پاسپورت آلمان

 • پاسپورت آلمان و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت آلمان و مزایای اخذ آن
 • پاسپورت آلمان واقامت از طریق تحصیل در آلمان
 • پاسپورت آلمان و اقامت از طریق کار در آلمان
 • پاسپورت آلمان و اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان
 • پاسپورت آلمان و اقامت از طریق تولد در آلمان
 • پاسپورت آلمان و اقامت از طریق ازدواج در آلمان
 • پاسپورت آلمان و اقامت از طریق پناهندگی در آلمان
 • پاسپورت آلمان و سخن پایانی
22 1 پاسپورت آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت آلمان و مقدمه ای بر آن

پاسپورت آلمان و مهاجرت به آلمان از روش های مختلف و نکات مهم آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی درباره اقامت آلمان در این مقاله توضیح داده می شود. راه های گوناگونی برای مهاجرت به کشور آلمان و اخذ اقامت و تابعیت این کشور وجود دارد که در ادامه به صورت مشروح به این راه ها خواهیم پرداخت. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE و با بهره مندی از وکلای باتجربه و مشاورین دلسوز افتخار دارد تا شما را در انتخاب بهترین مسیر برای اخذ پاسپورت آلمان یاری نماید.

پاسپورت آلمان و مزایای اخذ آن

مزایای اخذ پاسپورت آلمان بسیار زیاد می باشدکه در ادامه به معرفی برخی از این مزایا بصورت تیتر وار خواهیم پرداخت.

 • حق رای
 • حقوق اولیه اساسی، مانند آزادی ملاقات ها و انجمن ها
 • حفاظت کنسولی
 • رفت و آمد آزاد در سراسر اتحادیه اروپا
 • معافیت از شرایط خاص ویزا
 • دسترسی آسان به مزایای بهداشتی، حقوق بازنشستگی و بیکاری
 • حمایت مالی برای مطالعات بالاتر در موسسات عمومی
 • حق اجازه کار
 • واجد شرایط برای تبدیل شدن به کارمندان دولتی
 • انتظار کوتاه مدت سه سال برای همسر غیر آلمانی در زمان درخواست شهروندی

پاسپورت آلمان اقامت از طریق تحصیل در آلمان

ویزاهای تحصیلی نیز قابلیت تبدیل شدن به ویزاهای کاری را خواهند داشت. افرادی که در کشور آلمان تحصیل داشته اند 1 سال بعد از فراغت از تحصیل نیز اجازه دارند به جستجوی کار در این کشور بپردازند و در صورتی که جایگاه شغلی مناسب و رسمی پیدا کنند می توانند ویزا خود را تبدیل به Work visa نمایند. بنابراین تحصیل نمی تواند مستقیما به اخذ پاسپورت آلمان منجر گردد. اما می تواند زمینه ساز اخذ اقامت و اقامت دائم و پاسپورت آلمان گردد. و از آنجا که این کشور نظام آموزشی رایگان دارند سالانه افراد زیادی تمایل به تحصیل در این کشور دارند تا علاوه بر استفاده از تحصیلات رایگان بتوانند وارد بازار کار مناسب این کشور شوند و اقامت و پاسپورت آلمانی دریافت نمایند.

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان
لیست دانشگاه های رایگان آلمان

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق کار در آلمان

نرخ بیکاری آلمان 3.4 درصد می باشد که جایگاه این کشور را به جایگاه خاصی در زمینه فرصت های شغلی بدل نموده است. آلمان به سرزمین فرصت ها مشهور است و همه سال افراد بسیاری گرایش به مهاجرت به این قطب صنعتی دنیا دارند. اخذ ویزاهای کاری در آلمان نمی تواند مستقیما تبدیل به پاسپورت آلمان گردد. اما افراد با داشتن ویزاهای کاری در واقع ویزای تایپ D دریافت می نمایند که با گذشت 5 سال اقامت موقت می تواند تبدیل به اقامت دائم گردد و بعد از آن نیز دستیابی به پاسپورت آلمان تسهیل خواهد گردید.

بنابراین اشتغال رسمی در آلمان و پرداخت مالیات به دولت می تواند در نهایت منجر به اخذ پاسپورت آلمان گردد. ویزاهای کاری در آلمان خود به چند دسته تقسیم می گردند:

1-شخص می تواند با داشتن یک دعوتنامه رسمی شغلی اقدام به اخذ ویزای کار در این کشور نماید و مشغول به کار گردد. دقت نمایید که این شغل باید به صورت رسمی باشد و از قبل به تایید اداره کار و اداره مهاجرت آلمان رسیده باشد.

2-شخص می تواند از طریق ویزاهای جستجوی کار اقدام نماید و با این نوع ویزاها 6 ماه اجازه ورود و حضور در خاک آلمان را خواهد یافت. افرادی که از ایران اقدام به اخذ این ویزا می نمایند باید توجه داشته باشند که با داشتن پارامترهای سن، تحصیل، زبان و سابقه کار می توانند این ویزا را دریافت نمایند. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه پیشنهاد می گردد با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نمایید.

افراد پس از اشتغال می توانند با دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال مشمول پروسه naturalization گردند و طبعا در صورتی که واجد شرایط باشند پاسپورت آلمان را دریافت نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب کار در آلمان

video پاسپورت آلمان
کار در آلمان در ایرانیان

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب کار در آلمان

video پاسپورت آلمان

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان از طرق مختلفی انجام پذیر می باشد. سرمایه گذاری در بازار سهام ، سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات، سرمایه گذاری در اوراق قرضه، سرمایه گذاری با ایجاد start up، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی می توانند گزینه های متنوع و مناسبی برای شما سروران گرامی که ممکن است تمایل به سرمایه گذاری در این کشور را دارید باشد. اما ابتدا می بایست هدف خود را از سرمایه گذاری برای خود مشخص نمایید، چون برخی از این مسیرها می تواند منجر به اخذ اقامت و برخی ازآن ها صرفا باعث کسب سود برای شخص سرمایه گذار خواهد شد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب ثبت شرکت در آلمان

video پاسپورت آلمان
بهترین سرمایه گذاری در آلمان

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق تولد در آلمان

قوانین تولد در کشورهای سراسر جهان عموما از دو قاعده خاک و قاعده خون پیروی می کند. قاعده خون به این معناست که اصالت و شهروندی می تواند از طریق والدین به فرزند منتقل شود و قاعده خاک به این معنی می باشند که در قلمرو کشورهایی که از این قاعده تبعیت می کنند تابعیت از طریق محل زادگاه به ایشان منتقل می گردد. کشور آلمان از قاعده خون پیروی می کند و فرزندی که در خاک کشور آلمان متولد شده، به صرف تولد در این کشور نمی تواند پاسپورت آلمان را دریافت نماید مگر اینکه پدر یا مادر او آلمانی باشند و تابعیت از طریق ایشان به فرزند منتقل گردد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت آلمان
تولد در آلمان

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق ازدواج در آلمان

آیا ازدواج با اتباع آلمانی باعث اخذ پاسپورت می گردد؟ خیر، اما می تواند به نوعی سبب ساز اخذ اقامت گردد و طبیعتا اخذ پاسپورت آلمان با داشتن اقامت دائم این کشور امکان پذیر خواهد بود. آثار عقد و نکاح در هر کشوری متفاوت می باشد و برای کسب اطلاعات دقیق از آن می بایست با وکلای کارکشته و با تجربه در این زمینه مشورت نمایید.

شخصی که با اتباع آلمانی ازدواج می نماید ابتدا اقامت موقت این کشور را دریافت می نماید و پس از سه سال اقامت و با گذشت حداقل 2 سال از زندگی مشترک در کشور آلمان می تواند برای پروسه naturalization درخواست خود را ارائه نماید و شخص بایستی برخی از شرایط را از لحاظ درآمد، مهارت زبان، امتحان شهروندی، و ارائه برخی از اسناد و مدارک فراهم نماید تا با درخواست پاسپورت آلمان او موافقت گردد.

فایل تصویری موسسه ملک پور درازدواج با فرد خارجی

video پاسپورت آلمان
اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج

پاسپورت آلمان و اقامت از طریق پناهندگی در آلمان

موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE به دلیل خطرات و عواقب زیاد هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب تنها به دلیل بالا بردن آگاهی مخاطبین درباره این موضوع و امتناع از انتخاب آن بیان می شود. پاسپورت آلمان از طریق پناهندگی یکی از راه های اخذ اقامت این کشور به شمار می آید. پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایل نژادی، مذهب، عقیده و طرز تفکر و دیدگاه و دلایل مشابه امکان ماندن در کشور خود را نداشته و در خطر آزار و اذیت، شکنجه، تعقیب، مجازات و مرگ قرار داشته باشد. کشور پناهنده پذیر موظف است بر اساس کنوانسیون وین حداقل امکانات مورد نیاز زندگی را برای افراد پناهجو فراهم آورد. به همین خاطر بسیاری از کشورها شرایط بسیار سخت و طاقت فرسایی را برای پناهجویان فراهم کرده اند تا از این طریق مانع پناهندگی افراد و متحمل شدن هزینه برای دولت شوند. این روش بدیل عدم امکان بازگشت به کشور مبدا و شرایط دشوار زندگی در کمپ ها و طولانی بودن فرآیند پیگیری پرونده ها به هیچ وجه توصیه نمی شود و پیشنهاد می شود که با راه های قانونی مهاجرت از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج جایگزین گردد.

به منظور پناهندگی و اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی می بایست در ابتدای ورود به کشور آلمان درخواست پناهندگی خود را به افسر پلیس مهاجرت و یا نمایندگی سازمان ملل در امور پناهندگان در این کشور اعلام کرده و راهنمایی دریافت کند. سپس پناهجو به کمپ منتقل شده و تا تعیین نتیجه پرونده از خدمات اولیه زندگی و کمک هزینه بهره مند خواهد شد. در صورت موافقت درخواست پناهندگی، پس از گذشت چند سال و با شرایطی شهروندی و اقامت آلمان به شخص پناهجو اعطا خواهد شد. مدت زمان رسیدگی به پرونده بسته به نوع کیس متفاوت و با نظر اداره مهاجرت می باشد.

بخش دوم فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی

video پاسپورت آلمان

بخش دوم فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی

video پاسپورت آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سخن آخر

در این مقاله سعی نمودیم شما را با انواع راه های اخذ پاسپورت آلمان آشنا نماییم. اخذ پاسپورت آلمان از طرق مختلفی قابل دریافت است که به معرفی آنها پرداختیم. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE و با بهره مندی از وکلای مجرب و مشاورین صدیق و توانمند افتخار دارد تا شما را در مسیرهای گوناگون اخذ پاسپورت آلمان یاری نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پاسپورت آلمان با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نمایید.