هزینه های تحصیل در اتریش

 

هزینه تحصیل در اتریش ۲۰۱۸  بسته به نوع دانشگاه متفاوت می باشد ما در  اتریش سه گروه دانشگاه داریم:

دانشگاه های دولتی اتریش,دانشگاههای خصوصی اتریش و دانشگاه های علمی کاربردی

بیشتر متقاضیانی که از ایران و سایر کشورها اقدام می کنند قصد تحصیل در  دانشگاه های دولتی اتریش را  دارند چرا که این دانشگاه ها از نظر سطح علمی بالاتر از سایر  دانشگاه های اتریش می باشند و در ضمن تحصیل در اتریش تقریبا رایگان می باشد.

(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) سیاست دانشگاه های دولتی اتریش  مبنی بر فراهم آوردن شرایطی جهت تحصیل رایگان در اتریش می باشد و شهریه دانشگاه های بین  ۶۰۰  تا ۷۶۰ یورو ترمی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد .

(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)  هزینه زندگی بسته به سبک زندگی افراد و شهری که در آن اقامت دارند متقاوت می باشد اما بطور متوسط ماهیانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو هزینه زندگی دانشجویی در اتریش می باشد البته دانشجویان بین ۱۰ تا۲۰ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی دارند بطور متوسط ماهیانه بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو هزینه خوابگاه یا مسکن میباشد ماهیانه بین ۳۰ تا ۵۰ یورو هزینه رفت و آمد می باشد ۳۰ یورو در ماه هزینه بیمه دانشجویی و بین۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو هزینه خورد و خوراک می باشد در ماه باید بطور متوسط ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو برای هزینه های متفرقه مانند کتاب،تفریحات و… در نظر گرفته شود. (  موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) .

اگرقصد حساب کردن مسائل مالی را در یک ماه داشته باشیم هزینه ها بدین شرح است:

بیمه ی دانشجویی  ۵۰  یورو خورد و خوراک تقریباً  ۱۵۰  یورو خوابگاه هم تقریباً  ۳۰۰  یورو  حال اگر فردی قصد داشته باشد خانه ای را اجاره کند برای یک خانه ی  ۵۰  متری تقریباً  ۵۰۰  یورو باید پرداخت کند و برای خرید ملک در اتریش برای هر متر تقریباً باید  ۱۲۰۰  تا  ۱۴۰۰  یورو پرداخت کرد.

 

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب مهاجرت به اتریش و زندگی در اتریش و تحصیل در اتریش و کار در اتریش و هزینه های تحصیل در اتریش ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

1 پاسخ
  1. پیام اکرمی پور گفته:

    با سلام خدمت دکتر ملک پور در بعضی از مقالات شما هزینه زندگی دانشجویی ماهی ۹۵۰ یورو ذکر شده اما در این مقاله بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ و سوالم این هست که چطور این هزینه ها نسبت به هم متفاوت میباشند؟ و آیا هزینه زندگی دانشجویی در اتریش نسبت به آلمان بالاتر است؟با کار دانشجویی در مقطع ارشد و صرفه جویی زیاد در هزینه ی زندگی تا حدود چند در صد میتوان هزینه ها را جوابگو بود؟با تشکر فراوان از شما

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.