ویزای همراه اتریش

اخذ ویزای همراه اتریش

اخذ ویزای همراه اتریش 2018 و شرایط اخذ آن از مسائل مهم در مهاجرت به اتریش برای افراد میباشد ، مهاجرت به اتریش از طریق روشهای مختلفی اتفاق می افتد که در این خصوص بسیاری افراد با توجه به اینکه می خواهند به همراه خانواده وارد خاک اتریش شوند این نکته برایشان بسیار مهم است که ویزای همراه اتریش را می توانند برای هریک از تایپ های ویزای مهاجرتی اتریش اقدام کنند. اخذ ویزای همراه اتریش به مانند دیگر کشورها دارای شرایط خاصی است که اطلاع از این شرایط و قوانین برای بسیاری افراد متقاضی حائز اهمیت می باشد.با توجه به اینکه در برخی تایپ های مهاجرتی افراد به صورت همزمان اجازه همراه را ندارند افراد متقاضی باید درنظر داشته باشند در صورتی که تمایل به مهاجرت به اتریش دارند و در فکر ویزای همراه اتریش هستید و از قوانین اخذ ویزای همراه اتریش اطلاع ندارید بهتر است با مطالعه این مقاله اطلاعات خود را افزایش دهید.در باب قوانین اتریش و راه های مهاجرت به این کشور و همچنین راه های اخذ ویزای همراه اتریش در صورتی که همچنان شبهاتی برای شما عزیزان وجود دارد می توانید با مراجعه به دفاتر همکار موسسه حقوقی ملکپور و انجام مشاوره کامل کسب اطلاع نمایید.

فایل صوتی اقای ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش )در باب ویزای همراه اتریش

audio اخذ ویزای همراه اتریش

مهاجرت به اتریش به مانند دیگر کشورها از طرق مختلفی اتفاق می افتد یکی از روش های ورود به این کشور به واسطه ویزای تحصیلی می باشد که قصد ادامه تحصیل در اتریش را دارند افراد متاهلی هستند که می خواهند به همراه خانواده وارد خاک اتریش شوند و در این بین دغدغه بسیاری از این افراد حضور همزمان به همراه خانواده می باشد.معمولا در اتریش به مانند دیگر کشورها افراد متقاضی نمی توانند به همراه خانواده به صورت همزمان وارد خاک اتریش شوند و بدین صورت است که فرد باید وراد خاک این کشور شود و یک بازده زمانی 3ماهه در این کشور حضور داشته باشد و بعد از این مدت اقدام کند تا خانواده به وی ملحق شود.تنها در مقطع دکترا فرد متقاضی می تواند به همراه خانواده وارد اتریش شود زیرا مقطع دکترا شغل به حساب می آید و افراد می توانند بعد از اخذ پذیرش و ویزا به همراه خاانواده وارد خاک این کشور شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه اتریش                        

 • نامه بانکی: یکی از موارد تعیین کننده برای اخذ ویزای همراه به مانند دیگر روش های مهاجرتی ارائه نامه تمکن مالی می باشد که فرد متقاضی باید مبلغ 10 هزار یورو معادل ریالی را درحساب کوتاه مدت در یکی از بانک های دولتی یا خصوصی داشته باشد که پرینت بانکی این حساب به همراه کپی از این نامه به سفارت ارائه شود.
 • دانش زبان :یکی دیگر از موارد و مدارکی که فرد متقاضی باید در هنگام ارائه مدارک به سفارت ارائه دهد مدرک زبان می باشد در این خصوص مدرک زبانی باید ارائه شود المانی A2 یا آیلتس 5 می باشد

افراد باید این مهم را در نظر داشته باشند که زمانی همراه به واسطه حضور فرد اصلی وارد خاک اتریش می شوند می توانند از امکانات تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شوند.

ویزای همراه توریستی

یکی از روشهایی که شما می توانید از آن طریق در کنار خانواده خود باشید ویزای توریستی اتریش است. متقاضیان می توانند از طریق این ویزا وارد اتریش شوند و شرایط اقامتی اتریش را بررسی نمایند. البته برای درخواست ویزای توریستی اتریش مهم ترین شرط این است که فرد بتواند سفارت را متقاعد کند که قصد بازگشت به کشور خود را دارد و قصد اقامت بشتر از مدت درخواستی را در اتریش ندارد. افرادی که همزمان با متقاضی اصلی به عنوان خانواده وی برای ویزای توریستی اتریش اقدام می کنند در مقایسه با افرادی که به صورت انفرادی درخواست ویزا می دهند شانس کمتری دارند زیرا از دید سفارت این افراد قصد مهاجرت به اتریش را دارند و احتمل بازگشت آنها بسیار کم است.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اتریش

 1. مدارک شناسایی و هویتی(پاسپورت….)
 2. اصل شناسنامه و ترجمه آن
 3. نامه تمکن مالی از بانک
 4. سند ملک مسکونی یا تجاری
 5. گواهی اشتغال به تحصیل یا سوابق کاری

ویزای توریستی اتریش مانند ویزای توریستی سایر کشورهای اروپایی به دو دسته یک بار ورود (single entry) و چند بار ورود (multiple) تقسیم می شود. در رابطه با ویزای همراه اتریش این سؤال مطرح می شود که آیا با ویزای توریستی اتریش همراهان و خانواده متقاضی می توانند همزمان با متقاضی اصلی وارد اتریش شوند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که افراد نباید انتظار داشته باشند که به واسطه ویزای توریستی بتوانند همزمان با متقاضی اصلی وارد اتریش شوند.

ویزای همراه برای والدین

در صورتی که دانش آموز سن کمی داشته باشد به ویزه زمانی که متقاضی دختر باشد والدین می توانند از سفارت اتریش درخواست ویزای همراه نمایند البته درخواست ویزا می بایست پس از صدور ویزای دانش آموز اعلام شود. دانش آموزانی که سن زیر 18 سال دارند می بایست سرپرست قانونی در اتریش داشته باشند. این سرپرست می بایست از بین خانواده های مقیم در اتریش انتخاب شود.

ویزای پیوست به خانواده

نکته قابل ذکر در باب ویزای تحصیلی اتریش این است که افراد نمی توانند به صورت همزمان درخواست ویزای همراه را نمایند و در حالت کلی این افراد امکان درخواست ویزای همراه را ندارند.البته این عدم مجوز ورود همراه به خاک اتریش پس از ورود فرد اصلی به این کشور پس از 3 الی 6 ماه امکان پذیر خواهد بود و افراد می توانند به اداره مهاجرت اتریش مراجعه نمایند و درخواست پیوستن خانواده (همسر و فرزند) را دهند.لازم به ذکر است که در صورتی که دانشجو از توان مالی بالایی برخوردار باشد، امکان صدور روادید تحصیلی همزمان برای دانشجو و همسر وی، افزایش می یابد.

شرایط دیگر اخذ ویزای همراه اتریش

افرادی که در اتریش درخواست پناهندگی داده اند در صورت تأیید درخواست پناهندگی می توانند به اداره مهاجرت اتریش مراجعه کنند و برای پیوست خانواده خود درخواست دهند. البته افرادی که تحت حمایت دولت اتریش هستند پس از سه سال مس توانند برای الحاق خانواده خود اقدام نمایند.

نکته قابل ذکر در باب پناهندگی و الحاق خانواده این است که اگر فردی از اعضاء خانواده وجود دارد که پرونده پناهندگی در دست اقدام دارد ، نمی تواند برایش تقاضای الحاق کرد .افرادی که تحت حمایت کشور اتریش قرار می گیرند و درخواست پناهدگی آنها تایید می شود می توانند برای خانواده خود تقاضای ویزای ورود به اتریش نمایند.افرادی که به عنوان همراه می توانند درخواست دهند شامل موارد زیر می باشند:

 • والدین فرزندان زیر سن قانونی
 • افراد مزدوج
 • فرزندان مجرد زیر سن قانونی

نکته قابل ذکر در باب درخواست پیوست به خانواده این است که افراد مزدوج باید ازدواجشان باید از قبل در وطنشان انجام گرفته باشد ، در غیر این صورت قوانین متفاوت خواهد بود .

با توجه به قوانین ذکر شده در حال حاضر امکان صدور ویزای همراه اتریش همزمان با متقاضی اصلی وجود ندارد و همراهان متقاضی می توانند پس از صدور کارت اقامت متقاضی اصلی درخواست ویزا نمایند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای همراه اتریش می توانید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید. همچنین می توانید به مقالات دیگر سایت مؤسسه حقوقی ملکپور در باب روشهای مختلف مهاجرت به اتریش مراجعه نمایید. این مقاله با موضوع ویزای همراه اتریش متعلق به مؤسسه حقوقی ملکپور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) می باشد.

Rating: 4
16 پاسخ
 1. زهرا گفته:

  سلام…من اهل افغانستان هستم و کارت امایش ایران رادارم..همسر من در اتریش زندگی میکند…و درخواست پیوست ب خانواده را ارسال کرده ایم به سفارت…میخواستم بدانم ک چه مدارکی نیاز است برای تحویل دادن ب سفارت…ایا مدرک a1موسسه گوته المانی نیاز است…ایا تذکره افغانستانی نیاز است…ممنون میشم جوابم را بدهید…

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. عموماً مدارک مورد نیاز ویزای همراه شامل نامه بانکی: یکی از موارد تعیین کننده برای اخذ ویزای همراه به مانند دیگر روش های مهاجرتی ارائه نامه تمکن مالی می باشد که فرد متقاضی باید مبلغ اعلامی سفارت اتریش را درحساب کوتاه مدت در یکی از بانک های دولتی یا خصوصی داشته باشد که پرینت بانکی این حساب به همراه کپی از این نامه به سفارت ارائه شود. دانش زبان :یکی دیگر از موارد و مدارکی که فرد متقاضی باید در هنگام ارائه مدارک به سفارت ارائه دهد مدرک زبان می باشد در این خصوص مدرک زبانی باید ارائه شود المانی A2 یا آیلتس ۵ می باشد مدارک هویتی: شامل پاسپورت
   هستن ولی بسته به نظر افسر مهاجرت می توان یک یا چند مورد آن را نادیده گرفت.

   پاسخ
 2. سعید گفته:

  سلام خسته نباشید .یگ‌سوال داشتم .من اهل افغانستان هستم . و ۴ سال میشه در اتریشم. و ۳ ساله قبولی دارم .قبل از اومدنم ار ایران ازدواج کرده بودم .ولی متاسفانه ما سند ازدواج محضری یا قانونی نداریم چون در ایران مدرک نداشتیم .حالا برام سوال شده چطور میتونم خانم خودم رو بیارم اتریش از طریق پیوند خانواده. آیا امیدی هست یانه؟سپاس

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. به منظور اخذ ویزای ازدواج صرفاً باید یکی از طرفین تابعیت کشور اتریش را کسب کرده باشند و پس از ازدواج رسمی و با داشتن شرایطی اقدام به اخذ ویزای ازدواج نمایند.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام
   در صورتی که فرزند شما زیر 18 سال سن دارد میتوانید به عنوان همراه , بعد از ورود فرزند خود به اتریش اقدام نمایید اما در صورتی که بالای 18 سال سن دارند باید از طریق توریستی اقدام نمایید.

   پاسخ
 3. حسن گفته:

  سلام‌دکتر ملک پور خسته نباشید.بی زحمت سوال من رو حواب بدین.من پرو مادرم طلاق گرفته اند ۹سال پیش و الان من۱۷سال دارم.مادرم ویزای همراه اتریش دارد ایا میتواند برای من هم دعوتنامه بفرستد و تقاضای ویزای همرا بکند و من در اتریش ادامه تحصیل رایگان بدهم؟.ممنون میشم پاسخ دهید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. مونا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید ما سرمایه ای در حدود ۳۵۰۰۰۰ یورو داریم آیا با احداث کسب و کاری مثل رستوران امکانمهاجرت خانواده به اتریش وجود دارد؟ من، همسر، فرزند و پدرو مادرم؟

  پاسخ
 5. Neda گفته:

  سلام خسته نباشید میشه لطفا به سوال من جواب بدین نامزد من در اتریش زندگی میکنه و ما میخواهیم ازدواج کنیم و من ویزای پیوست به همسر بگیرم میشه لطفا راهنماییم کنید ما چه کاری باید انجام بدیم و چه مدارکی نیاز داریم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم نیاز به اطلاعات کاملتر و جزیی تری از شما داریم و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 6. Fateme گفته:

  سلام خسته نباشيد
  من ١٨سال سن دارم و رشته ام معماريه كه الان در مقطع كارداني هستم. براي كارشناسيم ميتونم با اين رشته در كشور اتريش ادامه تحصيل بدم؟ و اينكه به عنوان همراه مادرم ميتونه بياد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب با مدرک کاردانی برای اتریش شانس بالایی ندارید و خیر مادرتان به عنوان ویزای همراه نمیتوانند با شما تشریف بیاورند و باید برایشان از پلنی دیگر اقدام کرد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. نفیسه خوش قلب گفته:

  سلام
  خسته نباشین
  من لیسانس معماری از دانشگاه خیام مشهد دارم.
  برای فوق لیسانس در کشور اتریش میخوام اقدام کنم.
  همسرم هم لیسانس عمران با سابقه ی 6 سال کار مرتبت دارن.
  میخواستم ببینم من اگر ویزای تحصیلی بگیرم همسرم هم میتونن با من بیان و اونجا مشغول به کار بشن.
  زبان انگلیسی در حد متوسط تسلط دارم اما زبان آلمانی اصلا آشنایی ندارم.از اونجایی که در اتریش کلاس زبان هست .آیا میتونیم برای اونجا اقدام به مهاجرت کنیم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب همسرتان برای میتوانند برای ویزای کاری اتریش و المان اقدام کنند و شما به عنوان همراه تشریف ببرید .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.