,

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان 

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان یکی از موارد مهمی است که هر فردی برای اقدام به تحصیل در آلمان بدان نیازمند است  هزینه تحصیل پزشکی در آلمان برای دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان با هزینه مناسب را داشته باشند یکی از موارد مهمی است که می توان گفت دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در آلمان می توانند با هزینه مناسب به تحصیل پزشکی در آلمان بپردازند. هزینه تحصیل پزشکی در آلمان در هر مقطعی و هر دانشگاهی می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی در آلمان بسیار مناسب تر از کشورهای دیگر اروپایی می باشد که موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE  اتریش در این مقاله قصد دارد تا هزینه تحصیل پزشکی در آلمان را برای شما خوانندگان گرامی بررسی نماید.

فایل های موسسه در باب هزینه تحصیل در المان

audio هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان :

تحصیل پزشکی در آلمان جز رشته هایی است که از طرفداران بسیاری برخوردار است و همه ساله تعداد بسیاری از افراد قصد تحصیل پزشکی در آلمان و یا در کشورهایی را دارند که دارای تحصیل رایگان باشد. با توجه به اینکه هزینه تحصیل پزشکی در آلمان بسیار پایین یا به عبارتی می توان گفت رایگان می باشد به همین دلیل همه ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند . برای تحصیل پزشکی در آلمان شخص دانشجو باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشد تا بتواند برای این کشور اقدام نماید. طول دوره تحصیل پزشکی در آلمان 6 سال خواهد بود که دانشجویان با گذراندن این دوره می توانند مدرک پزشکی خود را اخذ نمایند.

نکته مهمی که دانشجویان برای تحصیل در آلمان باید به آن توجه نمایند این است که برای ورود به آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور محدودیت سنی وجود دارد که بهتر است شخص دانشجو سنی کمتر از 21 سال داشته باشد تا بتواند برای تحصیل در آلمان اقدام نماید.

دانشگاههای پزشکی در آلمان به 2 دسته تقسیم می شوند : 1: دانشگاههای رایگان    2: دانشگاههای خصوصی

که هزینه تحصیل پزشکی در آلمان در این دانشگاهها به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

مراحل تحصیل پزشکی در آلمان :

برای تحصیل پزشکی در آلمان مراحلی وجود دارد تا فرد دانشجو بتواند مدرک پزشکی خود را اخذ نماید که این مراحل در حدود 6 سال و 3 ماه برای تکمیل دوره خود زمان می برد که این مراحل به شرح زیر خواهد بود :

1: مرحله قبل از بالینی :

در این مرحله دانشجویان با مسائل و اصول ابتدایی پزشکی آشنایی لازم را پیدا می نمایند تا بتوانند برای دوره های تخصصی پزشکی ورود نمایند این مرحله 2 ساله می باشد که شامل 4 ترم خواهد بود.

2: مرحله بالینی :

در این مرحله دانشجویان اصول عملی پزشکی را فرا می گیرند که بیشتر شامل سمینارها ، دوره های عملی ، سخنرانی ها ، دوره های کار آموزی و . . . . می باشد . این مرحله 3 ساله و در 6 ترم به طول می انجامد .

3: مرحله عملی :

در این مرحله که یک مرحله عملی می باشد شامل آموزش های بالینی است که در این مرحله موارد عملی مانند جراحی ، طب داخلی  و . . . . آموزش و تدریس داده می شود.

4: مرحله آزمون دولتی :

در این مرحله که یک دوره تحصیلات تکمیلی برای اخذ مدرک پزشکی می باشد نیازمند تصویب امتحانات دولتی و استاندارد ملی می باشد پس از گذراندن این دوره می توانید مدرک پزشکی خود را دریافت نمایید و به عنوان پزشک در آلمان مشغول به کار شوید .

در زیر به هزینه تحصیل پزشکی در آلمان پرداخته خواهد شد تا در صورت اقدام بتوانید اطلاعات درستی از هزینه تحصیل پزشکی در آلمان را داشته باشید.

هزینه های تحصیل پزشکی در آلمان :

در مورد هزینه تحصیل پزشکی در آلمان باید بگوییم که دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارند می توانند به 2 طریق در دانشگاه تحصیل نمایند. که یکی تحصیل در دانشگاههای رایگان می باشد که برای تحصیل در این دانشگاهها دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه  ندارند و می توانند به تحصیل رایگان در آلمان بپردازند اما اگر قصد تحصیل در دانشگاههای خصوصی را دارید باید بدانید که  باید هزینه تحصیل پزشکی در آلمان و در دانشگاههای خصوصی را پرداخت نمایید که این هزینه بسیار هزینه بالا و قابل توجهی می باشد که در مورد دانشگاههای خصوصی آلمان باید بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در آلمان و در دانشگاههای خصوص در سال مبلغی در حدود 20000 یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان :

1: ترجمه پاسپورت فرد متقاضی

2: ترجمه شناسنامه فرد متقاضی

3: ترجمه و ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات

4: ترجمه و ارائه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

5: ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B2

6: ارائه نامه تمکن مالی

7: ارائه بیمه نامه برای شخص دانشجو

هزینه زندگی در آلمان :

در مورد هزینه زندگی در آلمان باید گفت که دانشجویان بسیاری کشور آلمان را برای تحصیل پزشکی و یا تحصیل در رشته های دیگر انتخاب می نمایند چرا که در این صورت هزینه های بسیار پایینی برای تحصیل و زندگی خواهند داشت . در مورد هزینه زندگی در آلمان باید گفت که یک دانشجو در ماه هزینه ای در حدود 600 تا 700 یورو برای زندگی باید بپردازد که این مبلغ شامل هزینه های خوراک ، پوشاک ، رفت و آمد و  . . .  خواهد بود در صورتی که دانشجویان بخواهند وارد دانشگاههای خصوصی شوند باید بتوانند هزینه تحصیل پزشکی در آلمان و در دانشگاههای خصوصی را نیز بپردازند که این هزینه دانشگاه نیز به هزینه زندگی اضافه خواهد شد  همچنین در صورتی که قصد اجاره خوابگاه و یا خونه را داشته باشند هزینه در حدود 300 تا 400  یورو نیز باید به عنوان اجاره خوابگاه نیز بپردازند.

در انتها و در مورد هزینه تحصیل پزشکی در آلمان باید گفت که در صورتی که قصد تحصیل رایگان را داشته باشید آلمان می تواند یک گزینه مناسب برای انتخاب های شما باشد چرا که اگر بتوانید وارد دانشگاه رایگان شوید در این صورت هزینه تحصیل پزشکی در آلمان بسیار پایین خواهد بود اما در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاههای خصوصی را داشته باشید باید هزینه ای معادل 20000 یورو در سال به عنوان هزینه تحصیل پزشکی در آلمان بپردازید. برای تحصیل در آلمان در صورتی که بخواهید وارد دانشگاههای رایگان شوید باید بتوانید مدرک B2  زبان آلمانی خود را ارائه نمایید که پس از گذراندن آزمون ورودی می توانید در دانشگاههای رایگان به تحصیل خود بپردازید.

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در مقاله ای که مطالعه فرمودید هزینه تحصیل پزشکی در آلمان را بررسی نموده است برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش مشاوره نمایید. 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱ نظرات, میانگین: ۵.۰۰ از طریق ۵)
Loading...
2 پاسخ ها
 1. mh.amini2531 می گوید:

  باسلام،من 45سالمه،دارای همسر و دو فرزند دختر دارم،شغلم تراشکاریه تجربیه،ایا برای من کار گیر میاد،با تشکر

  پاسخ
  • m.n می گوید:

   با سلام دوست گرامی
   ویزای کار آلمان در سنین بالای 40 همراه با ریسک میباشد.
   همچنین برای یافتن این موضوع که برای شما در آلمان کار وجود دارد یا خیر باید در موسسات کاریابی آلمان و وبسایت های آنها جست و جو کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.