پاسپورت لیختن اشتاین و بررسی روش های اخذ آن

پاسپورت لیختن اشتاین، راه های اخذ تابعیت لیختن اشتاین و شرایط اخذ پاسپورت لیختن اشتاین در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا با تولد در لیختن اشتاین می توان پاسپورت این کشور را به دست آورد؟ آیا با سرمایه گذاری در لیختن اشتاین می توان پاسپورت این کشور را اخذ کرد؟ در این نوشتار ما به کلیه سوالات شما در زمینه پاسپورت لیختن اشتاین پاسخ خواهیم داد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پاسپورت لیختن اشتاین با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله مطرح بفرمایید تا کارشناسان موسسه در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند.

 • پاسپورت لیختن اشتاین و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت لیختن اشتاین و شرایط عمومی
 • پاسپورت لیختن اشتاین و اعتبار آن
 • پاسپورت لیختن اشتاین و روش های اخذ پاسپورت لیختن اشتاین
 • پاسپورت لیختن اشتاین از طریق کار
 • پاسپورت لیختن اشتاین از طریق تحصیل
 • پاسپورت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت لیختن اشتاین از طریق تولد
 • پاسپورت لیختن اشتاین از طریق ازدواج
 • پاسپورت لیختن اشتاین از طریق پناهندگی
 • پاسپورت لیختن اشتاین و نکات مهم در باب پاسپورت لیختن اشتاین
 • پاسپورت لیختن اشتاین و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت لیختن اشتاین 7 پاسپورت لیختن اشتاین

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت لیختن اشتاین و شرایط عمومی

لیختن اشتاین از کشورهای کوچک و کم جمعیت اروپاست که مساحت آن ۱۶۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بالغ بر ۳۷ هزار نفر دارد. پایتخت لیختن اشتاین شهر فادوتس یکی از زیباترین شهرهای اروپایی است و بزرگ ترین شهر آن شان جمعیتی در حدود ۵،۵۰۰ نفر دارد. واحد پول آن فرانک سوئیس است. لیختن اشتاین از شمال و شرق با اتریش و از جنوب با سوئیس هم مرز است. لیختن اشتاین آب و هوای معتدل آلپی دارد که زمستان های بسیار سرد و تابستان های خنکی دارد. زبان رسمی این کشور آلمانی است و مهاجران این کشور معمولاً از اتریش، آلمان و سوئیس هستند. کشور پادشاهی لیختن اشتاین یکی از بالاترین سطوح زندگی را در جهان دارد.

پاسپورت لیختن اشتاین پاسپورت لیختن اشتاین

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت لیختن اشتاین و اعتبار آن

پاسپورت لیختن اشتاین در بین پاسپورت ها از چه اعتباری برخوردار است؟ برای اینکه بتوانیم درباره اعتبار پاسپورت لیختن اشتاین صحبت کنیم باید بدانیم افرادی که پاسپورت این کشور را دارند، می توانند به چه کشورهایی بدون دریافت ویزا سفر کنند. در آخرین بررسی اعتبار پاسپورت ها در سال ۲۰۱۹ کشور لیختن اشتاین در جایگاه دهم در کنار کشور قبرس قرار دارد. در واقع دارندگان پاسپورت لیختن اشتاین می توانند به ۱۵۷ کشور دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنند. در تصویر زیر نیازمندی های ویزا برای دارندگان پاسپورت لیختن اشتاین نمایش داده شده است.

پاسپورت لیختن اشتاین 2 پاسپورت لیختن اشتاین

لیختن اشتاین
تردد آزاد
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت لیختن اشتاین و روش های اخذ پاسپورت لیختن اشتاین

به طور کلی می توان گفت که 6 روش اصلی برای مهاجرت به یک کشور وجود دارد. مهم ترین این روش ها شامل کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد. کشورهای مختلف هر کدام قوانین متفاوتی در اعطای اقامت و تابعیت از طرق 6 گانه مهاجرت دارند. در ادامه تمامی این روش ها به هدف اخذ پاسپورت لیختن اشتاین بررسی می شود.

پاسپورت لیختن اشتاین از طریق کار

افرادی که تبعه کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن باشند در صورتی می توانند در لیختن اشتاین مشغول به کار شوند که بتوانند ثابت کنند در یکی از کشورهای همسایه لیختن اشتاین مانند اتریش، آلمان و یا سوئیس زندگی می کنند. این افراد نیاز به اخذ مجوز cbc  دارند که این نوعی مجوز عبور مرزی روزانه برای کار در لیختن اشتاین است. هر ساله ۵۶ نفر از کسانی که مجوز cbc را دارند می توانند اقامت لیختن اشتاین را اخذ نمایند، نیمی از این ۵۶ اقامت به وسیله قرعه کشی اهدا می شود و نیمی توسط دولت. تعداد ۱۲ اقامت هم سالانه به افراد دارای مجوز cbc  با تابعیت سوئیسی داده می شود. افرادی که در بارها و رستوران ها و یا شغل هایی که در قرارداد آن ها اقامت گاه نیز ذکر شده نیاز به برگشت هر روزه به محل زندگی خود ندارند و قانوناً باید هفته ای یک روز از لیختن اشتاین خارج شوند.

اما اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا و شنگن برای کار در لیختن اشتاین نیاز به اجازه اقامت در لیختن اشتاین دارند. اجازه کار و اقامت برای غیر اروپاییان در صورتی صادر می شود که شخص دعوتنامه کاری از شرکت یا کارفرما در لیختن اشتاین دریافت نماید. این اشخاص باید به عنوان مدیر، متخصص و یا کارمند واجد شرایط استخدام شوند. برای موفقیت در این امر داشتن مدارک تحصیلی معتبر، رزومه کاری درخشان و ارائه مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی ضروری است. برای اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین باید به مدت ده سال در این کشور به کار تمام وقت پرداخت و برای اخذ پاسپورت لیختن اشتاین باید 30 سال در لیختن اشتاین زندگی کرد.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در لیختن اشتاین را مشاهده می فرمایید.

پاسپورت لیختن اشتاین 3 پاسپورت لیختن اشتاین

مهاجرت کاری به لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین از طریق تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی لیختن اشتاین یکی از راه های مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ اقامت موقت لیختن اشتاین است. متقاضیان ادامه تحصیل در لیختن اشتاین می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی از کالج ها و یا دانشگاه های دولتی یا خصوصی لیختن اشتاین پذیرش بگیرند.

 • تحصیل کارشناسی در لیختن اشتاین

   تحصیل در مقطع کارشناسی در حدود ۳ تا ۴ سال است و به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی و زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی ارائه می شود. هزینه های تحصیل در لیختن اشتاین در دانشگاه های دولتی سالیانه در حدود ۴،۰۰۰ یورو می باشد.

 • تحصیل کارشناسی ارشد در لیختن اشتاین

  طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لیختن اشتاین ۱ تا ۲ است و برای دانشجویان امکان تحصیل در تمام شاخه های علوم انسانی، علوم تجربی و رشته های فنی مهندسی وجود دارد.

 • تحصیل دکترا در لیختن اشتاین

   تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین در تمامی رشته ها امکان پذیر است، البته جهت اخذ پذیرش در این مقطع داشتن استاد راهنما ضروری است. ارائه مدارک تحصیلی دوره های قبلی و ارائه مدرک زبان در کنار تایید استاد راهنما الزامی است.

دانشجویان در طول دوره تحصیل اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل دارند. که البته با توجه به نرخ بسیار پایین بیکاری در لیختن اشتاین نمی تواند کاریابی امری سخت و دشوار باشد. برای دانشحویان پس از تحصیل در لیختن اشتاین اقامتی جهت ماندن در محیط و کاریابی وجود ندارد. مگر اینکه پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی بتوانند قرارداد کاری امضا نمایند و اقامت کاری دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی لیختن اشتاین به شرح زیر می باشد.

 • پاسپورت معتبر
 • ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه دولتی، خصوصی و یا کالج معتبر در لیختن اشتاین
 • بیمه نامه معتبر که مورد تایید سفارت لیختن اشتاین باشد.
 • پرینت بانکی و نامه تمکن مالی از بانک مورد تایید کشور لیختن اشتاین
 • ترجمه رسمی کلیه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی و یا آلمانی
 • مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی که با توجه به پذیرش متقاضی از دانشگاه مورد نظر ارائه می شود.
 • دو قطعه عکس بایومتریک
 • نامه عدم سو پیشینه
 • گواهی سلامت که نشان می دهد هیچ نوع بیماری مسری و مقاربتی نداشته باشید.
تحصیل در لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری

هیج نوع برنامه ای برای اعطای تابعیت و یا اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در لیختن اشتاین وجود ندارد. هر چند ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل شرایط اقتصادی خوب و کیفیت بالای زندگی و موقعیت جغرافیایی لیختن اشتاین اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند اما به هیج عنوان خرید ملک منجر به اخذ اقامت لیختن اشتاین نمی شود. خرید ملک در این کشور در واقع فقط نوعی سرمایه گذاری امن است. یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری شرکت های مدیریتی هستند. در این کشور نزدیک به ۷۵ هزار شرکت ثبت شده وجود دارد که در واقع ۳۰ درصد از درآمد لیختن اشتاین را تامین می کنند. اما ثبت شرکت نیز به اقامت و تابعیت شخص هیچ کمکی نمی کند.

برای بررسی استانداردهای سرمایه گذاری و امنیت سرمایه گذاری در این کشور، در نمودارهای زیر رشد اقتصادی و میزان کنترل فساد در لیختن اشتاین نمایش داده شده است.

نمودار کنترل فساد در لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین 4 پاسپورت لیختن اشتاین

نمودار رشد اقتصادی در لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین 5 پاسپورت لیختن اشتاین

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین از طریق تولد

در ارتباط با اخذ پاسپورت لیختن اشتاین از طریق تولد باید به این نکته مهم اشاره نمود که لیختن اشتاین در اعطای تابعیت خود از چه قانونی پیروی می کند. تمامی کشورها در اعطای تابعیت و پاسپورت خود از دو قانون اصلی پیروی می نمایند.

 قانون خاک؛ کشورهایی که اعطای تابعیت آن ها از طریق قانون خاک است، چنانچه طفلی در خاک این کشورها به دنیا بیاید تابعیت و پاسپورت کشور مورد نظر را خواهد داشت و در واقع شهروند آن کشور خواهد شد.

 قانون خون؛ کشورهایی که اعطای تابعیت آن ها از طریق قانون خون است، فقط به طفل متولد شده از پدر یا مادری که تبعه آن کشور باشد و پاسپورت آن کشور را داشته باشد، پاسپورت خواهند داد و یا اینکه طفلی که در خاک آن کشور متولد شده باشد اما پدر و مادرش مشخص نباشد.

 کشور لیختن اشتاین در اعطای تابعیت خود از قانون خون پیروی می کند. بنابراین طفل متولد شده در خاک لیختن اشتاین چنانچه پدر یا مادرش تبعه لیختن اشتاین نباشد پاسپورت لیختن اشتاین نخواهد داشت.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین از طریق ازدواج

با توجه به قوانین کشور لیختن اشتاین در ارتباط با ازدواج چنانچه شخصی با فردی که تبعه کشور لیختن اشتاین باشد و یا اقامت کشور لیختن اشتاین را داشته باشد ازدواج نماید، می تواند برای دریافت کارت اقامت لیختن اشتاین اقدام نماید.

فردی که مقیم یا تبعه لیختن اشتاین است باید مدارک دال بر تجرد، داشتن شغل و توانایی مالی جهت تامین هزینه های اقامت همسر خود را داشته باشد. چنانچه شخص با تبعه کشور لیختن اشتاین ازدواج نماید، می تواند برای دریافت ویزا با ارائه مدارک مورد نیاز که شامل پاسپورت فرد لیختن اشتاینی و همسر وی، اسناد ازدواج آن ها، ارائه تمکن مالی همسر لیختن اشتاینی و آدرس محل اقامت همسر در لیختن اشتاین درخواست ویزا نماید، در ابتدا اقامت ۱ ساله برای همسر شخص صادر می شود. این اقامت سالیانه تمدید می گردد، چنانچه از ازدواج آن ها ۵ سال گذشته باشد می تواند برای دریافت کارت اقامت دائم لیختن اشتاین اقدام نماید و پس از آن با سپری شدن ۵ سال می تواند درخواست پاسپورت لیختن اشتاین دهد. شخصی که با فرد تبعه لیختن اشتاین ازدواج می کند با داشتن شرایط زیر می تواند برای پاسپورت اقدام نماید.

 • زندگی کردن حداقل ده سال در کشور لیختن اشتاین که البته سال های زندگی مشترک شما با فرد مذکور دو برابر حساب می شود.
 • ترک تابعیت قبلی
 • همسر لیختن اشتاینی نباید پاسپورت خود را از طریق ازدواج قبلی دریافت کرده باشد.
 • دانش زبان آلمانی
 • دانش پایه در مورد حقوق و سیاست کشور لیختن اشتاین

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین از طریق پناهندگی

 • موسسه حقوقی ملک پور در خصوص پناهندگی به هیچ عنوان هیچگونه خدماتی را ارائه نمی دهد و توصیه می نماید که افراد از راه های قانونی با مناسب ترین هزینه در مسیر مهاجرت قدم بردارند. این قسمت از مقاله تنها برای افزایش آگاهی شما از خطرات پناهندگی نگارش شده است.

پناهندگی از پرخطرترین و دشوارترین راه های مهاجرت به لیختن اشتاین است. پناهجو به شخصی گفته می شود که در کشور مبدا خود تامین مالی و جانی نداشته باشد و برای ادامه حیات مجبور است از کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند درخواست پناه دهد. در حال حاضر شرایط بررسی پرونده پناهجویان در تمام کشورهای متعهد به کنوانسیون ژنو بسیار سخت گیرانه است و پناهجویان شرایط اقامتی بدی در کمپ های پناهندگی دارند و آینده پناهجویان بسیار مبهم است. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق پناهندگی را توصیه نمی کند، چرا که همواره شما می توانید از راه های قانونی و بی خطر اقامت لیختن اشتاین و پس از آن پاسپورت لیختن اشتاین را اخذ نمایید. لیختن اشتاین کشور مهاجر پذیری نیست، با اینکه عضو کنوانسیون ژنو هست اما در پذیرش پناهجو بسیار سخت گیر است. در نمودار زیر نرخ درخواست پناهندگی در لیختن اشتاین را ملاحظه می فرمایید.

پاسپورت لیختن اشتاین 6 پاسپورت لیختن اشتاین

شرایط پناهندگی در لیختن اشتاین

پاسپورت لیختن اشتاین و نکات مهم در باب پاسپورت لیختن اشتاین

مهم ترین نکته در ارتباط با اخذ پاسپورت لیختن اشتاین این است که در هیج یک از راه هایی که در این مقاله به بررسی آنها پرداختیم نمی توان به صورت سریع و بدون گذشت زمان پاسپورت لیختن اشتاین را به دست آورد. پس از سی سال زندگی در لیختن اشتاین می توان جهت دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمود. سال هایی که قبل از بیست سالگی در این کشور زندگی کرده اید دو برابر حساب می شوند. زمانی که برای دریافت پاسپورت اقدام می کنید باید حداقل ۵ سال قبل از آن اقامت دائم لیختن اشتاین را به دست آورده باشید. قوانین حقوقی لیختن اشتاین دو تابعیتی را نمی پذیرد و برای دریافت پاسپورت لیختن اشتاین باید تابعیت قبلی خود را باطل کنید. اهدای پاسپورت لیختن اشتاین باید به تایید پارلمان و شاهزاده لیختن اشتاین برسد. کشور زیبا، ثروتمند و پادشاهی لیختن اشتاین مهاجر پذیر نبوده و در اعطای پاسپورت خود بسیار سخت گیرانه عمل می کند.

پاسپورت لیختن اشتاین و وکیل معتبر برای امور مهم

اگر علاقمند به مهاجرت به لیختن اشتاین هستید و تمایل دارید اقامت این کشور و پس از آن پاسپورت لیختن اشتاین را به دست آورید یک وکیل با تجربه می تواند شما را در این امر مهم یاری نماید. وکیل و مشاور مهاجرتی روش ها و شرایط مهاجرت قانونی به لیختن اشتاین را می شناسد و از شرایط اقامت در لیختن اشتاین مطلع است، بنابراین با بررسی شرایط سنی و مالی شما و خانواده شما بهترین راه را برای مهاجرت قانونی به لیختن اشتاین به شما پیشنهاد خواهد داد. همچنین یک وکیل با تجربه و کاردان شما را در امر گرفتن انواع ویزای لیختن اشتاین یاری خواهد نمود و در واقع می توان گفت در صد قبولی ویزای شما را در سفارت این کشور بالا خواهد برد. وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور شرایط شما را برای مهاجرت به تمامی کشورها بررسی خواهند کرد و وبهترین کشور را با توجه به شرایط و مدارکتان به شما معرفی خواهند نمود.

پاسپورت لیختن اشتاین و سخن پایانی

پاسپورت لیختن اشتاین، شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین و راه های اخذ تابعیت لیختن اشتاین در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفت. اگر علاقمند به مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ پاسپورت لیختن اشتاین هستید، توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام و یا پرداخت یورویی با وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از شرایط و مدارک مورد نیاز کشور لیختن اشتاین در ارتباط با روش مهاجرتی خود آگاهی یابید. شما می توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان با هر یک از کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی ملک پور بهترین تصمیم را برای مهاجرت خود داشته باشید. در پایان پیشنهاد می شود سوالات و پیشنهادات و انتقادات خود را در ارتباط با پاسپورت لیختن اشتاین در زیر این مقاله در قسمت دیدگاه یاداشت نمایید، تا کارشناسان موسسه ما بتوانند در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند.