پناهندگی در دانمارک

پناهندگی در دانمارک

پناهندگی در دانمارک را میتوان یکی از راه های مهاجرت به دانمارک شناخت . مهمترین مورد در ارتباط با پناهندگی در دانمارک این است که این راه بدترین راه برای مهاجرت به این کشور شناخته میشود و عواقب بسیار بدی برای زندگی آینده شما خواهد داشت . بهترین تصمیم این است که از طریق های قانونی مهاجرت جهت مهاجرت به دانمارک اقدام نمایید و منطقی ترین راه را برای خود و خانواده ی خود انتخاب نمایید

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

قبل از آغاز مطالعه این مقاله به شدت توصیه میگردد که ویدیو های موجود و فایل صوتی موجود در این صفحه را که توسط آقای ملک پور دانشجوی دکتر حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران را که در باب توضیحات و خطرات کلی پناهندگی است را مطالعه نمایید تا اطلاعات کامل تری در باب این موضوع کسب نمایید

فایل های تصویری آقای ملک پور در باب خطرات پناهندگی

video پناهندگی در دانمارک
video پناهندگی در دانمارک

پروسه پناهندگی در دانمارک

مراحل مختلفی در روال و پروسه ی پناهندگی وجود دارد . سرویس مهاجرت اولین مورد مشمول (جوابگو ) برای ارزیابی یک درخواست برای پناهندگی بوده و هیئت تجدیدنظر پناهندگی دومین مورد است .

در پایین یک توصیف از مراحل متفاوت در پروسه پناهندگی آمده است :
۱ – ثبت نام _ پلیس :
شما برای پناهندگی در دانمارک در اداره ی پلیس به مرکز sandholm ( بزرگترین کمپ در دانمارک ، کوپن هاک ) درخواست می کنید . در اولین مرحله شما باید توسط پلیس مورد مصاحبه قرار گیرید . پلیس اثر انگشت ( اگر بیش از ۱۴ سال سن داشته باشد ) و عکس شما را خواهد گرفت ، آن ها همچنین درمورد مسیر شما و دلیل درخواست شما برای پناهندگی در دانمارک سوال خواهد پرسید . بعد از آن شما برای جادادن در یکی از کمپ های پناهندگی آماده خواهید شد .
۲ _ پر کردن فرم : مرکز sandhoalm
اینجا شما نیاز به پر کردن یک فرم با سوالات مخصوص دارید ، فقط اینجا جایی در فرایند است که ترجمه و اشتباهات می تواند چک ( بررسی ) شود . بنابراین اگر شما قادر به نوشتن دلایل پناهندگی خود هستید ، پر کردن فرم ها واقعا با اهمیت است .
قبل از پر کردن فرم بهتر است که خط مشی تعریف کنید : یک توضیح تصویری از همه ی رخدادهای مهم تهیه کنید . بنابراین برای بخاطر آوردن ساده تر است . همه ی اطلاعات را درمورد خود بنویسید . پر کردن فرم در مرکز sandholm انجام می شود .
۳- اولین مصاحبه با سرویس مهاجرت = مصاحبه اطلاعات و انگیزه . در اینجا فرض شده است که مدت کوتاهی از ثبت نام شما و پر کردن فرم گذشته است ، اما حالا یک زمان انتظار طولانی برای این نیاز است ، در برخی موارد ۸ تا ۱۰ ماه .
بر اساس سوالات اولیه اداره ی مهاجرت تصمیم خواهد گرفت که درخواست شما در خصوص پناهندگی در دانمارک به بحث و بررسی خواهد گذاشته شد . درخواست شما می تواند به خاطر دلایل مختلف رد شود . اگر شما در یک درخواست پناهندگی باشید / اثر انگشت شما در دیگر کشورهای اروپایی گرفته شده باشد (با توجه به قانون Dublin ) یا اگر اداره مهاجرت درخواست شما را به طور معلوم بی اساس در نظر بگیرد که به معنی آن است که به طور واضح با درخواست شما مبنی بر پناهندگی در دانمارک موافقت نخواهد شد .
۴- مصاحبه دوم با اداره ی مهاجرت :
این مصاحبه پر تفصیل و مشروح است و ممکن است تمام روز طول بکشد ، بر اساس فرم ، مصاحبه شما و اطلاعات کلی درباره کشوری که از آن فرار کرده اید ، اداره ی مهاجرت که شما پناهندگی خواهید گرفت یا نه .
۵- درخواست : هیئت تجدیدنظر پناهندگی
اگر درخواست پناهندگی در دانمارک برای شما توسط سرویس پناهندگی رد شود، به طور خودکار توسط هیئت تجدیدنظر پناهندگی ارزیابی خواهد شد . دومین و آخرین نمونه ( مورد ) قانونی در فرایند پناهندگی . در این نقطه شما یک وکیل مجانی خواهید گرفت . شما می توانید درخواست یک وکیل خصوصی را بکنید یا شما یک مامور (انتصابی ) خواهید بود . معمولا این مرحله شامل یک گزارش شفاهی می شود که شما با وکیل خود و یک مترجم در هیئت درخواست های مهاجر روبه رو خواهید شد . قبل از آن شما با وکیل خود موضوع خود را بررسی کرده اید .
هیئت تجدیدنظر پناهندگی در دانمارک می تواند موضوع شما را ببپذیرد یا به شما مردودی نهایی را ابلاغ نماید .
۶- اگر شما رد شدید :
اگر شما توسط هیئت تجدیدنظر پناهندگی در دانمارک رد شدید ، مورد شما اگراطلاعات جدید یادلیلی برای بازیابی درخواست پناهندگی می تواند بازگشایی شود ، همچنین شما می توانید به ارگان ( سازمان ) حقوق بشر شکایت کنید ، مانند کمیته حقوق بشر un یا دادگاه اروپایی حقوق بشر . در این وضعیت بسیار مهم است که با یک وکیل یا یک گروه کمک های قانونی صحبت شود .
چه نوع حمایتی ؟ :
شما در پناهندگی در دانمارک براساس قوانین در قانون بیگانگان (خارجی)
وضعیت معاهده (کنوانسیون):
اینجا شما حمایتی بعد از کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل ( un) (۱۹۵۱ ) دریافت می کنید ، مقاله ۱ کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل یک پناهنده را به عنوان کسی که « بعلت ترس مستند از اذیت شدن برای دلایل نژاد ، مذهب ، ملیت ، عضویت دریک گروه خاص یا عقیده سیاسی ، خارج از کشوری که ملیت اوست می باشد ناتوان است یا بخاطر ترس ، بی ملیتی بهره بردن از حمایت آن کشور : یا کسی که ملیتی ندارد و محل اقامت قبلی او بخاطر برخی رخدادها ناتوان است یا به خاطر مثلا ترس بی ملیتی برگشتن به آن است » معنی می شود .
وضعیت حمایت در پناهندگی در دانمارک :
بخش قانون بیگانگان ٬ وضعیت حمایت ٬ خوانده می شود ، اینجا شما اگر در معرض خطر مجازات بزرگ ، شکنجه ، رفتار یا مجازات غیرانسانی یا تحقیر کننده ، بازگشت به کشوراصلی خودتان هستید حمایتی دریافت میکنید .
وضعیت حمایت موقت برای پناهندگی در دانمارک :
در برخی موارد ، جایی که یک شخص مشمول حمایت در پاراگراف ۷-۲ می شود اما جایی که بخاطر ناپایداری شدید و خشونت و بی بند و بار علیه اشخاص (غیرنظامی) در کشور زندگیشان است ، یک وضعیت حمایت موقت مورد موافقت قرار خواهد گرفت

فایل صوتی آقای ملک پور در باب مشکلات پناهندگی و خطرات آن

audio پناهندگی در دانمارک

اختصاص جوازها : از سپتامبر ۲۰۱۵ ، مجموع بیش از ۸/۱۰۰ جواز :
وضعیت کنوانسیون : appr۰ ۶۰۰۰۰
وضعیت حمایت : appr . ۱۲۰۰
وضعیت حمایت موقت : ۶۰۰
کشور امن ثالث :
اگر مراجع ارزیابی کنند که شما می توانید توسط یک کشور امن ثالث حمایت شوید ، جایی که شما در حال حاضر حمایتی کسب کرده اید یا یک ارتباط نزدیک به آن دارید می تواند مردود شود .
مدت حمایت پناهندگی در دانمارک :
از تاریخ ژانویه ی ۲۱۶ مدت اعتبار مجوز ماندن بر اساس یکسری اصول تغییر کرده است ، و مدت حمایت شدیدآ کاهش پیدا کرده است .
وب سایت مراجع مهاجرت رابرای به روزرسانی مدت زمان مجوزهای مختلف رامشاهده کنید:
https://www.nyidanmark.dk/en-us/frontpage.htm

نصیحت قبل ازطلب پناهندگی در دانمارک

قبل از اینکه شما با مراجع صحبت کنید و طلب پناهندگی در دانمارک نمایید چیزهایی وجود دارد که بهتر است درباره اینکه چطور مراجع موضوع شما را بررسی می کنند وچطور می توانید آماده شوید ، بدانید با یکی از گروه های کمک قانونی در لیست مخاطب ها تماس بگیرد .
پیوستگی و جزئیات :
پلیس اولین مرجع برای مصاحبه شماست .این مصاحبه خیلی مفصل نیست وفرض نمی شود که باشد اگرچه که مهم است که شما به طور مختصر بیان کنید شما به دنبال پناهندگی در دانمارک هستید .
هنگامی که داستان خود را برای اداره ی مهاجرت تعریف می کنید آن را با جزئیات هرچه بیشتر و با انسجام ممکن تعریف کنید ، این برای اعتبار موضوع شما بخاطر اینکه شما به عنوان یک متقاضی پناهندگی در دانمارک که مجبور به اثبات اینکه درخواستش درست است مهم می باشد . جزئیات مانند تاریخ ها و وقایع نگاری رخدادها عوامل مهمی هستند . همچنین مهم است که شما به یک داستان مشابه هر زمان که مصاحبه می شوید و فرم هایی که پر خواهید کرد ، وفادار باشید ( در مصاحبات داستان ها مشابه باشد ) . در طول فرایند شما باید توسط پلیس اداره ی مهاجرت و هیئت تجدیدنظر پناهندگی در دانمارک مصاحبه شوید . آن ها یک ارزیابی اعتبار از داستان شما می سازند که بخاطر آن است که چرا مهم است همه جزئیات را از آغاز مورد بررسی قرار دهند . از شما ممکن است درباره ی جغرافیا ، وضعیت سیاسی و دیگر پیشرفت های وابسته به کشور اصلی شما سوال پرسیده شود . بنابراین آن می تواند برای تفکر درباره ی این از قبل مفید باشد . بنابراین مراجع مهاجرت بررسی می کنند تا به این باور برسند که شما از آن کشوری هستید که به آن ها اطلاع می دهید . انتظار نداشته باشید که هیچ نصیحت قانونی ادراکی درباره فرایند پناهندگی در دانمارک از مراجع مهاجرتی دریافت کنید .
اگر شما رخدادهای دلخراشی مانند شکنجه یا سوء استفاده ( تجاوز ) شخصی را تجربه کرده باشید ممکن است بسیار دشوار باشد که درباره آن ها صحبت کنید . اگرچه این تجارب می تواند جنبه های مهمی از درخواست پناهندگی در دانمارک برای شما باشند و آن مهم است که اطلاعاتی را پنهان نکنید یا فکر کنید که بهتر است آن را بعدا بازگو کنید . بدانید که اشخاصی که با شما مصاحبه می کنند و مترجم یک وظیفه محرمانه دارند و اجازه ندارند که اطلاعات و خاطرات شما را با هر کسی دیگری که عضو فرایند قانونی نیست در اشتراک بگذارند .
در روند پناهندگی در دانمارک اگر شما بطور مثال یک مصاحبه گر یا مترجم زن می خواهید ، از مراجع مهاجرتی آنرا طلب کنید ، شما همچنین اجازه دارید که کسی را همراه خود ( یک همراه دانمارکی ) برای مصاحبه ی خود با سرویس مهاجرتی ببرید .

اسناد :

اگر شما شواهد و مدارکی دارید آن را برای اولین مصاحبه با اداره ی مهاجرتی ببرید . معمولا با ارزش است که شاهدی مانند اسناد قانونی ، گواهی بازداشت ، روزنامه ، مقاله و . . . که می تواند درخواست پناهندگی شما را پشتیبانی کند داشته باشید .
اگر شما متقاضی پناهندگی در دانمارک هستید بسیار مراقب مدارک دروغین باشید ، اگرچه شما نمی توانید انتظار داشته باشید مراجع مهاجرتی خیلی زیاد درباره ی وضعیت در کشور محل زندگی شما اطلاعات داشته باشند ، اما آن ها معمولا در تشخیص مدارک دروغین خوب متوجه می شوند و این موضوع می تواند به اعتبار موضوع شما آسیب برساند .
همچنین در پناهندگی در دانمارک اگر شما نیاز داشته باشید ، آنجا یک مترجم هر زمانی که شما در حال مصاحبه هستید خواهد یافت ، اگر شما هر نوع مشکلی برای فهم یکدیگر تجربه کنید ، مطمئن شوید که از ابتدا شروع به گفتن کنید . اگر شما احساس راحتی با مترجم از نظر سیاسی ، مذهبی ، نژادی یا هر دلیل دیگری نمی کنید ، با کسی که با شما مصاحبه می کند بگویید و مترجم دیگری را درخواست نمایید . اگر شما زن هستید حق خواهید داشت یک مترجم زن انتخاب نمایید . از پرسیدن سوالات نترسید و مطمئن شوید شما و مترجمتان یکدیگر را به خوبی می فهمید .

ارزیابی شخصی در پناهندگی دانمارک

هر مورد بر یک اساس شخصی تلاش می کند ، آن به این معنی است که برای پناهندگی در دانمارک کافی نیست که عضو یک گروه آسیب پذیر یا اذیت شده یا مردم کشور مبدا شما باشند . کافی نیست که به یک وضعیت عمومی از کشور خود وابسته باشید ، شما باید ثابت نمایید که به طور شخصی مورد اذیت قرار گرفته اید سپس داستان خود را به یک وضعیت عمومی در کشور ارتباط دهید . بر روی داستان خود ، بر روی هر چیز مشخصه ای که برای شما اتفاق افتاده و آنچه شما می ترسید که اتفاق افتد اگر شما بازگردید تمرکز کنید . اگرچه آن را به متن سیاسی کشور اصلی شما مرتبط سازید . برای مثال اگر شما به دلیل یک تعارض مشخصی پناهجو شده اید و درخواست پناهندگی دانمارک را داده اید مهم است که شما را به اختلافات سیاسی گسترده تر یا مشکلات نژادی در محدوده ی محلی شما مرتبط سازید .
بخاطر داشته باشید که مراجع مهاجرتی علاقه ندارند که شما را به پناهندگی بپذیرند . مراجع مهاجرتی به دنبال شکاف ها در داستان شما هستند و سوال اعتبار برای گرفتن پناهندگی مهم است .
این یک ایده ی خوب است که قبل از فرایند پناهندگی به دنبال نصیحت قانونی باشید . از لیست مخاطب ها برای پیدا کردن اطلاعات تماس مرتبط استفاده نمایید .

قرارداد با یک وکیل در پروسه ی پناهندگی در دانمارک

در فرایند پناهندگی در دانمارک شما یک وکیل خواهید گرفت بدون هرگونه هزینه ای . اگر درخواست پناهندگی شما رد شود موضوع شما توسط هیئت تجدیدنظر پناهندگی مورد تجدیدنظر قرار خواهد گرفت ، مرجع تجدیدنظر برای مورد پناهندگی شما اگرچه بر اساس موضوع و نیازهای شما ممکن است نیاز به یک وکیل پرداخت شده داشته باشید ، اگر شما بخواهید برای دلایل اقامت بشردوستانه ، دوباره جمع شدن خانواده یا یک بازگشایی موضوع پناهندگی درخواست کنید .
در پناهندگی دانمارک موضوعاتی وجود دارد که افراد پناهجو پول بسیاری برای یک وکیل ، خارج از اینکه در حقیقت کاری نمی کند یا کار خیلی کمی می کند پرداخت می کنند . بنابراین مطمئن شوید ، بر روی آنچه از وکیل انتظار دارید توافق نمایید ، چه اطلاعاتی باید جمع آوری کنید و اینکه او چکار می کند ؟ از پرسیدن سوالات نترسید و انتظار داشته باشید که وکیل به طور حرفه ای روی موضوع شما کار خواهد کرد . به علاوه این همیشه ایده خوبی نیست که برای هر چیز ممکن درخواست کنید . برای مثال شما که درخواست پناهندگی در دانمارک داده اید نیاز به یک مستند سازی خوب دارید ، اگر بیمار هستید و می خواهید برای یک مجوز برای ماندن بخاطر دلایل بشردوستانه درخواست دهید ، وکیل های خوب آن را می دانند و شما را نصیحت می کنند . وکیل های غیرحرفه ای این کار را نخواهند کرد . از پرسیدن اینکه وکیل شما از جانب شما چه کاری انجام می دهد نترسید . این مهم است که مطمئن شوید شما یک موافقت قبلی درمورد اینکه چه انتظاری از وکیل خود دارید و مطمئن شوید که یک قیمت منصفانه مقرر کرده اید . شما حق دارید که نرخ هزینه وکیل خود را بدانید . در لیست مخاطبان ، برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک برخی گروه های حمایتی قانونی که شما می توانید با آن ها تماس بگیرید وجود دارد ، آن ها حرفه ای نیستند اما اغلب قادر به کمک به شما برای انتخاب خوب هستند . برخی از گروه ها می توانند با به وجود آوردن درخواست برای آزادی کمک کنند

جمع شدن دوباره ی خانواده در پروسه ی پناهندگی در دانمارک

اگر شخص پناهجو ازدواج کرده است ، همسر ثبت شده یا همسر همخانه ( نیاز همخانه بودن به طور معمول این است که سندیت بخشید که بیش از ۱۸ ماه با یکدیگر زندگی کرده اید ) با شخصی که در دانمارک اقامت دارد ، پناهجو می تواند برای جمع شدن دوباره ی خانواده ( الحاق خانواده ) درخواست نماید . در حال حاضر دستیابی برای جمع شدن دوباره ی خانواده به عنوان یک مهاجر با یک وضعیت حفاظت موقت محدود شده است . از تاریخ ژانویه ۲۱۶ شما باید به طور معمول یک تمدید ۳ ساله از مجوز حمایت موقت داشته باشید .، قبل از آن شما می توانید مجوز جمع شدن دوباره ی خانواده را بگیرید .
وضعیت حفاظت موقت ۳ سال قبل از اینکه شما توسط خانواده خود ملحق شوید رخ می دهد . متقاضی پناهندگی در دانمارک همچنین می تواند به کودکان ، نوه ها و برادر و خواهرهای جوان و زیر ۱۵ سال خود ملحق شود . مجوز اقامت با زمان محدود است ، اما در وضع بعدی برای درخواست برای آنکه دائمی باشد امکان پذیر است . در ادامه ی بحث پناهندگی در دانمارک یک مقدمه برای قانونگذاری می آید ، این یک ایده ی خوب برای طلب نصیحت قانونی قبل از درخواست است .
نیازها برای الحاق خانواده در پناهندگی دانمارک محدود هستند ، اگر شما طالب پناهندگی در دانمارک هستید و می خواهید توسط همسر خود که اقامت دائم دانمارک دارد ملحق شوید ، شما نیاز به ازدواج کردن دارید یا اینکه رابطه ی خود را ثبت کنید . شما به یک معافیت برای انجام آن نیاز خواهید داشت ، شما همچنین برای ازدواج یا ثبت باید به سوئد بروید ، آنجا شما به یک پاسپورت معتبر نیاز دارید . در پناهندگی در دانمارک اگر شما بر پایه ی قانونی در دانمارک حضور ندارید باید مراقب باشید ، این به دلیل آن است که مراجع یک لیست از کسانی که ازدواج ثبت کرده اند به اداره ی پلیس،ارسال می کنند . اگر انتخاب کردید که انجامش دهید ، شما باید توسط یک کشیش یا عضو ی از شواری شهر ازدواج کنید به نشانه ی صداقت شما . از دیگر نیازمندیها برای جمع شدن دوباره ی خانواده با یک همسر آن است که هردوی شما باید بالای ۲۴ سال باشید
برای آنکه اتصال شما با دانمارک قوی تر از ارتباط شما با هر کشور دیگر باشد ( مگر اینکه شخصی در دانمارک به طور قانونی بیشتر از ۲۶ سال زندگی کرده است ) .
ازدواج فرد متقاضی پناهندگی دانمارک بایستی تحت قوانین دانمارک متغیر باشد ، و آن نباید یک ازدواج ظاهری و سوری باشد ، به علاوه این نیاز است که شخص در دانمارک در یک دور حداقل ۱۰ ساله نباید به دلیل خشونت علیه همسر یا همخانه ی قبلی محکوم شده باشد . و این مهم است که اگر با دختردایی و دخترعموهای خود ازدواج کرده اید آن را بیان نکنید و فقط کافی است که بگویید آن همسر شما بوده است . فقط در موارد خیلی کم و به ندرت جمع شدن دوباره با دیگر اعضای خانواده که در بالا ذکر شد امکانپذیر خواهد بود ، کمک قانونی را برای جزئیات بیشتر از قانون ها طلب کنید ( لیست مخاطبان را ببینید ) .
جمع شدن دوباره خانواده بر اساس قوانین اتحادیه اروپا ( EU ) :در پناهندگی دانمارک :
اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید برخی حقوق مخصوص بر اساس اصل های جابجایی آزاد در محدوده ی اتحادیه را دارید . اگر شما توسط کسی ازدواج کرده اید که به عنوان مثال یک شهروند دانمارکی است و دعوت به ملحق شدن به خانواده شده اید و بنابراین همچنین شهروند اتحادیه اروپا ، قوانین اتحادیه اروپا می تواند راه حل خوبی باشد . اگر شما که متقاضی پناهندگی دانمارک و درخواست الحاق خانواده هستید به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا رفته اید ، غیر از کشور محل زندگیان ، شما ( به عنوان یک شهروند از اتحادیه اروپا ) اجازه دارید آنجا با همسرتان زندگی کنید . بعد از آن برخی از افراد مطابق با قوانین اتحادیه اروپا ، به mamlo در سوئد با کسی که با او ازداج کرده اند انتقال می یابند و سپس به دانمارک برگردانده می شوند . این یک راه قانونی برای استفاده از قوانین اتحادیه اروپاست تا زمانی که ازدواج شما حقیقی است و به عنوان ظاهری ارزیابی نشده باشید .

روش درخواست الحاق خانواده در پناهندگی دانمارک

هنگامی که شما برای جمع شدن دوباره ی خانواده درخواست می دهید ، نیاز به پر کردن یک فرم نوشته شده و ضمیمه کردن اسناد و مدارک دارید . شما می توانید بسته ی درخواست را در سرویس مهاجرتی ، در پلیس محلی سفارت دانمارک یا کنسولگری در کشور اصلی خود بگیرید ، اگر شما بر پایه قانون در دانمارک پایبند هستید ( به طور مثال با یک ویزای اقامت معتبر ) هنگامی که شما برای ملحق شدن خانواده درخواست می دهید ، شما معمولا اجازه به ماندن در دانمارک بر یک اساس قانونی خواهید گرفت در حالی که ۲ مورد شما پرداخته شده است . از تاریخ ژانویه ۲۱۶ ، یک مبلغ برای درخواست ملحق شدن خانواده در دانمارک بوجود آمد .
اگر در کشور بدون اقامت قانونی هستید ، از دانمارک اخراج شده اید یا منتظر موضوع پناهندگی خود در دانمارک به منظور ارزیابی هستید شما در دانمارک نمی توانید درخواست خود را تسلیم کنید .
درخواست می تواند تسلیم شود در :
Udlændingeservice
Ryesgade 53
۲۱۰۰ København Ø
برای اطلاعات بعدی :
http://www.aegteskabudengraenser.dk/forum/viewforum.php?f=17
ملحق شدن خانواده _ قوانین دانمارکی :
http://www.nyidanmark.dk/dadk/
Ophold/familiesammenfoering/aegtefaeller/aegtefaeller.htm
ملحق شدن خانواده _ قوانین اتحادیه اروپا :
http://www.aegteskabudengraenser.dk/forum/viewforum.php?f=7
http://www.nyidanmark.dk/dadk/
Ophold/familiesammenfoering/familiesammenfoering_efter_eu-retten/
راهنمایی برای همجنس گراها :

Go back

Dublin در دانمارک

قانون اصلی قوانین Dublin آن است که درخواست پناهندگی دانمارک برای شما توسط یک شخص و فقط یک کشور رسیدگی شده باشد . تصمیم معمولا بر اساس اینکه از کدام کشور ثبت نام کرده اید و در ابتدا اثر انگشت داده اید گرفته می شود . اما همچنین می تواند به دیگر وضعیت ها مانند وابستگی های خانوادگی وابسته است .

اثر انگشت ها در پناهندگی در دانمارک

اگر پلیس را به هنگام ورود به اتحادیه اروپا ملاقات کنید آن ها اثر انگشت شما در صورتی که بیش از ۱۴ سال سن داشته باشید خواهند گرفت و آن ها را به یک بانک اطلاعات که surodac خوانده می شود انتقال می دهند . اینجا اثر انگشت شما برای ۱۰ سال ذخیره خواهد شد . و اگر شما در کشور دیگری نیز غیر از کشوری که اثر انگشت داده اید درخواست پناهندگی دهید ، به احتمال زیاد مراجع مهاجرتی شما را به کشوری که شما آنجا ثبت نام کرده اید برگشت خواهند داد . این به این معنی است که اگر شما اثر انگشت خود را گرفته باشید شما یک انتخاب دیگر برای درخواست پناهندگی نخواهید داشت . اگرچه در پروسه ی پناهندگی دانمارک چند راه برای جدا شدن از کشور ثبت نام شما وجود دارد : اگر شما محدوده ی Dublin را برای بیش از ۳ ماه ترک کنید می توانید دوباره Doblin دیگر درخواست کنید ، اگرچه شما مجبور به ثابت کردن آن هستید که شما در دوره ای خارج از اتحادیه اروپا بوده اید ، اثبات آنکه شما خارج از اتحادیه اروپا بوده اید می تواند دشوار باشد و اداره ی پلیس باید خوش فکر و زود باور باشد ، همانطور که به طور کامل برای این استراتژی کار مورد نیاز است ، اگر شما نمی توانید به اولین کشوری که ثبت نام کرده اید برگردانده شوید ، چون شما به طور پنهانی در دانمارک بوده اید ، مسئولیت بعد از ۱۸ ماه به دانمارک منتقل شده است . این ۱۸ ماه بعد است ، کشور اتحادیه اروپاس دیگری به طور اصلی انتقال Dublin موضوع شما را پذیرفته است ، به این معنی که شما باید از دانمارک به دیگر کشور اتحادیه اروپا اخراج شوید . اگر شما تصمیم انتقال Dublin را تجدیدنظر کنید ، دوره ۱۸ ماه از هیئت تجدیدنظر پناهندگی دانمارک به درخواست تجدیدنظر پاسخ داده است شماره خواهد شد . اداره مهاجرتی دانمارک برای بررسی مورد Dublin شما مسئول می باشد . متقاضی پناهندگی دانمارک باید در مورد فرآیند Dublin قبل آغاز آن آگاه شود و سپس یک مصاحبه رسمی با یک مترجم برای فهمیدن حقیقت های وابسته به فرایند داشته باشد . پناهجو می تواند تصمیم Dublin را قبل از اینکه منتقل شود تا مدت ۷روز درخواست تجدیدنظر بعد از صدور آن نماید . و برای این درخواست تجدید نظر شخص پناهجو به شورای مهاجرت دانمارکی دستیابی دارد . درخواست تجدید نظر توسط هیئت تجدیدنظر مهاجرت رسیدگی خواهد شد .
به طور معمول متقاضی پناهندگی دانمارک نباید بازداشت شود زیرا که برنامه برای انتقال دوبلین وجود دارد ، پناهجو فقط باید در صورتی که ریسک مشخص فرار وجود داشته باشد بازداشت شود . به عبارت دیگر اگر مراجع دلایلی برای باور آنکه پناهجو چیزی از آن ها پنهان میدارد داشته باشند متاسفانه از این موضوع به عنوان یک دلیل برای بازداشت پناهجو استفاده می کنند . در پناهندگی دانمارک از تصمیمی که درمورد انتقال Dublin گرفته شده ، مراجع ۶ ماه برای اخراج پناهجو به کشوری که Dublin داشته است فرصت دارند . اگر پناهجو نمی تواند بخاطر اینکه زندانی است اخراج شود مراجع ۱۲ ماه برای اخراج پناهجو فرصت دارند و اگر پناهجو مخفی شود ۱۸ ماه برای پیدا کردن و اخراج او فرصت دارند ، بعد از این زمان کشوری که پناهجو میخواهد به آنجا اخراج شود دیگر مسئولیتی در قبال درخواست پناهندگی پناهجو ندارند . در پناهندگی دانمارک و دوبلین آن مراجع دانمارکی می توانند بصورت استثنایی بعنوان مثال برای دلایل انسان دوستانه درخواست پناهجو را مورد ارزیابی قرار دهند اگرچه پناهجو در کشور دیگری از اتحادیه اروپا ثبت نام کرده باشد . اگر متقاضی پناهندگی دانمارک فکر میکند که پیشامد فوق العاده ای در موضوع وی وجود دارد بای با یک وکیل یا یک گروه مشاوره قانونی برای کمک گرفتن در درخواست تجدیدنظر تماس بگیرد .
از ژانویه ۲۱۱ کشور دانمارک اخراج های Dublin به یونان را متوقف کرده است . نتیجه گیری که در این زمینه بدست آمده است این است که باید یک تضمین برای وضعیت های کافی برای خانواده های با فرزند که به ایتالیا اخراج می شوند باید یک تضمین وجود داشته باشد . و بلاخره محل دوبلین درمورد مجارستان اکنون مشخص نیست ، تا کنون اخراج دوبلین به مجارستان به تعویق افتاده است ، در حالی که یک بررسی در حال انجام است .

زندگی در دانمارک برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک

به آنکه برای پناهندگی در دانمارک درخواست می دهید در کمپ وپناهندگی در نقطه ای از کشور جا داده می شوید ، تا زمانی که موضوع شما رسیدگی می شود از طرف دولت دانمارک پول و غذا دریافت خواهید کرد . استاندارد زندگی در کمپ ها متفاوت است و پناهنده ها در اتاق های تکی و اشتراکی اسکان داده میشوند . شخص متقاضی پناهندگی در دانمارک اجازه ی کار نخواهد داشت این قانون در سال ۲۱۲ به وجود آمد و هنوز ادامه دارد . شخص پناهجو باید به ۶ ماه در Dk مانده و با پلیس همکاری نماید ، اگر که رد شد اولین آن فرایند بروکراسی برای پذیرفته شدن محل کار می باشد . به همین خاطر برخی از مردم از طریق رسمی کار پیدا میکنند . پیدا کردن کار رسمی امکان پذیر اما پرمخاطره می باشد . دستیابی به تحصیلات ابتدایی و مراقبت های جسمانی برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک محدود است ، تدریس برخی از زبان ها در کمپ از زمانی که به کار و پرونده پناهجویان رسیدگی می شود قابل دسترسی است . کودکان در مدرسه و مهد کودک در خود کمپ یا بیرون آن می توانند ثبت نام نمایند . پناهجویان به عنوان متقاضی پناهندگی در دانمارک مجبور به حمل کارت شناسایی و ماندن میشوند تا زمانی که اداره ی مهاجرت تصمیم به رسیدگی به موضوع آنها بگیرد . کارت شناسایی اثر انگشت شخص متقاضی را دارا می باشد . زندگی پناهندگی در دانمارک اغلب متمرکز به اطراف کمپ بوده و به ارتباطات اجتماعی خارج از آن مرتبط است . اخیرا جوامع شهری محلی توزیع قهوه و حمایت با کارهای مدرسه و رخدادهای اجتماعی به عنوان یک نقطه ملاقات بین مردم متقاضی پناهندگی در دانمارک شروع کرده اند .
زندگی به صورت غیر مستمر در دانمارک ، برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک امکان و اجازه تحصیل وجو ندارد و فقط به مراقبت های سلامت فوری امکان دسترسی وجود دارد . کلنیک هایی برای مهاجران غیرمستند در کوپنهاگ و A, hus وجود دارد ، که با حلال احمر ، شورای مهاجران دانمارکی و انجمن دارویی دانمارک کار می کنند .
دستور کار متقاضیان پناهندگی در دانمارک درباره ی امکانپذیر بودن درخواست برای مجوز اقامت بشردوستانه :
این نوع مجوز فقط در موارد خاص داده می شود مثلا اگر از بیماری ای که به یک درمان خیلی جدی نیاز داشته باشد یا خطر بدتر شدن نقص خیلی جدی با برگشت به کشور زندگی . اگر پناهجو بخاطر درمان بیماری درخواست اقامت بشردوستانه کرده باشد و کشور خود آنها قادر به درمان باشد اجازه اقامت به شخص داده نخواهد شد . اینکه درمان در کشور خود آنها وجود دارد یا نه توسط تصمیم وزیر قبول یا رد خواهد شد . این نوع اقامت برای بک دوره ی محدود زمانی می باشد و فقط پناهندگان ثبت نام شده می توانند برای اقامت بشردوستانه درخواست نمایند . وزارتخانه از متقاضیان پناهندگی در دانمارک و کمک عای بشردوستانه یکسری اطلاعات و مدارک می خواهد . هنگامی که متقاضی درخواست یک درمان برای بیماری دارد کافی نیست که خودش بنویسد که بطور جدی بیمار است ، پناهجو برای این درخواست باید به سرعت مدارک دارویی ( درمانی ) خود را بفرستد که حتما هم باید توسط متخصص تهیه شده باشد . مدارک ممکن است مثلا شامل آزمایشات دارویی هنگام ورود به مرکز پناهندگی دانمارک ، گزارشات پیوسته و اطلاعات دارویی از اعضای دارویی مرکز پناهندگی باشد . همچنین شامل مدارک دیگری مانند مشاوره ی پزشکان و بیمارستان هایی که بستری بوده است باشد .متقاضیان پناهندگی دانمارک و کمک های بشر دوستانه می توانند از طریق پزشکانی که با آنها مشاوره گرفته اند یا اعضای هیئت دارویی درمانی این مدارک را بدست آورند . و آن پزشک میتواند یک نسخه دارویی برای شخص متقاضی جهت اخذ مجوز اقامت بشردوستانه توسط مراجع مهاجرتی دانمارک را بنویسد . وزارتخانه می تواند درمورد پناهندگی در دانمارک برای اینگونه افراد اطلاعاتی درخواست نماید و این اکثر اوقات فقط هنگام درخواست مجوز اقامت بشردوستانه اتفاق می افتد . و از این اطلاعات برای صدور مجوز به درخواست شما استفاده می کنند . بنابراین فقط در پیشامدهای خاص وزارتخانه هنگام بررسی مورد شخص متقاضی پناهندگی در دانمارک اجازه ماندن در کشور را می دهد . اگرچه تا زمانی که موضوع پناهجو توسط سرویس پناهندگی یا هیئت تجدیدنظر پناهندگی در حال بررسی است پناهجو اجازه ماندن در دانمارک را دارد . پناهجو درخواست مجوز اقامت بشردوستانه خود را باید به وزارت مهاجرت مسکن و یکپارچه سازی ارسال نماید .
در نتیجه مجوز اقامت انسان دوستانه در دانمارک برای متقاضیان پناهندگی در دانمارک یک نوع اقامت موقت است که فقط در صورتی که بتوانید ثابت نمایید از یک بیماری جسمی یا روحی جدی رنج می برید می توانید بدست آورید و به مدت ۲ سال در یک مرحله صادر می شود و قبل از اتمام آن نیاز به آن دارید . این بیماری ها شامل : اسکیزوفرن ، روان پریشی ، بیماری قلبی جدی ، سرطان بدخیم ، و بیماری های کلیه ای و روده ای ، و همچنین این مهم است که بیماری در کشور مبدا قابل علاج نباشد و داروها باید درکشور مبدا وجود نداشته باشد و نکته بسیار مهم این می باشد که شما باید به عنوان درخواست کننده ی پناهندگی در دانمارک ثبت نام کرده باشید که بتوانید برای اقامت بشر دوستانه درخواست دهید . پس اگر به طور پنهانی در دانمارک زندگی کنید نمیتوانید این درخواست را نمایید .

در انتهای این مقاله به این موضوع اشاره میکنیم که به هیچ عنوان راه پناهندگی را به شما عزیزان پیشنهاد نمیکنیم . بهترین راه برای مهاجرت و اقدام به آن انتخاب راه های قانونی برای مهاجرت است . مهاجرت به دانمارک نیز از طریق های بسیاری صورت میگیرد که میتوانید بهترین راه را برای خود انتخاب نمایید . باز هم اکیدا تاکید میکنیم که حتما ویدیو ها و ویس موجود در این بخش را به صورت رایگان برای شما عزیزان تهیه شده است را مشاهده نمایید تا اطلاعات تکمیل تری را در باب پناهندگی در دانمارک کسب نمایید .

درصورت تمایل به مشاوره در باب راههای قانونی مهاجرت به دانمارک با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

 

 

Rating: 4
15 پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورتی که سن مناسبی داشته باشند می توانند از طریق تحصیل اقدام کنند. برای کار نیز باید ابتدا یک پیشنهاد کار داشته باشند.

   پاسخ
   • behamin گفته:

    سلام وقت یخیر . برای مهاجرت خیلی از کشور ها مناسب هست اما بهتر هست تمام شرایطشون در نظر گرفته شه و بعد اقدام کنند.

    Rating: 4
    پاسخ
 1. عباسعلی جهاندوست خلخالی گفته:

  باسلام من فوق دیپلم حسابداری ام وتو شرکت پست کار میکنم 14سال سابقه دارم متاهلم دارای دو فرزند پسر بزرگم درشرف امتحان کنکوره و دومی فلج جسمی ذهنی و7سالشه 140میلیون پس انداز دارم آیا میتونم مهاجرت کنم.مدرک نسخه پیچی دارم.دوره کمکهای اولیه دارم.همسرم خیاط ماهر به درحد عالی
  لطفاً راهنماییم کنید

  Rating: 4
  پاسخ
 2. Mehdi گفته:

  با سلام بنده ۳۵ یال سن دارم تعمیر کار لوازم خانگی هستم حدود ۱۸ سال سابقه دارم.دارای یک فرزند .اخیرا به دلیل.ترس از اینده پسرم میخواستم مهاجرت کنم به دانمارک.اگر ممکنه بنده رو راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور ارائه مشاوره به شما رد زمینه راه های مهاجرت به دانمارک، اطلاع از شرایطی مانند میران سرمایه، وضعیت تاهل، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و موارد مشابه مورد نیاز است. پیشنهاد می شود به منظور اخذ اطلاعات بیشتر، ارزیابی شانس شما و دریافت پاسخ سوالتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. mohamad2015.mg34 گفته:

  با سلام بنده 40سال سن دارم دیپلم هستم میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که آیا میتونم تو کشور دانمارک پناهنده بشم یا نه

  Rating: 4
  پاسخ
 4. حمید قربانی گفته:

  باسلام بنده یک تبعه افغانی هستم که 18سالمه و تا پایه یازدهم تحربی تحصیل کرده ام باتوجه به فشار اقتصادی موجود در ایران برای اتباع افغانی بنده قصد مهاجرت به کشور های اروپایی را دارم اگه ممکنه بهترین راه مهاجرت را به من پیشنهاد کنید بنده 35میلیون تومان پس انداز دارم

  Rating: 4
  پاسخ
 5. علی رضا گفته:

  سلام بنده ۴۶ سال سن دارم دارای همسر وه سه فرزند سه قلو پسر ۱۲ ساله دارای لیسانس حسابداری و ۲۳ سال سابقه بیمه و ۹ سال کار در آزمایشگاه کنترل کیفیت و ۱۱ سال کار در حسابداری مالی در شرکت معتبر داروسازی و ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه به کدان کشکر میتوانم مهاجرت کنم . ممنون

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام‌و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی و کلی بودن سوال شما پیشنهاد می شود جهت مشاوره تخصصی در زمینه راه های مهاجرت برای شما با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.