ویزای کار بلغارستان

 • ویزای کار بلغارستان در یک نگاه

 • راههای اخذ ویزای کار بلغارستان

 • شرایط اخذ ویزای کار بلغارستان برای افراد خارجی

 • مدارک مورد نیاز ویزای کار بلغارستان

 • شرایط اخذ اقامت طولانی با ویزای کار بلغارستان

 • بررسی وضعیت اقتصادی در بلغارستان جهت اخذ ویزای کار بلغارستان

 • بررسی وضعیت حقوقی در بلغارستان جهت اخذ ویزای کار بلغارستان

 • جمع بندی موضوع ویزای کار بلغارستان

بلغار ویزای کار بلغارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار بلغارستان در یک نگاه

ویزای کار بلغارستان و به طور کلی قوانین اخذ ویزای کار بلغارستان و مدارک لازم اخذ ویزای کار بلغارستان را در این مقاله به صورت جامع و علمی به بررسی گذاشته ایم ، افرادی که تمایل به این راه از راههای مهاجرت به بلغارستان را دارند با خواندن مقاله ی تهیه شده در باب اخذ ویزای کار بلغارستان میتوانند به اطلاعات خوبی در این زمینه دست یابند . در این مقاله راجب شرایط اخذ ویزای کار بلغارستان شرح داده می¬شود. درصورت نیاز به اخذ مشاوره در باب مهاجرت به بلغارستان و راههای آن همچون ویزای کار بلغارستان و یا تحصیل در بلغارستان میتوانید با مشاوران و وکلای زبدۀ ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از امکان مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید.

راههای اخذ ویزای کار بلغارستان

 • راه اول اخذ ویزای کار بلغارستان

  1- مورد اول این است که شما پیشنهاد شغلی از کشور مورد نظر داشته باشین که قوانین مربوط به خود را دارد. از جمله این که شخص یا شرکت پیشنهاد دهنده باید شغل مورد نظر را به مدت 2 ماه در کشور خود بعد آن به مدت 2 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کند و در صورت عدم دستیابی به کارمند مورد نظر و ثابت کردن آن به سفارت آن کشور می¬توان شخص مورد نظر را به کشور دعوت کرد.

 • راه دوم اخذ ویزای کار بلغارستان

  2- نوع دیگر اخذ ویزای کار بلغارستان و اخذ اقامت از طریق کار ویزای پیشنهاد شغلی است که در زمان حال فقط تعداد محدودی از کشورها این نوع ویزا را میدهند و همچنین هر کشور قوانین مشخص مربوط به خود را دارد.

شرایط اخذ ویزای کار بلغارستان برای افراد خارجی

اگر تمایل به اخذ ویزای کار بلغارستان دارید و قصد دارید که در بلغارستان کار کنید و در آنجا بمانید بهتر است قبل از سفارت یا کنسولگری بلغارستان در کشور¬های محل اقامت خود از شرایط و رویه¬های مربوطه مطلع شوید. به مهاجران برخی از کشورها ممکن است مجبور شوند اجازه کار و مجوز اقامت دهند در حالی که بعضی از کشورها از این مورد معاف می¬شوند، به عبارتی دیگر بلغارستان به این موضوع که از چه کشوری اقدام کرده باشین تمایز قائل می¬شود. شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزا برای اقامت در بلغارستان ندارند. آنها ممکن است وارد قلمرو بلغارستان شوند و کارت اعتبار یا گذرنامه را تا حداکثر سه ماه وارد کنند. وقتی شرایط قوانین اتحادیه اروپا برآورده می¬شود، شهروندان اتحادیه اروپا ممکن است در بلغارستان برای مدت بیش از پنج سال یا به طور دائم ساکن شوند، به طوری که یک گواهی صادر می¬شود.
افرادی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس آمده¬اند مجازند در بلغارستان کار کنند فقط اگر مجوز کار داشته باشند. این مجوز باید توسط آژانس اشتغال ملی بلغارستان صادر شود و باید توسط کارفرما درخواست شود. توجه داشته باشید که مجوزهای کار فقط به اتباع خارجی صادر می¬شود که به موجب آن استخدام آنها توجیه می¬شود در واقع، بلغارستان در مورد مهاجرت بسیار انتخابی است. بنابراین، آن را به استخدام شهروندان بلغاری ترجیح می¬دهد مگر اینکه تخصص مورد نیاز در داخل شرکت و محلی در دسترس نباشد. بنابراين اجازه کار به کارفرمایان خودکار و کارمندان خارجی صادر می¬شود که توسط شرکت خود به بلغارستان منتقل می¬شوند.
مجوز کار برای یک سال معتبر است و به شما اجازه می¬دهد که برای یک شرکت واحد کار کنید، زیرا مسئولیت کارفرمایتان برای درخواست آن است. این شرایط به وضوح در فرم درخواست ذکر شده است. در مورد مدیران و سایر مقامات، آنها برای مدت سه سال واجد شرایط هستند.
اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و کشورهای سوئیس نیازی به اجازه کار ندارند که مجاز به کار در بلغارستان باشن، این برای خارجی¬ها که مستقل بودن یا پناهندگی در کشور را نیز دریافت کرده¬اند، اعمال نمی¬شود اتباع اروپایی باید مالیات بر ساکنین را برای پر کردن فرم درخواست پرداخت کنند، سپس اجازه اقامت موقت صادر می شود. پس از آن، کارت اقامت طولانی مدت در عرض سه ماه صادر می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای کار بلغارستان

– یک قرارداد کار برای کارکنان یا گواهی ثبت شرکت برای کارآفرینان.
– یک گواهی بیمه درمانی که در کشور خود برگزیده شده و به زبان بلغاری ترجمه شده است.
– توجه داشته باشید که شما باید یک مالیات بر ساکنین را برای تماس با اداره مهاجرت پرداخت کنید و همچنین مجوز اقامت باید در همان روز تحویل شود.
– در مورد اتباع خارجی که کشورهای مبدا از لحاظ معافیت ویزا با بلغارستان توافق دارند، می¬توانند برای مدت اقامت طولانی مدت اقامت خود پس از ورود به کشور، درخواست دهند.
– گذرنامه و کپی از صفحات اول که نشان دهنده اطلاعات شخصی دارندگان، ویزای دریافت شده و تمبر صادر شده در طول آخرین بازدید خود در اداره مهاجرت بلغاری است.
– مدارک مالی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در بلغارستان.
– اثبات محل اقامت و امکانات دیگر در طول اقامت خود در کشور.

شرایط اخذ اقامت طولانی با ویزای کار بلغارستان

مجوز اقامت دائم توسط وزارت کشور برای اتباع خارجی که دارای مجوز کار هستند، اتباع خارجی مشغول فعالیت تجاری در بلغارستان هستند و از طریق آن حداقل 10 شغل برای شهروندان بلغاری باز شده است، متخصصان خارجی که تحت معاهدات بین-المللی در این کشور اقامت دارند و نمایندگان شرکت¬های خارجی صادر می¬شود. هنگامی که در پنج سال متوالی در کشور زندگی می-کنید، می¬توانید درخواست مجوز اقامت دائمی بگیرید که مدت اعتبار نامحدودی دارد. پس از آن به غیر از حق رای دادن شما از حقوق مشابه با شهروندان بلغاری برخوردار خواهید بود

از جمله خارجیانی که اجازه کار ندارند، عبارتند از:

خارجیان با اقامت طولانی مدت یا دائمی در بلغارستان؛

مدیران شرکت ها یا شاخه های نهادهای خارجی؛

اعضای هیئت مدیره شرکت هایی که تحت یک رابطه کاری کار نمی¬کنند؛

نمایندگان تجاری شرکت های خارجی

بررسی وضعیت اقتصادی در بلغارستان جهت اخذ ویزای کار بلغارستان

بلغارستان یک جمهوری پارلمانی واحد با درجه بالایی از تمرکز سیاسی، اداری و اقتصادی است .بلغارستان دارای یک اقتصاد بازار باز در محدوده درآمد بالا می¬باشد، که در آن بخش خصوصی بیش از 80 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. از دهه 1980، کشور بلغارستان از یک کشور بسیار کشاورزی که جمعیت روستایی آن در سال 1948 است، تا سال های 1980، با توجه به اولویت های بودجه خود، به یک صنعت صنعتی با تحقیقات علمی و فن¬آوری تبدیل شده است.اکثر فعالیت¬های تجاری و فرهنگی در پایتخت و بزرگترین شهر صوفیه قرار دارد. قویترین بخش¬های اقتصاد عبارتند از صنعت سنگین، مهندسی برق و کشاورزی، که همه آنها به منابع طبیعی محلی متکی هستند.

بررسی وضعیت حقوقی در بلغارستان جهت اخذ ویزای کار بلغارستان

بلغارستان دارای یک سیستم قانونی سیویل لا است. قوه قضائیه تحت نظارت وزارت دادگستری قرار دارد. دادگاه عالی اداری و دیوان عالی کشور بالاترین دادگاه های تجدید نظر هستند و نظارت بر اجرای قوانین در دادگاه های تحت سلطه دارند. شورای عالی قضایی سیستم را مدیریت می کند و قضات را تعیین می کند. قوه قضاییه بلغارستان، همراه با سایر نهادها، یکی از فاسدترین و ناکارآمدترین اروپا است.

جمع بندی موضوع ویزای کار بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا و با نرخ بیکاری ۵/۲ درصد میباشد اما ویزای کار دیگر کشورهای اروپایی به مراتب ارزش و اعتبار و همچنین اینده کاری روشنتری برای فرد دارند که در زیر به برخی از انها اشاره خواهیم کرد:

ویزای کار انگلستان
ویزای کار مجارستان
ویزای کار نیوزلند
ویزای کار اتریش
ویزای کار المان
ویزای کار ایسلند
سخن آخر در باب ویزای کار بلغارستان

ویزای کار بلغارستان با توجه به این که شرایط اقتصادی تقریبا خوبی دارد و همچنین حاکم بودن نظام حقوقی سیویل لاو در آن و همین طور از این بابت که این کشور عضو اتحادیه اروپاست، از نظر شرایط کاری و عرصه کاریابی موقعیت خوبی برای مهاجرین بین المللی دارد که در اندیشه یک آینده بهتر و پل زدن به کشورهای تراز اول دنیا هستند. این کشور در صورت نداشتن نیروی متخصص در زمینه مورد نظر و در صورت داشتن کارفرما به شخص ویزا می¬هد. و همین پروسه ی پیدا کردن کارفرما از خارج از این کشور پروسه ای بسیار وقتگیر میتواند باشد و اشخاص عموما موفق به پیدا کردن کارفرما نمیگردند . لکن صلاح است در این باب با وکلا و مشاوران در زمینه ی مهاجرت خود مشورت نموده و بهترین راه مهاجرت مناسب شرایط خود را بیابند ، و حتی در بسیاری از موارد با احراز شرایط ممکن است بتوانند بجای ویزای کار بلغارستان برای ویزای کاریابی در کشور آلمان یا اتریش در اروپا اقدام نموده و بلوکارت یا کارت قرمز سفید قرمز را دریافت نمایند.
شما عزیزان نیز در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر در باب ویزای کار بلغارستان و مهاجرت به بلغارستان و بررسی شرایط دیگر کشورها میتوانید با مشاورین با تجربه ی ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.