پاسپورت آمریکا و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت آمریکا و شرایط عمومی
 • پاسپورت آمریکا و اعتبار آن
 • پاسپورت آمریکا و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت آمریکا از طریق کار
 • پاسپورت آمریکا از طریق تحصیل
 • پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت آمریکا از طریق تولد
 • پاسپورت آمریکا از طرق ازدواج
 • پاسپورت آمریکا و پناهندگی
 • پاسپورت آمریکا و نکات مهم در باب آمریکا
 • پاسپورت آمریکا و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت آمریکا پاسپورت آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت آمریکا و مقدمه ای بر آن

پاسپورت آمریکا، راه های اخذ تابعیت آمریکا و شرایط مهاجرت به آمریکا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. کشور آمریکا از جمله کشورهای پیشتاز در علم و صنعت بوده و همه ساله توجه مهاجران زیادی را به خود جلب می نماید. در این مقاله تلاش شده تمامی راه های اصلی اخذ پاسپورت آمریکا شرح داده شده و به سوالات رایج در خصوص اخذ پاسپورت آمریکا پاسخ داده شود. آیا با تحصیل در آمریکا می توان پاسپورت این کشور را اخذ نمود؟ آیا تولد فرزند در آمریکا منجر به دریافت پاسپورت این کشور خواهد شد؟ آیا امکان اخذ پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟ شما می توانید برای اخذ اطلاعات تکمیلی در این مورد با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب مقایسه اروپا و آمریکا

video پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا و شرایط عمومی

به طور کلی می توان پاسپورت آمریکا را جزء با ارزش ترین پاسپورت های جهان به شمار آورد. برای اخذ پاسپورت آمریکا راه های گوناگونی وجود دارد که در ادامه این نوشتار به آن خواهیم پرداخت. کشور آمریکا با ۵۰ ایالت و قریب به ۳۳۰ میلیون نفر جمعیت از پهناورترین و پرجمعیت ترین کشور های جهان بوده که اکثریت قریب به اتفاق این جمعیت از اجداد غیر آمریکایی و عموما انگلیسی و ایرلندی هستند که در سال های دور به این کشور مهاجرت کرده اند. در واقع اکثر جمعیت امروزی آمریکا از نوادگان مهاجران می باشند. نیویورک پرجمعیت ترین شهر این کشور و واشینگتن دی سی پایتخت سیاسی آن است. آمریکا اولین کشور در جهان بود که توانست استقلال خود را از انگلستان در سال ۱۷۷۵ باز پس بگیرد. کشور آمریکا یکی از کشور های پیشرو در اقتصاد، فرهنگ و سیاست جهانی به شمار می رود. این کشور در سال های اخیر و بعد از روی کار آمدن رییس جمهور جدید آن یعنی دونالد ترامپ سیاست های ضد مهاجرتی را پیش گرفته است و در اعطای تابعیت بسیار سختگیرانه تر از گذشته عمل می کند.

پاسپورت آمریکا و اعتبار آن

در ابتدا باید به این نکته توجه کرد که اعتبار پاسپورت آمریکا در میان دیگر پاسپورت های جهان در چه سطحی قرار دارد؟ برای بررسی این موضوع یک فاکتور بسیار مهم در نظر گرفته می شود و آن این است که با پاسپورت کشور مورد نظر به چه تعداد کشور می توان بدون ویزا سفر کرد؟ پاسپورت کشور های مختلف بر حسب تعداد کشورهایی که می توان بدون ویزا به آنها سفر کرد در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. در آخرین وضعیت بررسی پاسپورت های جهان کشور آمریکا در رده چهارم این دسته بندی در کنار کشور های اتریش ،لوکزامبورگ، هلند ، نروژ ، پرتغال و انگلستان قرار گرفته است. دارندگان پاسپورت آمریکا و دیگر کشور های این دسته می توانند به ۱۸۶ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند.

پاسپورت آمریکا و روش های اخذ پاسپورت

برای اخذ پاسپورت آمریکا راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به رایج ترین این راه ها اشاره خواهیم نمود که عبارت هستند از:

 1. پاسپورت آمریکا از طریق کار
 2. پاسپورت آمریکا از طریق تحصیل
 3. پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 4. پاسپورت آمریکا از طریق تولد
 5. پاسپورت آمریکا از طریق ازدواج
 6. پاسپورت آمریکا  و پناهندگی

پاسپورت آمریکا از طریق کار

برای اخذ پاسپورت آمریکا از طریق کار راه های گوناگونی وجود دارد. در واقع کشور آمریکا انواع ویزاهای کاری را به متقاضیان ارایه می دهد که شخص می تواند با این نوع از ویزا ها به کشور آمریکا ورود کرده و پس از مدت معینی (بسته به نوع ویزای کاری ) بتواند پاسپورت آمریکا را دریافت نماید. اما دقت بفرمایید که اینگونه از ویزا ها دیگر برای افرادی که از ایران خواستار این مورد هستند صادر نمی شود.

رایج ترین ویزا های کار آمریکا شامل موارد زیر هستند:

ویزای کار آمریکا

پاسپورت آمریکا از طریق تحصیل

روش دیگری که شما به وسیله آن می توانید گرین کارت و در نهایت پاسپورت کشور آمریکا را دریافت کنید روش تحصیل است. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که تحصیل در کشور آمریکا به تنهایی باعث دریافت اقامت و پاسپورت آمریکا نخواهد شد و پس از تحصیل شما می باید وارد یکی از انواع پروسه های مهاجرتی و اقامتی کشور آمریکا شوید. در مورد تحصیل در کشور آمریکا می توان گفت که تحصیل در این کشور هزینه های متوسط تا بالایی دارد. به این شکل که در دانشگاه ها و کالج های متوسط این کشور هزینه ها در حدود سالانه ۱۵ هزار دلار در نظر گرفته می شود و بهترین دانشگاه های این کشور نیز در مقاطع مختلف هزینه سالانه ای در حدود ۵۰ هزار دلار را در بر خواهند داشت.

تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی بوده و متقاضیان در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. نکته قابل توجه در مورد متقاضیان ایرانی این است که هنوز هم ایرانیان می توانند برای تحصیل در کشور آمریکا ویزا دریافت کنند و ویزای تحصیلی مشمول قانون منع سفر ایرانیان به آمریکا نمی باشد.
به این نکته توجه نمایید که با توجه به سختگیری در امر ویزای ایرانیان برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا شما باید دارای مدرک زبان خواسته شده توسط دانشگاه باشید و همینطور دانشگاه و یا کالجی که از آن اقدام به پذیرش می نمایید شناخته شده بوده و دارای سطح مناسبی باشد. چنانچه بعد از تحصیل شما وارد یکی از انواع پروسه های کاری و اقامتی کشور آمریکا شوید می توانید با تبدیل نوع اقامت خود از تحصیلی به کاری درخواست گرین کارت و در نهایت پاسپورت این کشور را بنمایید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت آمریکا راه سرمایه گذاری است. البته با توجه به اقدامات اخیر رییس جمهور آمریکا در برخورد با متقاضیان ایرانی مهاجرت به آمریکا این راه به شما پیشنهاد نمی شود و چنانچه تصمیم به سرمایه گذاری در کشور های خارجی و اخذ اقامت این کشور ها را دارید کشورهایی نظیر اتریش، اسپانیا، مالتا، پرتغال و … پیشنهاد های بهتری برای شما هستند.

در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا می توان روش EB5 را رایج ترین روش سرمایه گذاری و اخذ اقامت آمریکا نامید. در این روش شما در واقع مبلغ ۵۰۰ هزار دلار خود را روی یک پروژه در حال انجام در کشور آمریکا سرمایه گذاری می نمایید. البته این پروژه ها باید توسط دولت آمریکا واجد شرایط دریافت کمک هزینه از طریق پروسه EB5 باشند. به عنوان مثال یک سازنده هتل در کشور آمریکا برای تامین بخشی از هزینه های خود نیاز به دریافت کمک هزینه دارد. شرکت سازنده می تواند بخشی از این هزینه را از طریق وام دریافت نماید و بخشی دیگر را نیز از طریق پروسه EB5 از متقاضیان خارجی دریافت کند. این مبلغ تا ۵ سال در اختیار سازنده مورد نظر باقی خواهد ماند و بعد از ۵ سال شما می توانید پول خود را از سازنده باز پس بگیرید.

البته برای بازگرداندن پول شما و یا سود آن هیچ گونه تضمینی وجود ندارد و چنانچه پروژه به سود بیانجامد شما نیز سود دریافت خواهید کرد و چنانچه پروژه با شکست مواجه شود هزینه شما نیز از بین خواهد رفت. طول این پروسه معمولا تا ۲ سال به طول می انجامد و دریافت یا عدم دریافت گرین کارت توسط متقاضی بستگی به نظر اداره مهاجرت کشور آمریکا دارد.

سرمایه گذاری در آمریکا

پاسپورت آمریکا از طریق تولد

در مورد دریافت پاسپورت از طریق تولد ابتدا باید به چند نکته توجه کرد. کشور های مختلف در مورد تولد نوزاد در خاک خود قوانین مختلفی دارند. برخی از کشور ها در این مورد تابع قانون خون هستند  به این معنی که زمانی که نوزادی در خاک این کشور ها متولد می شود صرف نظر از محل تولد نوزاد به او  تابعیتی اعطا نمی کنند و تنها در صورتی نوزاد مذکور می تواند پاسپورت آن کشور را دریافت کند که از پدر و یا مادر اهل آن کشور متولد شده باشد و یا پدر و مادر وی در زمان تولد مشخص نباشند.

برخی دیگر از کشور ها که تعداد آنها بسیار اندک است در این زمینه از قانون خاک پیروی میکنند به این معنی که زمانی که یک نوزاد در خاک این کشور ها متولد می شود صرف نظر از اینکه پدر و یا مادر این نوزاد اهل چه کشوری هستند به او تابعیت اعطا می کنند. آمریکا نیز از نظر تولد فرزند از قانون خاک پیروی می کند و چنانچه نوزادی در این کشور متولد شود می تواند تابعیت این کشور را دریافت نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا از طرق ازدواج

بنا بر قانون کشور آمریکا اگر یک زن و یا مرد که شهروند آمریکا باشد(پاسپورت آمریکایی داشته باشد) با یک زن و یا مرد آمریکایی ازدواج نماید می تواند همسر خود را از دو راه وارد خاک آمریکا نماید. اولین راه اقدام از طریق ویزای IR1 است که در این روش زوجین باید با یکدیگر ازدواج رسمی کرده باشند. اگر از تاریخ عقد آنها کمتر از دو سال گذشته باشد می توانند ویزای CR1 دریافت کنند که اعتبار آن دو سال است و چنانچه آنها بعد از ورود به آمریکا هم ۲ سال با یکدیگر زندگی کنند می توانند مدت آن را تمدید و اقامت دایم را دریافت نمایند ولی اگر از تاریخ عقد آنها بیش از ۲ سال گذشته باشد می توانند در خواست ویزای IR1را بدهند که این ویزا ۱۰ ساله است و در پایان سال سوم شخص می تواند برای همسر خود تقاضای اقامت دایم نماید.

نوع دیگری از ویزا نیز برای متقاضیان ازدواج وجود دارد که K1 و یا ویزای نامزدی نام دارد و در این روش شخص می تواند برای نامزد خود درخواست ویزای ۶ ماهه نماید و پس از ورود همسر خود به خاک آمریکا ظرف مدت ۳ ماه با او ازدواج کند. و سپس برای ویزای CR1 اقدام کند. تمامی این روش ها بعد از گذشت معین برای شخص متقاضی پاسپورت آمریکا را به همراه خواهند داشت.

اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج

پاسپورت آمریکا و پناهندگی

در ابتدا باید به این نکته اشاره نمود که موسسه حقوقی ملکپور هیچ گونه خدماتی در زمینه مهاجرت ارائه نمی دهد و این مطالب صرفاً جهت بالا بردن سطح اطلاعات شما عزیران نگاشته شده است.

پناهندگی ویژه فردی است که از نظر جانی، مالی، روحی ، سیاسی و … در کشور خود در خطر باشد و به هیچ عنوان به افراد متقاضی مهاجرت توصیه نمی شود. اما در خصوص پناهندگی آمریکا ذکر این نکته ضروری است که کشور آمریکا  پس از روی کار آمدن رییس جمهور جدید خود دیگر به هیچ عنوان به افراد خارجی پناهندگی اعطا نمی کند و این کشور از کنوانسیون  پناهندگان سازمان ملل خارج شده است. این اقدام دونالد ترامپ در تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۱۸ شکل رسمی به خود گرفت و پرونده پناهجویانی که به طور غیر قانونی در این کشور حضور دارند حتی بررسی نخواهد شد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت آمریکا و نکات مهم در باب آمریکا

در مورد نکات مهمی که در زمینه اعطای پاسپورت آمریکا به افراد خارجی باید در نظر داشت این است که روش های فوق الذکر به غیر از تولد هیچ کدام به صورت آنی و اتوماتیک به فرد پاسپورت اعطا نمیکنند و همگی مشمول گذراندن زمان و فرایند خاصی هستند. در مورد پناهندگی نیز همان طور که عرض شد دیگر این امکان برای متقاضیان وجود ندارد. توجه به این نکته نیز ضروری است که با روی کار آمدن رییس جمهور جدید کشور امریکا تمامی روش های مهاجرتی برای افراد خارجی و خصوصا اتباع ایرانی و افغانی بسیار سخت شده است و تنها روشی که همانند گذشته ولی با سختگیری بیشتری قابل انجام است ویزاهای ازدواج ونامزدی، اخذ پاسپورت ار طریق تولد و  ویزای تحصیلی  کشور امریکا و مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است.

اگر شما متقاضی انواع دیگری از مهاجرت مانند سرمایه گذاری، خرید ملک ، ویزای کاری و … به کشور های خارجی هستید انتخاب کشور هایی مانند کانادا ، استرالیا و کشور های اروپایی می تواند انتخاب بهتری برای شما باشد.

پاسپورت آمریکا و وکیل معتبر برای امور مهم

با توجه به روابط سیاسی مابین ایران و آمریکا و با قوانین و شرایط جدید مهاجرتی که برای اتباع ایرانی از طرف ریس جمهور آمریکا وضع شده، اکثر روشهای مهاجرتی به آمریکا برای ایرانیان بسته شده است. در حال حاضر یکی از ویزاهایی که برای ایرانیان صادر می شود ویزای تحصیلی است، که البته بی تردید برای اقدام جهت دریافت ویزای تحصیلی وکیل با تجربه در زمینه مهاجرت می تواند شما را در رسیدن به ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا یاری نماید.

با توجه به شرایط فعلی ایرانیان در سفارت آمریکا و سختگیری هایی که برای ایرانیان اعمال می شود، اگر علاقمند به مهاجرت تحصیلی به آمریکا هستید وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملکپور می توانند شما را در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا یاری دهند.

پاسپورت آمریکا و سخن پایانی

پاسپورت آمریکا، شرایط اخذ پاسپورت آمریکا، راههای اخذ پاسپورت آمریکا در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفت. چنانچه علاقمند به مهاجرت به آمریکا و اخذ پاسپورت آمریکا هستید، قبل از هر گونه اقدام حتما با کارشناسان و مشاوران موسسات حقوقی معتبر تماس بگیرید و شرایط سفارت آمریکا را در صدور ویزای مورد نظرتان جویا شوید . در رابطه با مهاجرت به آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و شرایط اخذ اقامت تحصیلی آمریکا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید.
در انتها پیشنهاد می شود نظرات، سوالات و پیشنهادات وانتقادات خود را در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه یاداشت بفرمایید تا کارشناسان ما بتوانند در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند.

law پاسپورت آمریکا
2 پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   دوست عزیز برای ورود به کشور آمریکا از طریق ویزای تحصیلی میتونید اقدام کنید
   ثبت اختراع و طرح نو یا استارتاپ در کشورهای دیگری مثل کشورهای اتحادیه اروپا امکان پذیر است

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4