پاسپورت جمهوری چک و بررسی روش های اخذ آن

 • پاسپورت جمهوری چک و شرایط عمومی
 • پاسپورت جمهوری چک و اعتبار آن
 • پاسپورت جمهوری چک و روش های اخذ پاسپورت جمهوری چک
 • پاسپورت جمهوری چک از طریق کار
 • پاسپورت جمهوری چک از طریق تحصیل
 • پاسپورت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت جمهوری چک از طریق تولد
 • پاسپورت جمهوری چک از طریق ازدواج
 • پاسپورت جمهوری چک از طریق پناهندگی
 • پاسپورت جمهوری چک و نکات مهم در باب پاسپورت جمهوری چک
 • پاسپورت جمهوری چک و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت جمهوری چک 1 پاسپورت جمهوری چک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت جمهوری چک و مقدمه ای بر آن

پاسپورت جمهوری چک، راه های اخذ تابعیت جمهوری چک و شرایط اخذ پاسپورت این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا با تحصیل در جمهوری چک می توان پاسپورت این کشور را اخذ نمود؟ آیا امکان اخذ پاسپورت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟ در این نوشتار ما به کلیه سوالات شما در زمینه پاسپورت جمهوری چک پاسخ خواهیم داد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور؛ تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید. همچنین می توانید سوالات خود  را در انتهای این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات احتمالی شما باشند.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در جمهوری چک

audio پاسپورت جمهوری چک
تحصیل پزشکی در چک

پاسپورت جمهوری چک و شرایط عمومی

پاسپورت جمهوری چک و راه های به دست آن برای تمامی اشخاصی که به این کشور مهاجرت می کنند دارای اهمیت بالایی است. جمهوری چک در اروپای مرکزی واقع شده و پایتخت آن شهر پراگ است. مساحت آن ۷۸،۸۶۶ کیلومتر بوده و جمعیت آن بالغ بر ده میلیون و پانصد هزار نفر است. زبان رسمی جمهوری چک، چکی و واحد پول آن کرونا است. به دلیل داشتن نیروهای کار ماهر کشور چک به عنوان یک کشور صنعتی در اروپای مرکزی شناخته می شود. دانشگاه چالرز در شهر پراگ هر ساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان است. به دلیل کیفیت بالای تحصیل و هزینه های مناسب تحصیل و اقامت، این دانشگاه برای بسیاری از علاقمندان به تحصیل در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی بهترین مقصد می باشد. در آمد اصلی جمهوری چک از بخش کشاورزی است، همچنین کارخانه جات ماشین سازی و کارخانه های تولید کریستال در چک به رشد اقتصادی این کشور کمک شایانی می کنند.

پاسپورت جمهوری چک پاسپورت جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک و اعتبار آن

پاسپورت جمهوری چک در میان دیگر پاسپورت های جهان  دارای چه میزانی از اعتبار است؟ برای بررسی اعتبار پاسپورت یک کشور یکی از مهم ترین فاکتورها این است که برای دارندگان پاسپورت کشور مورد نظر امکان سفر بدون ویزا به چند کشورها وجود دارد. در واقع می توان گفت که اعتبار و ارزش پاسپورت کشور ها بر مبنای تعداد کشورهایی که می توان بدون ویزا به آن ها سفر کرد در دسته بندی های مختلفی قرار خواهند گرفت. در آخرین وضعیت بررسی اعتبار پاسپورت های جهان کشور جمهوری چک در رده پنجم این دسته بندی در کنار کشور مجارستان قرار گرفته است. دارندگان پاسپورت جمهوری چک و دیگر کشورها در این دسته می توانند به ۱۶۳ کشور جهان بدون ویزا سفر نمایند. چنانچه ملاحظه فرمودید جمهوری چک از نظر اعتبار پاسپورت در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.

نیازمندی های ویزا جهت سفر به کشورهای مختلف در سرتاسر دنیا، برای شهروندان جمهوری چک در تصویر زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت جمهوری چک پاسپورت جمهوری چک

جمهوری چک
تردد آزاد
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت جمهوری چک و روش های اخذ پاسپورت جمهوری چک

برای اخذ پاسپورت جمهوری چک راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به این راه ها اشاره خواهیم نمود.

پاسپورت جمهوری چک از طریق کار

برای اینکه پاسپورت جمهوری چک را از طریق کار دریافت نمایید، در ابتدا باید ویزای کار جمهوری چک را به دست آوردید. برای به دست آوردن ویزای کار جمهوری چک شما در ابتدا باید از طرف یک کارفرما یا شرکت در کشور چک دعوت به کار شوید. برای این کار باید مدارک تحصیلی، رزومه و سوابق  کاری خود را به شرکت مورد نظر (معمولا از طریق ایمیل) ارائه نمایید و در صورت تایید از طرف کارفرمای چکی چنانچه شخصی برای شغل مورد نظر در جمهوری چک و اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد، کارفرما می تواند شما را برای کار در جمهوری چک دعوت نماید. می توان گفت این کار بسیار سخت و دشوار است چرا که کارفرمای اروپایی معمولاً شخصی که ویزا و اجازه کار قانونی ندارد را استخدام نمی کنند. برای استخدام فرد خارج از اتحادیه اروپا، کارفرمای چکی باید بتواند ادره مهاجرت را متقاعد نماید که در کشور چک و اتحادیه اروپا شخص حایز شرایط وجود ندارد و می تواند فرد خارجی را دعوت به کار نماید. اما در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از جمهوری چک با ارایه دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای این کشور و ارایه مدارک تحصیلی و تخصصی می توانید از سفارت جمهوری چک ویزای کار جمهوری چک را اخذ نمایید. پس از ۵ سال کار تمام وقت و پرداخت مالیات در جمهوری چک می توان برای دریافت کارت اقامت دایم جمهوری چک اقدام کرد و پس از اقامت دایم پس از گذشت ۵ سال می توان برای دریافت پاسپورت جمهوری چک اقدام نمود. در نمودار نرخ بیکاری در کشور جمهوری چک را مشاهده می فرمایید:

پاسپورت جمهوری چک 1 پاسپورت جمهوری چک

کار در جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک از طریق تحصیل

روش دیگری که شما به وسیله آن می توانید اقامت دایم و در نهایت  پاسپورت جمهوری چک را به دست آورید روش تحصیل در جمهوری چک و مهاجرت تحصیلی است. البته باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که تحصیل در کشور جمهوری چک به تنهایی هرگز باعث دریافت اقامت و پاسپورت جمهوری چک نخواهد شد و پس از تحصیل شما باید کار تمام وقت در جمهوری چک پیدا کنید و اقامت کاری بگیرید و یا از روش های سرمایه گذاری و یا سایر برنامه های اقامتی برای اخذ اقامت جمهوری چک اقدام نمایید. تحصیل در کشور جمهوری چک در تمامی مقاطع برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. تحصیل در مقطع کارشناسی در جمهوری چک در اکثر رشته ها به زبان چکی  است و در دانشگاه های خصوصی  رشته های بسیار محدود نظیر مدیریت، توریسم و هتلداری به زبان انگلیسی تدریس می شوند. البته در جمهوری چک امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که می توان گفت دانشگاه چالرز در شهر پراگ از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی به زبان انگبیسی در اروپا است و مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران می باشد.

 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در جمهوری چک در اکثر رشته ها به هر دو زبان انگلیسی و چکی وجود دارد. در جمهوری چک در مقطع دکتری امکان ادامه تحصیل به هر دو زبان چکی و انگلیسی وجود دارد که البته برای پذیرش و تحصیل در مقطع دکتری داشتن یک استاد راهنما در کنار مدرک زبان و مدارک فارغ التحصیلی از مقاطع قبلی  اجباری است. با توجه به هزینه های پایین تحصیل، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی کشور چک را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند که پس از فارغ التحصیلی به دلیل نرخ پایین بیکاری در جمهوری چک شانس خوبی برای پیدا کردن شغل مناسب و اقامت کاری در جمهوری چک دارند. البته داشتن دانش کافی از زبان چک برای کاریابی امری ضروری است. همچنین می توان گفت جمهوری چک بهترین گزینه برای اشخاصی است که تمایل دارند در رشته های پزشکی در اروپا با هزینه بسیار مناسب به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

در جدول زیر لیست چند مورد از برترین دانشگاه های جمهوری چک که در رنک بندی THE دارای رنکینگ جهانی بالا می باشند، برای شما عزیزان قرار داده شده است:

نام دانشگاه رنک جهانی شهر مقر
Charles University 401 – 500 Prague
Masaryk University 601 – 800 Brno
Palacký University 601 – 800  Olomouc
Brno University of Technology 801 – 1000 Brno
University of Chemistry and Technology 801 – 1000 Prague
Czech University of Life Sciences 801 – 1000 Prague
Czech Technical University 801 – 1000 Prague
University of Ostrava 801 – 1000 Ostrava
University of Economics 1001+ Prague

تحصیل و اعزام دانشجو به جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت جمهوری چک مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری چک است. برنامه های سرمایه گذاری در جمهوری چک به صورت ثبت شرکت و کارآفرینی است. ابتدا برای شخص سرمایه گذار ویزای ۶ ماهه صادر می شود که پس از آن برای مدت دو سال تمدید می شود و در انتهای سال پنجم شخص می تواند برای خود و خانواده درخواست کارت اقامت دایم نماید. پس از دریافت کارت اقامت پس از ۵ سال می توان برای اخذ پاسپورت جمهوری چک اقدام نمود. در این روش سرمایه گذاری در جمهوری چک کارت اقامت برای فرد اصلی و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی صادر می شود. دانشجویانی که از جمهوری چک فارغ التحصیل می شوند، می توانند برای تمدید کارت اقامت خود پس از اتمام تحصیلات از روش سرمایه گذاری یا ثبت شرکت و کارآفرینی اقدام نمایند. در این روش هزینه مشخصی تعیین نشده است و با توجه به نوع کار سرمایه مورد نیاز در این کشور متغیر خواهد بود. اما می توان گفت که چنانچه علاقمند به ثبت شرکت در کشور چک هستید، حداقل سرمایه ای که نیاز دارید در حدود ۱۰هزار یورو است. داشتن دانش زبان چک برای سرمایه گذاری در چک ضروری می باشد.

زمانی که کشوری را برای سرمایه گذاری می کنید، توجه به شاخصه های اقتصادی تأثیر گذار و امنیت سرمایه گذاری دارای اهمیت می باشد. از این رو در نمودارهای زیر رشد اقتصادی و خطر مصادره املاک در جمهوری چک بررسی شده است. نمودار رشد اقتصادی، درصد تغییرات تولیدات ناخالص داخلی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. خطر مصاره املاک در بازه 1 تا 7 امتیاز بندی شده است که مقدار 7 بالاترین میزان احتمال مصادره املاک می باشد.

نمودار خطر مصادره املاک در جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک 3 پاسپورت جمهوری چک

نمودار رشد اقتصادی در جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک 2 پاسپورت جمهوری چک

سرمایه گذاری در جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک از طریق تولد

در مورد دریافت پاسپورت جمهوری چک از طریق تولد ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کرد، که جمهوری چک در اعطای تابعیت کشور خود از چه قانونی پیروی می کند. کشورها را در اعطای تابعیت می توان به دو دسته اصلی  تقیسم بندی نمود، دسته اول  کشورهایی که از قانون خاک پیروی می کنند و دسته دوم  کشورهایی  هستند که در اعطای تابعیت خود از قانون خون پیروی می کنند. جمهوری چک در اعطای تابعیت از قانون خون پیروی می کند. بنا بر اصل خون تنها فردی که از پدر یا مادر چکی متولد شود می تواند پاسپورت و تابعیت جمهوری چکی را به دست آورد. همچنین طفلی که از پدر و مادر نامشخص در جمهوری چک متولد شود می تواند پاسپورت و تابعیت جمهوری چک را داشته باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت جمهوری چک
اخذ تابعیت از طریق تولد در چک

پاسپورت جمهوری چک از طریق ازدواج

بنا بر قانون کشور جمهوری چک اگر یک زن و یا مرد که شهروند جمهوری چک باشد (پاسپورت جمهوری چکی داشته باشد) با یک زن و یا مردی که تبعه کشور چک نباشد، ازدواج نماید می تواند برای اقامت همسر خود اقدام کند. برای ثبت ازدواج در جمهوری چک ارایه مدارک دال بر تجرد هر دو طرف و همچنین پاسپورت معتبر طرفین الزامی است. ازدواج می تواند در جمهوری چک در کلیسا و یا شهرداری انجام و ثبت شود. اگر ازدواج در کشور دیگری انجام شده باشد، باید در ابتدا با ارایه مدارک لازم به سفارت جمهوری چک درخواست ویزای ازدواج دهند و پس از ورود به خاک جمهوری چک ازدواج خود را ثبت کرده و برای دریافت کارت اقامت اقدام نمایند. لازم به ذکر است که کارت اقامت دایم پس از گذشت ۳ سال از ازدواج و زندگی آن ها در کنار هم، برای فرد خارجی  صادر می شود و پس از آن می تواند بعد از گذشت ۵ سال برای دریافت پاسپورت جمهوری چک اقدام نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت جمهوری چک
ازدواج در چک

پاسپورت جمهوری چک از طریق پناهندگی

 • موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت به جمهوری چک  از طریق پناهندگی را توصیه نمی کند، چرا که همواره شما می توانید از راه های قانونی و بی خطر برای مهاجرت به جمهوری چک اقدام نمایید.

قبل از هر چیز باید گفت پناهندگی از بدترین و پر خطرترین راه ها برای مهاجرت می باشد. پناهجو به کسی گفته می شود که در کشور خود امنیت جانی و مالی نداشته و مجبور به ترک کشور خود شده است.  بنابراین  مجبور است برای حفظ جان، مال و امنیت خود در کشور مقصد درخواست پناهندگی دهد و به هیچ عنوان امکان بازگشت به کشور خود را ندارد. شرایط زندگی و بررسی پرونده پناهجویان در سال های اخیر در اکثر کشورهای اروپایی بسیار سخت شده است و برخی از کشورها در آستانه تصمیم گیری در خصوص ترک کنوانسیون ژنو یا کنوانسیون پناهندگی می باشند. جمهوری چک با وجود اینکه عضو کشورهای متعهد کنوانسیون ژنو هست اما هیچ خدماتی برای پناهندگان ندارد و پناهجو نمی پذیرد.

پناهندگی در جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک و نکات مهم در باب پاسپورت جمهوری چک

اگر علاقمند به مهاجرت به جمهوری چک هستید باید بدانید که یکی از بهترین راه های مهاجرت به جمهوری چک مهاجرت تحصیلی و اقامت تحصیلی است، در این زمینه می توانید از مشاوره وکلای متخصص ما در موسسه حقوقی ملک پور در امر مهاجرت استفاده نمایید. وکلای متخصص موسسه حقوقی ملک پور می توانند شما را در اخذ ویزای تحصیلی جمهوری چک یاری نمایند. چنانچه علاقمند به دریافت پاسپورت جمهوری چک هستید باید راه ها و مسیرهای قانونی و قابل دسترس را بشناسید، جمهوری چک با توجه به نرخ پایین بیکاری و شرایط خوب اقامت پس از تحصیل برای افرادی که دانش کامل در زبان چکی دارند، کشور مناسبی برای افرادی است که علاقمند به مهاجرت تحصیلی هستند و تمایل دارند از این طریق  کارت اقامت و پاسپورت جمهوری چک را دریافت کنند. یک وکیل خبره می تواند شما را در فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاه ها و کالج های جمهوری چک و اخذ ویزای تحصیلی این کشور یاری نماید.

پاسپورت جمهوری چک و وکیل معتبر برای امور مهم

مهم ترین نکته ای که در زمینه اعطای پاسپورت جمهوری چک به افراد خارجی باید در نظر داشت این است که در هیچکدام از روش های فوق الذکر به صورت آنی و سریع و بدون گذشت زمان لازم  به فرد پاسپورت جمهوری چک اعطا نمی شود و همگی روش ها حتی روش سرمایه گذاری مشمول گذراندن زمان و فرایند خاصی برای رسیدن به پاسپورت جمهوری چک هستند. با توجه به نرخ پایین بیکاری در جمهوری چک توصیه می شود با مشاوره وکلای متخصص در زمینه مهاجرت به چک بهترین راه را برای ورود به جمهوری چک انتخاب نمایید. جمهوری چک یکی از بهترین کشورها برای افرادی است، که علاقه مند به ادامه تحصیل در گرایشات و زیرشاخه های پزشکی به زبان انگلیسی هستند، هزینه تحصیل و زندگی بسیار پایین در جمهوری چک هر ساله دانشجویان بسیاری را به این کشور جذب می کند. برای فارغ التحصیلان پزشکی اقامت پس از تحصیل و پس از آن اقامت دایم و گرفتن پاسپورت چک کار ساده ای است، چرا که پزشکی همواره از مشاغلی است که مورد نیاز است و کشورهای اروپایی شدیداً با کمبود نیروی کار پزشک روبرو هستند.

پاسپورت جمهوری چک و سخن پایانی

پاسپورت جمهوری چک، شرایط اخذ پاسپورت جمهوری چک، راه های اخذ پاسپورت جمهوری چک در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفت. اگر علاقمند به مهاجرت به جمهوری چک و اخذ پاسپورت جمهوری چک هستید، توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام با وکلا و مشاوران موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و شرایط سفارت جمهوری چک را در رابطه با صدور ویزای مورد نظرتان جویا شوید. در رابطه با مهاجرت به جمهوری چک و دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. در پایان پیشنهاد می شود سوالات، پیشنهادات وانتقادات خود را در ارتباط با پاسپورت جمهوری چک در زیر این مقاله در قسمت دیدگاه یاداشت نمایید تا کارشناسان ما بتوانند در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند.