پاسپورت استرالیا و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت استرالیا و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت استرالیا و اعتبار آن
 • پاسپورت استرالیا و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت استرالیا از طریق کار
 • پاسپورت استرالیا از طریق تحصیل
 • پاسپورت استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت استرالیا از طریق تولد
 • پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج
 • پاسپورت استرالیا از طریق پناهندگی
 • پاسپورت استرالیا و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت استرالیا پاسپورت استرالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت استرالیا و مقدمه ای بر آن

پاسپورت استرالیا ، اخذ اقامت استرالیا و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت استرالیا در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا راه های اخذ پاسپورت استرالیا را می شناسید؟ بهترین روش مهاجرت به استرالیا چه می باشد؟ کشور استرالیا یکی از محبوب ترین کشورها برای افرادی است که تمایل به مهاجرت دارند و دلایل متعددی نیز در شکل گیری این محبوبیت نقش ایفا کرده است. امید است در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب به نگارش درآمده سوالات و ابهامات ذهنی شما در این زمینه برطرف گردد و اطلاعات کاملی در با اخذ پاسپورت کشور استرالیا و شرایط اخذ پاسپورت این کشور خدمت شما دوستان ارجمند ارائه گردد. انتخاب یک کشور برای مهاجرت می تواند با بررسی شرایط عمومی آن کشور آغاز گردد که در بخش بعد به آن می پردازیم.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب اقامت و پاسپورت استرالیا

audio پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا و شرایط عمومی آن

پاسپورت استرالیا و دستیابی به آن یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که در اندیشه مهاجرت به استرالیا هستند. یکی از اولین چیزهایی که افراد قبل از مهاجرت و اخذ پاسپورت بررسی می کنند شرایط عمومی کشورها می باشد. شرایط عمومی یک کشور خود از جهات مختلفی قابل بررسی می باشد. کشور استرالیا از سطح رفاه اجتماعی بسیار مطلوبی برخوردار است و مردم این کشور کیفیت زندگی مناسبی را تجربه می نمایند. استرالیا در بسیاری از مشاغل دچار کمبود می باشد و از این رو شرایطی را ایجاد کرده تا نیروی کار متخصص و ماهر امکان مهاجرت به این کشور را بیابد، افرادی که در این کشور مشغول به کار باشند امکان اخذ اقامت و پاسپورت را نیز خواهند داشت. همچنین کشور استرالیا مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی می باشد و سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می نمایند، چرا که علاوه بر خدمات مناسب تحصیلی می توانند پس از تحصیل با تغییر ویزای خود اقامت نیز دریافت نمایند. کشور استرالیا طی 15 سال گذشته رشد اقتصادی بسیار مطلوبی را تجربه نموده است و افرادی که تمایل به مهاجرت دارند برای کسب درآمد بیشتر و یا سرمایه گذاری، کشوری با شرایط اقتصادی مطلوب تر را انتخاب می نمایند و در این میان مهاجرت به استرالیا و اخذ پاسپورت استرالیا می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد.

پاسپورت استرالیا و اعتبار آن

پاسپورت استرالیا در میان معتبرترین پاسپورت های دنیا قرار دارد. ارزیابی اعتبار پاسپورت یک کشور می تواند یکی دیگر از پارامترهای مهم در امر مهاجرت تلقی گردد. چراکه هرچه اعتبار پاسپورت یک کشور قوی تر باشد امکانات ویژه تری را در اختیار شهروندان این کشور قرار می دهد، از جمله امکان سفر به سایر کشورهای دنیا. یکی از مزایای پاسپورت استرالیا سفر بدون محدودیت به 181 کشور دنیاست که خود دلیل آشکاری بر میزان اعتبار بالای پاسپورت این کشور می باشد. همه ساله افراد زیادی متقاضی اخذ پاسپورت استرالیا می باشد و به همین خاطر جمعیت این کشور کماکان رو به افزایش است. شاخص های جهانی رتبه هفتم را برای پاسپورت استرالیا نشان می دهد، در واقع کشور استرالیا به لحاظ قدرت پاسپورت جایگاه هفتم را دارا می باشد و شما بزرگواران می توانید آخرین تغییرات جایگاه پاسپورت کشورها را به طور نمونه در جدول زیر ملاحظه بفرمایید:

نام کشور رتبه امتیاز
امارات متحده عربی 1 167
آلمان 2 166
دانمارک، سوئد، لوکزامبورگ، فنلاند، ایتالیا، سنگاپور، هلند، فرانسه، اسپانیا، نروژ، کره جنوبی آمریکا 3 165
بلژیک، اتریش، یونان، پرتغال، سوییس، ژاپن، انگلستان، ایرلند، کانادا 4 164
جمهوری چک، بلغارستان 5 163
مالتا، ایسلند 6 162
اسلونی، لهستان، لیتوانی، اسلواکی، نیوزلند، استرالیا 7 161

پاسپورت استرالیا و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت استرالیا از طرق مختلفی قابل دستیابی می باشد که شناخت هر کدام از این راه ها مستلزم کسب اطلاعات علمی و جامع می باشد. بهره گیری از وکلای مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در مسیر مهاجرت به استرالیا و اخذ پاسپورت استرالیا تا حصول نتیجه یاری نمیاد. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تنظیم گردیده و هر گونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد. مهاجرت به طور کلی به شش دسته تقسیم می گردد و اخذ پاسپورت استرالیا می تواند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی قابل دستیابی دستیابی باشد و در ادامه به توضیح تمامی این راه ها خواهیم پرداخت.

پاسپورت استرالیا از طریق کار

پاسپورت استرالیا می تواند به واسطه اخذ ویزاهای کاری این کشور حاصل شود. سالانه متقاضیان زیادی تمایل دارند از طریق ویزای کار skilled worker وارد استرالیا شوند و مشغول به کار گردند. دولت استرالیا قوانین خاصی را وضع نموده تا افراد متخصص و ماهر به تناسب مشاغل مورد نیاز این کشور اقدام به اخذ ویزای کار استرالیا نمایند. ویزاهای کاری استرالیا مبتنی بر امتیاز می باشد و پارامترهای مختلفی در مورد افراد متقاضی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که متقاضی امتیازات لازم را دریافت نماید و واجد شرایط گردد می تواند ویزا کار استرالیا را دریافت نماید. این نوع ویزاهای کاری در حال حاضر به 3 نوع تقسیم می گردند:

 • ویزایskilled independent کلاس 189
 • ویزایskilled nominated کلاس 190
 • ویزای skilled regional کلاس 489

مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا به شرح زیر می باشد:

 • پر نمودن فرم 80
 • کپی صفحات اول و دوم پاسپورت
 • ترجمه مدارک هویتی مانند کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه مدارک هویتی مانند کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه شناسنامه فرزندان
 • در صورتی که فرزند بالای 18 سال وابسته در پرونده وجود دارد، مدارکی که اثبات نماید هزینه های زندگی و تحصیل او توسط والدین پرداخت می گردد
 • مدرک آیلتس یا سایر مدارک مورد قبول زبان
 • ترجمه گواهی عدم سوپیشینه
 • مدرک تست پزشکی
کار در استرالیا

پاسپورت استرالیا از طریق تحصیل

یکی از مهم ترین دلایلی که تحصیل در استرالیا را مورد توجه بسیاری از افراد قرار داده است زبان تحصیل در این کشور است که افراد می توانند به زبان رسمی این کشور که کشوری انگلیسی زبان است مشغول به تحصیل شوند افرادی که تمایل به تحصیل در این کشور را دارند عموما از دانشجویان بین المللی می باشند و در واقع از مقاطع کارشناسی به بعد، گرایش به تحصیل در این کشور نیز بیشتر می گردد.

تحصیل در استرالیا نمی تواند به خودی خود منجر به اخذ پاسپورت استرالیا گردد. بنابراین افرادی که پس از تحصیل بتوانند فرصت شغلی مناسب پیدا نموده و مشغول به کار شوند می توانند پس از 4 سال اقامت دائم سپس با گذشت 2 الی 3 سال می توانند درخواست تابعیت نمایند و در صورت واجد شرایط بودن پاسپورت استرالیا را دریافت نمایند.

تحصیل در استرالیا

پاسپورت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت استرالیا می تواند به واسطه پروسه سرمایه گذاری در استرالیا نیز به دست آید. کسب سود و اخذ اقامت و تابعیت از جمله دلایلی است که برای سرمایه گذاران از سراسر دنیا ایجاد انگیزه می نماید. کارآفرینی در استرالیا به واسطه ثبت شرکت و سرمایه گذاری انجام می گیرد و حداقل سرمایه گذاری در این شیوه 400،000 دلار استرالیا است. سابقه بیزنس شما، سن، نمره آیلتس، گردش مالی و…. پارامترهایی هستند که امتیازات شخص را جهت واجد شرایط شدن تعیین می کنند، در صورتی که امتیازات شخص به حد مجاز 60 امتیاز برسند می توانید برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایید.

پروسه ی زمانی آن هم بین 1 الی 5/1 سال انجام می شود. اخذ اقامت علاوه بر شخص اصلی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال او نیز می گردد.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت استرالیا از طریق تولد

آیا پاسپورت استرالیا صرفا با تولد نوزاد در کشور استرالیا به او تعلق می گیرد؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم قواعد حقوقی تولد در سراسر دنیا چگونه به دست می آید. به طور کلی تولد فرزند و ارائه تابعیت در دنیا بر اساس دو قاعده صورت می گیرد: قاعده خاک و قاعده خون. برخی کشور ها به واسطه تولد فرزند در قلمرو این کشورها، فارغ از نوع تابعیت پدر یا مادر به فرزند ایشان تابعیت اعطا می کنند. حدود 30 کشور دنیا از این قاعده پیروی می کنند که مهم ترین و مشهورترین آن ها کشورهای آمریکا، کانادا و برزیل می باشند. کشور استرالیا جزو این کشورها نیست و پاسپورت استرالیا از این طریق به فرزند متولد شده در خاک این کشور ارائه نمی گردد.

قاعده دوم، قاعده خون می باشد و کشورهایی که از این قاعده پیروی می نمایند به این معنی می باشد که تولد فرزند در خاک این کشورها مستقیما باعث ایجاد حق تابعیت برای فرزند نمی گردد مگر اینکه پدر یا مادر او تبعه همان کشور باشند و اصالت از طریق خون به فرزند منتقل گردد. کشور استرالیا جزو همین کشورهاست و از قاعده خون پیروی می کند و این به این معنی است که تولد فرزند مشروط به این که پدر یا مادر او استرالیایی باشند (فارغ از محل زادگاه) می تواند باعث اعطا تابعیت استرالیایی و در واقع اخذ پاسپورت استرالیا گردد. البته لازم به ذکر است کشور استرالیا نیز مانند بسیاری از کشورها در موارد استثنایی قاعده مقابل را می پذیرد، مثلا در زمانی که اثبات گردد کودکی فاقد تابعیت می باشد و هویت پدر یا مادر او نامعلوم است.

مدارک عمومی اخذ پاسپورت از طریق تولد به شرح زیر می باشد:

 • گواهی تولد
 • گواهی بیمارستانی که فرزند به دنیا آمده
 • حکم تاییدیه دادگاه یا نظیر آن
 • تمکن مالی جهت اثبات کننده حمایت مالی از فرزند
 • اثبات محل سکونت برای فرزند

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج

پاسپورت استرالیا می تواند از طریق ازدواج با یک شهروند استرالیایی و گذراندن پروسه قانونی حاصل گردد. اگر شما با یک شهروند استرالیا یا مقیم دائم آن ازدواج نموده باشید می توانید از طریق ویزای ازدواج واجد شرایط برای  مهاجرت به این کشور گردید. این پروسه نیازمند اثبات الزامات اولیه زیر می باشد تا شخص واجد شرایط برای اخذ ویزا گردد:

 • شما و همسرتان تعهد به زندگی مشترکی را اثبات نمایید.
 • رابطه شما باید واقعی باشد و ادامه یابد
 • شما و همسرتان با هم زندگی می کنید و به طور جداگانه یا مستقل زندگی نمی کنید.
 • در صورتی که ازدواج قانونی و رسمی بوده باشد سندی مبنی بر گذشت 12 ماه ازدواج ارائه گردد.
 • هر دو شما باید حداقل 18 ساله یا بالاتر از آن سن باشید.

در صورت ازدواج با یک شهروند استرالیا ابتدا از طریق این نوع ویزا یک اقامت 2 ساله صادر می گردد و پس از 2 سال این نوع ویزا می تواند تبدیل به اقامت دائم گردد. در برخی موارد در صورتی که رابطه به جدایی ختم شود ممکن است با درخواست اقامت دائم حتی زودتر از 2 سال موافقت گردد. مانند:

 • زمانی که همسر شما در طول این دوره فوت کرده باشد
 • زمانی که شما و همسر استرالیایی فرزند زیر 18 سال داشته باشید

پس از گذشت دو سال از اقامت دائم می توانید درخواست شهروندی ارائه نمایید و پاسپورت استرالیا را دریافت نمایید.

مدارک عمومی برای اخذ پاسپورت از طریق ازدواج شامل موارد زیر می باشد:

 • اثبات اینکه همسر تبعه استرالیا می باشد

  محل وارد کردن محتوا

 • مدارک مبنی بر هویت فرد

  محل وارد کردن محتوا

 • گواهی ازدواج

  محل وارد کردن محتوا

 • گواهی طلاق

  در صورتی که جدا شده باشند

 • گواهی فوت همسر

  در صورتی که همسر فوت شده باشند

 • نامه تایید جهت اثبات محل اقامت
ویزای ازدواج استرالیا

پاسپورت استرالیا از طریق پناهندگی

پاسپورت استرالیا می تواند از طریق پناهندگی نیز به دست آید. طبق کنوانسیون ژنو ، تعریف پناهنده شامل افرادی می گردد که در مقابل ترس از مرگ و آزار و شکنجه در کشور مبدا خود دارند و قادر به بازگشت به کشور خود نیستند. این افراد ممکن است به دلایلی مانند نژاد ، مذهب و عقیده در این وضعیت قرار گرفته باشند و کشور خود را ترک بگویند. ما این روش را به شما عزیزان پیشنهاد نمی کنیم ، به دلایلی نظیر اینکه پناهندگی دارای شرایط بسیار مبهمی می باشد و پناهنده از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار نیست . پناهندگی روش نادرستی برای اخذ اقامت استرالیا و پاسپورت استرالیا می باشد. چرا که خطرات فراوانی در این مسیر پیش روی شخص پناهجو وجود دارد. علاوه بر شرایط نامطلوب موجود در کمپ ها، دولت استرالیا و مردم این کشور نیز به افراد پناهنده به عنوان سربار جامعه و هزینه برای جامعه استرالیا تلقی می گردند. شخص پناهنده ممکن است قادر به بازگشت به کشور خود نباشد و صدمات روحی فراوانی در این راه در انتظارش باشد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و پیشنهاد می گردد شما بزرگواران با مطالعه سایر طرق قانونی با بهترین راه های اخذ پاسپورت استرالیا آشنا شوید و جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر رسمی موسسه حقوقی ملک پور جهت بررسی تخصصی شرایط خود تماس حاصل نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت استرالیا و وکیل معتبر برای امور مهم

همان طور که ذکر شد اخذ پاسپورت استرالیا می تواند از طرق متعددی انجام پذیرد. شناخت تمامی راه ها و انتخاب بهترین راه از میان راه های موجود می تواند از طریق مشاوره با وکلای مهاجرت نتایج بسیار مناسب تری را به ارمغان آورد. چرا که استفاده از وکیل معتبر برای امور مهم مهاجرت مانند اخذ پاسپورت استرالیا می تواند از بسیاری از اشتباهات احتمالی بکاهد. چیدمان درست مدارک در تمام پروسه های مهاجرت و داشتن علم کافی و تجربه در امر مهاجرت بزرگ ترین پشتوانه افرادی است که از وکلای معتبر جهت مهاجرت به استرالیا و اخذ پاسپورت آن استرالیا اقدام می نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از وکلای مجرب و با تجربه می تواند شما را در مسیر مهاجرت به استرالیا و اخذ پاسپورت استرالیا یاری نماید.

پاسپورت استرالیا و سخن پایانی

پاسپورت استرالیا از اعتبار بسیار مناسبی برخوردار است و کشور استرالیا به خاطر کیفیت مناسب زندگی و دلایل متعدد دیگری که در این مقاله ذکر شد مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت قرار دارد. امید است با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در زمینه پاسپورت استرالیا و شرایط آن به دست آورده باشید. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش با بهره مندی از مشاورین توانمند و وکلای حاذق می تواند شما را در زمینه مهاجرت به استرالیا و اخذ پاسپورت استرالیا یاری نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در این زمینه بهره مند گردید. ضمنا شما می توانید در انتهای این مقاله و در قسمت دیدگاه ها نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ خود را از کارشناسان ما دریافت نمایید.