پاسپورت رومانی و بررسی روش های اخذ آن

 • پاسپورت رومانی و شرایط عمومی
 • پاسپورت رومانی و اعتبار آن
 • پاسپورت رومانی و روش های اخذ پاسپورت رومانی
 • پاسپورت رومانی از طریق کار
 • پاسپورت رومانی از طریق تحصیل
 • پاسپورت رومانی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت رومانی از طریق تولد
 • پاسپورت رومانی از طریق ازدواج
 • پاسپورت رومانی از طریق پناهندگی
 • پاسپورت رومانی و نکات مهم در باب پاسپورت رومانی
 • پاسپورت رومانی و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت رومانی 1 پاسپورت رومانی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت رومانی و مقدمه ای بر آن

پاسپورت رومانی، اعتبار پاسپورت این کشور و همچنین شرایط مهاجرت به رومانی با رویکردی علمی و تخصصی، مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا کار در این کشور امکان اخذ پاسپورت رومانی را برای افراد متقاضی به وجود می آورد؟ معمولا سوالات گسترده ای برای افراد متقاضی مهاجرت به رومانی پیرامون روش های مختلف مهاجرت به این کشور پیش می آید سوالاتی از قبیل از چه طریق می توان تابعیت رومانی را اخذ نمود؟ نحوه دریافت پاسپورت رومانی چگونه است و همچنین پاسپورت رومانی در سطح جهان در چه رتبه ای قرار دارد؟ هدف از نگارش این مقاله پاسخ به سوالاتی است که ذهن افراد متقاضی را به خود اختصاص داده است. پیشنهاد ما در خصوص پاسپورت رومانی در ابتدا مطالعه کامل مقاله تنظیم شده می باشد زیرا این مقاله به صورت تخصصی به بررسی راه های اخذ پاسپورت رومانی می پردازد. پاسپورت رومانی و فرق بین تابعیت و اقامت دائم نیز جز سوالاتی است که افراد خواستار کسب اطلاعات علمی در این خصوص هستند که پیشنهاد می شود برای تکمیل اطلاعات خود و مشاوره کامل در زمینه پاسپورت رومانی با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس حاصل نموده و اطلاعات خود را ارتقا دهید. موسسه حقوقی ملک پور در راستای امور مهاجرتی اقدام به تهیه ویدئوهایی نموده تا در امر مهاجرت به افراد کمک شایانی نموده باشد در این خصوص پیشنهاد ما تهیه ویدئوهای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد این ویدئو به افراد متقاضی در انتخاب مسیر درست مهاجرتی کمک خواهد نمود.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت رومانی

video پاسپورت رومانی

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت رومانی

audio پاسپورت رومانی

پاسپورت رومانی و شرایط عمومی

رومانی، کشوری است واقع در جنوب شرقی اروپا که پایتخت آن شهر بخارست است. کشور رومانی از غرب با کشورهای مجارستان و صربستان و از شمال شرقی و شرق با کشورهای مولداوی و اوکراین و در جنوب با کشور بلغارستان همسایه می باشد. کشور رومانی در سال 2007 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد و در سال 2019 ریاست اتحادیه اروپا به رومانی سپرده شد. کشور رومانی شریک استراتژیک امریکا می باشد. لازم به ذکر است که این کشور در سال 2004 به عضویت ناتو در آمد.

نکته قابل توجه در بحث پاسپورت و تابعیت، توجه به تفاوت میان تابعیت و اقامت می باشد. پاسپورت و تابعیت بین فرد و کشور مقصد یک رابطه کاملا سیاسی، معنوی و حقوقی به وجود می آورد. از فواید اخذ تابعیت، برخورداری از حمایت های سیاسی و حقوقی برای افرادی که تابعیت و پاسپورت رومانی را دریافت کرده اند، می باشد. فرآیند اخذ تابعیت یک کشور بر دو اصل پایه ریزی شده است.

 • اصل خاک: تولد در خاک کشوری که این اصل را پذیرفته به اعطای اقامت دائم و پاسپورت منجر خواهد شد.
 • اصل خون: تعریف اصل خون بدین معناست که به واسطه تولد فردی در کشور مقصد تابعیت و اقامت به وی اعطا نمی شود و تابعیت و اقامت از والدین وی به فرزند منتقل می شود.

قوانین اعطای تابعیت در کشور رومانی براساس اصل خون بنا نهاده شده است.

پاسپورت رومانی پاسپورت رومانی

پاسپورت رومانی و اعتبار آن

پاسپورت کشور رومانی از لحاظ اعتبار جهانی بین معتبرترین پاسپورت ها قرار گرفته است. اعتبار پاسپورت کشورها معمولا براساس امکان سفر و امنیتی است که کشور مقصد برای اتباع دیگر کشورها ایجاد می نماید. براساس رنکبندی اعتبار پاسپورت کشورها در سطح جهانی، پاسپورت کشور رومانی رتبه 158 را کسب کرده است. این رتبه نشان دهنده این است که اتباع این کشور امکان سفر به 118 کشور بدون نیاز به اخذ را دارند و در حدود 40 کشور طبق شرایط خاص و با درخواست قبلی امکان اخذ ویزا دارند و در نهایت در حدود 40 کشور نیز امکان اخذ ویزا برای اتباع رومانی وجود ندارد.

نیازمندی های اخذ ویزا برای دارندگان پاسپورت رومانی، جهت سفر به کشورهای مختلف در سرتاسر دنیا در تصویر زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت رومانی پاسپورت رومانی

رومانی
تردد آزاد
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت رومانی و روش های اخذ پاسپورت رومانی

فرآیند اخذ پاسپورت رومانی به واسطه روش های مختلفی اتفاق می افتد که هرکدام از این روش ها و طرق قوائد خاص خود را دارند که ما سعی کردیم در این مقاله به صورت جامع توضیح دهیم.

پاسپورت رومانی از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به رومانی که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت رومانی شود کار در این کشور می باشد. با توجه به اینکه کشور رومانی به عنوان هفتمین اقتصاد اتحادیه اروپا شناخته شده و همچنین رشد تولید ناخالص ملی 7 درصدی، نرخ بیکاری در رومانی به 4.8 درصد کاهش پیدا کرد. این کاهش نرخ بیکاری و رشد تولید ملی باعث شده این کشور با کمبود نیرو در برخی مشاغل مواجه شود که این امر باعث شده افراد متخصص و جویای کار بتوانند اقامت کاری رومانی را دریافت نمایند. برای بررسی بیشتر متقاضیان کار در رومانی روند تغییرات نرخ بیکاری در این کشور در نمودار زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت رومانی 1 پاسپورت رومانی

کار در کشور رومانی برای اتباع خارجی که خارج از قلمرو اتحادیه اروپا هستند تحت شرایط خاص داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرما یا job offer و همچنین داشتن مجوز کار در این کشور انجام می شود.

با توجه به قوانین و مقررات اتحادیه اروپا، شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به بازار کار رومانی نیازی به داشتن پیشنهاد کاری ندارند و می توانند بدون اخذ مجوز کار وارد رومانی شوند و مشغول به کار شوند. این قائده و قانون برای اتباع کشورهای دیگر فرق می کند و آن ها پس از کسب از مجوز کار، می توانند یک ویزای طولانی مدت برای کار و اجازه اقامت کاری در رومانی دریافت نمایند.

با توجه به نیاز بازار کار در کشور رومانی مجوز کار برای افراد ذیل صادر می شود:

 • کارگران دائمی و کارگران فصلی
 • ورزشکاران
 • نیروی کار متخصص و فنی

اجازه اقامت کاری افراد متقاضی بسته به نوع قرارداد کاری و نوع فعالیت آن ها به صورت موقت صادر می شود و این اقامت قابل تمدید است. معمولا مدت زمان اقامت کاری یک سال می باشد و به عنوان یک قائده کلی این اقامت قابل تمدید می باشد.

مدراک مورد نیاز کار در رومانی به شرح زیر می باشد.

 • گواهی پزشک، نشان دهنده توانایی جسمی برای کار
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشنه کیفری
 • ارائه اصل مدارک تحصیلی به همراه ترجمه آن ها
 • ارائه اصل و کپی ترجمه شده پاسپورت
 • ارائه دو عدد عکس
 • ارائه بیمه نامه
اقامت از طریق کار در رومانی

پاسپورت رومانی از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به رومانی ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی افراد باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه دهند تا امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های رومانی برای آن ها فراهم شود. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های رومانی بسته به رشته 3 الی 4 سال به طول می انجامد. تحصیل در رومانی نیاز به مدرک زبان ندارد و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور بسیار ساده است. تحصیل در رومانی به زبان های رومانیایی، انگلیسی و فرانسه در دانشگاه های این کشور انجام می شود. مدارک تحصیلی این کشور به دلیل اعتبار بالای دانشگاه های رومانی در  کشورهای انگلستان، آمریکا و اتحادیه اروپا قابل قبول می باشد.                              
هزینه تحصیل در رومانی بسته به رشته و دانشگاه در حدود 4،000 تا 5،000 یورو در سال می باشد و هزینه زندگی در این کشور نیز به صورت ماهانه حدود 500 تا 600 یورو می باشد. دوره تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در رومانی نیز به مدت 5 الی 6 سال می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی شامل موارد ذیل می باشد:

 • ارائه اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه و ریز نمرات
 • ارائه اصل پاسپورت و ترجمه آن
 • ارائه ترجمه مدارک هویتی فرد متقاضی

دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رومانی 1 الی 2 سال می باشد. برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد افراد متقاضی باید مدرک زبان آیلتس 6.5 را ارائه دهند. برای ادامه تحصیل در ارشد فرد باید مدرک کارشناسی خود را ارائه دهند. تعداد واحدهای درسی که افراد باید در این مقطع بگذرانند، 90 الی 120 واحد می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در رومانی همانند دیگر کشورها مستلزم داشتن تاییدیه استاد راهنما و استاد سوپروایزر در این کشور می باشد. دوره تحصیل در این کشور 3 ساله می باشد و تعداد واحد های درسی ارائه شده در این مقطع 240 واحد می باشد. مدرک زبانی که افراد باید ارائه دهند آیلتس حداقل 6.5 یا 7 می باشد. داشتن رزومه علمی قوی در این مقطع نقش تعیین کننده ای در پذیرش و حتی اخذ بورسیه های تحصیلی دارد. 

در جدول زیر لیست چند مورد از برترین دانشگاه های رومانی که دارای رنکینگ جهانی بالا در گزارش مؤسسه THE دارند، برای شما عزیزان قرار داده شده است:

نام دانشگاه رنک جهانی
Babeş-Bolyai University 801 – 1000
University of Bucharest 801 – 1000
Iuliu Haţieganu University of Medicine and Pharmacy Cluj-Napoca 1001+
Alexandru Ioan Cuza University 1001+
Bucharest University of Economic Studies 1001+
Grigore T. Popa University of Medicine and Pharmacy 1001+
West University of Timisoara 1001+

دانشجویان بین المللی برای پوشش بخشی از هزینه های خود می توانند از بورسیه های تحصیلی بهره گیرند. بورسیه های تحصیلی در رومانی برای مقاطع مختلف تحصیلی برای افراد متقاضی در نظر گرفته شده است که این بورسیه ها می تواند شامل موارد زیر باشد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاهی
 • بورسیه تحصیلی دولتی
 • بورسیه تحصیلی که برای اتباع رومانیایی در خارج از این کشور

لازم به ذکر است که به صورت مستقیم نمی توان پاسپورت رومانی را از طریق تحصیل اخذ نمود، اما می توان تحصیل را به عنوان روشی برای ورود به این کشور برگزید و پس از پایان تحصیلات از طرق دیگر مهاجرت از جمله کار، سرمایه گذاری و یا ازدواج به اقامت دائم و در نهایت پاسپورت رومانی دست یافت.

هزینه تحصیل و زندگی در رومانی

پاسپورت رومانی از طریق سرمایه گذاری

 یکی از روش های اخذ پاسپورت رومانی، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. از این رو ابتدا وضعیت اقتصادی این کشور را مورد بررسی قرار می گیرد و سپس به روش های سرمایه گذاری در رومانی و شرایط مورد نیاز برای تحقق این امر پرداخته می شود.

 با توجه به آخرین آمار ارائه شده شده از سوی سازمان یورواستات، کشور رومانی در سال 2017 سریع ترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا را دارا بوده است. این امر باعث شده سرمایه گذاری در رومانی بیشترین منافع را برای افراد متقاضی داشته باشد و به تبع آن ورود ارز و سرمایه خارجی در اقتصاد این کشور تاثیرات مثبتی در بر خواهد داشت.

رشد تولید ناخالص ملی رومانی از سال 2005 تا 2017 نواسانات زیادی داشته که کمترین رشد در سال 2009 بوده است که به عدد 7- درصد رسید و بیشترین نرخ رشد در سال 2006 به عدد 8.1 درصد رسید. پیش بینی شده در سال 2019 رشد ناخالص ملی به عدد 6.1 درصد برسد. در واقع ارقام اعلام شده بیانگر میزان رشد تولید ناخالص ملی نسبت به سال گذشته می باشد.

میانگین رشد تولید ناخالص ملی در سطح اتحادیه اروپا 5.8 درصد بوده است، که این آمار در رومانی در سه ماهه اول 2017، به میزان 8.5 درصد اعلام شده است، که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بالاترین رشد را داشته است. میانگین تورم اعلام شده در سال 2017 در رومانی 2.5% می باشد البته دولت رومانی برای تنظیم بازار و جلوگیری از پولشویی و تخلفات مالیاتی این نرخ را تعیین کرده است که نرخ واقعی تورم در این کشور 1.3% می باشد.

عامل دیگری که در زمان سرمایه گذاری در یک کشور می تواند دارای اهمیت باشد، امنیت سرمایه گذاری می باشد. نرخ مصادره اموال، می تواند شاخص مناسبی برای سنجش امنیت سرمایه گذاری باشد. این شاخص در بازه 1 تا 7 تقسیم بندی می شود، که عدد 1 بیان گر پایین ترین خطر مصادره اموال خارجیان می باشد.

نمودار خطر مصادره اموال در رومانی

پاسپورت رومانی 3 پاسپورت رومانی

نمودار رشد اقتصادی در رومانی

پاسپورت رومانی 2 پاسپورت رومانی

سرمایه گذاری در رومانی مانند دیگر کشورهای اروپایی در قالب ثبت شرکت می باشد. افراد متقاضی مهاجرت به این کشور باید توجه داشته باشند برای اینکه بتوانند به عنوان سرمایه گذار و کارآفرین وارد این کشور شوند باید در ابتدا طرح تجاری خود را برای اخذ تایید و ایجاد شرکت ارائه دهند که در صورت تایید طرح تجاری به فرد متقاضی اجازه ایجاد بیزینس و شرکت داده می شود. حداقل میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در رومانی 8 هزار یورو و حداکثر 50 هزار یورو بسته به نوع فعالیت شرکت تعیین شده است. اخذ اقامت دائم در رومانی مانند دیگر کشورهای اروپایی مستلزم این است که فرد به مدت 4 الی 5 سال در این کشور فعالیت مستمر و مفید داشته باشد تا بتواند کارت اقامت دائم این کشور را اخذ نماید و در نهایت پاسپورت رومانی را اخذ نماید.

سرمایه گذاری رومانی

پاسپورت رومانی از طریق تولد

در ابتدا باید ذکر کنیم قوانین اعطای تابعیت در رومانی براساس اصل خون بنا نهاده شده است. بدین معنی که در صورتی یکی از والدین، رومانیایی یا یکی از آن ها فرزند شهروند رومانیایی باشد، حتی اگر در خارج از این کشور حضور داشته باشد، فرزندان آن ها می تواند پاسپورت رومانی را دریافت کنند.

افراد متقاضی برای اخذ پاسپورت رومانی از طریق تولد، به صورت طبیعی باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • فرد در خاک یا قلمرو رومانی متولد شود و پدر و مادر وی ناشناخته باشند و یا بدون تابعیت باشند.
 • حداقل یکی از والدین شخص و یا یکی از والدین پدر یا مادر، شهروند رومانی باشند.
 • زمانی که شخص زیر سن قانونی است، والدینش پاسپورت رومانی را اخذ نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت رومانی
تابعیت درکشور رومانی ازطریق تولد

پاسپورت رومانی از طریق ازدواج

یکی دیگر روش های اخذ اقامت دائم و پاسپورت رومانی ازدواج با اتباع این کشور می باشد. براساس قوانین بین المللی ازدواج یکی از راه های مهاجرت به کشورهای مهاجرپذیر و دیگر کشورها می باشد. ازدواج با اتباع رومانی مستلزم ارائه مدارکی است که دال بر واقعی بودن ازدواج و هدف افراد باشد. این مدارک می تواند در پروسه صدور اقامت برای متقاضی اصلی بسیار کمک کند. پروسه اخذ پاسپورت و اقامت رومانی به واسطه ازدواج با اتباع این کشور به مدت 5 سال به طول می انجامد. در صورتی که پس از پایان 5 سال اقامت، ازداج هنوز پابرجا باشد، شخص می تواند جهت دریافت تابعیت و پاسپورت رومانی درخواست دهد.

طبق قوانین رومانی افراد متقاضی ازدواج باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 • فرد باید بیش از 18 سال سن داشته باشد.
 • بر اساس قانون ازدواج در رومانی فرد نباید در قید ازدواج قبلی خود باشد.
 • ارائه مدارک هویتی و شناسایی و مدارکی که دال بر واقعی بودن ادعای طرفین باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت رومانی
مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج

پاسپورت رومانی از طریق پناهندگی

 • موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد و ذکر مورد پناهندگی در این مقاله به دلیل اطلاع رسانی و ارتقا اطلاعات مهاجرتی و حقوقی شما عزیزان و آگاه سازی در خصوص خطرات این مسیر می باشد.

تعریف پناهنده در نظام بین المللی به فرد یا افرادی گفته می شود که به دلیل شرایط موجود در کشور مبدا خود مورد تهدید و آزار قرار می گیرد. این افراد به دلایل اختلافات مذهبی، قومی، نژادی و یا سیاسی مورد تهدید جدی از سوی حکومت مرکزی و مردم قرار می گیرند و به ناچار اقدام به مهاجرت و پناهندگی در دیگر کشورها می نمایند. براساس آخرین آمار ارایه شده از سوی اداره مهاجرت رومانی در سال 2012 تعداد 2511 نفر برای پناهنگی در این کشور تقاضا دادند که از این افراد 43 نفر کودک بودند. در این سال تعداد 161 نفر بلافاصله با درخواستشان موافقت شد و مابقی در پروسه انتظار برای تعیین تکلیف قرار گرفتند. اداره مهاجرت رومانی(RIO)  در مورد شرایط اسکان پناهندگان و تعیین تکلیف آن ها اقدام می کند.

شرایط پناهندگی در رومانی به شرح ذیل می باشد:

 • فرد متقاضی باید بر اساس قوانین پروتکل حمایت از پناهندگان به عنوان پناهنده شناخته شود.
 • افرادی که درخواست پناهندگی داده اند نباید تحت حمایت کشور دیگری باشند و یا درخواست خود را در کشور دیگری ارائه داده باشند و بعد به رومانی پناه آورده اند .
 • شخص متقاضی پناهندگی در رومانی نباید برای امنیت ملی و جامعه این کشور خطری از لحاظ کیفری داشته باشد و در نظم عمومی این کشور خللی نباید ایجاد کرده باشد.
 • فرد باید پتانسیل تطبیق و همسو بودن با قوانین جامعه رومانی را داشته باشد.
پناهندگی در رومانی

پاسپورت رومانی و نکات مهم در باب پاسپورت رومانی

پاسپورت رومانی باعث می شود افراد به واسطه اخذ پاسپورت این کشور در مسائل سیاسی در این کشور شرکت داشته باشند و از حق رای نیز برخوردار شوند. تابعیت رومانی باعث می شود فرد حق کار و زندگی در هر منطقه ای از این کشور را داشته باشد. با داشتن پاسپورت رومانی اتباع این کشور می توانند به راحتی در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا وارد بازار کار شوند.

برای اخذ پاسپورت رومانی از طریق روش های فوق، شرایطی خاصی لازم است، ازجمله اینکه شخص متقاضی دریافت پاسپورت رومانی باید به نوعی در جامعه رومانی ادغام و هم سو با اتباع این کشور شده باشد. اشراف کامل فرد به قانون اساسی رومانی و تعهد به قوانین موجود در این کشور از الزامات اخذ پاسپورت رومانی می باشد.

برای اخذ پاسپورت رومانی افراد باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 • تسلط کامل به زبان رومانی
 • عدم ارتکاب به جرم کیفری در رومانی
 • ادغام در جامعه رومانی و پایبندی به قوانین این کشور
 • نداشتن بدهی مالیاتی و مشکلات مالی

پاسپورت رومانی و وکیل معتبر برای امور مهم

قوانین کشور رومانی در امر اخذ پاسپورت دارای شرایط خاصی است که علم و آگاهی به این قوانین، می تواند نقش تعیین کننده ای در اخذ پاسپورت رومانی داشته باشد. موارد بسیاری مشاهده شده که عدم آگاهی نسبت به قوانین باعث شده پرونده ها با شکست روبرو شود. این امر باعث شده افراد دچار سردرگمی شوند و ندانند چه کارهایی باید انجام دهند. پیشنهاد می شود در خصوص شرایط اخذ پاسپورت رومانی و تابعیت مضاعف و همچنین قوانین مهاجرتی رومانی با وکیل مهاجرتی مشاوره داشته باشید. موسسه حقوقی ملک پور با 15سال سابقه درخشان در امر مهاجرت و امور حقوقی مفتخر است تا شما عزیزان را در خصوص مهاجرت یاری دهد.

پاسپورت رومانی و سخن پایانی

پاسپورت رومانی و شیوه های مختلف برای اخد پاسپورت رومانی در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفته است. از این رو که متقاضیانی قصد مهاجرت به رومانی را داشته و به دنبال کسب پاسپورت این کشور می باشند بر آن شدیم که پیرامون این مسائل و نکات مهم برای اخذ پاسپورت رومانی مطالبی را به نگارش در آوریم، که راهنمای شما متقاضیان قرار گیرد. اخذ ویزا و پاسپورت رومانی، مهاجرت به رومانی، اخذ پاسپورت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … در این مقاله بیان شد. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به سوالات شما متقاضیان در باب اخذ پاسپورت رومانی پاسخ گفته باشیم. شما متقاضیان می توانید در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش در امر حقوق بین الملل و حقوق مهاجرتی تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. همچین جهت دریافت پاسخ سوالات خود از کارشناسان مجرب مؤسسه، می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها درج نمایید.