پاسپورت کانادا و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت کانادا و شرایط عمومی
 • پاسپورت کانادا و اعتبار آن
 • پاسپورت کانادا و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت کانادا از طریق کار
 • پاسپورت کانادا از طریق تحصیل
 • پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت کانادا از طریق تولد
 • پاسپورت کانادا از طریق ازدواج
 • پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی
 • پاسپورت کانادا و نکات مهم در باب پاسپورت کانادا
 • پاسپورت کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت کانادا پاسپورت کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت کانادا و مقدمه ای برآن

پاسپورت کانادا و شرایط اخذ آن در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. افرادی که تمایل به اخذ پاسپورت کانادا را دارند با سوالات گوناگونی مواجه هستند. از جمله اینکه اخذ پاسپورت کانادا از چه راه هایی امکان پذیر است؟ بهترین راه مهاجرت به کانادا و دریافت پاسپورت کانادا چه می باشد؟ در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تنظیم گردیده به تمامی این سوالات پاسخ داده می شود. بهترین راه مهاجرت به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا و الزامات و مدارک آن نیاز به دریافت اطلاعات کافی و به روز دارد. لذا در گام نخست به بررسی شرایط عمومی حاکم بر کشور کانادا می پردازیم. شما سروران گرامی در صورت داشتن سوال در زمینه مهاجرت به کانادا و سایر مباحث مطرح در این زمینه می توانید با کارشنان مجرب موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایکان و تخصصی بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب مهاجرت به کانادا

video پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا و شرایط عمومی

پاسپورت کانادا از زوایای گوناگونی قابل ارزیابی می باشد که یکی از مهم ترین این موارد شرایط عمومی حاکم بر کشور کانادا می باشد. شناخت شرایط اقلیمی و آب و هوایی و شانس کاریابی می تواند وسعت دید مناسبی برای افرادی که تمایل به اخذ پاسپورت کانادا را دارند ایجاد نماید.  کشور کانادا از بهترین کشورها و از بالاترین سطوح کیفیت زندگی برخوردار است. به لحاظ شاخص زندگی بهتر که نشانگر درجه امنیت و آسایش میان کشورها می باشد، از 10 امتیاز مربوطه 9.7 امتیاز را دارا می باشد که خود نشانگر شرایط مناسب و رفاه بالای این کشور می باشد. در سالهای اخیر با روند چشمگیر مهاجرت به این کشور روبرو هستیم که از دلایل عمده آن می توان به نرخ بیکاری مناسب و فرصت های تحصیلی و سهولت در اخذ اقامت و پاسپورت کانادا اشاره نمود.

لازم به ذکر است که کشور کانادا یکی از مهم ترین کشورهایی می باشد که از قاعده خاک پیروی می نماید ، این قاعده به این معنی است که کودک به واسطه تولد در قلمرو این کشور می تواند پاسپورت کانادا را دریافت نماید. برخی از کشورها نیز از قاعده خون پیروی می کنند که در آن قاعده، تابعیت از خون پدر یا مادر به فرزند میرسد و ارتباط به تولد در قلمرو خاک آن کشورها ندارد. در بخش های بعدی به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

پاسپورت کانادا و اعتبار آن

یکی دیگر از پارامترهایی که جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت کانادا مورد توجه افراد می گیرد قدرت پاسپورت این کشور و اعتبار آن در سطح دنیا می باشد. شاخص های مشخصی برای ارزیابی قدرت و اعتبار پاسپورت شرکت ها تنظیم گردیده است. میزان سفرهای مجاز بدون ویزا به کشورها از پارامترهای بسیار مهمی می باشد که در این ارزشیابی کاملا دخیل است. با نگاهی به رتبه بندی قدرت پاسپورت کشورها در میابیم که کشور کانادا با 164 امتیاز جایگاه چهارم را در رنکینگ جهانی (global) و جایگاه بیست و چهارم را در رنکینگ انفرادی میان کشورها (individual) دارد. این امتیاز بدان معناست که افراد با دارا بودن پاسپورت کانادا می توانند بدون محدودیت و نیاز به هرگونه ویزا به 115 کشور دنیا مهاجرت نمایند و در 49 کشور دنیا نیز نیاز به ویزای حین ورود در فرودگاه می باشد. بنابراین پاسپورت کانادا را می توان از این حیث یکی از قدرتمندترین پاسپورت های کشورهای دنیا برشمرد.

کانادا پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت کانادا از مسیرهای گوناگونی قابل اخذ و دستیابی می باشد. افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا دارند می توانند از طرقی مانند تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری به این مهم دست یابند. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش شما در تمامی مسیرهای مهاجرت به کانادا تا حصول نتیجه و اخذ پاسپورت کانادا یاری و راهنمایی می نماید. در ادامه به تشریح نکات پیرامون راه های مختلف مهاجرت می پردازیم.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب راه های مهاجرت به کانادا

audio پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا از طریق کار

پاسپورت کانادا می تواند از طریق اخذ ویزای کار کانادا دریافت شود، نرخ بیکاری کانادا در حال حاضر حدود 5.8 درصد می باشد که نرخ مناسبی است. ویزای کار کشور کانادا با عنوان ویزای Skilled worker یا ویزای کار نیروهای ماهر شناخته می شود. این نوع ویزای کار که با نام express entry یعنی ورود سریع نیز شناخته می شود، ویزایی مبتنی بر امتیاز (point based system) می باشد که در آن پارامترهای گوناگونی در مورد فرد متقاضی اخذ ویزای کار کشور کانادا مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد. سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه شغلی مرتبط با تحصیل و عوامل دیگری مانند انطباق پذیری با محیط(که شامل سابقه کار و تحصیل در کانادا و…) و همین طور job offer یا دعوتنامه رسمی شغلی از جمله عواملی هستند که در اخذ ویزای کار کانادا نقش دارند و بارم بندی مشخصی امتیازگذاری شده اند. اخذ این نوع ویزا 2 مرحله ای می باشد و در مرحله اول افراد باید حداقل 67 امتیاز لازم را کسب نمایند تا برای ورود به مرحله دوم که اصطلاحا با نام pool یا استخر مجازی شناخته می شود واجد شرایط گردند. در مرحله دوم امتیازات از سقف 1200 امتیاز و با نحوه متفاوتی ارائه می گردد. در پایان افرادی که با کسب حداقل امتیازات لازم در مقایسه با سایر افراد واجد شرایط در رتبه مناسب تری قرار گیرند انتخاب می گردند و با کسب ویزای کار کانادا اجازه ورود به خاک این کشور را پیدا می نمایند. از مهم ترین نکات این نوع ویزا که باعث محبوبیت آن نیز گردیده ارائه اقامت دائم کانادا از همان ابتدا می باشد که شامل شخص واجد شرایط و همسر و فرزند او نیز می گردد.

1 15 پاسپورت کانادا

 • پاسپورت معتبر
 • دعوتنامه شغلی در صورت وجود
 • مدرک تست پزشکی
 • ترجمه مدارک هویتی
 • مدرک زبان
 • رزومه کاری و تحصیلی
راه های مهاجرت به کانادا

پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

آیا پاسپورت کانادا می تواند از طریق تحصیل در کانادا اخذ شود؟ در پاسخ به این سوال باید دانست هیچ وقت تحصیل در هیچ کشوری نمی تواند مستقیما باعث اخذ پاسپورت گردد. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما افرادی که تمایل به اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا را دارند از تحصیل به عنوان پلی برای ورود به کانادا و اخذ اقامت این کشور ایجاد می نمایند. تحصیل در کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا به علت نظام تحصیلی برگرفته از سیستم بریتانیایی از بهترین نظام های تحصیلی جهان شناخته می شود. همه ساله ایرانیان زیادی برای ادامه تحصیل در کشور کانادا اقدام می نمایند و از علل محبوبیت این کشور می توان بستر مناسب ادامه تحصیل و شرایط اخذ اقامت و پاسپورت کانادا پس از تحصیل می باشد. چرا که افراد پس از 3 سال می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند و پس از اخذ اقامت دائم درخواست دریافت پاسپورت کانادا را ارائه کنند. تحصیل در کانادا در مدارس، مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام پذیر است. افرادی که تمایل به تحصیل در کانادا دارند باید الزامات مربوطه را نیز دارا باشند. به طور کلی هزینه های تحصیل در کانادا سالانه از 12 هزار دلار کانادا تا بالای 20 هزار دلار کانادا متغیر می باشد. از دیگر الزامات مورد نیاز دانش زبان انگلیسی برای تحصیل در این کشور می باشد که نیازمند ارائه سطوح مشخصی از آیلتس می باشد. به طور مثال عموما دانشگاه ها در مقطع لیسانس نیازمند ارائه آیلتس 6، در مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 ، در مقطع دکتری آیلتس 7 یا بالاتر می باشند. گپ تحصیلی از دیگر موارد مورد توجه جهت تحصیل در کانادا می باشد و افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در این کشور دارند باید دقت داشته باشند که از زمان فارغ التحصیلی ایشان تا شروع مقطع تحصیلی جدید در کشور کانادا نباید عموما بیش از 4 الی 5 سال گذشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدرک زبان
 • ریز نمرات دوره قبلی تحصیلی به همراه دیپلم
 • اثبات تمکن مالی کافی
 • اثبات محل اقامت معین
 • رزومه کاری و تحصیلی
تحصیل رایگان در کانادا

پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا یکی دیگر از راه های اخذ پاسپورت کانادا می باشد و افراد سالانه با نیت های گوناگونی نظیر کسب سود و تجارت و یا اخذ اقامت و پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری تمایل دارند برای چنین پروسه ای اقدام نمایند، سرمایه گذاری در کانادا در ایالات مختلف با قوانین متفاوتی انجام پذیر است و بنا به سیاست های توسعه اقتصادی کانادا تنظیم گردیده است. به طور مثال سرمایه گذاری در ایالات کبک، ساسکاچوان، منیتوبا و بریتیش کلمبیا انجام پذیر می باشد که به شرح این موارد می پردازیم:

سرمایه گذاری در کانادا

پاسپورت کانادا از طریق تولد

کشورهای دنیا برای ارائه تابعیت و پاسپورت به کودک متولد شده از دو قاعده کلی پیروی می کنند: قاعده خون و قاعده خاک. قاعده خون بدین معنی است که فرزند متولد شده فارغ از محل زادگاه تولد اصالت و تابعیت خود را مستقیما از پدر یا مادر خود دریافت می نماید. کشورهای اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دنیا از این قاعده پیروی می نمایند.

قاعده دوم قاعده خاک می باشد که بدین معنی است که افراد به واسطه تولد در قلمرو کشورهای تبعیت کننده از این سیستم، می توانند تابعیت آن کشور را دریافت نمایند، فارغ از اینکه پدر یا مادر این ایشان شهروند آن کشور باشد. حدود 30 کشور در دنیا این قاعده را به عنوان الگوی رفتار حقوقی خود در قبال تولد فرزند قرار داده اند که معروف ترین آنها کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا و برزیل می باشد. بنابراین کشور کانادا از جمله کشورهایی می باشد که از این قاعده پیروی می نماید اما به لحاظ آثار اقامتی برای پدر و مادر یا اخذ پاسپورت کانادا برای ایشان پروسه پیچیده ای دارد و صرفا با رسیدن کودک به سن 18 سالگی، او می تواند نقش اسپانسر و حامی پدر و مادر خود را برای ورود به خاک کانادا ایفا نماید. به طور کلی اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد فرزند را نمی توان گزینه ای مناسب برای مهاجرت به کانادا تلقی نمود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد فرزند از قرار زیر می باشد:

 • گواهی تولد و بیمارستان
 • مدرک هویتی
 • حکم تاییدیه دادگاه
 • اثبات تمکن مالی برای تامین معیشت فرزند

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند سایر کشورها می تواند پیامدهایی مانند اقامت و تابعیت برای افراد داشته باشد. ازدواج با یک شهروند کانادایی نیز می تواند منجر به اخذ پاسپورت گردد. افرادی که تمایل به ازدواج و اخذ اقامت و پاسپورت کانادا از طریق ازدواج را دارند باید قواعد حقوقی لازم و آثار نکاح در این کشور را به خوبی بدانند و سپس به چنین اقدامی مبادرت ورزند. بسیاری از افراد به سوری و غیر واقعی اقدام به مهاجرت از طریق ازدواج می نمایند که در صورت اثبات ممکن است از آن کشور دیپورت و اخراج شوند. به طور کلی افرادی که تمایل به اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج را دارند پس ازدواج با شهروند کانادایی اقامت موقت دریافت می نمایند که پس از 3 سال می تواند تبدیل به اقامت دائم و سپس پاسپورت و تابعیت کانادا شود. از الزامات این ازدواج اثبات تمکن مالی کافی برای تامین معیشت همسر می باشد و در واقع اسپانسر باید ثابت نماید هزینه های زندگی همسر تا 3 سال قابل تامین است. او باید مقیم دائم و یا تبعه کانادا باشد. طرفین باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. اسپانسر باید در خاک کانادا سکونت داشته باشد و اسپانسر شونده نیز باید تعهد نماید که پس از ازدواج تمایل به زندگی در کنار همسر خود در کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی

اخذ پاسپورت کانادا از شیوه پناهندگی نیز امکان پذیر می باشد. افراد پناهجو افرادی هستند که طبق کنواسیون پناهندگی شرایط پناهجویی را داشته باشند. پناهجو فردی می باشد که به دلایل همچون نژاد، مذهب و یا عقیده ، از بازگشت به کشور مبدا خود ترس جان دارد. افرادی که از ایران برای چنین پروسه ای اقدام می کنند عموما متوسل به دروغ می شوند و در نهایت در صورتی که تایید شوند نیز در شرایط سخت کمپ زندگی خواهند نمود و در ابتدا از حق تحصیل و کار برخوردار نیستند. جامعه و دولت به چشم هزینه و سربار به این افراد نگاه می کنند و در عمل زندگی شرافت مندانه ای را تجربه نخواهند کرد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی چه در زمینه مشاوره ای و چه در زمینه فرایند اجرایی پناهندگی ارائه نمی دهد و توصیه می شود با توجه به خطرات فراوان پناهندگی از طرق قانونی مهاجرت که در این مقاله به آن های اشاره شد اقدام نمایید، چرا که مسیر زندگی آینده شما در گرو انتخاب درست امروز شما می باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت کانادا نیاز به دارا بودن آگاهی لازم می باشد و افرادی که فاقد تجربه کافی در زمینه جمع آوری مدارک و ارائه آن به سفارت می باشند ممکن است دچار مشکلات عدیده ای شوند. استفاده از وکیل مهاجرت می تواند مشکلات شما را در زمینه اخذ ویزا برطرف نموده و از ریسک های موجود بکاهد. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ایMIE  با 15 سال سابقه شغلی در زمینه امور مهاجرت و با بهره مندی از مشاورین زبده و وکلای صدیق و توانمند می تواند شما را در زمینه اخذ پاسپورت کانادا راهنمایی نموده و تا حصول نتیجه یاری نماید.

پاسپورت کانادا و سخن پایانی

پاسپورت کانادا و شرایط اخذ اقامت و تابعیت در این مقاله به صورت جامع مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که ذکر شد پروسه های زمانی متفاوتی در زمینه اخذ پاسپورت کانادا وجود دارند. افرادی که تمایل به مهاجرت و اخذ پاسپورت کانادا دارند پیش از هرچیز باید شرایط سن، تحصیلات و سرمایه و سایر پارامترها در مورد ایشان مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد تا بهترین مسیر مهاجرت به این کشور را از میان راه های موجود انتخاب نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE می تواند شما را در زمینه اخذ پاسپورت کانادا و سایر کشورها همراهی نماید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان در این زمینه بهره مند شوید.