پناهندگی در رومانی

پناهندگی در رومانی یکی از راههای اخذ تابعیت رومانی و مهاجرت به رومانی محسوب میگردد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت ،

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

آیا پناهندگی به رومانی امکانپذیر است؟ شرایط پناهندگی به رومانی چگونه است ؟ آیا مرکز خاصی برای پناهندگی در کشور رومانی وجود دارد ؟ آیا فرد پناهنده به کشور رومانی می تواند خانواده اش را هم با خود ببرد ؟ خانواده فرد پناهنده شده به رومانی شامل چه کسانی می شود ؟ در صورتیکه که علاقمند به مطالعه مطالبی در مورد پناهندگی رومانی هستید با ما در مقاله زیر با موضوع پناهندگی رومانی همراه باشید .

UNHCR  در سال ۱۹۹۲ یک سال بعد از ورود کشور به کنوانسیون پناهندگان ۱۹۵۱ و پروتکل ۱۹۶۷ در رومانی افتتاح شد . در سال ۲۰۱۲ تعداد۲۵۱۱ نفر برای پناهنگی در رومانی تقاضا دادند که از این افراد ۴۳ نفر کودک بودند . ۱۶۱ نفر تقاضایشان به عنوان پناهنده پذیرفته شد و ۱۷۷ نفر هم تحت حمایت مکمل قرار گرفتند . بیشتر متقاضیان پناهندگی از کشورهای الجزیره ، مراکش ، پاکستان ، سوریه و افغانستان بودند . این مقاله متعلق به موسسه ملک پور می باشد .

پروژه ها و فعالیت ها

برای اطمینان از اینکه متقاضیان پناهندگی امکان ورود به رومانی و دسترسی به پروسه پناهندگی عادلانه و کارآمد را دارند UNHCR  اقدام به کنترل مرزها با NGO ها کرد و همچنین جلسات مرزی با موسسات مولداویایی و اکراینی سازماندهی کرد . در یکی از پروژه ها نگهبانان پلیس های مرزی آموزش هایی را بطور منظم دریافت می کردند و همچنین جزواتی را در مرزها قرار داده بودند که این جزوات به زبانهای مختلف نوشته شده بود که شامل حقوق پناهندگان و نصایح قانونی بود .

UNHCR  رومانی به عنوان یکی از اعضاء UNHCR اروپا پروژه های زیر را انجام می دهد :

ضمانت کیفیت پناهندگی و مکانیزم ارزیابی ، توسعه بیشتر کیفیت پناهندگی که هر دو این موارد با هدف بهتر کردن پروسه پناهندگی و معرفی سیستم تضمین کیفیت داخلی می باشد .

اسکان مجدد در رومانی با مفاد مندرج در قانون ۲۰۰۶/۱۲۲ در مورد پناهندگان در رومانی کنترل می شود . این قانون می گوید که چه کسانی شرایط پناهندگی و اسکان مجدد در رومانی را دارند . تصمیم دولت با شماره ۲۰۰۸/۵۹۶ سهمیه اسکان مجدد در رومانی را تنظیم می کند . ( این در آخر سال ۲۰۱۰ منقضی شده است و دولت رومانی در حال منتشر کردن تصمیم دولت برای سهمیه اسکان مجدد در آینده و عملیاتی که توسط دولت انجام می شود می باشد .)این مقاله متعلق به موسسه ملک پور می باشد .

اداره مهاجرت رومانی( RIO ) موسسه اصلی در مورد اسکان مجدد پناهجویان می باشد . مدیر عمومی این مرکز رئیس کمیته اسکان مجدد هم می باشد . این مرکز برای مشخص کردن مراکزی که در آنها اسکان مجدد انجام می شود و تعداد پناهجویان مورد نیاز اسکان مجدد راه اندازی شده است .

 

شرایط پناهندگی

برای اسکان مجدد در رومانی این شرایط باید وجود داشته باشد :

۱ – فرد متقاضی باید بر اساس قانون ۱A سال ۱۹۵۱ کنوانسیون پناهندگان ژنو و  پروتکل آن توسط یک ایالت یا UNHCR به عنوان پناهنده شناخته شده باشد .

۲ – فرد متقاضی نباید تحت حمایت کشوری باشد که از آنجا به رومانی پناه آورده است .

۳ – فرد متقاضی نباید تطبیق یکپارچه با کشوری که از آنجا پناه آورده است داشته باشد .

۴ – فرد متقاضی نباید خطری برای امنیت ملی ، سلامتی و اخلاق عمومی و نظم عمومی داشته باشد .

۵ – او باید پتانسیل تطبیق با جامعه رومانی را در خود نشان دهد .

۶ – فرد متقاضی به صراحت اسکان مجدد در رومانی را پذیرفته است .

الحاق به خانواده برای پناهجویان :

پناهجویان اسکان مجدد داده شده ممکن است پذیرای یک متقاضی پناهندگی که خانواده اش در جایی خارج از رومانی هستند در اداره مهاجرت رومانی یا شعب آن بشود . فرمان فوری ۲۰۰۲/۱۹۴ که با نام قانون بیگانگان در رومانی شناخته شده است در قسمت پنجم قانون ۴۶ ( ویزای طولانی مدت الحاق به خانواده ) تصریح می کند که یک اسپانسر با داشتن اقامت موقت با اعتبار یکساله و یا اقامت دائم و یا فرد ذینفع از پناهندگی یا حمایت تابعه می توانند  برای همسر ، فرزند کوچک ازدواج نکرده خود اسپانسر و یا فرزند همسر او و یا فرزند خواندگان اسپانسر یا همسر او  درخواست الحاق به خانواده بدهند . اداره مهاجرت رومانی می تواند درخواست الحاق به خانواده را در صورت کامل بودن تمام شرایط تایید کند . الحاق به خانواده در مورد بقیه اعضاء خانواده مانند فامیل درجه یک فرد اسپانسر و یا همسر او که امکان حمایت   خودشان به تنهایی را ندارند و از حمایت خانوادگی در کشور خود بهره نمی برند امکان پذیر است  و همچنین برای فرزندان مجرد فرد اسپانسر و یا همسر او که به دلیل مسائل پزشکی امکان ساپورت خود به تنهایی را ندارند امکان الحاق به خانواده وجود دارد . این مقاله متعلق به موسسه ملک پور می باشد .

چنانچه شما عزیزان تمایل به اقامت دائم در کشور رومانی و یا سایر کشورها را داشتید قبل از اقدام از طریق پناهندگی و مهاجرتی مخاطره آمیز با تماس با موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین و وکلای موسسه ملک پور بهترین روش ها را برای  مهاجرت قانونی و اقامت خود در سایر کشورها انتخاب نمایید.

2 پاسخ
    • P.Taghavi گفته:

      با سلام و احترام. بزرگوار در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود. همچنین برای پاسخ گویی به این سوالات نیاز به اطلاعات جامع تری است. اگر قصد دارید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم و یا جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

      پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.