ویزای شینگن سوئیس

آیا قصد سفر توریستی به کشور سوئیس در سال 2018 را دارید؟ آیا در مورد شرایط ویزای توریسی کشور سوئیس سؤالاتی دارید؟ ما در این مقاله سعی بر آن داریم که شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس را برای شما شرح دهیم و شرایط کلی مهاجرت توریستی به کشور سوئیس را بیان نمائیم. اما در صورتیکه مقالۀ حاضر به طور کامل جوابگوی تمام سوالات شما خوانندگان عزیز نباشد توصیه می نماییم تا با مشاورین ارشد مؤسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا شما را به طور صحیح در مسیر مناسبت هدایت نمایند.

video ویزای شینگن سوئیس

 ایا قصد سفر به کشور سوئیس از طریق ویزای شنگن را دارید؟ آیا در خصوص شرایط ویزای شنگن به مقصد کشور سوئیس سؤالاتی ذهن شما را به خود مشغول داشته؟ آیا می خواهید بدانید که مدارک لازم برای ویزای شنگن کشور سوئیس چه می باشد؟ و اینکه مراحل اقدام برای ویزای شنگن کشور سوئیس چیسیت؟ در این صورت از شما دعوت می نمائیم که مقالۀ حاضر را که در خصوص ویزای شنگن کشور سوئیس گردآوری شده و در اختیار شما خوانندۀ گرامی قرار دارد مطالعه نماید. اما توصیه می شود به منظور دریافت اطلاعات کامل تر و راهنمائی های مؤثرتر با توجه به شرایط خود می توانید با مشاورین ارشد حقوقی مؤسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند خالصانه اطلاعات خود را در اختیار شما خوانندۀ عزیز قرار داده و در مسیری دست یابی به خواست و نظر شما را هموار سازند.

 چشم انداز کلی

در ابتدا باید به این نکته اشاره نمائیم که با توجه به این که شما شهروند کدام کشور هستید، نیازمند نوع خاصی از ویزا برای ورود به کشور سوئیس می باشید. بنابراین در همان کشوری که اقامت دارید با مراجعه به سایت اصلی سفارت سوئیس می توانید مدارکی را که نیازمند آن می باشید را تهیه نموده و با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت مراجعه نموده و نسبت به دریافت ویزا اقدام نمائید. البته همچنین می توانید از طریق نمایندگی ها و سفارتخانه های سایر کشورهای حوزۀ شنگن و یا به صورت آنلاین نیز برای دریافت ویزا شنگن اقدام نمائید که در این مقاله اختصاصاً به شرایط ویزای شنگن کشور سوئیس می پردازیم.

البته باید خاطر نشان نمائیم که اقدام از طرق بیان شده تنها مناسب  برای ویزاهای کوتاه مدت (نهایت تا ۹۰ روز) نظیر ویزای توریستی، ویزای کاری و غیره می باشد. و درخواست ویزاهایی که از لحاظ زمانی بیشتر از ۹۰ روز می باشند، متقاضی باید شخصاً به سفارت کشور سوئیس مراجعه نموده و مدارک مربوطه را ارائه نماید.

در کنار این مطالب کشور سوئیس در برخی کشورها این امکان را فراهم نموده که بدون اینکه نیاز باشد فرد به صورت حضوری برای دریافت ویزا اقدام نمائید، وقتی را با سفارت به صورت آنلاین تنظیم نماید و در وقت مقرر شده مدارک لازم را به صورت آنلاین اعطا نماید.

و همواره این نکته را در نظر داشته باشید که امکان دارد ویزای شما سه ماه قبل از تصمیمتتان برای سفر صادر شود. لذا از لحاظ زمانی این امر را به خاطر داشته باشید.  دیگر اینکه در برخی موارد شما حتماً نیازمند دارا بودن دعوت نامه نیز می باشید.

 

انواع مختلف ویزا برای ورود به کشور سوئیس

از زمانی که کشور سوئیس به کنوانسیون های مربوط به شنگن و همچنین توافق مربوط به دوبلین پیوسته، که در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۰۸ به تصویب رسید مقامات صلاحیتدار سوئیس این امکان را یافتند تا با توجه به نیاز سه نوع خاص از ویزا را صادر نمایند. که این ویزا عبارتند از:

۱)- فرم تقاضای ویزای نوع C، که با عنوان ویزای شنگن هم از آن یاد می شود، که برای ورود به کشورهای حوزۀ شنگن برای مدت ۹۰ روز در خلال ۶ ماه صادر می شود، که در واقع برای ویزای توریستی و یا ملاقات اقوام و آشنایان صادر می شود. البته این نوع ویزا می تواند برای ویزاهای کاری کوتاه مدت هم صادر می شود که حتماً دعوت نامۀ کاری را نیز باید به همراه داشته باشد.

اما اگر بخواهیم توضیح کوتاهی در خصوص این ویزا ارائه نمائیم باید گفت که این ویزا مناسب برای ملاقات خانواده ،اقوام و یا دیدن کشور سوئیس صادر می شود. که متقاضیان محترم می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای دریافت این قسم از ویزا اقدام نمایند. و بد نیست به این نکته اشاره نمائیم که تمامی دارندگان پاسپورتی که خارج از خاک کشور سوئیس اقامت دارند و می خواهند به منظور مواردی که در بالا به آنها اشاره نمودیم وارد سوئیس شوند می توانند اقدام نمایند.

همانطور که اشاره نمودیم این ویزا از جمله موارد ویزای کوتاه مدت می باشد از جمله موارد آن هم می تواند به ویزای

کاری، مأموریتی برای سازمان یا ارگان خاص و همچنین ویزای درمانی اشاره نمود.

در مورد ویزای کاری که تمامی دارندگان پاسپورت معتبر می توانند برای دریافت ویزای مورد نظر خود اقدام نمایند.

اما ویزای مأموریتها اداری هم که  مخصوص کارکنان دولتی می باشد که از سوی دولت خود مختار برای انجام مأموریتی

در یک ارگان یا سازمان بین المللی می باشند.

و در انتها ویزای درمانی نیز برای افرادی است که در خارج خاک کشور سوئیس می باشند و می خواهند جهت درمان

بیماری خود وارد سوئیس شوند.

۲)- نوع دوم از ویزا ملی می باشد، که این ویزا با عنوان ویزای گروه D نیز شناخته شده می باشد، این ویزا مناسب برای

افرادی است که می خواهند اقامت طولانی تری را در کشور سوئیس داشته باشند ( مدت زمان بیشتر از ۹۰ روز ) این قسم

ویزا از سوی ادارۀ مرکزی کانتون که در واقع صلاحیت و اختیار اجازۀ صدور ویزا برای مدت طولانی تر را دارد صادر

می شود.

۳)- نوع سوم از ویزا، ویزای ترانزیت می باشد، که در فرودگاه صادر می شود و با عنوان ویزای نوع A شناخته می شود.

اما فرم هر کدام از انواع ویزا که مناسب به حال شخص باشد، چه به صورت ویزای شنگن، و چه به صورت ویزای ملی

از نوع تایپ D، می تواند از سفارت کشور سوئیس در هر یک از کشورها و یا اینکه متقاضیان می توانند به صورت

آنلاین و از سایت اصلی ادارۀ مهاجرت سوئیس فرم مربوطه را دانلود نمایند.

 

هزینه های این ویزا که بر اساس آخرین گزارشات صادر شده در تاریخ ۱ جون ۲۰۱۶ عبارتند از:

 

 

نوع ویزا

 

 

قیمت ویزا بر اساس قیمت یورو

 

ویزای شنگن

 

 

۶۰ یورو

 

کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال

 

 

۳۵ یورو

 

کودکان زیر ۱۲ سال

 

 

رایگان

 

نکاتی که در اینجا باید به آنها اشاره نمائیم این است که اولاً کودکان زیر ۶ سال معاف از پرداخت هزینه های مربوط به ویزا خواهند بود دیگر اینکه تمامی هزینه ها باید از قبل پرداخت شده باشد و این مبلغ قابل عودت نمی باشد. مسئلۀ دیگر اینکه تمامی متقاضیان محترم موظف هستند که در زمان ارائۀ درخواستشان این مبلغ را بپردازند. در صورتی که مشخص شود که ویزای درخواستی شرایطی را دارد که نیاز به پرداخت هزینه های مورد نظر نمی باشد، به طور مثال فردی باشد که از داخل اتحادیه اروپا اقدام کرده باشد و یا اینکه سن متقاضی سنی باشد که نیازمند پرداخت هزینه های در نظر گرفته شده نیست مبلغ دریافت شده، از سوی سفارت سوئیس باز پس داده خواهد شد.

نمونه فرم هایی هم که شخص متقاضی باید پر نماید داخل سایت قرار داده شده است. که این فرم ها را از همان جا می توانید دانلود نمائید. اما عکس شخص متقاضی نیز باید شرایطی را دارا باشد که در این قسمت اشاره ای به این موارد می نمائیم این شرایط عبارتند از:

 • عکس نباید مربوط به بیش از ۶ ماه گذشته باشد
 • اندازۀ عکس باید ۳۵ در ۴۰ باشد
 • عکس باید از قسمت شانه به بالا گرفته شده باشد
 • شفاف و واضح باشد
 • از کیفیت بالایی برخوردار باشد و بدون هر گونه اثر جوهر
 • زمینۀ عکس باید سفید باشد
 • از کیفیت رنگی بالایی برخوردار باشد و در ورق های مخصوص عکس چاپ شده باشد
 • صورت به طور تمام رخ باشد
 • بدون لبخند، عینک، و کلاه باشد ( به غیر از مواردی که افراد بنا به دلایل مذهبی و مقامی که دارند صرفاً دارای چنین پوشش هایی هستند)

 

مراحل اقدام برای دریافت ویزا

حال می پردازیم به مراحلی که متقاضی باید به منظور دریافت ویزا بپیماید که این مراحل را می توان به ۷ دسته تقسیم نمود:

 

ویزای شنگن برای متقاضیان کشور ایرانی

مقر سفارت کشور سوئیس در ایران، شهر تهران می باشد. که آدرس دقیق در انتها به شما ارائه خواهد شد. اما از جمله  نکاتی که بد نیست بدان اشاره ای داشته باشیم این است که متاسفانه برای هموطنان عزیز ایرانی امکان این که بتوانند به صورت آنلاین، بر خلاف برخی کشورها، مدارک خود را ارائه نمایند وجود ندارد. و باید حتما مدارک به صورت حضوری ارائه شوند. بنابراین  به طریق اولی امکان اینکه بتوانید بدون حضور در سفارت به صورت آنلاین وقتی را تنظیم کنند و مدارک لازم را اعطا نمایند نیز وجود ندارد. و این عزیزان باید با توجه به وقتی که از طریق تماس تلفنی تنظیم شده به صورت حضوری مراجعه نموده و اقدامات مقتضی را انجام نمایند.

اما نکاتی که وجود دارد این است که، از ۲ اکتبر ۲۰۱۲، سفارت سوئیس در تهران ویزای شنگن با اطلاعات بایومتریک را معرفی نمود. در مورد اطلاعات بایومتریک باید اشاره نمائم که منظور از اطلاعت بایومتریک، یک سری اطلاعات شناختی هستند که به موجب آنها به راحتی اشخاص مورد شناسائی قرار می گیرند و از مورد سوء استفاده قرار گرفتن نام و شخصیت آنها از سوی سایر افراد جلوگیری می نماید. از جمله این اطلاعات بایومتریک می توان به اسکن اثر ده انگشت دست و گرفتن عکس دیجیتالی اشاره نمود. و زمانی که شما وارد کشوری از جمله کشورهای حوزۀ شنگن می شوید، اطلاعات بایومتریکی افراد مورد بررسی قرار می گیرند، به منظور شناسائی و تشخیص هویت آنها. اما متقاضیان زیر ۱۲ سال و همچنین افرادی که از لحاظ جسمانی در شرایطی هستند که امکان ارائۀ این اطلاعات برایشان مقدور نمی باشد، نیاز به ارائۀ اطلاعات بایومتریک ندارند. و افرادی که به صورت مداوم در حال سفر به حوزۀ شنگن می باشند نیاز نیست که هر بار این اطلاعات را در اختیار قرار دهند. و یکبار این این اطلاعات را ارائه نمایند کافی است برای سفرهای آینده شان تا مدت ۵ سال.

دیگر اینکه متقاضیانی که سنشان بالاتر از ۱۲ سال باشند موظف هستند تا شخصاً مراجعه نموده و مدارک مورد نیاز را در اختیار سفارت قرار دهند. و در اختیار قرار دادن مدارک از سوی ثالث نه پذیرفتی است و نه مورد رسیدگی و بررسی قرار خواهد گرفت. نکتۀ دیگری که وجود دارد این است که در هر یک از کشورهای حوزۀ شنگن که ورود پیدا کنید از جمله کشور سوئیس از ۱۸۰ روز ویزایی که در اختیار شما قرار می دهند تنها ۹۰ روز می توانید در آنجا اقامت داشته باشید.

در صورتی که شما بدون در دست داشتن ویزا وارد خاک کشور سوئیس شوید، توسط مقامات صالحه در مرز مورد سؤال و جواب قرار خواهید گرفت این سؤالات می توانند در خصوص میزان تمکن مالی شما نیز باشند. حال در صورتی که نتوانید دلایل کافی برای ورودتان ارائه نمائید با ورودتان مخالفت خواهد شد، همچنین است در خصوص زمانی که از تمکن مالی مناسب برخوردار نباشید. در اینگونه موارد ممکن است از شما خواسته شود در صورتی که شخصی را در کشور سوئیس دارید که بتواند شما را از لحاظ مالی ساپورت نماید، مدارکی را ارائه نمائید که بتوانید اثبات نمائید که شخص مورد نظر از لحاظ مالی شما را حمایت خواهد کرد.

اگر شما قصد سفر به کشور سوئیس به منظور ملاقات اقوام یا دوستان و آشنایان را دارید، باید از سوی ایشان دعوت نامه ای را به سفارت ارائه دهید. اگرچه این امر الزامی نمی باشد اما یک اقدام احتیاطی است به منظور جلوگیری از رد درخواست شما.

اما در مورد اینکه آیا نیازمند این هستید که نامۀ مربوط به اسپانسرشیپ را نیز ارائه نمائید یا خیر، این امر بسته به نظر سفارت و با توجه به نوع ویزای شنگن شما خواهد بود که در بالا هم اشاره نمودیم که ویزای شنگن به چهار قسم قابل تقسیم می باشد.

 

مدارک مورد نیاز

همچنین در خصوص اینکه چه مدارکی نیاز هست تا ضمیمۀ مدارک خود نمائید باید گفت که باید تمامی مدارکی را که  مربوط به سفر خود می باشد، همچنین بیمۀ سلامت، و تمامی مدارکی که هدف شما از سفر به کشور سوئیس را تقویت و پشتیبانی می کند را تهیه و تنظیم نمائید. اما توصیه می شود با توجه به این که قوانین همواره درحال تغییر می باشند با مراجعه به سایت سفارت کشور سوئیس در خصوس مدارک مورد نیاز اطلاعات مورد نیاز را کسب نمائید.

 

نامۀ دعوت نامه

مقاضیان عزیزی که قصد سفر به کشور سوئیس از طریق ویزای شنگن را دارند، نیاز هست که دعوت نامه ای را در اختیار داشته باشند. حال اگر این سفر به قصد دیدار اقوام و آشنایان می باشد این دعوت نامه باید از سوی آنها صادر شده باشد و در صورتی که قصد سفر به منظور امور کاری را دارند باید دعوت نامه ای را از سوی کارفرمایی که خواستار حضور ایشان می باشند صادر شود.

این نامۀ دعوت نامه نیازمند فرم خاصی نمی باشد، اما باید به یکی از زبان های رسمی دولت سوئیس که شامل زبان آلمانی، فرانسوی، رومانش و ایتالیایی می باشد نگاشته شود. و این نامه لازم است که حاوی موارد زیر باشد:

 • شخصی که دعوت نامه را ارسال می نماید حال چه به عنوان یک کمپانی باشد یا به عنوان اقوام شخص متقاضی می باشد باید اثبات کند که با فرد متقاضی در ارتباط بوده است
 • جزئیات کامل از سوی شخص میزبان که شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد، و تابعیت می باشد ارائه گردد
 • تاریخی که دعوت نامه در آن تنظیم شده است
 • امضای شخص میزبان که در صورتی که درخواست ویزا، ویزای کاری می باشد، نیازمند امضا از سوی مدیر کمپانی مورد نظر می باشد
 • میزبان باید اثبات نماید که محلی را جهت اسکان فردی را که متقاضی ورود به کشور سوئیس می باشد وجود دارد
 • سایر مدارکی که جهت تکمیل و تقویت دعوت نامه می تواند ارائه شود

این مدارک باید به سفارت کشور سوئیس ارائه گردند و همچنین نامه ای که اثبات کنندۀ تمکن مالی شما در کشور سوئیس باشد. در صورتی که قرار باشد هزینه های مربوط به محل اقامت، خوراک و سایر هزینه ها بر عهدۀ شخص میزبان باشد باید این امر حتماً در دعوت نامه قید گردد. این را به خاطر داشته باشید که دارا بودن دعوت نامه حتماً صدور ویزای شما را تضمین و گارانتی نخواهد کرد. همچنین همانطور که اشاره کردیم، میزبان می تواند هزینه های حضور شما را گارانتی نماید اما امکان اینکه خروج وی را به صورت قانونی تضمین نماید وجود ندارد.

دیگر اینکه بسته به اینکه شخص از سفارت کدام کشور می خواهد اقدام نماید، دعوت نامه یا باید مستقیماً از سوئیس به سفارت مورد نظر ارسال شود و یا اینکه از سوی شخص متقاضی به همراه سایر مدارکش ارائه گردند.

تأدیۀ اسپانسرشپی

در صورتی که ویزای مورد نظر از قدرت مالی کافی برخوردار نباشد، و یا اینکه مقامات مسئول در مورد وجود چنین تمکنی دچار شک و تردید شوند، ممکن است سفارت سوئیس از شما بخواهد تا اعلامیۀ مربوط به اسپانسر شیپی را ارائه نمائید. در تأیدیۀ اسپانسرشیپی شخصی که در واقع قصد حمایت مالی از متقاضی را دارد، باید متعهد به سایر هزینه های جانبی نیز از جمله هزینه های درمان، هزینه بروز تصادفات، و سایر موارد که ممکن است به منظور تضمین رفاه اجتماعی مورد نیاز باشد را تضمین نماید.هزینه ای که باید به منظور اسپانسرشیپی در نظر گرفته شود مبلغ ۳۰٫۰۰۰ فرانک سوئیس است و شامل مواردی می شود که شخص به صورت منفرانه یا به صورت گروهی تا ۱۰ نفر می خواهد حمایت را انجام دهد.

فرم تأیدیۀ اسپانسرشیپی فرمی است که بر خلاف فرم ویزا یا سایر فرم ها به صورت آنلاین موجود نمی باشند می توان آن را از طریق سفارت سوئیس یا سایر مراجعی که اقدام به صدور ویزا می نمایند تهیه نمود.

 

شرایط و قواعد کلی دریافت ویزا

برای اینکه متقاضیان بتوانند از طریق سفارت سوئیس در تهران برای دریافت ویزای شنگن اقدام نمایند، یک سری شرایط نیاز می باشد که به آنها می پردازیم:

 • اولین شرط این است که، تنها افرادی که در خاک ایران اقامت دارند می توانند نسبت به دریافت ویزا برای ورود به کشور سوئیس اقدام نمایند
 • در صورتی که شما بخواهید در کشور دیگری غیر از کشور سوئیس نیز ورود پیدا کنید، اگر که مدت حضورتان در سوئیس بیش از سایر کشورهای حوزۀ شنگن باشد و یا اینکه مدت زمان حضورتان به میزان حضور و اقامت در سایر کشورهای حوزۀ شنگن می باشد و می خواهید در ابتدا از کشور سوئیس ورود داشته باشید می توانید نسبت به دریافت ویزا از سفارت سوئیس اقدام نمائید
 • متقاضیان از کشور ایران تنها به صورت حضوری می توانند اقدام نمایند، توضیح آنکه امکان انجام اقدامات لازم به صورت آنلاین بر خلاف بسیاری از کشورها برای هموطنان عزیز ایرانی مقدور نیست، که لازمۀ این امر همانا دریافت وقت از سفارت می باشد که حداقل باید ۴۵ روز قبل از سفر خود، نسبت به دریافت وقت اقدام نمائید
 • مدارک مورد نیاز هم باید به صورت حضوری از سوی شخص متقاضی در اختیار مسئولان قرار گیرد
 • پاسپورت شما حداقل باید تا ۳ ماه پس از اقامتتان در خاک کشور سوئیس اعتبار داشته باشد

 

مراحل اقدام برای دریافت ویزا

قبل از اقدام، لطفا کاملاً درمورد نوع ویزایی که می خواهید نسبت به آن اقدام نمائید مطمئن باشید مثلاً بدانید که می خواهید برای ویزای توریستی، کاری یا مأموریتی اقدام نمائید. و همواره این امررا به یاد داشته باشید که ما اینجا هستیم برای کمک و یاری رساندن به شما در زمینۀ مربوطه، اما امکان اینکه شما را در انتخاب نوع ویزا راهنمائی نمائیم و راهکاری یا توصیه ای را پیش پای شما قرار دهیم وجود ندارد. بنابراین اکیداً توصیه می نمائیم که در خصوص نوع ویزای خود از قبل و به عنوان اولین قدم تصمیم گیری نمائید، چرا که سفارت در خصوص انتخاب نوع ویزا هیچ راهنمائی را نمی تواند در اختیار شما قرار دهد. به علاوه از آنجا که کار سفارت اصولاً و ذاتاً دارای جنبۀ اداری می باشد، لذا ما هیچ گونه نظری در رابطه با اینکه آیا تقاضای شما ختم به ویزا می شود یا خیر نداریم. همچنین در مورد مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزا نیز نمی توانیم اطلاعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

حال به بررسی این مراحل می پردازیم:

 • ابتدا باید وقتی را به منظور انجام مصاحبه و تحویل مدارک لازم با سفارت سوئیس تنظیم نمائد
 • فرم تقاضا را از سایت مربوطه به آدرس

http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/reps/asia/virn/ref_visinf/visirn.html

دانلود نمائید

 • برگه یا دفترچۀ مربوط به ویزا را از سایت مربوطه به آدرس

http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/reps/asia/virn/ref_visinf/visirn.html

دریافت نمائید

 • فرم تقاضای ویزای خودتان را با توجه به دفترچه ای که دانلود نموده اید تکمیل کنید
 • درخواست خودتان را به همراه کلیۀ مدارک مورد نیاز در روزی که وقت را تعیین نموده اید در اختیار سفارت قرار دهید
 • متقاضیانی که نیازمند ویزای شنگن سوئیس می باشند، موظف هستند مدارک خود را به سفارت سوئیس ارئه نمایند، و مشخص نمایند که هدفشان از سفر چیست، به طور مثال قصد ملاقات اقوام را دارند و یا اینکه سفرشان سفر کاری می باشد، که بدین منظور باید دعوت نامۀ لازم از سوی میزبان را نیز در اختیار داشته باشند.
 • در صورتی که با توجه به شرایطی که ارائه نموده اید، سفارت وجود اسپانسر را لازم بداند، شخص موظف است که این تأیدیه را نیز ارائه نماید.

در مورد دریافت فرم ویزا بد نیست به این امر اشاره نمائیم که شما هم می توانید به صورت آنلاین فرم را دریافت نمائید و هم به صورت حضوری با مراجعه به سفارت کشور سوئیس نسبت به دریافت فرم مورد نظر بدون دریافت هزینه اقدام نمائید.

حال نکته ای که وجود دارد این است که تمامی مدارک ارائه شده باید یا به زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیای ارائه شوند. و در صورتیکه اصل مدارک به زبان دیگر باشند، لازم است مدارک ترجمه شده که از سوی دارالترجمۀ معتبر ترجمه شده اند به همراه مدارک اصلی ارائه شوند.

و این نکته را نیز در نظر بگیرید که فرآیند صدور ویزای شنگن حدود ۱۰ روز کاری به طول می انجامد.

 

تعیین وقت سفارت

با توجه به اینکه مدارک متقاضیان ایرانی فقط و فقط از طریق حضوری دریافت خواهند شد لذا نیاز است پیش از هر اقدامی ابتدا وقتی را از طریق تماس مستقیم با سفارت تعیین نموده و نسبت به تحویل مدارک اقدام نمائید. تلفن تماس و راه های ارتباطی در انتها آورده شده. اما قویاً تاکید می کنیم که بهتر است حداقل ۴۵ روز قبل از قصد خروجتان این اقدام را بنمائید.

 

نتیجه گیری

با توجه به تمامی موارد ذکر شده برای ورود به کشور سوئیس شما نیازمند نوع خاصی از ویزا می باشید که این ویزا با توجه به هدف و مدت زمانی که می خواهید در آن کشور حضور داشته باشید متفاوت خواهد بود. که هر کدام از این موارد نیز نیازمند مدارک خاصی می باشد که می توانید با مراجعه به سایت مدارک مورد نیاز را دانلود نمائید. برخی از این ویزا ها نیز نیازمند ارائۀ دعوت نامه می باشید و در مواردی که از تمکن مالی بالایی برخوردار نباشید ممکن است از شما خواسته شود که نامۀ مربوط به اسپانسرشیپی را نیز ارائه نمائید و این شخص نیز باید ثابت نماید که از تمکن مالی کافی برخوردار می باشد و اینکه تمامی هزینه های جانبی را نیز متقبل خواهد شد.

مدت ویزای شنگن سوئیس ۹۰ روزه می باشد که به اجازۀ اقامت موقت شما را در خاک این کشور در مدت مذکور می نماید. که صدور این ویزا در نهایت هزینه هایی را نیز در بر خواهد داشت که در خصوص هزینه ها در جدولی که در صفحات قبل ارائه نمودیم می توانید مشاهده نمائید. که کودکان زیر ۱۲ سال به صورت رایگان خواهد بود و این مبالغ نیز قابل عودت نیست مگر اینکه اشتباهاً این مبلغ دریافت شده باشد که در این صورت مبلغ مورد نظر عودت خواهد شد. نکتۀ دیگر اینکه کودکان بالای ۱۲ سال باید شخصاً مدارک خود را تحویل نمایند و در صورتیکه ثالث دراین خصوص اقدام نماید مدارک مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. در نهایت به منظور کسب اطلاعات دقیق و کاملتر توصیه می نمائیم با وکلای مجرب ما در مؤسسات حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده تا بتوانند دلسوزانه شما را در مسیر صحیح هدایت و راهنمائی نمایند.

 

تلفن تماس سفارت سوئیس :

۲۲۰۰۸۳۳۳-۲۲۰۰۸۳۷۳

آدرس سفارت سوئیس :

الهیه، خیابان شریفی منش، نبش کوچۀ یاسمن، پلاک

 

منابع

www.ch.ch

www.eda.admin.ch

www.sem.admin.ch

www.edoeb.admin.ch

Rating: 5
7 پاسخ
 1. محمدرضا گفته:

  با درود و خسته نباشید
  سوال من این است که اگر کسی که ساکن سوئیس هست برای من دعوت نامه صادر کنه حتما باید اون 30.000 فرانک رو به عنوان ضمانت قرار بدن ؟ تا زمانی که من برگردم به کشورم…..؟ و اگر برنگردم چه مشکلی ایجاد میشه برای اون شخص؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. سیامک عباسی گفته:

  سلام خدمت شما .برای دانشجویانی که وارد بازار کار نشدند و طبق مدارک خواسته شده از سفارت گواهی اشتغال به کار نمیتوانند اراىه کنند آیا با گواهی اشتغال به تحصیل و کارت دانشجویی میتوان برای ویزای شینگن اقدام کرد اگر صرف این گواهی نمی شود لطفا راهنمایی کنید چه باید کرد

  پاسخ
 3. محمد مجیدی گفته:

  سلام آقای ملک پور .من ۴۰ سالمه متاهل هستم و دو فرزند دختر دارم .دکترای حرفه ای داروسازی دارم و ۱۳ سال سابقه کار .چه طور می تونم اقامت سوئیس بگیرم .

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. maziar samiei گفته:

  سلام وخسته نباشید خدمت شما جناب ملک پور من مهشادقوامی هستم ۲۹ سال دارم میخوام اقامت کشور سوئیس رو بگیرم ممنون میشم اگه لطف کنین منو راهنمایی کنین

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.