریابی های عمان به جستجوی کار پرداخته و پس از دریافت پیشنهاد کاری اقدام به اخذ ویزای کاری عمان نمایید. پیشنهاد می شود پس از مطالعه مقاله موسسات معتبر کاریابی در عمان در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید.
   https://malekpour.ir/موسساتکاریابیمهاجرت/

   پاسخ
 25. sobhanifar67 گفته:

  باسلام.و عرض ادب
  اینجانب دارای مدرک ارشد حسابداری با 7سال سابقه کار میباشم اکنون هم حسابرس میباشم. همسرم نیز ارشد سخت افزار کامپیوتر دارد.
  نحوه اقامت کاری با این شرایط به چه صورت میباشد؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب.
   برای کار در کشورهای حوزه خلیج فارس نیاز به پیشنهاد کار از طرف یک کارفرما در این کشور ها دارید. کشورهای عربی به دلیل اینکه به شما اقامت دائم نمی دهند برای امر مهاجرت توصیه نمی شوند.
   با توجه به شرایط شما و همسرتان توصیه می کنم برای کار یا تحصیل در کشورهای اروپایی یا کانادا و استرالیا اقدام کنید. البته برای پاسخ گویی دقیق به سوال شما اطلاعات بیشتری مورد نیاز است. رشته تحصیلی شما نیاز به معادل سازی دارد اما رشته تحصیلی همسرتان در بسیاری از کشورها جزء رشته های مورد نیاز است. گزینه های زیادی می توان به شما پیشنهاد داد که نیاز به بررسی بیشتر دارد و شرایط شما باید با جزئیات شرح داده شود. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. به طور کلی یافتن کار مناسب در یک کشور خارجی به رزومه شما و توانایی های فنی و آشنایی با زبان آن کشور بستگی دارد و شانس موفقیت شما را توانایی های فردی شما مشخص می کند. اما در رابطه با کار در عمان و سایر کشورهای عربی این نکته را در نظر داشته باشید که این کشورها به شما اقامت دائم نمی دهند و تنها تا زمانی که توانایی کار کردن داشته باشید به شما اقامت می دهند. با توجه به رشته تحصیلی و سابقه کاری شما، توصیه می کنم برای کشورهای تاپ اروپایی مانند اتریش و آلمان و یا کشور کانادا و استرالیا اقدام کنید. البته برای ارائه یک پیشنهاد دقیق است نیاز است که شرایط شما با جزئیات بیشتری بررسی شود و گزینه های امکان پذیر به شما معرفی شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 26. رضا گفته:

  سلام وقت بخیر،بنده نزدیک به ده سال در شرکت ملی حفاری ایران بر روی سکوی حفاری مشغول هستم که خواستم بپرسم امکانش هست که ویزای کار و اقامت جهت کار بر روی سکوی حفاری یا شغل مرتبط در عمان بصورت تضمینی پیدا کنم،متشکرم

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید و هیچ کس غیر از شما نمی تواند شغل شما را تضمین کند. اما لازم به ذکر است که کشورهای عربی به شما اقامت دائم نمی دهند و تنها تا زمانی که توانایی کار کردن دارید می توانید اقامت داشته باشید.

   پاسخ
 27. بهادر یوسف زاده گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  من سابقه 6 سال کتر پایپینگ بعنوان مهندس طراح پایپینگ دارم و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خودرو هستم ایل امکان کار در کشور عمان رو دارم در نورد تقاضا برای بیشتر افراد فرموده بودید که باید job offer داشته باشید ایا در این مورد کمک یا راهنمایی میتونید بکنید تا مراجعه کنم.
  34 ساله کارشناسی مکانیک

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، دوست عزیز شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر دارد لطفا با دفاتر ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.