هزینه ی تحصیل و زندگی در سنت کیتس:

آیا مایل به ادامه ی تحصیل در کشور سنت کیتس هستید؟ آیا از هزینه ی تحصیل و زندگی در سنت کیتس مطلع هستید؟ هزینه ی تحصیل و زندگی در سنت کیتس چقدر است ؟ با توجه به شرایط ادامه ی تحصیل در سنت کیتس آیا این کشور می تواند بهترین گزینه برای شما باشد ؟  آیا مایل هستید با آغاز تحصیلات خود در سنت کیتس پروسه ی اخذ اقامت خود را آغاز کنید ؟ هزینه های تحصیل و زندگی در سنت کیتس به چه صورت است ؟ ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم. در این مقاله سعی بر آن است که به معرفی و توصیف شرایط ادامه ی تحصیل درسنت کیتس و هزینه ی تحصیل و زندگی در سنت کیتس بپردازیم. که اطلاعات پایه و مورد نیاز برای داوطلبان و متقاضیان این رشته از نحوه پذیرش و برنامه های آموزشی و هزینه ی تحصیل و زندگی در سنت کیتس در اختیار بگذاریم تا در نهایت داوطلبین با توجه شرایط و رشته انتخابی برای  ادامه ی تحصیل در سنت کیتس و هزینه های تحصیل و زندگی ، بهترین تصمیم را بگیرند. شما عزیزان بعد از مطالعه ی این مقاله چنانچه با ابهامی درخصوص هزینه ی تحصیل و زندگی در سنت کیتس مواجه شدید می توانید با موسسات حقوقی ملکپور حاصل بفرمایید و از مشاوره ی تخصصی در این باب بهره مند شوید .

شما قبل از هر اقدامی در زمینه تحصیل درسنت کیتس  باید تمامی جزئیات را در رابطه با تحصیل درسنت کیتس بدانید و تا زمانی که دقیقا نسبت به تحصیل درسنت کیتس  آگاهی به دست نیاوردید نمی توانید مطمئن باشید که تصمیم مناسبی گرفته اید. آموزش عالی سنت کیتس به سطح های  بالاتر از متوسط تحصیلی دارد :که دانش آموزان باید کلیه ی سال تحصیل در مقاطع مختلف را گذرانده باشند و مدرک دیپلم خود را به دست آورده باشند. سه سطح آموزش عالی عبارت است از :کارشناسی ،کارشناسی ارشد ،دکترا. و حداقل سن برای ثبت نام در دانشگاه های سنت کیتس ، هجده سال است. کالج های موجود و فعال در سنت کیتس به طورمعمول تشکیل شده از علوم طبیعی و اجتماعی و مطالعات انسانی است. دانش آموزان در این دوره ها معمولا در سنین هجده تا بیست و دو سالگی وارد می شوند و پس از آن برای حضور در دانشگاه به کسب مدرک کارشناسی در رشته های مورد علاقه ی خود را آماده می کنند.  به علاوه تحصیلات تکمیلی و مدارس حرفه ای و امکانات  متنوع  دیگری برای دانشجویان فراهم می شود . دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا چهار ساله می باشد. بخش عمده ای از آموزش عالی در سنت کیتس  را کالج ها و دانشگاه های خصوصی تشکیل می دهند. حدود دویست دانشگاه متعلق به بخش خصوصی و کالج ها و وجود دارد.  که این موضوع  باعث بوجود آمدن سطح بالایی از رقابت شده است که نتیجه ی آن  افت هزینه ها در سنت کیتس نسبت به سایر مناطق بوده است.. سیستم آموزش با زبان انگلیسی در زمینه های  مطالعاتی از قبیل : پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، کسب و کار و امور مالی ارائه می دهند. درحال حاضر تدریس در موسسات آموزش عالی در سنت کیتس به زبان انگلیسی ارائه می باشد.

هزینه تحصیل درسنت کیتس بسته به رشته ی تحصیلی فرد متقاضی و سبک زندگی او متفاوت است.بورس های متفاوتی جهت کمک هزینه های تحصیلی به خصوص برای دانشجویان تاپ وجود دارد که به طور معمول برای دوره های فوق لیسانس و بالا تر است و به تعداد کمتری به دانشجویان مقطع  کارشناسی تعلق می گیرید.

به طور میانگین  میزان هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی درسنت کیتس  در طول یک سال تحصیلی بین ۱۲۰۰۰تا۱۵۰۰۰دلار می باشد.

هزینه تحصیل برای دانشجویان داخلی به طور میانگین  برای دانشجویانی که اقامت سنت کیتس را داردند سالانه بین ۳۰۰۰تا۵۰۰۰دلار می باشد.

قیمت حدودی موارد مورد استفاده در سنت کیتس به شرح ذیل است

به طور مثال:

شیر۲دلار

۱۰عدد تخم ۳دلار

خورد خوراک یک نفر در ماه بین ۲۰۰تا ۳۰۰دلار

بیمه درمانی ماهیانه بین ۸۰تا ۱۰۰دلار

هزینه یک ماه اینترنت بین ۴۰تا ۶۰دلار

اجاره بهای  آپارتمان در شهرهای بزرگ بین ۷۰۰تا ۱۰۰۰دلارمی باشد.

به طور میانگین شهریه تحصیلی در سالانه بین ۱۲۰۰۰تا۱۵۰۰۰دلار است.

شهریه ها در کالج ها و دانشگاه ها یسنت کیتس متفاوت است .در کالج های دولتی و دانشگاه های دولتی  هزینه ها به صورت قابل توجهی پایین تر است . همچنین این امر برای دانشجویان خارجی مقیم سنت کیتس هم اعمال می شود، اما هزینه های بالاتر نسبت به افراد غیرمقیم مهاجر اعمال می شود. باید یک سال از اقامتتان گذشته باشد تا هزینه های تحصیل شما همانند افراد مقیم شود. هزینه برای دانشگاه های خصوصی در سال های اخیر افزایش یافته است و بسیاری از کالج ها، استانداردهای پذیرش خود را به پرداخت شهریه محدود می کنند. علاوه بر شهریه، هزینه های ثبت نام، مراکز بهداشت ، مراکز ورزشی و پارکینگ ها و… وجود دارد که کلیه ی مبالغ باید درآغاز هر ترم پرداخت  شوند. بیمه ی درمانی اجباری است ، اگر چه دانش آموزان ممکن است به طور خودکار در طرح بیمه ی سلامت دانشگاه ثبت نام شوند. بسیاری از دانش آموزان برای تامین هزینه های مالی به اشتغال پاره وقت همراه با دوره ی مطالعات خود می پردازند. همچنین در طول تابستان ، دانشجویان خارجی باید قبل اشتغال مجوز خود را برای اشتغال بررسی کنند، در حالی که  دریافت کمک های مالی، بورس های تحصیلی و وام برای کمک به رفع هزینه های زندگی  به دانشجویان اعطا می شود. نکته بسیار مهم این است که ممکن است هزینه تحصیل درسنت کیتس  اندک باشد اما این به این معنا نمی باشد که شما هزینه زندگی را هم نمی پردازید ، در صورتی که هزینه های زندگی مثل هزینه اجاره خانه ،آب و برق و تلفن به عهده خود دانشجویی است که می خواهد در سنت کیتس درس بخواند. تحصیل در سنت کیتس دارای مزایا یی میباشد که از نمونه مزایای آن می توان به آب و هوای مساعد اشاره نمود .  هزینه های ادامه ی تحصیل در سنت کیتس بسیار متغیر است. به طور متوسط حداقل نرخ تخمین زده شده ۱۲۰۰۰تا ۱۵۰۰۰ دلار امریکا در سال است که باز هم بسته به نوع و مقطع حوزه ی مطالعاتی دانشجو می تواند متغیر باشد.  شخص متقاضی ادامه ی تحصیل در سنت کیتس باید از یکی از کالج ها و یا دانشگاه های سنت کیتس پذیرش تحصیلی را داشته باشد. و کلیه ی مدارک تحصیلی گذرانده شده ی خود را به صورت رسمی ترجمه کرده باشد. همچنین شخص متقاضی ادامه ی تحصیل نیازمند اخذ گواهی عدم سوپیشینه و گواهی پزشکی مبنی یر صحت سلامت روان و جسم فرد متقاضی تحصیل است. شخص متقاضی ادامه ی تحصیل باد پرینت حساب بانکی خود را مبنی بر تمکن مالی داشته و از دیگر مدارک مورد نیاز کپی اجاره ی منزل و یا خوابگاه در سنت کیتس است. البته گفتنی است امکان تحصیل در سنت کیتس   هم به صورت انگلیسی هم امکان پذیر است و دانشجو می تواند بدون مدرک زبان به زبان انگلیسی تحصیل کند،البته پیشنهاد ما برای کم شدن ریسک ویزا این است که به سفارت آیلتس ۵ ارائه شود. مقطع لیسانس در سنت کیتس چهار ساله است. دانشجویان مقطع کارشناسی سنت کیتس مجوز کار در محدوده ای ده تا بیست ساعت به صورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار  به ازای هر ساعت می باشد. شما می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر به سایت های ذیل مراجعه فرمایید:

https://www.iranmohajerat.ir/%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%86/

 

 

 

 

نتیجه گیری:

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در انتخاب مقصد راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم. همچنین در صورت تمایل برای داشتن اطلاعات جامع در این خصوص مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ملکپور همه روزه آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان هستند. جهت داشتن مشاوره ی تلفنی رایگان با موسسات ما تماس بگیرید.

 

منابع:

https://en.wikipedia.org

http://www.classbase.com

http://www.commonwealthofnations.org

http://www.ibe.unesco.org

 

تنظیم کننده :پریسا حاجی زاده

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.