,

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی سوئد

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی سوئد

آیا قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را دارید ؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را نمی دانید ؟ آیا از آزمون های رشته پزشکی در سوئد اطلاعاتی ندارید ؟ آیا مفاد آزمونی رشته پزشکی در سوئد را نمی دانید ؟ ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد تا چه سنی امکان پذیر می باشد ؟ دوره تخصص پزشکی در سوئد برای چه رشته هایی ارائه می شود ؟ آیا اجازه کار با مدرک پزشکی در سوئد امکان پذیر می باشد ؟ مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد چند سال می باشد ؟ چنان چه تمایل دارید اطلاعات بیشتر و کامل تری در باب مهاجرت تحصیلی به سوئد بدانید حتما این مقاله را به دقت مطالعه بفرمایید ، زیرا در این مقاله سعی بر این امر است که  اطلاعات مهم و دقیق در باب تحصیل در سوئد و ویزای تحصیلی سوئد در اختیار علاقه مندان این راه قرار گیرد و فرد با اخذ اطلاعات کامل تر در این مقاله بتواند با دید باز تر جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد اقدام نماید .

سوئد به دلیل پیشرفت چشم گیرش در  نظام آموزشی خود و ارائه حق انتخاب تحصیل به زبان انگلیسی برای همه دانشجویان و همین طور که مدارج تحصیل کشور سوئد در تمام کشور ها، دارای اعتبار بسیار بالایی می باشد . در هر سال تحصیلی کشور سوئد دانشجو های زیادی را در رشته های پزشکی و دندانپزشکی از تمام کشور ها پذیرش می نماید . تعدادی از  دانشگاه های کشور سوئد مورد تأئید وزارت بهداشت ایران می باشد . که جهت رفاه دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی را که جزء پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی می باشد را علاوه بر زبان سوئدی به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند . به همین دلیل ارائه مدرک زبان انگلیسی دانشجویان برای پذیرش مورد نیاز می باشد . شایان ذکر است که افرادی که سطح مدرک زبان انگلیسی بالایی ندارند می توانند قبل از شروع دروس اصلی از کلاس های مقدماتی زبان در کشور سوئد بهره مند شوند .

تحصیل رشته پزشکی در سوئد

رشته پزشکی در سوئد ، اکثر دانشگاه ها ی کشور سوئد به نوعی برنامه ریزی و سازماندهی شده اند که به یک شکل و بر یک اساس پیش بروند . بدین شکل است که متقاضی می بایست در دوره های مشتمل بر دروسی از قبیل فرآیند فیزیولوژیکی مواد و همچنین علوم پزشکی پایه مرتبط با تخصص بالینی بر اساس نظام آموزشی تحصیل نمایند . رشته پزشکی در کشور سوئد معمولا  پنج سال زمان خواهد برد . افراد در طی این مدت ۵ ساله می بایست یک دوره ۱۸ ماه کار آموزی را اجبارأ تحصیل نمایند .  این مدت کار آموزی رشته پزشکی سوئد زیر نظر اداره کل آموزش عالیه کشور سوئد کنترل و بررسی می شود . رشته پزشکی در سوئد به تمام دانش پژوهان در تمام درس های مربوطه در زمینه های راهکار های جلو گیری از ابتلا به امرا ض ، پیشگیری از امراض و درمان امراض تدریس می شود . به این نکته باید توجه داشت که رسیدن به این سطوح مستلزم کسب تخصص علمی در فیلد رشته تحصیلی پزشکی و لذا قدرت رویا رویی با افراد بیمار می باشد که با آموزش های وسیع به واسطه دبیران حرفه ای تمام مهارت ها  را کسب خواهید کرد .

رشته پزشکی در سوئد جز بلند مدت ترین ادوار تحصیلی در کشور سوئد است . مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی کشور سوئد در مدت پنج سال و یازده ترم می باشد که دانشجو می بایست به صورت تمام وقت ادامه تحصیل نماید و پس از گذراندن ادوار تحصیلی و کسب نمرات مورد قبول مدرک دارای اعتبار سوئد را کسب نماید .

در ترم های اولیه درس های آموزشی پزشکی در سوئد ، به دانشجو ها نحوه ساختار و عمل کرد آناتومی انسان را آموزش خواهد داد . مطالعه های آغازین در رشته های زیست شناسی سلولی ، بافت شناسی ، فیزیو لوژی ، ژنتیک ، زیست شناسی انجام خواهد شد . در ترم های ثانویه تحصیل پزشکی سوئد دانشجو ها را با تمام عناوین امراض و دلایل ابتلا به بیماری ها و تیمار امراض  اشراف پیدا خواهند کرد . که موضوع های دروس اختصاصی آنان مرتبط با دروس  آسیب شناسی ، عفونت یابی ، میکروب شناسی ، اختلال های پوستی ، جراحی پزشکی ، مغز ، اعصاب و … ارائه می شود . در همه رشته های پزشکی سوئد می بایست فرد با شرکت در آزمون های کتبی و هم در آزمون های شفاهی شرکت کرده و در صورت قبولی و تعیین وضعیت دانشجو مدرک اعطا می شود .

تحصیل رشته دندانپزشکی در سوئد

رشته دندانپزشکی در کشور سوئد در درس های تحصیلی – آموزشی در رشته های ارتودنسی ، پریودنتولوژی و امراض دهان و دندان برگزار خواهد شد .تحصیل در رشته های دندان پزشکی در کشور سوئد از دروسی مشتمل بر یک دوره پنج ساله است که باید به صورت تمام وقت تحصیل نمایید . این رشته های تحصیلی در ادوار جراحی دندان ، علوم پزشکی عمومی و ادوار بالینی دندان برگزار خواهد شد .

ابن ادوار تحصیلی در رشته های تحصیلی کشور سوئد می تواند به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود . که فرد می بایست برای این امر یک مدرک زبان IELTS  ۷ را در ید داشته باشید . دوره هایی در کشور سوئد رشته بهداشت دندان در سه سال تحصیلی به صورت تمام وقت ارائه می شود . پس از پایان دوره تحصیلی مدرک به عنوان تخصص بهداشت دندان برای فرد صادر می شود .

رشته تکنسین دندان پزشکی در سوئد ، در مدت زمان سه سال میتوانید کسب نمایید . این کورس تحصیلی به صورت تمام وقت در آزمایشگاه های دندان پزشکی سوئد ارائه می شود . بعد از این ادوار یک دوره دو ساله تحصیلی دندان پزشکی عمومی برگزار خواهد شد . فلذا پس از آن می بایست در رشته های دندان پزشکی به صورت تخصصی شرکت نمایید . رشته دندان پزشکی کشور سوئد برنامه ی تحصیل مرتبط در به دست آوردن توانایی های سلامت دهان و دندان ،  بهداشت دهان و دندان و مراقب های دهان و دندان برای ادوار مقدماتی ورود دانشجو ها برای ورود به ادورا تخصص دندان پزشکی برگزار می نماید .

 

MR در سوئد

MR  یا Merit Rating در سوئد نمره یا درجه ای می باشد که توانایی فرد  را در دانشگاه های در خواست داده شده در کشور سوئد را معین می نماید . در اصل این درجه در هر یک از کالج ها پس از ارزیابی مدرک ها افراد به وسیله واحد مربوط بر طبق معیار اولویت های مشخص شده ، داده می شود . این نمرات حداکثر دارد و حدی تعیین کرده است که به وسیله دانشگاه تعیین خواهد شد.   MR نمره  فرد اگر به حداکثر مشخص شده نزدیک تر باشد احتمال برای پذیرش فرد بالا تر خواهد بود .  نمرات  MR  ها در هر یک از دانشگاه های سوئد متفاوت می باشد . این درجه به همراه رشته انتخابی فرد در پرونده وی پس از بررسی مدرک های  وی به وسیله دانشگاه قرار داده می شود . شایان به ذکر می باشد که نمرات MR ها برای سپتامبر ۲۰۱۷ است . همه ساله امکان تغییر در حداکثر MR ها میسر می باشد . لیست حد اکثر نمرات MR ها در برخی از دانشگاه های سوئد به شرح ذیل است :

Uppsala= 999

KTH = 52

Orebro= 999

Halmstad ( with group of UB ) = 1300

Halmsatd ( with Group GP ) = 999

vaxjo = 180

jonkoping = 999

Malmo = 300

Chalmers = 999

Lund = 999

Karolinska = 20

Gotland = 180

Kalmar = 180

Mid sweden = 485

Goteborg ( with Group A P ) = 225

Linkoping = 999

Stockholm = 9999

BTH ( Master programmes in engineering ) = 3

SLU ( swedish university of agricultural science ) = 999

 

امتحانی TISUS یا The Test in Swedish for University Studies در سوئد

The Test in Swedish for University Studies ( TISUS )  امتحانی می باشد به دلیل نشان دادن تسلط در گویش سوئدی می باشد .که جهت اغاز شروع کلاس های سوئدی مستلزم به پاس نمودن این آزمون هستید . این آزمون از سه قسمت درک مطلب (reading )  ، قسمت نوشتاری    ( writing )و قسمت مصاحبه ( speaking ) که ۲ قسمت ابتدایی کتبی و مصاحبه به شکل شفاهأ می باشد . این آزمون همه ساله در چند بار برگزار خواهد شد . افرادی که می خواهند در خارج از سوئد این امتحان را شرکت کنند باید به سفارت سوئد در کشور خود مراجعه نموده و در ازمون ثبت نام نمایند .  مبلغ برای شرکت در این امتحان برای شرکت در داخل سوئد ۱۶۰۰ کرون سوئد  می باشد و برای شرکت در خارج از سوئد ۲۰۰۰ کرون سوئد می باشد . ( شایان ذکر می باشد در خارج از کشور سوئد مخارج  جانبی نیز ممکن است اخذ شود ) این امتحان برخلاف tofel و IELTS نمره ای وجود نخواهد داشت . تنها در این امتحان قبول می شوید یا مردود .

در این راستا موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) که توسط اساتید برجسته حقوق و  وکلای به نام کشور اداره می گردد مشغول به فعالیت تخصصی و حرفه ای در کلیه امور حقوق داخلی و بین المللی می باشند . موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با توان علمی بالا و به طور تخصصی و خاص و با دقت فراوان امور حقوقی شما را بررسی و بهترین راهکار ها را به شما ارائه می نمایند  .

 

نگارنده: مرجان فراهانی

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی سوئد
5 (100%) 13 votes
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (دون نظر)
Loading...
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *