ویزای تحصیلی فنلاند و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی فنلاند ، مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. سالیانه افراد زیادی به دنبال اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می باشند و با سوالاتی در این خصوص مواجه می شوند. از جمله اینکه، شرایط ویزای تحصیلی فنلاند چگونه است؟ راه های اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و قوانین تحصیل در فنلاند به چه صورت است؟ قبل از مهاجرت تحصیلی به فنلاند باید برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نمود. کشور فنلاند جزء کشورهای حوزه اسکاندیناوی در محدوده بوده و دارای نظام تحصیلی قوی است. در حال حاضر تحصیل در این کشور دارای هزینه می باشد و دولت فنلاند شرایط بسیار سختگیرانه ای را برای ورود دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی در باب ویزای تحصیلی فنلاند اعمال کرده است. به شما عزیزان توصیه می شود که این مقاله را به طور کامل مطالعه نموده و پس از آن در صورت هرگونه سوالی همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در این خصوص مشاوره تخصصی رایگان دریافت نمایید.

 • ویزای تحصیلی فنلاند و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع در دکتری
 • ویزای تحصیلی فنلاند و مزایا و معایب تحصیل در فنلاند
 • ویزای تحصیلی فنلاند به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی فنلاند و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی فنلاند و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی فنلاند و ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی فنلاند و معرفی دانشگاه های فنلاند
 • ویزای تحصیلی فنلاند و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن
 • ویزای تحصیلی فنلاند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی فنلاند ویزای تحصیلی فنلاند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی فنلاند و شرایط عمومی آن

ویزای تحصیلی فنلاند را از نظر شرایط عمومی آن مورد بررسی قرار می دهیم. کشور فنلاند که به جمهوری فنلاند معروف است کشوری است در شمال اروپا ، عضو حوزه شنگن در منطقه اسکاندیناوی به مساحت حدود 338.145 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 5 میلیون و 300 هزار نفر. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن سوئدی و فنلاندی می باشد. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است که حدود 1 میلیون نفر از کل جمعیت کشور فنلاند در این شهر زندگی می کنند. همسایه شمالی این کشور، نروژ و همسایه شرقی آن، کشور روسیه و همسایه غربی آن نیز کشور سوئد می باشد. کشور فنلاند دارای آب و هوایی بسیار سرد و زمستان های طولانی و تاریک و بلند می باشد. نظام آموزشی این کشور تا پاییز سال 2017 رایگان بود و دانش آموزان و دانشجویان در این کشور بابت تحصیل خود هزینه را پرداخت نمی کردند اما از این تاریخ به بعد دانشجویان جهت تحصیل در کشور باید هزینه پرداخت کنند. ویزای تحصیلی فنلاند و کشورهای حوزه اسکاندیناوی برای دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی، عراقی، افغانی، هندی و پاکستانی به سختی و یا در بیشتر موارد اصلا صادر نمی گردد و گاها افسر ویزای کشور فنلاند در سفارت بدون آوردن دلیل خاصی درخواست افراد برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند را رد می کند، از این رو کسب مشورت از کارشناسان و وکلای حقوق بین الملل دارای اهمیت می باشد.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به فنلاند

video ویزای تحصیلی فنلاند

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به فنلاند

audio ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مدارس

در خصوص ویزای تحصیلی فنلاند برای تحصیل در مدارس این کشور صحبت می نماییم. تحصیل دانش آموزان و نظام آموزشی در کشور فنلاند در سه رده سنی گنجانده می شود. به این صورت که از سن 1 تا 6 سالگی کودکان می توانند از برنامه های آموزشی مهد کودک و پیش دبستانی در این کشور استفاده نمایند. مرحله بعدی آموزش از سن 7 تا 16 سالگی می باشد که دانش آموزان به طور کلی 9 سال در این دوره در مدارس فنلاند به زبان فنلاندی تحصیل می نمایند. این دوره 9 ساله در مدارس جامع کشور فنلاند ارائه می گردند. پس از آن دانش آموزان از سن 16 تا 19 سالگی می توانند 3 گزینه را انتخاب کنند:

 • می توانند به مدت 3 سال تحصیلات تکمیلی و متوسطه را بصورت عمومی در مدارس و دبیرستان های فنلاندی به اتمام برسانند
 • می توانند یک دوره آموزش حرفه ای 3 ساله را انتخاب کنند و در طی این 3 سال حرفه های مختلف را یاد بگیرند و سپس برای ورود به دانشگاه آزمون دهند.
 • گاها دانش آموزان می توانند (در کمترین موارد) پس از سن 16 سالگی مستقیم وارد بازار کار شوند.

همانطور که ذکر شد تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان در کشور فنلاند به زبان فنلاندی می باشد و دانش آموزان غیر اروپایی که می خواهند در مدارس فنلاند تحصیل کنند باید حتما مدرک زبان فنلاندی را ارائه نمایند، در غیر این صورت امکان اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند وجود نخواهد داشت. بنابراین به دلیل اینکه آموزش زبان فنلاندی در کشور ایران از طریق موسسه معتبری وجود ندارد، در نتیجه امکان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند نیز برای این مقطع برای ایرانیان غیرممکن می باشد.

تحصیل در دبیرستان ها و کالج های فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی فنلاند می تواند برای مقطع کارشناسی درخواست شود. تحصیل در مقطع کارشناسی نیز همانند مقطع دبیرستان به زبان سوئدی و فنلاندی می باشد. ترم های تحصیلی در این مقطع در کشور فنلاند سپتامبر و ژانویه می باشد. طول دوره تحصیل مقطع کارشناسی در کشور فنلاند بین 3 تا 4 سال است. همانطور که ذکر شد تحصیل در فنلاند تا قبل از پاییز 2017 رایگان بود اما از این تاریخ به بعد دانشگاه های این کشور از دانشجویان بین المللی شهریه دریافت می کنند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته تحصیلی از سالی 8000 یورو تا 12000 یورو متغیر می باشد.

در مقطع لیسانس اجازه کار دانشجویی وجود دارد، اما دانشجویان باید به زبان فنلاندی یا سوئدی تسلط داشته باشند تا بتوانند کار کنند. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی فنلاند برای مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند و دارای معدل بالای 14 باشند، همچنین متقاضیان بین المللی و ایرانی ویزای تحصیلی فنلاند برای تحصیل در فنلاند باید در رشته مورد نظر خود در ایران قبول شده باشند تا بتوانند در همان رشته در در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فنلاند پذیرش تحصیلی را اخذ نمایند. ضمن اینکه باید مدرک زبان سوئدی یا فنلاندی را ارائه نمایند. بنابراین با توجه به اینکه برای ایرانیان امکان یادگیری زبان سوئدی و فنلاندی درایران بسیار سخت و غیر ممکن می باشد در نتیجه امکان اخذ ویزای تحصیلی فنلاند برای دوره کارشناسی نیز همانند مقطع دبیرستان غیر ممکن خواهد بود.

تحصیل مهندسی در نیوزیلند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد قابل دستیابی است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور فنلاند هم به زبان فنلاندی و هم به زبان انگلیسی ارائه می گردد. طول دوره فوق لیسانس 2 سال می باشد و افراد باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های سراسری و یا از دانشگاه های آزاد اما با معدل بالای 14 اخذ نموده باشند. فاصله بین فارغ التحصیلی افراد از مقطع لیسانس تا مقطع فوق لیسانس نباید بیشتر از 5 سال باشد. مدرک زبانی که برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد مورد نیاز می باشد نمره 6.5 آیلتس آکادمیک یا تافل بالای نمره 80 خواهد بود. هزینه تحصیل در این مقطع نیز بسته به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر برای دانشجویان بین المللی از سالی 10000 یورو تا 18000 یورو متغیر می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه دارند که بین 20 تا 24 ساعت در هفته کار دانشجویی داشته باشند. زمان ثبت نام دانشگاه ها و شروع ترم تحصیلی در این مقطع عموما ماه سپتامبر می باشد. برخی ازافراد می توانند در کشور فنلاند به صورت رایگان تحصیل کنند:

1_ دانشجویانی که قبل از پاییز 2017 ویزای تحصیلی فنلاند را اخذ نموده و وارد دانشگاه های فنلاند شده اند

2_ دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و کشور سوئیس

3_ دانشجویانی که به زبان فنلاندی و یا سوئدی پذیرش گرفته اند

باید دقت نمود که کشور فنلاند برای دانشجویانی که از کشورهایی نظیر ایران، عراق، هند، پاکستان و افغانستان درخواست ویزای تحصیلی فنلاند را می نمایند به شدت سخت گیری کرده و امکان اخذ این ویزا برای این کشورها فو ق العاده دشوار و پیچیده می باشد.

تحصیل پزشکی در فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع در دکتری

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکترا نیز به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند احتیاج دارند. تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند نیازمند داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. علیرغم اینکه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه های کشور فنلاند از دانشجویان غیر اروپایی شهریه دریافت می کنند، تحصیل در مقطع دکترا همچنان مانند تحصیل دکترا در این کشور رایگان می باشد. زبان تحصیل در این مقطع انگلیسی بوده و دانشجویان بین المللی به نمره آیلتیس 7 احتیاج دارند. طول دوره دکترا 4 سال بوده و شروع ترم تحصیلی در این مقطع آگوست می باشد. افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند برای تحصیل در مقطع دکترا می شوند پس از ورود به دانشگاه های این کشور به دو صورت در این کشور در مقطع دکترا می توانند تحصیل نمایند:

1_ دکترای عمومی

2_ دکترای تحقیقاتی

در دکترای عمومی دانشجویان در رشته های مخلف می توانند به صورت تحقیقاتی کار کنند و از نظر هزینه های تحصیل نیز از طرف دانشگاه و اساتید خود مورد حمایت قرار گیرند. اما در دکترای تحقیقاتی به این صورت است که دانشجویان بطور جداگانه و مستقل کارهای پژوهشی و تحقیقاتی خود را انجام می دهند و از طرف دانشگاه خود مورد حمایت مالی نمی باشند.

تحصیل دکترا در فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و مزایا و معایب تحصیل در فنلاند

ویزای تحصیلی را از نظر مزایا و معایب آن مورد بررسی قرار می دهیم. تحصیل در کشور فنلاند همانند سایر کشورها هم دارای مزایا و هم دارای معایبی است.

موسسه حقوقی ملک پور توصیه می نماید که دانشجویان به جای اینکه یک مدت زمان طولانی در پی اخذ ویزای تحصیلی فنلاند باشند می توانند برای کشورهای دیگر اروپایی که از تمامی جهات دارای شرایط بسیار خوبی هستتند مانند کشورهای اتریش، آلمان، هلند، دانمارک و سوئیس اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی فنلاند به همراه بورس تحصیلی

افرادی که بتوانند ویزای تحصیلی فنلاند را به دست آورند برای مقطع فوق لیسانس به بالا می توانند در بعضی از رشته ها درخواست بورسیه تحصیلی نمایند. در مقطع کارشناسی ارشد معروف ترین بورسیه های تحصیلی مربوط به دانشگاه های هلسینکی و اوئولو است که در صورت داشتن شرایط خاص به دانشجویان اعطا می شود. از جمله این شرایط که دانشگاه اوئولو برای اعطای این بورسیه در نظر دارد ارائه مدرک کارشناسی از دانشگاه های فنلاند به زبان سوئدی و فنلاندی است. از شرایط عمومی دیگر که دانشگاه های فوق در نظر دارند ارائه یک رزومه بسیار قوی و معدل و نمرات بالا و ارائه مدرک زبان با نمره بالا است. دانشجویان بیشتر در مقطع دکترا می توانند برای بورسیه تحصیلی فنلاند درخواست نمایند. به طور مثال بورسیه EDUFI فقط مختص به دوره دکترا می باشد و دانشجویانی که در این مقطع تحصیل می نمایند در صورتی که از شرایط لازمه برخوردار باشند می توانند برای این بورسیه درخواست نمایند. این بورسیه تحصیلی برای مدت 3 تا 12 ماه به دانشجو اعطا می شود و دانشجو می تواند ماهیانه حدود 1500 یورو دریافت نماید. اما نکته مهم این است که افراد از ابتدا نمی توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور ویزای تحصیلی فنلاند را درخواست نمایند و به این صورت است که افراد باید از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند ویزای تحصیلی فنلاند را اخذ نموده و پس از اینکه به این کشور ورود کردند و وارد دانشگاه شدند می توانند برای بورسیه تحصیلی درخواست نمایند.

بورسیه تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و هزینه های تحصیل و زندگی

در جدول زیر به هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف در این کشور اشاره نموده ایم:

دانشگاه هزینه تحصیل
دانشگاه آلتو 12،000 تا  15000  یورو در سال
دانشگاه Åbo Akademi 8،000 تا  12000  یورو در سال
دانشگاه علم کاربردی آرکادا 6،000  تا 9000  یورو در سال
هاله هلیا UAS 8،500  تا 9,500  یورو در سال
دانشکده اقتصاد هانکن 12،500 یورو در سال
Helsinki Metropolia UAS 10،000 تا  12000  یورو در سال
دانشگاه فنلاند شرقی 8،000 تا  15000  یورو در سال
دانشگاه هلسینکی 13،000 تا  18000  یورو در سال
دانشگاه اوولو 10،000 تا  13000  یورو در سال
دانشگاه تامپیر 8،000 تا  12000  یورو در سال
دانشگاه تورو 8،000 تا  16000  یورو در سال

همچنین جدول زیر بیانگر هزینه های زندگی و مایحتاج ضروری در کشور فنلاند است:

   قیمت ها          مایحتاج زندگی        
1100 یورو غذا در یک رستوران ارزان قیمت
6000 یورو غذا در یک رستوران متوسط
 1.37یورو یک بطری آب 1 و نیم لیتری
0.95 یورو یک بطری شیر 1 لیتری
1.70 یورو 1 کیلو گرم برنج سفید
1.78 یورو تخم مرغ
6.05 یورو 1 کیلو گرم پنیرمحلی
13.68 یورو 1 کیلوگرم گوشت گاو
9.37 یورو 1 کیلو گرم گوشت مرغ
3.00 یورو بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
6.00 یورو تعرفه تاکسی عادی
1.222.93 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
939.02 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
4.425.97 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
2.763.19 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

ویزای تحصیلی فنلاند و کار دانشجویی

پس از آنکه متقاضیان موفق به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند شدند و به این کشور ورود کردند، نکته ای که بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد کار دانشجویی در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور است. دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا هستند هیچ احتیاجی به اخذ اجازه کار نیمه وقت دانشجویی در کشور فنلاند را ندارند و می توانند به صورت نامحدود کار کنند اما کار آن ها نباید به تحصیل آن ها خللی وارد نماید. دانشجویان غیر اروپایی نیز در صورتی که بتوانند با یک کارفرما قرارداد کاری منعقد کنند می توانند در یک زمان مشخص شده به صورت پاره وقت کار کنند. دانشجویان پس از اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در مقطع لیسانس می توانند تا 10 ساعت در هفته کار کنند، آگاهی به زبان فنلاندی و سوئدی در بیشتر موارد از مستلزمات پیدا کردن شغل دانشجویی می باشد. برای مقطع فوق لیسانس نیز تا 20 ساعت دانشجویان می توانند در صورت پیدا کردن کار پاره وقت، مشغول به کار شوند. در مقطع دکترا نیز تا حدود 25 ساعت در هفته اجازه دارند که کار کنند اما در صورت کلی باید در نظر داشت که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور به نسبت درآمد دانشجویان بسیار بالاتر بوده و این کار دانشجویی را فقط به عنوان یک کمک هزینه جزئی می توان در نظر گرفت. کار دانشجویان در سال های اول می تواند کار در رستوران ها و یا کار در مغازه ها باشد.

ویزای تحصیلی فنلاند و ویزای همراه

دانشجویانی که قصد دارند با اخذ ویزای تحصیلی فنلاند برای همراهان خود نیز درخواست دهند باید آگاه باشند که به صورت هم زمان اخذ ویزای همراه ممکن نمی باشد. دانشجویان پس از اینکه موفق به اخذ ویزای تحصیلی شدند، و پس از ورود به کشور فنلاند و دریافت کارت اقامت دانشجویی و در صورت اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی همراهان خود در فنلاند، می توانند برای الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقدام نمایند. بنابراین توصیه می شود افرادی که قصد دارند از ابتدا به همراه همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام کنند برای کشورهایی که شرایط ورود به آن ها راحت تر می باشد اقدام نمایند. کشورهایی مانند هلند، دانمارک، کانادا و… شرایط ساده تری برای اعطای ویزای همراه در هنگام اعطای ویزای تحصیلی را دارند.

ویزای تحصیلی فنلاند و معرفی دانشگاه های فنلاند

در این بخش از مقاله به بررسی دانشگاه های فنلاند می پردازیم زیرا اخذ ویزای تحصیلی فنلاند این نکته را حائز اهمیت می کند که دانشگاه های فنلاند از نظر علمی در چه سطح و رتبه ای در سطح جهان قرار دارند. کشور فنلاند دارای یک نظام آموزشی پیشرفته است که حدود 8 دانشگاه از بهترین دانشگاه های دنیا در این کشور قرار دارد. اما طبیعتا اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه ها برای ایرانیان راحت و ساده نمی باشد و دانشجویان ایرانی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند با دشواری های خاصی روبه رو هستند. این مطلب توسط موسسه حقوقی نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد. در نمودار زیر به برترین دانشگاه های این کشور به همراه رتبه آن ها اشاره می نماییم :

رتبه جهانی نام دانشگاه
رتبه ۹۱ . این دانشگاه در شهر هلسینکی قرار دارد که بین 3 تا 4 هزار نفر دانشجو دارد. دارای 11 دانشکده است که حدود 6 هزار رشته را ارائه می نماید 1_ دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki)

 

رتبه ۱۳۳ . این دانشگاه در شهر اسپو قرار دارد که حدود 1500 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. که حدود 70 درصد از این تعداد در مقاطع فوق لیسانس و دکترا تحصیل می کنند. بیشتر رشته های ارائه شده در این دانشگاه رشته های معماری و هنر و موسیقی است 2_ دانشگاه آلتو (Aalto university)

 

رتبه ۲۰۱ . این دانشگاه در شهر تامپره قرار دارد. حدود 10 هزار دانشجو در مقطع دکترا و در رشته های مدیریت، اقتصاد و… مشغول به تحصیل هستند 3_ دانشگاه تامپره (University of Tampere)

 

رتبه ۲۵۱ . این دانشگاه در شهر اولو قرار دارد . حدود 1600 تا 1800 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های علوم پزشکی و علوم اجتماعی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند 4_ دانشگاه اولو (University of Oulu)

 

رتبه ۳۰۱ . این دانشگاه در شهر یونسو قرار دارد. بیش از 11 هزار دانشجو در این دانشگاه در مقاطع مختلف و در رشته های مختلف از جمله رشته های پرستاری و علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند 5_ دانشگاه فنلاند شرقی (University of Eastern Finland)

 

رتبه ۳۵۱ . این دانشگاه در شهر تورکو قرار دارد. و بیش از 2 هزار دانشجو در رشته های مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. 6_ دانشگاه تورکو (University of Turku)

) دانشگاه تکنولوژي تامپر (Tampere university of technology)

معرفی دانشگاه آلتو

ویزای تحصیلی فنلاند و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن

ویزای تحصیلی فنلاند به این صورت است که دانشجویانی که به دنبال اخذ این ویزای تحصیلی هستند با ارائه مدارک صحیح و معتبر به سفارت می توانند شانس خود را امتحان کنند. اما سفارت کشور فنلاند طی چند سال اخیر به دلیل درخواست های بالا برای برخی از کشورها از جمله کشور ایران بسیار سخت می گیرد و تقاضای بسیاری از افراد رد می شود. اما افرادی که موفق به اخذ ویزا شوند در ابتدا یک ویزای موقت دریافت می کنند، پس از ورود به کشور فنلاند و مراجعه به اداره مهاجرت این کشور می توانند اقامت تحصیلی 1 ساله را بگیرند و تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند اقامت خود را تمدید نمایند. لازم به ذکر است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ نیازی به درخواست ویزای تحصیلی فنلاند یا مجوز اقامت قبل از ورود به این کشور ندارند. در زیر به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می پردازیم:

 • ارائه پاسپورت معتبر و دارای اعتبار بیشتر از 1 سال و کپی آن
 • ارائه اصل شناسنامه و ترجمه تمام صفحات و کپی آن ها
 • ارائه 2 قطعه عکس رنگی 4*6
 • ارائه مدرک زبان آیلتس
 • ارائه یک بیمه نامه معتبر
 • ارائه یک اجاره نامه
 • ارائه تمکن مالی و گردش حساب بانکی حداقل 10 هزار یورو
 • ارائه مدارک تحصیلی از مقطع دیپلم به بالا
 • ارائه نامه پذیرش تحصیل از دانشگاه های فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و موقعیت کار پس از تحصیل

یک نکته دیگر که در تصمیم گیری افراد برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند موثر است، موقعیت و اجازه کار پس از تحصیل در فنلاند است. دانشجویان غیر اروپایی در این کشور پس ازفارغ التحصیلی تا 6 ماه  حق دارند در این کشور مانده و دنبال کار بگردند، دانشجویان غیر اروپایی به خاطر اینکه از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند شانس بهتری برای پیدا کردن کار دارند. لازم به ذکر است که این افراد باید به زبان سوئدی و یا زبان فنلاندی تسلط داشته باشند، اگر فردی به این دو زبان مسلط نباشد اجازه دارد که فقط قرارداد کاری موقت با یک کارفرما منعقد نماید، اما اگر به این زبان ها تسلط داشته باشد می تواند قرارداد کاری را به صورت بلند مدت ببندد. یکی از راه هایی که دانشجویان می توانند از طریق آن کار پیدا کنند بنگاه های کاریابی در این کشور است. دانشجویان اگر در این مدت موفق به پیدا کردن کار نشدند باید به کشور خود بازگردند. همچنین دانشجویان می توانند با انجام یک کارآفرینی یک موقعیت کاری را برای خود پس از تحصیل فراهم نمایند اما این کار مستلزم داشتن سرمایه بالا است.

کار پس از تحصیل در فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

هدف بسیاری از دانشجویان از اخذ ویزای تحصیلی فنلاند این است که بعد از اتمام تحصیلات بتوانند به اخذ اقامت و تابعیت این کشور دست پیدا کنند. در اکثر کشورها دانشجویان پس از فارغ التحصیلی یک مدت زمانی را می توانند اقامت داشته باشند تا نوع اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری و یا نوع دیگری از اقامت تبدیل نمایند. این مدت زمان در کشورهای مختلف متفاوت است مثلا کشور اتریش و کشور آلمان تا 1 سال به دانشجو اجازه ماندن می دهند، در کشوری مانند کانادا و استرالیا حتی تحصیل نیز برای دانشجو امتیاز می آورد و پس از فارغ التحصیلی شانس بسیار بالایی برای پیدا کردن کار خواهند داشت. در کشور فنلاند دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به مدت 6 ماه اجازه خواهند داشت که اقامت خود را تغییر دهند. پس از آنکه فرد موفق به پیدا کردن کار در فنلاند شد می تواند اقامت کاری دریافت کرده و اگر به صورت مستمر 4 سال در این کشور کار کند و مالیات پرداخت کند می تواند اقامت دائم و پس از آن نیز تابعیت این کشور را به دست آورد. راه های دیگری نیز برای اخذ اقامت و تابعیت در این کشور وجود دارد از جمله کارآفرینی، ازدواج، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و…. که در مقالات سایت موسسه قابل مشاهده هستند.

ویزای تحصیلی فنلاند و سخن پایانی

ویزای تحصیلی فنلاند را از جوانب مختلف در این مقاله مورد بررسی علمی قرار دادیم. نتیجه ای که می توان از این ارزیابی گرفت این است که اگرچه کشور فنلاند دارای نظام آموزشی قوی و پیشرفته می باشد اما متقاضیان و دانشجویان در برخی از کشورها از جمله کشور ایران در سال های اخیر برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند با ریسک ها و اما و اگرهای بسیار بالایی مواجه هستند. بنابراین توصیه می شود اگر قصد دارید یک کشور پیشرفته را از نظر نظام تحصیلی برای تحصیل خود انتخاب نمایید که برای اخذ ویزای تحصیلی آن کشور نیز دچار فیلترها و پیش شرط های متعدد نشوید می توانید به فکر کشورهایی مانند آلمان، اتریش، انگلستان، کانادا، هلند، دانمارک، سوئیس و… باشید و ویزای تحصیلی این کشورها را جایگزین ویزای تحصیلی فنلاند نمایید، یا اینکه برای ورود راحت تر به اروپا از کشورهای مذکور استفاده نموده و پس از آن وارد کشور فنلاند شوید. شما همواره می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و یا با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین تماس حاصل کرده و به تخصصی مشاوره دریافت نمایید.