شرایط پناهندگی در اتریش

شرایط پناهندگی در اتریش

شرایط پناهندگی در اتریش ۲۰۱۸ و ارائه کیس پناهندگی در اتریش چیست؟

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

برای مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی در اتریش باید به کجا مراجعه کنیم؟ ایا سیستم حمایتی برای پناهندگان به اتریش وجود دارد؟  آیا از وضعیت پناهندگان ایرانی در اتریش مطلع هستید؟ در مورد قانون پناهندگی در اتریش چه می دانید؟ کیس پناهندگی در اتریش چه زمانی باید مطرح شود؟ شرایط و مراحل پناهندگی در اتریش چگونه است؟

audio شرایط پناهندگی در اتریش

یکی از مسائل و مشکلاتی که جوامع بشری تقریبا از بدو تاسیس تا زمان فعلی همواره با آن مواجه بوده است مساله پناهندگی و حمایت بین المللی از افراد پناهنده است.

پناهندگی در اتریش  به عنوان یکی از ویژگی های حیات بین المللی عموما با یک مکان و یک محل جغرافیایی ملازم است و از جمله دلایلش ناآرامی و بحران های منطقه ای و جهانی است که تاکنون میلیون ها نفر را وادار به ترک دیار خود کرده است و از سوی دیگر شکاف فزاینده سطح توسعه اقتصادی و اجتماعی در میان کشورها و نقض اصول استانداردهای رفتار دولت ها با اجتماع تحت نظر خود از جمله دلایل ایجاد معضل پناهندگی در اتریش است. به بیان دیگر وضعیت افراد پناهنده به صورتی بوده است که از یک طرف به دلیل خطراتی که متوجه جسم، جان و آزادی آنها بوده، مجبور به ترک وطن خود و پناه گرفتن در کشور دیگر شده و رسما با عملا حمایت دولت متبوع خود را از دست داده و از طرف دیگر بدلیل نامشخص بودن وضعیت خود در کشور پذیرنده محروم از حمایت مناسب و مقتضی دولت یا نهاد بین المللی دیگر بودند. شرایط زندگی پناهندگان در اتریش اسفناک است و مصائب و مشکلات فراوانی که این افراد با آن مواجه بوده اند، باعث گردید تا از همان زمان تاسیس جامعه ملل و با تلاش برخی نهادهای بشردوستانه، موضوع حمایت بین المللی از افراد پناهنده و پناهجو در دستور کار جامعه بین المللی و نهادهای بین المللی مرتبط با این قضیه از جمله جامعه ملل قرار گیرد، به گونه ای که در طول دوران فعالیت آن اقدامی را در این زمینه به عمل آورد. اگر در مورد کیس پناهندگی در اتریش بخواهیم مطالبی را عنوان نماییم باید اینگونه بیان کنیم که کیس پناهندگی در اتریش در واقع همان تقاضای پناهندگی افراد می باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. پناهندگان در اتریش و مطابق با قوانین پناهندگی در اتریش باید رفتار نمایند و تا مدت ها باید در کمپ های پناهندگی در اتریش زندگی کنند تا با درخواست پناهندگی آنها موافقت شود در غیر این صورت و با رد درخواست پناهندگی باید کشور مورد نظر را ترک نمایند در مورد وضعیت پناهندگان ایرانی در اتریش باید بگوییم که اغلب افرادی که در کمپ های پناهندگی زندگی می کنند در وضعیت مناسبی قرار ندارند و در شرایط سخت و طاقت فرسا به سر می برند متقاضیانی که در خواست پناهندگی مطرح می کنند باید شرایط پناهندگی در اتریش را دارا باشند همچنین برای درخواست پناهندگی مراحل پناهندگی در اتریش باید سپری شود که این امر عملا ۶ ماه تا ۱۲ ماه به طول می انجامد.

مراکز پذیرش اولیه ی درخواست کنندگان پناهندگی

۱٫ادارهی امور خارجیان و پناهندگی، در شرق  تریسکیرخن

 1. ۲٫ اداره امور خارجیان و پناهندگی، در غرب قریه تالهام
 2. ادارهی امور خارجیان و پناهندگی، در فرود گاه شویخات

در هرسه مرکز پناهنده پذیر یک دفتری از پولیس وجود دارد که مسئول اولین بازجویی یک پناهنده است

برای پناهندگی  در اتریش  ابتدائا اثر انگشت پناهجو را در کشورهای قبلی دیگر جستجو میکنند سپس اطلاعات فردی و دلیل امدن به اتریش از شما پرسیده خواهد شد و سپس از شما عکسی گرفته خواهد شد و در صورت یافتن اثر انگشت طبق موافقتنامه ی دوبلن، از پذیرفتن وی خودداری میکنندو به کشورهای قبلی فرستاده می شوید  در صورت عدم تمایل به بازگست به کشور قبل میتوان از مشاوران حقوقی استفاده کرد

بعد شما یک کارت قرمز داده خواهد شد که تا چند روز ارتباط دارد. تا زمانی که شما این کارت قرمز را دارید فقط در محدوده معینی که از طرف پلیس به شما توضیح داده میشود، حق رفت و امد و اقامت داریدودر صورت رفت و امد امکان جریمه نقدی وجود دارد و در صورتی که فرد در کشور دیگر اثر انگشت داشته باشد، کارت سبزصادر میشود.

01 شرایط پناهندگی در اتریش

محدوده زمانی

آژانس فدرال مهاجرت و پناهندگی(BFA) دپارتمانی تخصصی در وزارت داخله است که به امور پناهندگان رسیدگی میکند. از سال ۲۰۱۴ به بعد وظایف آژانس به رسیدگی به حقوق اتباع بیگانه هم گسترش یافت.

مطابق با قانون مراحل اداری عمومی (AVG) تصمیمات باید ظرف شش ماه پس از آنکه درخواست پناهندگی تسلیم شد گرفته شود.پس از ۲۰ روز کاری، آژانس فدرال پناهندگی و مهاجرت موظف است تا تصمیم بگیرد که آیا مایل به رد درخواست پناهندگی به دلیل مسئولیت دیگر کشورهای عضو تحت قانون دوبلین به عنوان یک درخواست نارواست یا اینکه درخواست را به هر دلیل دیگری رد کند. اگر هیچگونه مشکل رئیه ای در جریان درخواست ناهندگی تا ۲۰ روز رخ ندهد، درخواست پناهندگی در پروسه ی قانونی قرار گرفته و پذیرفته شده است.

در ۳۱ دسامبر ۲-۱۳، ۹۱۵ درخواست پناهندگی به مدت بیش از یک سال در صف انتظار قرار گرفتند در حالی که ۷۷ تای آنها حتی بیشتر منتظر ماندند مثلا حدود ۵ سال.

طبق تجربه ی این سازمان، پناهندگان معمولا بیش از ۶ ماه منتظر قرار مصاحبه می مانند. چند سال پیش بسیار طبیعی بود که پناهنده باید تا چند سال منتظر وقت مصاحبه میماند اما اکنون بیشتر موارد در کمتر از یک سال مورد رسیدگی و تصمیم گیری قرار میگیرند.

قوانین پناهندگی در اتریش

هر کشوری برای اشخاصی که درخواست پناهندگی می نمایند قوانین خاصی را وضع میکند که کشور اتریش هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود در حال حاضر قوانین پناهندگی در اتریش تغییرات چشمگیری داشته و نسبت به گذشته شرایط سخت تری برای مهاجرانی که درخواست پناهندگی می نمایند اعلام می شود از جمله این قوانین این است که مهاجران در لحظه ورود به خاک اتریش و در مرز کشور اتریش می توانند درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایند اما این به معنای قبولی درخواست آنها نخواهد بود و در صورتی که درخواست پناهندگی افراد مورد قبول مقامات دولتی اتریش نباشد باید فورا کشور مورد نظر را ترک نمایند.           برای بررسی درخواست پناهندگی افراد در اتریش زمانی در حدود. ۶ ماه مورد نیاز اما گاهی بررسی درخواست ها زمانی بیشتر از ۶ ماه را مطلبد که در این صورت و تا زمان مشخص شدن درخواست پناهندگی افراد باید در کمپ های پناهندگی به سر بزند.

کیس پناهندگی در اتریش

کیس پناهندگی در واقع همان تقاضایی است که فرد پناهنده به دولت مطبوع خود ارائه می دهد. برای درخواست پناهندگی و مطرح کردن کیس پناهندگی در اتریش باید مدارک مورد نیاز را به دولت اتریش ارائه نمایید همچنین باید درخواست پناهندگی شما ناشی از مسایل سیاسی، مذهبی، عقیدتی و نژادی و …. باشد.   نکته مهم در مورد کیس پناهندگی در اتریش این است که تناقض و تضادی در مورد پرونده وجود نداشته باشد در غیر اینصورت پرونده شخص متقاضی با رد درخواست پناهندگی مواجه خواهد شد.

مصاحبه شخصی

همگی درخواست کنندگان پناهندگی باید یک بار مصاحبه شوند. پناهجویان پس از ارائه ی درخواستشان تحت بازجویی سرویس امنیت ملی قرار میگیرند. اینگونه بازجویی با هدف تایید و تصدیق هویت و مسیر سفر پناهجو انجام میگیرد.اینگونه بازجویی ها نباید با هدف معینی که ناشی از محتویات درخواستی که ارائه شده باشد. در واقع اظهارات پناهنده در این بازجویی با افزایش قابل اعتماد بودن وی در ارتباط است و البته با توجه به این واقعیت که این بازجویی توسط پلیس طرح ریزی شده است نه کسی که مسئول اتخاذ تصمیم در مورد سرنوشت پناهجو است.

پناهجویان باید در جریان مصاحبه با شخص قابل اعتمادشان همراهی شوند. کودکانی که در در حضور معرف قانونی خود نیستند نباید مورد مصاحبه قرار گیرند.

اگر پناهجو بیم شکنجه ی جنسی در جریان مصاحبه را دارد میتواند درخواست کند که مصاحبه کننده همجنس وی باشد.و مسئولین باید این توان را داشته باشند که این موضوع را اثبات کنند.

وضعیت پناهندگان ایرانی در اتریش

پناهندگان در اتریش شرایط سختی را خواهند داشت کمپ های پناهندگی معمولا به دور از امکانات و اغلب با وضعیت غیر بهداشتی می باشند به همین دلیل ایرانیان وضعیت مناسبی در کمپ های پناهندگی در اتریش نخواهند داشت.   کمپ های پناهندگی در اتریش در نقاطی دور و به دور از امکانات قرارداد و اغلب جمعیت بسیاری از افراد از سرتاسر دنیا در این کمپ ها و در کنار هم زندگی میکنند.

در صورتهای زیر درخواست پناهندگی شخص رد می شود

۱ شخص از یک کشور جهان سومی امن بیاید.

۲ شخص قبلا به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس پناهنه شده باشد.

۳ کشور دیگری مسئول درخواست وی تحت قانون دوبلین

جهت کمک به افراد پناهده موسساتی توسط مراکز مذهبی و ساکنان اتریش وجود دارد به طور مثال موسسه (Volkshilfe) را میتوان نام برد

مطابق امار اعلام شده در سال ۲۰۱۵ نود هزار در خواست پناهندگی در اتریش ثبت شده است که نشانده افزایش سه برابری درخواست پناهندگی در یک سال اخیر می باشد در سالهای گذشته کشور اتریش بیشترین مقدار پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا را داراست البته تعداد پناهجویان در قیاس با المان و سوئد پایین تر است. با توجه به روند افزایشی دولت مردان با تصویب قوانین جدید و شرایط خاص سعی در کنترل این موضوع داشته اند.به طوری که اعلام کرد فقط پناهجویانی را می‌پذیرد که قصد اقامت در کشور اتریش را دارند و به افراد اجازه عبور نمیدهد. در این مقاله سعی شده اطلاعاتی مختصر در باب پناهندگی در اتریش عنوان شود هرچند که به خوبی میدانیم که پناهندگی غالبا همراه با مشکلاتی است شما میتوانید از روشهای خیلی بهتری برای اقامت اتریش اقدام بفرمایید. همچنین قبل از درخواست کیس پناهدگی در اتریش بهتر است از قانون پناهندگی در اتریش مطلع شوید و سپس از وضعیت پناهندگان ایرانی در اتریش آگاهی یابید  و سپس اقدام به انجام این کار نمایید همچنین باید شرایط پناهندگی در اتریش را دارا باشید و با پشت سر گذاشتن مراحل پناهندگی در اتریش به روش مورد نظر خود دست یابید.

موسسه حقوقی ملک پور با چندین سال تجربه و موسسات همکار در سطح کشور در انتخاب بهترین روش برای مهاجرت از طرق قانونی یاری خواهد رساند همچنین شما دوستان عزیز این امکان را دارید که برای تکمیل اطلاعات خود از وکیل مهاجرت به اتریش بهره مند شوید و اطلاعاتی که مد نظر دارید را اخذ نمایید.

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

10 پاسخ
 1. محمد گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشید .میخواستم مسافرت به اتریش برم برای ده روز .هزینه رفت وبرگشتم حدودا چقدر میشه لطفا یه راهنمایی کنین ممنون میشم.

  پاسخ
 2. حامد پناه گفته:

  دوستدارم بروم دراتریش یا یکی ازکشورهای اتحادیه اروپا بهترین راه حل روش ماراراهنمای کنید من سرمایه حدود 60 میلیون تومان دارم ایا میتوانم ازویزای کاری استفاده کنم

  پاسخ
 3. عبدالقدیر حیدری گفته:

  سلام! عبدالقدیر حیدری هستم از افغانستان، در کدام یک از کشورهای اروپایی شرایط پذیرش برای افغانستانی ها راحت تر است. اگر معلومات دهید ممنون میشم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما برای انتخاب مناسب ترین راه باید مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای بررسی رزومه خود با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. ناشناس گفته:

  سلام. چطوری باید پناهندگی در کشور دیگری بدون مشکل دریافت کرد. وباید چطوری اقدام کرد. شرایطش چیست. باید رفت به آن کشور اقدام پناهندگی کرد یا از داخل ایران هم میشه از طریق سفارت خانه اقدام کنیم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. ما برای پناهندگی خدماتی نداشته و این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روشهای قانونی پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • مشاور ارشد حقوقی گفته:

   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به شبنم.
   amin_serafat@yahoo.com
   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به آرش.
   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.