پاسپورت پرتغال و بررسی روش های اخذ آن

 • پاسپورت پرتغال و شرایط عمومی
 • پاسپورت پرتغال و اعتبار آن
 • پاسپورت پرتغال و روش های اخذ پاسپورت پرتغال
 • پاسپورت پرتغال از طریق کار
 • پاسپورت پرتغال از طریق تحصیل
 • پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت پرتغال از طریق تولد
 • پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج
 • پاسپورت پرتغال از طریق پناهندگی
 • پاسپورت پرتغال و نکات مهم در باب پاسپورت پرتغال
 • پاسپورت پرتغال و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت پرتغال 1 پاسپورت پرتغال

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت پرتغال و مقدمه ای بر آن

پاسپورت پرتغال، روش های اخذ اقامت و تابعیت پرتغال مطابق با قوانین بین المللی و شرایط مهاجرت به این کشور، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط دریافت پاسپورت پرتغال به چه صورتی است؟ آیا راه های دریافت اقامت و تابعیت و پاسپورت پرتغال را می شناسید؟ در این مقاله، سعی بر آن شده است تا شما عزیزان را از اصلی ترین و مهم ترین نکات در این خصوص با بیانی ساده مطلع نماییم. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و با وکلا و کارشناسان مجرب ما به صورت رایگان مشاوره تلفنی نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با کشور پرتغال

video پاسپورت پرتغال
مهاجرت به پرتغال

پاسپورت پرتغال و شرایط عمومی

اخذ اقامت و تابعیت پرتغال و دریافت پاسپورت پرتغال، امروزه مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است و سیل عظیمی از مردم را به روش های مختلف مهاجرتی ازجمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج روانه این کشور زیبا نموده است. زیبایی های منحصر به فرد این کشور علی الخصوص در لیسبون پایتخت، مکان های دیدنی و جذاب و چشم انداز های وسیع و مردمان شاد آن، برای بسیاری از مردم دنیا دلنواز می باشد. هر کجای پرتغال، همواره یک ساحل نزدیک وجود دارد. پرتغالی ها مردمانی با روابط دوستانه و همواره در حال جشن و شادی می باشند، جشنواره های محلی را که شامل رقص در خیابان ها هستند، در این کشور می توان مشاهده نمود.

پاسپورت پرتغال پاسپورت پرتغال

پاسپورت پرتغال و اعتبار آن

اعتبار پاسپورت پرتغال در میان دیگر کشور های دنیا نسبتا مناسب است، به این صورت که رنک جهانی پاسپورت پرتغال 3 می باشد. توضیح اینکه با داشتن پاسپورت این کشور می توان به 124 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا ورود پیدا کرد. همچنین برای ورود به 41 کشور دنیا به محض ورود نیاز به ویزا می باشد. همچنین با داشتن پاسپورت پرتغال برای ورود به 33 کشور دنیا نیاز به ویزا می باشد. این در حالی است که در حال حاضر پاسپورت کشور امارات متحده عربی دارای رنک جهانی 1 بوده که برای مقایسه بین اعتبار پاسپورت چند کشور، جدول زیر برای شما عزیزان نگارش گردیده است:

نام کشور رنک جهانی پاسپورت ورود بدون نیاز به ویزا نیازمند ویزا برای ورود
امارات متحده عربی 1 113 31
آلمان 2 127 32
دانمارک 3 127 33
سوئد 3 127 33
اسپانیا 3 125 33
پرتغال 3 124 33

 

نیازمندی های ویزا برای کشور پرتغال در تصویر زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت پرتغال پاسپورت پرتغال

پرتغال
تردد آزاد
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت پرتغال و روش های اخذ پاسپورت پرتغال

به طور کلی شش روش اصلی برای دریافت پاسپورت پرتغال وجود دارد که عبارتند از: کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی.

در ادامه این مطلب به توضیح هریک از این روش ها به اختصار می پردازیم:

پاسپورت پرتغال از طریق کار

یکی از فاکتور های مورد توجه برای اخذ پاسپورت پرتغال از طریق کار توجه به مشاغل مورد نیاز آن در سال 2019 می باشد. کار در این کشور در مشاغل مختلفی از جمله فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، دارو داروسازی و … میسر می باشد.

یکی دیگر از فاکتور های مورد توجه برای کار در پرتغال و دریافت پاسپورت پرتغال، نرخ بیکاری در این کشور است که در حال حاضر 6.8% گزارش شده است. طبق نمودار زیر، نرخ بیکاری در کشور پرتغال از سال 2016 سیر نزولی داشته و بیکاری در این کشور نسبت به گذشته کمتر شده است و از 12.4% به 6.8% رسیده و بنابراین درصد آن تقریبا نصف شده و پیشرفت خوبی داشته است.

پاسپورت پرتغال 1 پاسپورت پرتغال

برای دریافت پاسپورت پرتغال و کار در این کشور میان شهروندان اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا تفاوت وجود دارد، به این صورت که برای کار شهروندان غیر اتحادیه اروپا محدودیت هایی وجود دارد. توضیح اینکه باید ابتدا برای کار مورد نظر سه ماه در کشور پرتغال و سه ماه هم در کل اتحادیه اروپا آگهی شده و شخص مناسب و واجد شرایط برای به عهده گرفتن آن شغل یافت نشود. به این صورت است که کارفرما می تواند برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا پیشنهاد کار یا جاب آفر را ارسال نماید. این در حالی است که شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در این کشور نیازی به ویزای کار نداشته و تنها برای اقامت بلند مدت خود در این کشور و کار در پرتغال باید گواهینامه اقامت دریافت نمایند.

کار در پرتغال

پاسپورت پرتغال از طریق تحصیل

دریافت پاسپورت پرتغال از طریق تحصیل به طور صرف میسر نمی باشد. تحصیلات در پرتغال پل ورودی به این کشور می باشد تا با آموزش های تخصصی در دانشگاه های این کشور با رنکینگ های بالای جهانی، بتوان وارد بازار کار شده و با پرداخت مالیات در جامعه ادغام شده و به اقامت و تابعیت این کشور رسید. پرتغال به عنوان قدیمی ترین کشور در اروپا، یک مکان ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور محسوب می گردد، به خصوص برای کسانی که علاقه مند به لذت بردن از آب و هوای آفتابی و استفاده از سواحل زیبا می باشند. پرتغال دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در زمینه هایی مانند بیوتکنولوژی، پزشکی، علوم اجتماعی و هنر ارایه می نماید.

تحصیل در مقطع کارشناسی: برای تحصیل در مقطع کارشناسی می توان در وب سایت رسمی پرتغال برای آموزش عالی ثبت نام نمود. تحصیلات در این مقطع عموماً چهار سال به طول می انجامد و شامل 180 تا 240 واحد درسی است. امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان در این مقطع برای مدت 20 ساعت در هفته وجود دارد. برای ورود به مقطع کارشناسی، داشتن دیپلم دوازده ساله که شامل دوره پیش دانشگاهی می باشد، ضروری است.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی می توان در وب سایت رسمی پرتغال برای آموزش عالی ثبت نام نمود. تحصیلات در این مقطع عموماً چهار سال به طول می انجامد و شامل 180 تا 240 واحد درسی است. امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان در این مقطع برای مدت 20 ساعت در هفته وجود دارد. برای ورود به مقطع کارشناسی، داشتن دیپلم دوازده ساله که شامل دوره پیش دانشگاهی می باشد، ضروری است.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیلات در این مقطع عموماً دو سال به طول می انجامد و شامل 90 تا 120 واحد درسی می باشد. تحصیلات در دوره کارشناسی ارشد و دکترا به دو زبان پرتغالی و انگلیسی میسر می باشد. دانشگاه های پرتغال خواهان اثبات این مساله هستند که دانشجویان مهارت های لازم را در زبان انگلیسی دارا می باشند و برای این منظور آزمون های آیلتس، تافل و C1 پیشرفته را قبول دارند. امکان کار ضمن تحصیل برای 30 ساعت در هفته وجود دارد.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  تحصیلات در این مقطع عموما سه تا پنج سال به طول می انجامد و تدریس دروس تئوری در آن بسیار کم بوده و معمولاً با تحقیق و پژوهش همراه می باشد. برای پذیرش در مقطع دکترا تاییدیه استاد راهنما یا سوپروایزر نیاز است که در صورت تایید وی، بزرگ ترین قدم در مسیر پذیرش دانشگاه برداشته شده است. دکترا در پرتغال با اعطای پایان نامه و دفاع از آن پایان می یابد.

در جدول زیر لیست چند مورد از برترین دانشگاه های پرتغال که دارای رنکینگ جهانی بالا می باشند، برای شما عزیزان قرار داده شده است:

نام دانشگاه رنک جهانی شهر مقر
Universidade de Lisboa 233 Lisbon
Universidade do Porto 223 Porto
Universidade de Coimbra 335 Coimbra
Universidade Nova de Lisboa 444 Lisbon
Universidade do Minho 427 Braga
Insituto Politecnico do Lisboa 2021 Lisbon
Universidade de Aveiro 508 Aveiro
Instituto Politecnico do Porto 1150 Porto
Universidade de Evora 1204 Evora

تحصیل در پرتغال

پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری محبوب ترین طرح در اروپا، Golden Visa یا طرح ویزای طلایی است. محبوبیت این طرح به دلیل انعطاف پذیری و مزایای آن است. شرایط سرمایه گذاری در پرتغال از طریق طرح ویزای طلایی به این صورت است که سرمایه ای معادل با 500،000 یورو (یا 350،000 یورو در مورد املاک قدیمی که نیاز به بازسازی دارند) در املاک و مستغلات صورت می گیرد. املاکی که نیاز به بازسازی دارند، باید توسط SEF واجد شرایط شناخته شوند. اجازه اقامت در این روش شامل شخص اصلی و خانواده وی از جمله کودکان وابسته وی می باشد. این ویزا هر دو سال یک بار تمدید می شود و شرط حضور آن دو هفته در هر دو سال است. یکی از جذابیت های این روش، امکان اخذ اقامت دایم پرتغال پس از 5 سال و امکان دریافت پاسپورت پرتغال پس از 6 سال بدون نیاز به اقامت در این کشور می باشد. در حقیقت شخص اصلی به همراه خانواده اش باید فقط هر دو سال یک بار برای تجدید ویزای طلایی به این کشور سفر نماید.  

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت نیز در پرتغال میسر می باشد و منجر به اخذ اقامت این کشور می شود. شایع ترین انواع شرکت در پرتغال عبارتند از:

 • شرکت های عمومی

  شرکت های سهامی عام باید حداقل 5 سهامدار داشته باشند که این سهامداران مسئولیت بدهی های شرکت را به میزان مشارکت خود در سهام شرکت دارا می باشند. حداقل سرمایه برای تاسیس این نوع شرکت 50،000 یورو است.

 • شرکت های خصوصی

  شرکت های سهامی خاص باید حداقل 2 سهامدار داشته باشند که آن ها مسئولیت تعهدات و بدهی های شرکت را به میزان سهام خود دارا می باشند. حداقل سرمایه برای تاسیس این نوع شرکت 5،000 یورو می باشد.

 • شرکت شعبه پرتغالی

  این شرکت زیر مجموعه و نماینده شرکت مادر است. شرکت های خارجی مجاز می باشند تا شرکت مستقل از شرکت مادر را در پرتغال ثبت نموده و خودشان به عنوان سهامدار در آن باشند.

از جمله شاخص های اقتصادی تأثیر گذاری که در سرمایه گذاری دارای اهمیت می باشد، روش اقتصادی است که در نمودار زیر نمایش داده شده است. همچنین در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، امنیت سرمایه گذاری دارای اهمیت می باشد. نرخ مصادره املاک در صورتی که میزان کمی داشته باشد می تواند متضمن امنیت سرمایه در یک کشور خارجی باشد. این نرخ در بازه 1 تا 7 قرار دارد که عدد 1 بیان گر کمترین میزان ریسک برای مصادره املاک خارجیان می باشد.

نمودار خطر مصادره املاک

پاسپورت پرتغال 3 پاسپورت پرتغال

نمودار رشد اقتصادی در پرتغال

پاسپورت پرتغال 2 پاسپورت پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

پاسپورت پرتغال از طریق تولد

اخذ پاسپورت پرتغال از طریق تولد یک حالت استثنا است. توضیح اینکه کلیه کشور ها برای دریافت پاسپورت از طریق تولد، تابع دو اصل خاک یا خون می باشند. مطابق اصل خاک، کودکانی که در خاک کشوری متولد می شوند، تابعیت آن را اتخاذ می نمایند، فارغ از اینکه پدر یا مادرشان دارای چه تابعیتی باشند. و بالعکس، مطابق اصل خون، کودکانی که پدر یا مادرانشان تابعیت کشوری را داشته باشند، تابعیت همان کشور را اتخاذ می نمایند فارغ از اینکه در کجا به دنیا آمده باشند. ولی همانطور که گفته شد، کشور پرتغال یک حالت استثنا است. توضیح اینکه چنانچه پدر و مادر طفل در کشور پرتغال اقامت داشته باشند، ولو اقامت دانشجویی، به فرزند آنها پاسپورت پرتغال اعطا می گردد. اما چنانچه با ویزای توریستی وارد کشور پرتغال شده باشند، به فرزندان آن ها پاسپورت پرتغال تعلق نخواهد گرفت.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت پرتغال
اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد فرزند

پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج

پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج نیز امکان دارد. شخص برای دریافت پاسپورت از طریق ازدواج در صورتی که با شخصی که اقامت کشور پرتغال را دارد ازدواج کند می تواند از طریق الحاق به خانواده اقامت کشور پرتغال را اخذ کند. در صورتی که شخص پس از ازدواج به مدت 5 سال در کشور پرتغال زندگی کند می تواند درخواست پاسپورت کشور پرتغال را بدهد. برای درخواست الحاق به خانواده در کشور پرتغال مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مدرک ازدواج شخص
 • پاسپورت شخص
 • اثبات اینکه در پرتغال مسکن دارند.
 • اثبات درآمد کافی جهت زندگی در پرتغال
 • مدرک عدم سوء پیشینه در کشوری که شخص در آن مقیم بوده است.

در مجموع برخی اشخاص که خواهان اخذ پاسپورت و اقامت پرتغال از طریق ازدواج هستند باید توجه کنند که همسر شخص اقامت قانونی داشته باشد و درآمد کافی و شغل مناسب داشته باشد تا بتوانند از طریق قانونی به همسر خود ملحق شوند. البته ازدواج با یک شخص پرتغالی یا مقیم پرتغال آثار حقوقی متفاوتی دارد، به این صورت که پروسه زمانی برای دریافت اقامت درمورد ازدواج با یک تبعه پرتغالی کوتاه تر از ازدواج با یک شخص مقیم پرتغال است. حتی بسته به این موضوع که ازدواج در کدام کشور به ثبت رسیده ممکن است روند اخذ اقامت متفاوت باشد به همین جهت بهتر است شخص قبل از هر اقدامی با وکیل متخصص امور مهاجرت و امور حقوق بین الملل خصوصی مشاوره داشته باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت پرتغال
ازدواج در پرتغال

پاسپورت پرتغال از طریق پناهندگی

 • لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ارایه نمی دهد و به شما بزرگواران نیز استفاده از این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این بخش از مقاله صرفا برای اطلاعات و آگاهی عمومی شما عزیزان تدوین گردیده است.

بسیاری از افراد برای دریافت پاسپورت پرتغال از روش پناهندگی استفاده می نمایند. این در حالی است که همین افراد در صورتی که از خطرات و مضرات این روش آگاه باشند، هرگز قدم در این راه پر ریسک و پر خطر نمی گذاشتند. بیش از نیمی از افرادی که برای دریافت پاسپورت پرتغال از روش پناهندگی استفاده می نمایند، از سایر روش های قانونی برای مهاجرت به این کشور و سایر کشور های دنیا بی اطلاع می باشند، چه بسا که با داشتن حداقلی از سوابق تحصیلی و کاری و سرمایه می توان به درستی و به صورت قانونی مهاجرت نمود. عدم اجازه بازگشت به وطن و دوری از خانه و خانواده، سر و کار افتادن با قاچاقچیان و افراد خطرناک، آلودگی و وجود بیماری های بسیار در مکان های نگهداری پناهندگان و … بسیار سخت و غیر قابل تحمل است تا جایی که در بسیاری از موارد منجر به افسردگی و مشکلات روحی شدید می شود. پناهندگی در این کشور به سه روش منظم، سریع و مرزی صورت می گیرد.

پناهندگی در پرتغال

پاسپورت پرتغال و نکات مهم در باب پاسپورت پرتغال

دریافت پاسپورت پرتغال و اخذ اقامت و تابعیت این کشور، دارای شرایطی است که به آن می پردازیم. به طور کلی پس از 5 سال اقامت در این کشور، امکان اخذ اقامت دایم پرتغال میسر می باشد. همچنین پس از 6 سال می توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام نمود. شرایط برای اتخاذ پاسپورت پرتغال این است که شخص متقاضی در طول دوره اقامت خود در پرتغال، شهروند خوبی بوده باشد و در این مدت مرتکب هیچ گونه جرمی نشده و سوء سابقه نداشته باشد. همچنین متقاضیان برای دریافت پاسپورت پرتغال نیاز به نشان دادن روابط خود با کشور از طریق آشنایی به قانون اساسی این کشور و احترام به آن و همچنین تسلط کامل به زبان پرتغالی را دارند.

پاسپورت پرتغال و وکیل معتبر برای امور مهم

برای دریافت پاسپورت پرتغال از هریک از روش های فوق، تسلط به قوانین و راهکار های بین المللی بسیار راهگشا می باشد که این مهم به کمک سابقه و تجربه وکلای بین المللی میسر می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت به کلیه کشور ها و کلیه امور مربوط به آن، مفتخر است تا شما عزیزان را در این مسیر یاری نماید.

پاسپورت پرتغال و سخن پایانی

پاسپورت پرتغال و شرایط آن و کلیه روش های اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت پرتغال در بالا توضیح داده شد. مهاجرت امری حساس و پر هزینه است که معمولا افراد وقت و هزینه های بسیاری را صرف آن می نمایند. بنابراین، این مساله که کدام یک از روش های مهاجرت به پرتغال برای افراد متقاضی مناسب تر است و اینکه آیا اصلا مهاجرت به این کشور برای آنها مناسب است یا خیر، نیازمند تحقیق و بررسی بیشتر و تسلط کامل به قوانین بین المللی است. برای این منظور شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید. همچنین متقاضیان دریافت پاسپورت پرتغال می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.